Uit het plaatselijk parlement Plaatselijk Nieuws AGENDA No. 1. Jaargang 5. ZATERDAG 10 JANUARI 1953. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5^88 - 2SJf Adv.-prijs115 m.m. d contantf 1.50. Iedere m.m. meer 0.06 Vergadering Maandag 29 December '52. (Slot). Voorstel tot wijziging van de voorwaarden voor de levering van electriscke stroom. In Juni 1952 besloot de raad om de door de N.V. Electriciteitsfabriek „IJs- selcentrale" toen ingevoerde tariefsver hoging gedurende een half jaar voor re kening van het G.E.B. te nemen. Nu de overgangsperiode mogelijk nog met een half jaar wordt verlengd, zijn B. en W. en de Lichtcommissie uit de Raad van oordeel, dat de financiële consequenties voor het Gem. Electr. Bedrijf onaan vaardbaar worden, wanneer deze tariefs verhoging over het le halfjaar van 1953 op het bedrijf blijft rusten. Zij stellen daarom voor om de tariefs verhoging, welke ongeveer 7 Vz be draagt, op de verbruikers te verhalen, waarbij verhoging van de vastrechtbe dragen behoort te worden vermeden en dat de verhoging in de eerste instantie moet drukken op die categorie verbrui kers, die bij de vorige verhoging nog niet zwaarder werden belast. Tot dekking van deze hogere uitgave (f 2600.per half jaar) stellen B. en W. voor het kleinkraehttarief te verhogen met 24 waardoor dit stijgt van 19 ct. per kwh tot 23^2 ct. per kwh, terwijl het garantiebedrijf eveneens naar evenredig heid zal dienen te worden verhoogd. Het tarief voor de straatverlichting zouden B. en W. willen verhogen met 231/2 en dit daardoor te brengen van 15 cent op 18.3 cent pej1 kwh. Door deze voorgestelde tariefsverho ging menen B. en W. op de meest billijke wijze de lasten te hebben verdeeld, waar bij met name de minst draagkrachtigen nog zijn gespaard. De heer Landuwer (C.H.): De boeren met het kleinkrachtverbruik (hakselma chine, waterpomp etc.) worden deze keer het kind van de rekening. Voorzitter: Dit is één van de catego rieën, die bij een vorige verhoging buiten schot zijn gebleven. Z.h.st. wordt hierna het voorstel aan genomen. Wijziging salarissen G.E.B.-personeel. De Voorzitter wijst er op, dat in een vorige vergadering een stem heeft ge klonken, om het salaris van het perso neel van het G.E.B. op een iets hoger niveau te brengen, toen ook het salaris van het hoofd van het bedrijf in behan deling was. B. en W. voelden hier wel voor, wegens de conscientieuse arbeid en plichtsbe trachting van dit personeel. Zij zullen in gepast worden - in een hogere salaris schaal, terwijl de titel van hulp-monteur wordt gewijzigd in monteur. De heren Jansen en Landuwer jui chen dit toe, hetgeen de Voorzitter doet opmerken, dat B. en W. veel waardering hebben voor het werk van het G.E.B.- personeel. Dit betekent echter niet, dat zij geen waardering hebben voor het werk van het overige personeel. De Unie van Overheidspersoneel wil iets verder gaan, maar B. en W. menen het hierbij te moeten laten. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Rondvraag. Bij de rondvraag komt een verlang lijstje los betreffende het onderhoud van de wegen, als de heer Soer vraagt naar de verharding van de Jeurlinksweg. B. en W. denken er over een verharing met hoogovenslakken toe te passen op een weg van brokken, dat gaat veel langer mee. Met de heer Reilink zal de zaak wel in orde komen. Er komen nog wel nieu we voorstellen. De heer Jansen vraagt of op de be groting herbestrating van wegen voor komt. De Voorzitter noemt de Burg. van der Borchstraat, Broekdlijken. Ook de Waag- weg moest eigenlijk een beurt hebben. De heer Jansen noemt ook het oude gedeelte van de Kolweg. De heer Landuwer vraagt of wel aan de buitenwegen gedacht is en de heer Aaftink vraagt of het met de oorlogs schade in orde komt. De