Boekenweek Watervloeden in Nederland en Vlaanderen. I [lent ir. J. Veldman, afgevaardigden van de K.I.-verenigingen „Twente" en „Noord-Oost-Twente" en tal van direc teuren van zuivelfabrieken, Coöp. Land- bouwverenigingen en afgevaardigden van verschillende verenigingen op landbouw gebied. Spreker sprak woorden van dank tot B. en W. voor de medewerking, die werd verleend bij de bouw van het K.I.-station en dankte voor de waardevolle advie zen, die men steeds mocht ontvangen van Dr R. Post en zijn medewerkers. Dank zijn wij ook verschuldigd aan het Bestuur van de Coöperatieve Boerenleen bank „Holten" voor de financiële mede werking, de heer architect, de heer v. d. Bovenkamp, de aannemers Gebr. ten Brinke te Enter, en de fa. A. Koopman en Zn. te Holten, de fa. T. Stokkers en verder aan allen, die aan de bouw, op welke wijze dan ook, hebben medege werkt. De heer Wegstapel bracht ten slotte een posthume hulde aan ir. Ane- ma, die zoveel heeft bijgedragen tot ver betering van de veestapel en droeg hier na het K.I.-station namens de besturen van de Zuivelfabrieken te Markelo, Hol ten en de IJsseldalcombinatie over aan de heer M. Kippers £e Eisen (Markelo), voorzitter van de Coöp. K.I.-vereniging „Zuid-West-Overijssel". Aanvaarding K.ï.-station. Als bestuur, zo zeide de heer Kippers, aanvaarden wij zeer gaarne dit prachtige gebouw en wij danken de heer Wegsta pel in het bijzonder voor de wijze, waar op hij deze overdracht heeft doen ge schieden. Als Bestuur zijn wij ons ten volle bewust van de verantwoordelijk heid, die hiermede op onze schouders is gelegd. Wij zullen middels de K.I. stre ven naar hogere productie en beter ex terieur van onze veestapel en hopen tevens in staat te zijn op meer doeltref fende wijze te komen tot bestrijding van diverse ziekten, zoals delcinfecties e.d. Dat vele veehouders het belang van de kunstmatige inseminatie gaan inzien, blijkt duidelijk uit de grote vlucht, die de K.I. na de oorlog ook in de provin cie Overijsesl heeft genomen. In 1948 bedroeg het aantal koeien in onze provincie dat kunstmatig werd be vrucht rond 23.000. In 1949: 40.000; in 1950: 62.000; in 1951: 85.000. In 1948 werden ruim 79 van de koeien drach tig en in 1951 bedroeg dit percentage 88. e Op een dag als deze brengen wij hul- n de aan het bestuur van „De Vrijheid" [- en de directeur, de heer Dijkstra, die 't hebben aangedurfd om in 1947 met de k K.I. te beginnen, en dankbaar gedenken wij ook het vele werk van wijlen Ir. n Anema en Dr R. Post. Toespraak Burgem. Enklaar. Met bijzonder veel genoegen, zo zeide de burgemeester, heb ik gevolg gege ven aan het verzoek van uw bestuur, om deze middag de nieuwe K.I.-stal te 1 openen. Het verheugt mij, dat dit be drijf in Holten staat, waar in 1947 ook de K.I.-wieg heeft gestaan. Helaas ver- u keert in het Zuidwesten van ons land e een groot deel van onze boeren op deze n dag in grote nood en dat werpt een don kere schaduw over deze opening. Maar het leven gaat ondanks alles verder en vandaag staan we hier aan een nieuw L begin. j Door samenwerking is hier iets groots tot stand gekomen. Het is mij bekend, dat de heer Dijkstra heel veel heeft ge daan in het belang van de K.I. in het algemeen en voor dit nieuwe K.I.