:b h AGENDA Kerstprij svraag voor jong en oud Uit tiet plaatselijk parlement uw Maandag 22 Dec. Ledenvergadering Bedrijfsver. Dijkerhoek in caié „Het Bonte Paard", bpreker de heer Habers over: „Boekhouding L.E.I.-bedrrjven". Maandag 22 Dec., 8 uur: Kerstviering van de aid. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in hotel Hol- terman. Dinsdag 23 Dec. 8 uur: Uitvoering in de Ned. Herv. Kerk van het Kerstorato rium „Het Licht der Wereld" door de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" Dinsdag 23 Dec.: Vergadering Verenigd College Waterschap „Saliand", Ge bouw Salland te Wijhe, om 16 uur. Donderdag 25 Dec., Ie Kerstdag, 2-5 u.: Kerstleestviermg Zondagsschool Es- pelo in de Espeioschool. Vrijdag 26 Dec., 9.30 uur: Schietwed strijden van de Schietvereniging „De Eendracht". (Zie annonce). Vrijdag 26 Dec.: Kerstspel van de C.J. M.V. afdeling „De Tegehaja's" in het gebouw „Irene". (Zie annonce). Vrijdag 26 Dec. (2e Kerstdag)Vanaf 2 uur Bal in hotel „Müller (Deventer- weg). (Zie annonce). Zaterdag 27 Dec., 7.30 uur: Uitvoering Rijssens Mannenkoor in de Ned. Herv. Kerk alhier. (Zie annonce). Dinsdag 30 Dec., 7.15 uur: Ledenverga dering „Jong Holten" in café K. ter Horst. Uitreiking prijzen varkensmest- wedstrijd door de heer J. Banis, voor zitter van de G.O.S. PREDIKBEURTEN. 25 December (le Kerstdag). Ned. Herv. Kerk. Holten. 9 en 10.30 uur Ds Knipscheer. (In beide diensten col lecte voor Kerk en Wereld.) 2 uur Kerstfeestviering Zondagsschool (kinderen geb. 1943-1947) en 5 uur Kerstfeestviering Zondagsschool voor de overige kinderen. (Collecte Kerstfeest.) Dijkerhoek. 10 uur Ds Lentz van Hel- lendoorn. (Collecte voor Bethanië.) 26 December (2e Kerstdag). Holten. 10 uur Eerw. Heer Nijeboer. (Collecte voor Kerk en Wereld.) Zondag 28 December. Holten. 10 uur Ds Poldervaart van Nijverdal en 's av. 7 uur Eerw. Heer Nijeboer. (In beide diensten Oude- j aarscollecte.) Dijkerhoek. 10 uur Ds Knipscheer. (Collecte voor Kerk en Wereld.) 25 December (le Kerstdag). Geref. Kerk. 10 uur Ds Hoogkamp en 2.30 uur Ds Schenk van Enter. 2e Kerstdag 10 uur Ds Hoogkamp. Tijdens de Kerstdagen extra collecte voor de Zending op Soemba. Zondag 28 December 10 en 2.30 uur Ds Brinkman van Rijssen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: paar bruine wanten; een ceintuur; wollen das; staaf koper; een herenrijwiel; sjaal. Verloren: bril in étui; heren hand schoen; dekzeil. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, telef. 352. VARKENSFOKVERENIGING OPGERICHT. Reeds lang werd in onze gemeente de behoefte gevoeld aan een varkensfokver- eniging om daardoor de kwaliteit van het mestvarken op te voeren, welke over het algemeen nog wel wat te wensen over laat. Op initiatief van enkele fokkers werd daartoe op Donderdagavond in het Sta tionskoffiehuis van de heer M. Kalf ster man een vergadering belegd, waarin de heren Holebrink en Demmer, inspec teurs van het Ned. Varkensstamboek, een uiteenzetting hebben gegeven van het doel en de betekenis van een fokvereni- §ins- De vergadering, welke vrij goed be zocht was, werd geopend door de heer H. Markvoort, welke in het kort uiteen zette waarom men deze vergadering be legd had. Hij gaf daarna het woord aan de genoemde inspecteurs, welke ieder een deel van de te behandelen stoffen voor hun rekening namen. De heer Holsbrink sprak over de kwa liteit en het afmesten van varkens, waar bij hij deed uitkomen, dat het bij de fok kerij voor vijftig procent aan komt op de kwaliteit van de beer, terwijl natuurlijk ook de zeug een belangrijke rol speelt om te komen tot het z.g. bacontype. De heer Demmer sprak over de orga nisatie. van een fokvereniging, welke in de gemeente Holten zeker