Voorzitter wijst er op, dat dit nu juist het werk wordt van de nieuwe ar chitect. WethouderVeneklaas zegt, dat aan de orde moet komen de 5e Dijk, Deel Ma- nenschijnsweg, Beusebergerweg en Oude Diepenveenscheweg. De heer Rietberg neemt het wegen praatje te baat om te wijzen op de slech te toestand van de weg bij Baltus in het Holterbroek. De Voorzitter wijst er op, dat er nog zoveel gebeuren moet, terwijl Wethouder Veneklaas Slots wijst op de begroting van de Heide Mij betreffende de Schol- mansdijk en de Stationsweg in Dijker- hoek, die veel te veel geld moeten kos ten. Men rekent op het uithalen en weer inbrengen van grond. Voor de opgegeven bedragen kan men de wegen bijna ver harden. De heer Rietberg zou in de gaten scherp zand willen inbrengen, waarop wethouder Veneklaas Slots repliceert, dat dan de hele Holterberg er wel in gebracht kan worden. De heer Wegstapel wijst op het belang van een goede afwatering. Er worden nog tal van wensen geuit, waarbij ook de klinkerbrokken voor de Jeurlinksweg nog ter sprake komen. Hieromtrent komt nog wel een nader voorstel. Schets voor nieuwe dorpsschool. Aan de wand van de raadzaal hangt een tweetal schetsplannen voor de nieu we dorpsschool. Het ene bevat een school van het standaardtype, 4 lokalen bene den en 5 boven. De andere schets betreft een z.g. hallentype, waarbij een grote hal gepi'ojecteerd is waarop alle lokalen uit komen. Gedacht is aan de onderwijsver nieuwing. In de hal kunnen ouderavon den gehouden worden, lekenspelen opge voerd, enz. De inspecteur is op dit type erg gecharmeerd, maar het is veel duur der. De heer Derksen vraagt zich af of een 9-klassige school de raad niet voor het feit zal plaatsen dat spoedig een 10e lo kaal aangebouwd moet worden. Op grond van de gegevens van de In specteur meent de Voorzitter, dat dit niet zo spoedig aan de orde zal komen. De heer Landeweerd vindt in het 2e plan teveel overtollige ruimte. Dit is goed als we een dikke portemonnaie hadden. Naar aaüleiding van de aandrang van de heer Derksen vraagt wethouder Tee- selink of de leden zich wel gerealiseerd hebben wat zo'n school kosten moet. De Voorzitter noemt een bedrag van f 15.000 per lokaal. De vraag is of de 9e leerkracht nog wel door het rijk vergoed wordt bij het huidige leerlingenaantal. De heer Wegstapel wijst er op, dat landbouwschool en u.l.o. de leerlingen in de hoogste klas zullen wegzuigen, zodat 9 lokalen wel voldoende zal blijven. De Voorzitter zal oudejaarsdag over leg plegen met de hoofdinspecteur voor de scholenbouw. Hierna hield de Voorzitter een oude- jaarstoespraak, die reeds in ons vorig nummer is opgenomen. Jaarvergadering van „De Vrijheid". Een goed zuiveljaar. Runder tuber culose tol een minimum terugge drongen. De Coöp. Fabriek van Melkproducten „De Vrijheid" hield op Oudejaarsdag haar gebruikelijke ledenvergadering, waarin steeds door de directeur een voorlopig beeld wordt gegeven van de gang van zaken in het bedrijf over het ten einde spoedende jaar. Deze vergadering, welke onder leiding stond van de voorzitter, de heer J. Weg stapel, was deze lceer drukbezocht. In zijn welkomstwoord, waarmede de voorzitter de leden begroette, wees hij er op, dat de voorlopige uitkomsten be vredigend zijn. De boterprij® heeft zich, ondanks de in het verleden gedane voor spellingen, in het afgelopen jaar, bijzon der goed gehandhaafd, hetgeen de leve rancier ten goede komt. Bestuurswisseling. Hierna stelde hij aan de orde de be stuursverkiezing. Daarbij werden de pe riodiek aftredende bestuursleden, de he ren J. Wegstapel, H. Hulsman (Beuse- berg) en J. W. Reilink (Dijkerlioek) met bijna algemene stemmen herkozen. In de plaats van de heer M. Teeselink, welke zich in verband met de overdracht van de boerderij aan zijn zoon. niet weer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer Hs. Bronsvoort (Markelo). Aangezien de heer W. Stevens regle mentair niet als commissaris herkies baar was, werd in zijn plaats benoemd de heer E. Aaltink (Holterbroek). Mededelingen van de directeur. Door de directeur, de heer P. G. Dijk stra, werden vervolgens tal van belang rijke mededelingen gedaan omtrent de melkaanvoer, boterprijs, t.b.c.