-sta- g tion in 't bijzonder, en een woord van n lof mag hem op deze dag niet worden onthouden. q Met genoegen heb ik geconstateerd, e dat 7 van de 9 stieren behoren tot het t roodbonte veeslag, waarvoor ik nu een maal voorliefde heb, aldus spr. Burgemeester Enklaar sprak tenslotte n namens het gemeentebestuur de harte- t lijke gelukwensen uit en hoopte, dat g met veel succes op de ingeslagen weg mag worden voortgegaan, tot welzijn van de boerenstand. e K.I.: Kapitaalsinvestering. Dr R. Post, directeur Prov. Gezond- k heidsdienst voor Vee te Zwolle, dankte mede namens zijn assistenten voor de a ontvangen uitnodiging, om bij deze ope ning aanwezig te zijn en wenste de r samenwerkende coöperaties geluk met e hetgeen tot stand kwam. K.I., aldus Dr Post, betekent hier kapitaalsinvestering. De resultaten wor- a den niet altijd direct gezien, wat het e extezüeur betreft, doch we moeten hier blijven streven naar verbetering. De Rijksveeteeltconsulent, Ir. Jepma, had niets dan lof voor het mooie nieuwe K.I.-station, doch het knap stel stieren, f dat ik zag is van veel groter belang, al- 2 dus spr. Verder werd nog gesproken door de heer H. J. Lansink uit Ootmarsum, 2e r voorzitter van de K.I.B.O. (K.I.-Boncl S Overijsel); de heer J. H. Sprokkereef namens de Coöp. Boerenleenbank Hol ten en de Coöp. Landbouwvereniging te Holten. Spreker deed zijn hartelijke ge lukwensen vergezeld gaan van enkele bureau-attributen Dr Hoitink, directeur van de K.I. te Almelo, zeide jaloers te zijn op de K.I.- vereniging Zuid-West Overijsel, nu die vereniging zo'n schitterend K.I.-station heeft gekregen. Ik dacht, aldus Dr Hoi tink, dat wij in Almelo de zaak aardig voor elkaar hadden, doch ik ben ervan overtuigd, dat dit nieuwe bedrijf, wat de outillage betreft, een grote voor sprong heeft. Het eerste stadium in de K.I., aldus spr., is voorbij, nu het ons gelukt is de koeien drachtig te krijgen, en thans moeten we volle aandacht schenken aan het exterieur. Het heeft me goed gedaan, 1 dat de roodbonte stieren zo goed verte- r genwoordigd zijn in de K.I. Zuid-West- Overijsel. Men weet hier z'n oudersgoed te respecteren. We moeten niet impor teren, doch de kwaliteit van onze rood bonten zodanig opvoeren, dat import van zwartbonten niet nodig is, zo be sloot Dr Hoitink. Als laatste spreker voerde nog het woord de architect, de heer L. C. v. d. Bovenkamp, die mede namens de aan nemers dankte voor het gestelde ver trouwen. De heer Kippers sprak hierna 'n kort slotwoord en dankte voor de hartelijke woorden, die werden gesproken en voor de cadeaux en bloemen, die werden aan geboden. NATIONAAL RAMPENFONDS. De verschrikkelijke watersnood, die een groot deel van ons land heeft ge teisterd, veroorzaakte een golf van medeleven bij onze gehele bevolking. Van uit alle streken en in allerlei vorm werd zoveel mogelijk hulp verleend om de eerste uitwerking van deze ramp enigszins te kunnen verzachten. De meeste hulp zal evenwel nodig zijn in geld, zodat direct maatregelen zijn ge nomen om alle coöperatieve boerenleen banken in Nederland in te schakelen bij de acties, die reeds begonnen zijn of die nog zullen worden ontwikkeld om tot inzameling van gelden te komen. Ten gunste van het Nationaal Ram penfonds zijn bij alle boerenleenbanken rekeningen geopend, waarop stortingen kunnen plaats vinden, hetzij door parti culieren, organisaties, verenigingen, actie-comité's enz. Ook overschrijvingen, hetzij per bank giro of per postgiro kunnen op de spe ciale rekening bij de boerenleenbank plaats vinden met de aanduiding van 't doel: „Nationaal Rampenfonds". De landelijke verslagenheid en de drang