voldoende le vensvatbaarheid zal hebben. Bij de bespreking van de mogelijkhe den voor een fokvereniging kwamen voor al de belangen van de huidige beerhou- ders op de voorgrond, waarover langdu rig gediscussieerd werd. Hierbij kwam naar voren, dat door de oprichting van een fokvereniging de ver betering van de kwaliteit van de varkens van grote betekenis is en dat, indien zulks mogelijk is, de belangen van de beide be staande beerhouders geen beletselen in de weg gelegd zullen worden. Men wil met hen samenwerken en hen opnemen in 't bestuur der te vormen vereniging. Tenslotte werd besloten tot voorlopige fokvereniging en een voorlopig bestuur gekozen, dat de ontworpen plannen ver der zal uitwerken. In het voorlopig be stuur werden benoemd de heren H. Mark- voort, voorzitter; W. Rensen, secretaris; Jhr. A. G. van Coeverden, E. Jansen en G. J. Weijers, leden. In het begin van het nieuwe jaar'zal opnieuw een vergadering worden belegd, waarin men hoopt te komen tot de de finitieve oprichting en de verkiezing van een definitief bestuur. IN MEMORIAM MEJ. H. WONNINK. Donderdag is alhier op 78-jarige leef tijd vrij plotseling overleden Mej. Her- mina Wonnink. Meer dan 30 jaar is Mej. Wonnink verbonden geweest aan de Zon dagsschool, waarin^zij de jeugd onder richt heeft in het Bijbels onderwijs. Juist de komende dagen herinneren aan een taak, welke zij steeds met grote liefde vervuld heeft, het versieren van de kerst boom in de Herv. Kerk voor de viering van het aloude kerstfeest met de kin deren van die school. De teraardebestelling heeft Maandag middag plaats gehad op de nieuwe be graafplaats. BEDANKT ALS VOORZITTER. De heer A. J. Goldstein, die enige ja ren voorzitter is geweest van de Com missie van Advies ingevolge de Woon- ruimtewet 1947 heeft voor deze functie bedankt. KERSTWIJDINGSAVOND GEREF. VROUWENVERENIGING. De leden van de Geref. Vrouwenver eniging „Priscilla" hielden Donderdag avond hun jaarlijkse Kerstwijdingsavond in gebouw „Rehoböth". De presidente der vereniging, Mevr. HoogkampWolting opende deze wij dingsavond met gebed en Schriftlezing (Joh. 1 117), nadat gezongen was Gezang 10 3. Door de dames Wegstapel, Veldhuis, Assink, Rietberg en Limbeek werd het prachtig Kerstdeclamatorium „Vrede" uitgevoerd. Een kwartet zong met bege leiding van Mej. B. Kolkman tal van Kerstliederen en mevr. Limbeek decla meerde op keurige wijze het bekende kerstverhaal uit Lucas 2. Mej. B. Kolkman sloot deze wijdings avond met dankgebed, nadat nog gezon gen was het bekende kerstlied „Heerlijk klonk het lied der Eng'len". KERSTWIJDINGSAVOND GEREF. JEUGD. De leden van de Geref. J.V. „Pred. 12 la" en de leden van de Geref. M.V. „Onderzoekt de Schriften" hielden Vrij dagavond in gebouw „Rehobóth" hun jaarlijkse Kerstwijdingsavond. Mej. Marie Schuppert, presidente van de M.V. afd. A opende deze avond op de gebruikelijke wijze, waarna het pro gramma werd afgewerkt. Dit programma bestond uit een Kerst meditatie (G. v. d. Meulen)een Kerst verhaal „Vrede op Aarde" (Mej. Trui Aanstoot), solozang van Mej. Riek Schuppert en de heer W. v. d. Meulen en declamatie van Mej. S. Assink. Na de pauze stond de wijdingsavond onder leiding van Mej. A. Stam, presi dente van de M.V. afd. B. Een kwartet zong op zeer verdienste lijke wijze enkele gedeelten uit het Kerst oratorium „Christus' geboorte", met or gelbegeleiding van Herman Schuppert, die ook de samenzang begeleidde. Mej. Stam sloot deze mooie wijdings avond met dank aan God. VOOR f 2373.28 EEN GEZELLIGE AVOND. Er was zo langzamerhand enige span ning ontstaan over de uitkomsten van de bazar, welke onlangs voor het Herv. jeugdgebouw „Irene" gehouden werd. Maar het waas van geheimzinnigheid is Zaterdagavond