-bestrijding, K.L enz., over de afgelopen elf maanden. De melkprijs was over deze periode ge middeld 2 cent per k.g. hoger dan over de voorafgaande periode. Dit vond zijn oorzaak in de hogere boter- en kaas- prijzen, waarvan de boter b.v. 9 pet. meer noteerde. Ook hét vetgehalte onderging een niet onbelangrijke stijging en bedroeg gemid deld 0,07 pel. meer dan over de vorige verslag-periode. Dit betekende bij de be staande melkaanvoer en een gemiddelde boterprijs van f4.- per k.g. een niet te onderschatten meerdere opbrengst voor de melkleveranciers van ruim f35000.-. Melkaanvoer gedaald. De gemiddelde melkaanvoer'is 2,5 pet. gebleven beneden de vorige periode. Dit percentage steekt echter niet ongunstig af tegen het landelijk gemiddelde, dat 2-3 pet. bedraagt. De verminderde aan voer moet voor een belangrijk deel wor den toegeschreven aan de opruiming van reageerders, waaronder dikwijls goede productiedieren Avorden aangetroffen. Reactie-percentage lol minimum ge daald. In dit verband kon de heer Dijkstra de verheugende mededeling doen, dat door het krachtige aanpakken van de t.b.c.-bestrijding 't reactiepercentage van 23 pet. tot 1,5 pet. Avas gedaald. De gezondheidsdienst zal proberen om voor 1 December 1954 de gehele bij de fabriek aangesloten veestapel volko men t.b.c.-vrij te maken. Thans zijn er nog een 35 stallen, waarin nog reageer ders voorkomen. Met deze veehouders zal een aparte vergadering Avorden gehou den om de te nemen maatregelen te be spreken. Boterprijs momenteel goed. De prijs van de boter bedraagt momen teel 64 ct. per k.g. meer dan het A'orig jaar op dit tijdstip, terwijl de verwach ting bestaat, dat zij zich de eerste maan den zal handhaven Avegens de grote vraag van het buitenland naar de Hollandse boter en de verminderde melkaanvoer. Concentratie in de verwerking. De directeur deed A'ervolgens enkele mededelingen over de samemverking in Ysalacta-verband, waartoe een aantal fa brieken in de IJsselstreek zich al sinds enkele jaren heeft verbonden. Men be schikt thans over 6 botermakerijen, 4 kaasmakerijen, 2 condenzfabrieken voor de vervaardiging van weipasta (en '1 melk inrichting. Voorts is een verstuivingsin richting in aanbouw te 's-Heerenbroek voor de vervaardiging van melkpoeder. Deze concentratie van productiemiddelen maakt het mogelijk zich geheel naar de behoefte op de markt te richten en snel te kunnen omschakelen, Avanneer de be hoefte van de markt zich plotseling Avij- zigt, terAvijl geen onnodige investeringen behoeven te wordep gedaan. Mededelingen K.I. Wat de kunstmatige inseminatie be treft, deelde de directeur mede, dat de K.I.-stal te Dijkerhoek vaa de K.I.-ver eniging „Zuid-West-Overijssel" thans ge reed is. Over enkele weken zal het be zoek aan deze model-inrichting mogelijk zijn. Reeds zijn 1000 stallen met ruim 8000 koeien aangesloten. Men rekent er op, dat ongeveer 50 personen per dag voor bezichtiging kunnen Avorden toegelaten. Hier volgen nog nadere mededelingen over, evenals ten aanzien van de officiële opening der K.I.