tot steunverlening is zo groot, dat enige aansporing nauwelijks nodig is. Wij mogen er echter op wijzen, dat het vooral het agrarische deel van de be volking is, dat door de watersnood werd getroffen. REGELING VOOR EVACUE'S. Ten behoeve van hen, die als gevolg van de watersnood naar elders zijn ge vlucht en die dus niet in contact kunnen komen met de coöp. boerenleenbank in hun woonplaats, waar zij een spaar rekening of een lopende rekening aan hielden, zijn ook bijzondere voorzienin gen getroffen voor het opnemen van gelden. Zij dienen zich voor dit doel in verbinding te stellen met de bank in de plaats, waar zij zich tijdelijk ophouden, onder overlegging van eventueel be schikbare bescheiden ter 'legitimatie, resp. spaarbankboekje of lopende reke ningboekje. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Ver beek Wolthuys van Hellendoorn en 7 uur Ds Knipscheer. Dijkerhoek. 10 uur Ds Knipscheer. Geref. Kerk. 10 uur Ds Hoogkamp (Ure van verootmoediging en gebed) en 3 uur Ds Hoogkamp. (Collecte voor de Jodenzending). INGEKOMEN EN VERTROKKEN. Ingekomen: A. J. de Ronde, van De venter naar Beuseberg 45. Vertrokken: C. H. J. Velberg, van Holterberg 71 naar Markelo. M. M. S. A. W. Velberg, van Holterberg 71 naar Markelo. R. Velberg, van Hol terberg 71 naar Markelo. GEEN INSTUIF. Men verzoekt ons mede te delen, dat er Zondagavond in Irene geen instuif zal worden gehouden. VROUWEN WERELDGEBEDSDAG Met millioenen vrouwen over de ge hele wereld worden op 20 Februari de vrouwen van Nederland opgeroepen tot gemeenschappelijk gebed. Ook hier in Holten hopen vele vrouwen op die avond samen te komen. Dit jaar niet in „Irene", maar in het gebouw „Rehoboth". Liturgiën zijn te verkrijgen tegen 10 cent per stuk bij de besturen van de Herv. of Geref. Vrouwenvereniging. JAARVERGADERING HERVORMDE VROUWENVERENIGING. Op Donderdag 29 Januari hield de Herv. Vrouwenvereniging haar eerste jaarvergadering. Nadat de presidente, mej. J. H. Wolters, de vergadering open de met het laten zingen van Gez. 174 vs. 1 en 3, ging Ds Knipscheer op de gebruikelijke wijze verder. Een paar vragen, die waren binnengekomen en niet met ja of neen waren te beant woorden, gaven een uitvoerige bespre king. Hierop werd gezongen Gez. 202 vs. 1 en 3, waarna koffie en thee geschonken werd. Enkele jarigen hadden ruim schoots voor koekjes gezorgd en in een kleine pauze werden foto's van de on voltooide kerk op Biak (N.-Guinea) ver kocht. Dit had nogal belangstelling, om reden onze oud-plaatsgenoot, de heer Soer, aldaar werkzaam is. Daarna gaven de secretaresse en de penningmeesteresse, resp. de dames Hoeve en Hilverink, in hun verslagen een overzicht van de oprichting van de Vrouwenvereniging en het afgelopen jaar van October 1951 tot Nov. 1952. Al met al kon men dankbaar terugzien op het eei'ste jaar; financieel als t.a.v. het ledental. Toch hoopt men dat het aantal leden zich in 1953 nog mag uit breiden. De Herv. Vrouwenvereniging heeft 53 leden en komt eens in de 14 dagen 's avonds van 8-10 uur samen. Er wordt veel hand- en naaiwerk ver richt, met het doel dit aan het eind van het jaar te verkopen ten bate van het kerkewerk hier ter plaatse. Evenals het vorige jaar hoopt men op 20 Februari samen te komen ter gelegen heid van de Vrouwen Wereldgebedsdag. Hierna werd de vergadering door de presidente met dankgebed gesloten, na dat nog gezongen was Gez. 211 1 en 2. AGENDA Vrijdag 6 Febr.: Jaarvergadering C.H. Kiesvereniging in Irene. Vrijdag 6 Febr. 7.30 uur: Ledenvergade ring afd. E.H.B.O. in hotel Holter- man. Woensdag 11 Febr., in Irene: Jaarfeest Meisjesver. „Martha" en „Jong Le ven". O.a. opvoering toneelstuk „Le- vensschaduwen" Donderdag 12 Febr., 7.30 uur: Derde bij eenkomst van de Kunstkring H.K.C. in Amicitia. Vrijdag 13 Febr. Jaarvergadering OLM om 7.30 uur in hotel Vosman. Lezing door Ir. Y. van der Wal over „Boeren leven in Amerika". Vrijdag 13 Febr., 8 uur: Vergadering Herv. Vrouwenvereniging in Irene. Dinsdag 17 Febr., 7.30 u.: Vergadering Varkensfokvereniging bij M. Kalfster- man. Donderdag 19 en Zaterdag 21 Februari. Uitvoering van de Gymnastiekvereni ging „Bato" in Amicitia. Vrijdag 20 Febr., 7.30 uur: Lezing met filmplaatjes, door Ir. Veldman, rijks- landbouwconsulent te Hengelo, in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Vrijdag 20 Febr., 8 uur: Vrouwen We reldgebedsdag in gebouw Rehoboth. (Zie annonce.) C.B.P.B. EN C.J.O. In het gebouw Rehoboth werd Don derdagavond een gecombineerde verga dering gehouden van de Chr. Boerinnen Plattelandsbond en de Chr. Jonge Boe ren Qrganisatie. De voorzitter van de C.J.O.de heer W. Aanstoot, opende deze goed bezochte vergadering met gebed nadat gezongen was Ps. 56 6 en gelezen Gen. 1 26-31. Na een kort openingswoord werd door de heer H. Landeweerd een inleiding gehouden over het onderwerp: „De plaats van de vrouw in het agrarisch bedrijf". Op dit actuele onderwerp volg de een geanimeerde bespreking. Het lag aanvankelijk in de bedoeling om na de pauze aan deze vergadering een enigszins feestelijk karakter te ge ven, doch hiervan werd afgezien in ver band met de rampspoed, die in het zuid westen van ons land heerst. Repen cho colade, die met het oog op een na de pauze te houden wedstrijd voor prijzen waren bestemd, werden 'nu bij opbod verkocht. Resultaat: f 26.30 voor het Nationaal Rampenfonds. Na het zingen van „Ruwe stormen mogen woeden" werd de vergadering door de heer Landeweerd met dankge bed gesloten. VERGADERING BOERENDOCHTERS. De BDV hield dezer dagen haar jaar vergadering in café Kalfsterman. De presidente, mej. J. H. Wolters, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Uit 't verslag van de penningmeesteresse bleek, dat er een batig saldo, was van f22,85. Het ledenaantal bedraagt thans 33. Wegens het bedanken van de dames D. Meilink en D. Bouwhuis, werd als nieuw bestuurslid gekozen mej. H. Krik- kink. De presidente dankte de aftre dende bestuursleden voor het vele werk, dat zij voor de vereniging hadden ge daan. De programma s voor de O en O-dag op Donderdag 19 Februari a.s. werden verkocht. Na de pauze sprak de heer Snijders hoofd der lagere landbouwschool, over 't leven van de bijen. Reeds onze voorou ders hielden al bijen; de honing werd zelfs gebruikt als geneesmiddel. Het was een interessante lezing, die met grote aandacht werd beluisterd. De presidente dankte de heer Snijders voor de goede lezing. Hierna werd de vergadering gesloten. HULDIGING VAN DE HEER SCHUTTE In de Dinsdagavond in het Stations- koffiehuis van de heer M. Kalfsterman gehouden bijeenkomst van de plaatselijke afdeling van de Stichting van de Land bouw is duidelijk gebleken, dat de Hol- tense landbouwers grote waardering heb ben voor het werk, dat de thans afge treden Plaatselijke Bureauhouder, de heer H. A. Schutte, voor de voedselvoorziening en in het belang van de plaatselijke