in het gebouw zelf op geheven. Daar werd de bazarcommissie en alle medewerkenden aan de bazar, o.a. de le den der verschillende verenigingen op kerkelijk gebied, door O.C.H. een gezel lige avond aangeboden, welke verzorgd werd door de Chr. Toneelvereniging „D.J.V." uit Hengelo. De heer E. Koopman Azn., secretaris van O.C.H. en lid van de bazar-commis- sie herinnerde er aan, hoe de suggestie om deze avond te geven met een hoeratje begroet was. Prettig is het thans, dat een goede vriend, de genoemde Henge lose Toneelvereniging, deze avond nu ver zorgt, zodat O.C.H. zelf in de zaal kan meegenieten. Spr. bracht alle medewerkenden dank en bood de president-kerkvoogd, de heer S. Sikkes, een enveloppe aan, waaruit deze kon voorlezen, dat de bazar f 2373.28 heeft opgebracht. Deze aan kondiging werd met een daverend ap plaus van de bijna geheel gevulde zaal begroet. De heer Sikkes bracht namens de kerkvoogdij allen dank, die aan het wel slagen van de bazar hebben medege werkt. Wij mogen God danken dat Hij ons gesterkt heeft dit werk te doen. Voor de verbouwing was eigenlijk geen geld, maar wij hebben vertrouwd op al onze verenigingen, aldus de pres. kerkvoogd en zij hebben ons niet in de steek gela ten. Dit werk kon slechts geschieden doordat de gehele Herv. gemeente ach ter kerkvoogden en notabelen stond. De winst daarvan is niet in cijfers uit te drukken, maar zij vormt een belangrijk deel van de opbouw van de Herv. ge meente in Holten. Na deze toespraken bracht „D.J.V." een blijspel in 3 bedrijven voor het voet licht: „Er komt een vriend vanavond". De Hengelose amateurs hebben mét dit vlot gespeelde stuk de aanwezigen een genoegelijke avond bezorgd. Om de ko mische situaties, welke zich uit de plot selinge logeerpartijen ontwikkelden, heb ben de aanwezigen hartelijk gelachen. Vooral de rol van Elias Kruk, de adsp. speurder, bracht grote hilariteit. Alle fi guren gaven vlot spel, zelfs uit de rol van Annie, de dienstbode, heeft de schrij ver de nodige sensatie gepuurd. Men kreeg een welverdiend applaus. De heer Koopman bracht „D.J.V." dank, welke woorden door de voorzitter van de Hengelose club werden beant woord. Er was nog een kleine verloting, terwijl de kerkvoogdij de aanwezigen een kop thee aanbood. De reeds in ons vorige nummer aan gekondigde prijsvraag zal bestaan uit het vormen van een zin uit letters, wel ke omgekeerd in verschillende adver tenties in dit nummer voorkomen. Achter iedere letter moet de naam worden vermeld van de adverteerder, in wiens advertentie de letter voorkomt. Achter de letters, welke meerdere ma len in de zin voorkomen, zoals b.v. de e en de o, moeten de namen in alpha- betische volgorde worden vermeld. Bijvoorbeeld: de letter e komt voor in de advertenties van Pietersen, Aal- ders en Teunissen. Dan moet in de zin eerst de e en de naam Aalders, vervol gens de e met daarachter de naam Pie tersen en tenslotte de e met de naam Teunissen worden vermeld. VOOR DEZE PRIJSVRAAG STELLEN WIJ BESCHIKBAAR: Een waardebon a 15.15. Een waardebon a 12.50 12.50 Een waardebon a 10.10. Een waardebon a 7.50 7.50 Een waardebon a 5.5. Een waardebon a 4.4. Een waardebon a 3.50 3.50 Een waardebon a 2.50 2.50 TOTAAL ƒ60.