-stal. Betreffende de verbouwing der fabriek werd nog medegedeeld, dat, als deze klaar is, 8 bakken kaas per dag meer verAverkt kunnen worden, terAvijl men dan ruimte heeft voor een meerdere op slag van 36000 liter melk. Aan het slot van zijn mededelingen bracht de heer Dijkstra dank aan het be stuur en aan de leden voor het in het afgelopen jaar genoten vertrouAven en de ondervonden medeAverking en wekte hij hen op krachtig te ijveren voor hun eigen bedrijf, dat momenteel in de branding staat. „LandbouAvers, let op Uav saek", zo besloot spreker. Bij de rondvraag bracht de voorzitter een Avoord van dank aan het aftredende bestuurslid, de heer M. Teeselink, die o.a. 7 jaar secretaris der vereniging is geAveest en aan de commissaris, de heer W. Stevens, welke hij de grote erkente lijkheid betuigde van de vereniging voor de in haar belang verrichte arbeid. De heer Teeselink zeide in zijn af- scheidsAvoord, dat hij toendertijd in zijn benoeming nogal bezAvaren zag. Van huis uit was hij ech ter met het coöperatie- wezen verAvant en zijn bestuursperiode is dan ook een prettige geAveest. Hij spoorde de leden aan het huidige be stuur avel te Avaarderen, omdat het hun belangen voor honderd procent weet te behartigen, maar de openlijke critiek niet te sparen. BeschouAv de fabriek als Uav eigen zaak, aldus de scheidende secretaris. Personeelsleden gehuldigd. Onder een hartelijk applaus van de vergadering bracht de voorzitter tenslot te dank aan de heren K. Brinkman, machinist en J. W. Tulier, ondermelk meter, Avelke thans Avegens hun leeftijd liet Averk neerleggen, voor het vele, dat zij voor de fabriek gepresteerd hebben. PRAATAVOND C.B.T.B. De afd. Holten van de Glir. Boeren- en Tuindersbond (GBTB) hield Woensdag avond j.l. in „Rehoboth" een z.g. praat- avond, die flink Avas bezocht. De voorzitter, de heer H. LandeAveerd, opende de bijeenkomst met gebed, nadat gelezen Avas Psalm 67. Hij heette ver volgens de aamvezigen hartelijk welkom, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de heer v. d. Kolk uit Wierden, lid van het Prov. Bestuur en tot de heer ZAvijnenberg uit Hardenberg, directeur van het Prov. Bureau in Overijssel. De lieer v. d. Kolk als eerste spreker, richtte zich in 't bijzonder tot de jongere landbouwers, die allen het voorrecht heb ben gehad christelijk onderwijs te heb ben genoten. Vroeger Averd op alle scho len Gods Woord gebruikt, maar in de loop der jaren gleed de school af. Daarna kivam na veel strijd de Christelijke school en na moeizaam arbeiden de gelijkstel ling. Wij hebben de taak en de plicht 0111 het Christelijk onderivijs in alle ge ledingen te steunen. Op elk terrein van het leven hebben Avij te buigen voor God en Zijn Woord, dus ook op onderivijs- gebied. De heer Zwijnenberg behandelde in zijn onderwerp de A'olgende 3 A'ragen: 1. Waar staan wij in ons bedrijf? 2. Waar staan Avij als organisatie? 3. Waar staan Avij als Christen? Na de pauze, waarin koffie werd ge schonken, was er gelegenheid tot het stellen van vragen, Avaarvan een dank baar gebruik werd gemaakt. De volgende vragen Averden gesteld: 1. Wat is de Plaltelandsbibliotheek? 2. Is bestrijding van aardappelmoe heid Avel noodzakelijk? 3. Is de veevoederpositie beter dan in het vorige jaar? 4. Hoe staat de CBTB tegenover het afslachten van vee, dat besmet is met mond- en klauAvzeer? 5 Wat doet de Stichting v. d. Land- bouAv? 6. Hoe Averkt de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie 7. Wordt 't Bedrijfspensioenfonds voor zelfstandigen verplicht? Nadat deze vragen door de beide spre kers tot genoegen Avaren beantivoord, sloot de heer ZAvijnenberg deze geslaagde bij eenkomst met dankgebed. GEVONDEN EN VERLOREN - VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, Holten, telef. 352. Gevonden: 1 muntbiljet; 1 zakmesje; 1 muntbiljet; 1 rijAvieltas met inh.; 1 ge breid handtasje met inh.; 6 knotten wit breigaren; 1 rubberslang; 1 donateurs- kaart „Noordpool". Verloren: 1 dasspeld; 1 polshorloge met bandje; 1 damesportemonnaie met inhoud. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jan Willem, zoon van J. H. Paalman en E. H. Wechstapel, Neer dorp 53. Gehuwd: G. J. Honcoop, 19 jaar, Raal- te, en G. J. Ulfman, 18 jaar. Ingekomen personen: R. Bastiaans en gezin van Semarang naar Holterberg 42. J. H. Achterkamp van Apeldoorn naar Kerkstraat 24. Jac. Louwerse en ge zin van Ooltgensplaat naar Pastorie straat 10. Jac. Hoekman van Nistel- rode naar Oranjestraat 13. Vertrokken personen: W. Smeenk van Larenseweg 3 naar Wijhe. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur de Eerw. Heer H. Nijeboer en 19 uur Ds Pie- tersma. Dijkerhoek. 10 uur Ds Knipscheer. Geref. Kerk. HALF TIEN (Bed. H. Av.) en 2.30 ur (Bed. H. Av. en Dankz.) Ds R. A. Hoogkamp. SLACHTINGEN EN WEGINGEN. Het aantal slachtingen in het gemeen telijk abattoir bedroeg over het 4e kwar taal van 1952: 1393 runderen, 12 kalve ren, 19 nucht. kalveren, 12 varkens, 1 schaap. Huisslachtingen 4e kw. 1952: 76 run deren, 9 pinken, 189 varkens, 1 geit. Het aantal wegingen over het 4e kw. 1952: 3178 varkens. Totale slachtingen 1952: in het slacht huis: 1 paard, 5864 runderen, 98 kalve ren, 150 nucht. kalveren, 88 varkens, 1 schaap, totaal 6202 stuks. Huisslachtingen157 runderen, 22 pin ken, 427 varkens, 1 schaap, 3 geiten, totaal 610 stuks. Waag: gewogen totaal 9942 varkens. ULO-ONDERWIJS TE HOLTEN. Op 31 Maart 1952 besloot de gem.- raad van Holten in principe tot 't stich ten van een openbare school voor uitge breid lager onderwijs te Holten. De plaats, waar het onderwijs zou worden gegeven, alsmede het tijdstip van ope ning kon toen nog niet worden vastge steld. Het was de bedoeling geweest om te beginnen per 1 September 1952, doch door omstandigheden kon dit niet door gaan. Daar er grote moeilijkheden rezen voor eventuele verbouwing van de O.L. Dorpsschool, die 2 leerkrachten meer heeft dan klasselokalen, kwam men tot de conclusie, dat het de beste oplossing zou zijn als er een nieuwe Dorpsschool verrees van een dusdanige grootte, dat alle leerkrachten met hun leerlingen kunnen worden ondergebracht. Het vrij gekomen schoolgebouw aan de Dorps straat kon dan in gebruik worden ge nomen voor het ulo-onderwijs. Daar er al geruime tijd onvoldoende ruimte Aivas in de O.L. school en thans 2 leerkrachten les geven in het kleuter schoolgebouwtje van Volksonderwijs, is het gemeentebestuur met veel vaart be zig om tegen 1 September de nieuwe O.L. Dorpsschool klaar te krijgen. De gemeenteraad heeft het vorig jaar zijn zegel nog gehecht aan deze nieuwbouw, waarmee een tamelijk groot bedrag zal zijn gemoeid, wil men 't inrichten naar de eisen des tijds. Medewerking van de heer Inspecteur van het Lager Onderwijs te Deventer was verzekerd en die van Den Haag volgde. Aan de heer L. C. v. d. Boven- kamp is opgedragen om de plannen uit te werken en druk is men op zijn archi tectenbureau bezig alles te tekenen en te berekenen. Zo staat dus wel vast, dat de school Dinsdagavond 13 Jan., 7.45 uur: Her vatting repetities Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" in gebouw „Reho both". Nieuwe leden hartelijk welkom. Dinsdagmiddag 13 Jan., 2 uur: Eerste les Veevoedercursus in de Landbouw school. Dinsdagmorgen 13 Januari: Grote op ruiming bij fa. Gebr. Schuppert. (Zie annonce). Dinsdag 13 Jan.: Balansopruiming bij fa. E. Wonnink (zie annonce). Woensdag 14 Jan.: Filmvertoning Chr. Ver. Verpl. lijders aan vallende ziek ten, in het gebouw Bethanië te Dij kerhoek: „Een leven staat op 't spel". Woensdagavond 14 Jan., om 7.30 uur: VéGé Bonte Avond in zaal Niezink te Wierden. Zie bericht en annonce. Donderdag 15 Januari, 7.30 uur: Laatste vergadering veevoedercursus Bedrijfs- ver. Lagere Landbouwschool. Donderdag 15 Jan., 8 uur: Vergadering