landbouw heeft verricht. Zoals men weet is het Holtense kan toor samengevoegd met dat van Bath- men-Diepenveen en is de heer J. W. Markvoort thans kantoorhoudex-. In de vorengemeldc vergadering, waar in ook de Provinciale Voedselcommissa- ris, de heer Bakker, aanwezig was, heeft de voorzitter van de plaatselijke Stich ting, de heer H. Landeweerd, de schei dende PBH toegesproken. De heer Landeweerd zeide, dat allen met diepe dankbaarheid en groot respect dertken aan de taak, die de heer Schutte vaak onder zeer moeilijke omstandighe den heeft verricht in het belang van de voedselvoorziening in het algemeen en van de Holtense boeren in het bijzonder. De voorzitter overhandigde met een handdruk namens de comm. en de heer Bakker de PBII een stoffelijk blijk van erkenning, ook voor de prettige samen werking, die de comm. steeds heeft on dervonden. De heer Schutte dankte zichtbaar ont roerd voor de hem toegesproken woor den en het cadeau en zegt zeer getrof fen te zijn. Hierna sprak de heer Bakker woorden van dankbaarheid en roemde de kwali teiten van de heer Schutte. Hij zeide een prettige herinnering aan hem te zullen behouden. Hij wenste hem nog vele en gelukkige jaren toe. Ook de andere leden spraken een per soonlijk woord tot hem en werd hij de vertrouwensman in de gemeente genoemd. Hierna kwam een ingekomen stuk aan de orde, betreffende het verstrekken van een opgave van de hoeveelheid hooi en stro, welke de Holtense boeren be schikbaar willen stellen voor de collega's in de getroffen gebieden. Ofschoon men van mening was, dat de hooipositie mo menteel niet zo best meer is, daar de knolvoedering deze herfst sterk is te gengevallen. was men unaniem van me ning, dat zij, die niets meer bezitten, toch geholpen moeten worden. Gedachtig aan het spreekwoord „Vele kleintjes ma ken één grote", zal men hier gaarne aan medewerken. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: Ceintuur, molorhandschoen, kinder por temonnaie met inhoud, passer. Verloren: Bruin manchester jasje, in houdende portefeuille met inhoud. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- burcau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, tel. 352. JAARFEEST UITGESTELD. Het jaarfeest van de Herv. Meisjes- verenigingen „Martha" en „Jong Leven" is uitgesteld tot Woensdag 25 Maart a.s. BIJEENKOMST KUNSTCLUB. De Holtense Kunstclub „LIKC" zal op Donderdag 12 Februari a.s. haar derde bijeenkomst houden in Amicitia. Er staan o.a. een inleiding van dokter Nagelhout op het programma en een causerie van de heer F. Storm te Doetinchem over zijn verblijf en werken in Souillac in het dal van de Dordogne (Frankrijk). Verder de monstraties van Mevr. de Mik met de pottenbakkers-draaischijf, een verloting van schilderijen en kunstvoorwei'pen en een lezing met lichtbeelden van de heer Joh. L. Schilt te Overveen. EEN NIEUW PLAN VOOR SCHILDERIJEN. Onze plaatsgenoot, de heer Ko de Mik, kunstschilder, heeft een nieuw plan ge lanceerd, dat voorzover wij weten, nog enig is op dit gebied. Hij wil door hem vervaardigde schilderijen aan particu lieren verhuren tegen een kleine vergoe ding, zodat men na een bepaalde tijd weer eens een ander stuk werk in z'n huiskamer kan hangen, of indien men er reeds aan gehecht is, het schilderij kan kopen. Wie er meer van weten wil, wende zich tot de initiatiefnemer. BEROEP AANGENOMEN. De vicaris der Ned. Herv. Kerk al hier, de heer H. Nijeboer, heeft de op hem uitgebrachte toezegging van beroep (naar Oosterhaule in Friesland aangenomen en zal onze gemeente dus binnenkort gaan verlaten. Hij heeft sedert October de vacature, ontstaan door het vertrek van Ds. de Vries, waargenomen. KINDEREN HELPEN ELKAAR DOOR HET VERKEER. Leerlingen van de hoogste klassen der Dorpsschool helpen hun jongere makker tjes nu door het verkeer. Zij zijn voor zien van witte armbanden en hebben tot taak de leerlingen van de laagste klas sen veilig te laten oversteken en door het drukke verkeer te helpen. De ge meenschapszin wordt op deze wijze reeds vroeg aangekweekt en bevorderd. BUURTVERENIGING „DE HAAR" Deze buurtvereniging heeft thans een definitief bestuur. Als zodanig zijn geko zen tot voorzitter, secretaris en penning meester de heren L. Bolink, G. J. Aaf- tink en J. Holterinan. De heer W. H. Pieffers is algemeen secundus. VARKENSFOKVERENIGING. Men verzoekt ons mede te delen, dat de datum van de vergadering der var kensfokvereniging is gewijzigd en thans is bepaald op Dinsdag 17 Febr. a.s., 's avonds 7.30 uur, in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman. OUDERAVOND O.L. DORPSSCHOOL. Donderdag werd des avonds om kwart voor acht een ouderavond gehouden in het gymnastieklokaal van de Dorpsschool alhier. De vorige avond was belegd ge weest voor de laagste klassen; deze ech ter voor de hoogste. Het programma was in grote lijnen gelijk gehouden op de beide bijeenkom sten, doch na de pauze werd er thans een schoolfilm gedraaid door de heer H. van Zeben, over werkzaamheden in de Noord oostpolder. Daar de school over een eigen toestel beschikt en het gymnastieklokaal verduisterd kan worden, profiteert de jeugd regelmatig van deze wijze van lesgeven, waarvoor steeds buitengewone belangstelling bestaat. Aan de reactie van de ouders was te merken, dat ook zij de waarde van dit onderricht hoog aan sloegen. De avond verliep vlot en het zingen van schoolliederen was voor velen, na deze dagen van zorg, spanning en actie, een behoefte. De zang werd begeleid met muziek van blokfluit, violen en violoncel, door mej. E. T. v. d. Zwaag en de ,heren L. J. Pel, B. H. Brouwer, A. P. de Jonge. Om tien uur sloot het hoofd der school deze tweede ouderavond. BENOEMING NOTARIS. In verband met de vacature - het no tariaat - het ressort Holten-Markelo, zijn de bui-geineester van Holten en zijn ambtgenoot van Markelo van oordeel, dat het in het welbegrepen belang van de in woners onzer beide gemeenten is, wan neer tot notaris zou worden benoemd de. heer B. A. Pluimers. Zij menen, dat een sollicitatie van de heer B. A. Pluimers het beste kan wor den ondersteund door het aanbieden van een verzoekschrift aan H.M. de Koningin voorzien van zoveel mogelijk handteke ningen. Wij stellen ons voor 'n dergelijke actie gezamenlijk te ondernemen. In verband hiermede zullen binnenkort te Holten handtekeningen voor een der gelijk verzoekschrift worden verzameld. Een comité van aanbeveling uit inge zetenen der gemeenten Holten en Mar kelo is reeds gevormd, hetwelk voor wat Holten betreft, bestaat uit de burgemees ter, Mr. W. H. Enklaar, de wethouders en raadsleden, de gemeente-secretaris, het lid der Eerste Kamer der Staten- Generaal, Mr. G. H. Vixseboxse, de pre dikanten, de voorzitters der landbouw organisaties, de voorzitter der Holtense Handelsvereniging, alsmede de heer J.J. ter Horst, industrieel te Rijssen. Volgens de historiebladen is