Herv. Vrouwenver. in Irene. Zaterdag 17 Januari, 7.30 uur: Feest avond N.V.V. Bestuurdersbond in café Maats. Goorse Toneelvereniging geeft „Bazuinen rond Jericho". Dinsdagmorgen 20 Januari: „Feest voor de Huismoeders" bij fa. Gebr. Schup pert. Woensdag 21 Jan., 7.30 uur: Ledenver gadering afd. Holten Ned. Bond van Plattelandvrouwen. Lezing Dr J. P. Nagelhout over „E.H.B.O. in het huis gezin". Donderdag 22 Jan.: Toneeluitvoering door een club uit de geadopt. gemeen te Gendringen in „Irene". Vrijdagavond 23 Januari, 7.30 uur: Jaar vergadering „Jong Holten" in hotel „Holterman". Maandag 2 Febr., 7.30 uur: Gezellige avond buurtver. „Sehoolkring Dijker hoek", met medewerking Almelo's Ca baretgezelschap, in café „Het Bonte Paard". Vrijdag 20 Febr., 7.30 uur: Lezing met filmplaatjes, door Ir. Veldman, rijks- landbouwconsulent te Hengelo, in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. voor U.L.O. per 1 September a.s. wordt geopend en ondergebracht wordt in het schoolgebouw aan de Dorpsstraat. De ligging is prachtig centraal en het ge bouw verkeert in goede staat. Daar er dit jaar geen vierde klas wordt opgeroe pen, om practische redenen, wordt er begonnen met drie klassen. In 1954 ont staat. dan vanzelf ook de vierde klas en is het onderwijs volledig. Zo kan straks de commissie, die de totstandkoming van een ulo-school te Holten bepleitte en voorbereidde, haar volhardende pogingen zien bekroond. En vele ouders, die hun kinderen meer dan gewoon lager onderwijs willen laten geven, zien de mogelijkheid geopend om vrijwel zonder extra kosten en opoffe ringen dit te bereiken. Bezitters, van het Mulo-diploma wor den bij het Middenstandsexamen vrijge steld van het examen in Nederl. Taal en Correspondentie, terwijl er pogingen worden aangewend om in de toekomst algehele vrijstelling te verkrijgen, door het onderwijs aan Ulo-scholen enigszins aan te passen bij de eisen die wordeji gesteld aan het verwerven van een Mid denstandsdiploma. Bezitters van het Mulo-diploma heb ben in beginsel toegang tot verschil lende kantoren of kunnen worden aan gesteld bij de P.T.T. en de Ned. Spoor wegen. De weg ligt open naar de ge meentelijke bureaux. Om examen te doen voor leraar bij 't Nijverheidsonderwijs is een Mulo-diplo ma het bewijs van voldoende vooront wikkeling. Zonder toelatingsexamen krijgt een diplomabezitter toegang tot de kweekschool voor onderwijzers en de middelbaar technische scholen. Meisjes met een Mulo-diploma kunnen worden opgeleid voor huishoudkundige, kinderverzorgster, lelares in de naald vakken, kleuteronderwijzeres, analyste, apothekers-assistente, maatschappelijk werkster, verpleegster enz. Vele ondernemingen en bankinstellin gen stellen het bezit van Mulo A of B voor hun personeel op hoge prijs. Flinke leerlingen, die klasse zes ener lagere school hebben doorlopen, worden toegelaten tot dé eerste klas. Matige leerlingen kunnen nog beter klas zeven doorlopen. Vanzelfsprekend moet er ge werkt worden, doch waar bereikt men tegenwoordig iets zonder slag of stoot? Niet alle kinderen hebben verstande lijke vermogens en doorzettingsvermo gen genoeg om het onderwijs aan een ulo bekroond te zien met een volledig diploma, maar vrijstelling voor een of meer vakken is mogelijk op 't examen. Dit wordt aangetekend op het diploma. Er opent zich hier een prachtige ge legenheid om de jeugd meer ontwikke ling te bieden. Het onderwijs is niet duur en de boèken worden in bruikleen gegeven! Zoals blijkt uit een bekendmaking in dit blad wordt er verwacht, dat aan melding van leerlingen opnieuw ge schiedt. De Mulo-commissie zal opnieuw contact opnemen met. de ouders, die het vorig jaar reeds hun kinderen opga\^en.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 1