het ge bied van de Lage Landen langs de Noordzee in het verleden meermalen geteisterd door overstromingen van be tekenis, n.l. in de jaren 516, 533, 584, 839, 860, 1H5, 1164, 1170, 1173, 1200, 1214, 1225, 1232, 1277, 1377, 1421, 1448, 1470, 1530, 1570, 1682, 1717, 1775, 1809, 1825, 1861 en 1916. Bij de vloed van 1170 kwamen naar schatting 100.000 mensen om het leven. In 1173 ontstond het Marsdiep en werd Texel van het vasteland geschei den. Het Krailbosch verzonk in zee. In 1225 sloegen de stormen zulke pnorme stukken land weg, dat 't Flevo- meer werd vergroot tot Zuiderzee. In 1277 ontstond de Dollart. Dertig a veertig dorpen en vijftig kerken in de provincie Groningen werden verwoest. In 1421 heeft de beruchte St. Eliza- bethsvloed aan ongeveer 100.000 men sen in ons land het leven gekost, wan neer de schatting vrij juist is geweest. In 1530 werden pp de Kwade Zater dag 400 dorpen onder water gezet. In 1570 joeg de grimmige Noordwes ter storm het water over de hoogste dijken en 100.000 mensen kwamen om. Alleen in de provincie Groningen reeds 30.000. Op Kerstavond van het jaar 1717 ver dronken wederom 12.000 mensen, 50.000 runderen, 16.000 paarden en 13.000 schapen. In Februari 1825 braken weer dijken stuk; 12.000 huizen werden vernield. Hoe gebrekkig zal de hulpverlening in die tijden geweest zijn. En de voor lichting op geneeskundig gebied moeten we zeer gering achten, toen telefoon, radio en dagbladen nog niet bestonden. PERSONEELSREVUE TER HORST EN CO., RIJSSEN. ïn tegenstelling met een reeds gepubli ceerd bericht delen wij mede, dat de op voeringen van de Revue voorlopig zijn uitgesteld. Zij, die kaarten in hun bezit hebben, kunnen deze tegen kostprijs spoedigst, doch uiterlijk binnen 14 dagen, aan het Parkgebouw inwisselen. Overwogen zal worden om gedurende de maand April, dus na de Paasdagen, nog enige opvoeringen te geven ten bate van het Rampenfonds. 28 Februari tot 7 Maart De traditionele Boekenweek zal dit jaar gehouden worden in de eerste week van Maart. Deze ene week van het jaar wordt het boek, waaraan wij allen zo onnoemelijk veel te danken hebben, meer dan ooit in het centrum van onze belangstelling geplaatst. Alom versieren de boekverkopers hun winkels, organiseren lezingen etc. En wranneer U iets bij hen koopt ter waarde van minstens f 3,90 geven ze U nog een boekje cadeau ook. Dit jaar wordt het een bundel korte verhalen, verzameld door Anthonie Don ker. Wanneer U de schrijvers van deze verhalen raadt, kunt U prachtige boek prijzen winnen. Ook de jeugd wordt niet vergeten. Door Clara Eggink werd een dichtbundel samengesteld, getiteld „De Muze en de Seizoenen" en geïllustreerd door Janny Dalenoord. Deze is verkrijgbaar in vrijwel iedere boekhandel a f 0.75. Voor de kleintjes worden gratis kleur platen ter beschikking gesteld. Zij, die de mooiste gekleurde platen insturen, krijgen een boek cadeau. OFFICIËLE PUBLICATIE Hoewel Holten officieel niet als eva- cuatiegebied is aangewezen, is het niet onmogelijk, dat hier reeds getroffenen uit de noodgebieden bij familie of ken nissen onderdak hebben gevonden. Eventuele evacué's dienen zich zo spoedig mogelijk te melden ter secre tarie. Voor landelijke registratie en het weer verenigen van gezinnen is dit van het grootste belang. Holten, 5 Februari 1953. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, Burgem. S. SIKKES, Secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 3