— De oplossing van deze prijsvraag waarvoor een formulier is afgedrukt moet vóór 4 Januari 1953 worden inge zonden aan de Administratie van Hol- tens Nieuwsbl. (H. Beltman) Kolweg 19. Als U de goede oplossing instuurt en Fortuna lacht U toe, dan hebt U kans op een van bovenstaande waardebon nen, welke bij onze adverteerders moe ten worden besteed. Wij wensen U bij voorbaat veel. succes. REDACTIE EN ADMINISTRATIE HOLTENS NIEUWSBLAD. KERSTFEEST ZONDAGSSCHOOL. De leiding der Herv. Zondagsschool schrijft ons: In voorafgaande jaren werd er op de eerste kerstdag in de N.H. Kerk alhier om 5 uur het kerstfeest van de Zondagsschool gevierd. Het is in het verleden duidelijk gebleken dat hiervoor altijd grote belang stelling bestond. Voor de leiding van de Zondagsschool is het steeds een moeilijk heid geweest om de orde van dienst zo op te stellen, dat de kleintjes en de oudere leerlingen het programma konden verwer ken. Liederen en vertelling voor vijf- en dertienjarig en zijn eigenlijk niet dezelfde. De kleintjes zingen gaarne „Geen wiegje als rustplaats", terwijl de groteren ook meerdere gezangen aanleren. Het zover uiteenliggen van de leeftijden brengt voor een gezamenlijke dienst nogal wat bezwaren mee. Dit jaar wordt er daar om op de le Kerstdag tweemaal kerstfeest gevierd. De eerste keer om 2 uur voor de kinderen geboren in 1947, 1946, 1945, 1944 en 1943. Daarna om 5 utfr voor hen, die geboren werden in de jaren 1942 tot en met 1939. Een groot voordeel is, dat ouders en belangstellenden vrij zeker kunnen zijn van een goede zitplaats. Een half uur voor de aanvang hebben zij toegang. De voor de Zondagsschoolkinderen ge reserveerde plaatsen mogen niet worden bezet .terwijl de orgelzolder en de galerij pas toegankelijk worden gesteld, wanneer dit nodig is. De nieuwe regeling is ook een tegemoet koming aan die ouders, die beide gaarne het kerstfeeest bijwonen, doch dit niet op dezelfde tijd kunnen. Ook ouden van dagen die des avonds niet graag duisternis en avondlucht trotseren, kunnen des middags om 2 uur de kleinkinderen in het kerk gebouw bijeenvinden. Voor de Zondagsschoolleiding betekent de nieuwe regeling een offer, daar de ge hele middag gemoeid zal zijn met deze twee kinderdiensten. De aanwezigen zullen er goed aan doen met te bedenken, dat de kerstfeestviering beter tot haar recht komt, wanneer er werkelijke belangstelling voor de dienst is. Op meerdere plaatsen viert men al enige jaren twee maal kerstfeest met de kinderen der Zondagsschool en over het algemeen wordt ingezien, dat dit een stap vooruit betekent. Het vorig jaar bracht de lij stencollecte f 862.75 op, terwijl de collecte tijdens het kerstfeest f 56.50 bedroeg. Zodoende was het mogelijk om kerkboekjes, kinderbijbels, kerstboekjes, dagkalenders en tractaties uit te delen. Mede daardoor vormt het kerst feest een hoogtepunt in het kinderleven. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Frederik, zv. P. F. v. Doorn en H. Haan, Oranjestraat 23. Ondertrouwd: G. J. Honcoop, 19 jaar, Raalte en G. J. Ulfman, 18 jaar, Neer dorp 45. Overleden: H. Wonnink, 78 jr., ongeh. J. A. Nijenhuis, 73 jr., echtg. van H. Geerligs. Ingekomen: H. Nijeboer van Harden- berg naar Raalterweg 12. B. Aaftink geb. Smit van Markelo naar Rietmolen straat 7. G. J. van Gorcum van Bloe- mendaal naar Holterberg 42. J. Calkhoven van Gramsbergen n. Dorps straat 17. Vertrokken: W. K. van den Oever en gezin van Holterberg 71 naar Ommen. J. Webbink en gezin van Dijkerhoek 49 'naar Almelo. G. W. Oosterkamp en gezin van Pastoriestraat 10 naar Markelo. KERSTFEEST CHRISTELIJKE SCHOOL. De kinderen van de Christelijke School vierden Vrijdagmiddag in de Gerefor meerde Kerk onder leiding van het hoofd der school, de heer J. Kroon, kerstfeest. De heer Kroon opende het kerstfeest met gebed en Schriftlezing, na het zin gen van Psalm 150 1 en 3, waarna door de kinderen een mooi kerstdeclamato rium werd uitgevoerd. Dit declamato- rium met afwisselend zang en declama tie, werd door de kinderen keurig uit gevoerd. Marius Knijff declameerde op buitengewoan mooie wijze Gezang 21. Meester Groendijk vertelde „Emko's Kerstfeest" en wist met dit verhaal de kinderen zeer te boeien. De kinderen werden ruimschoots ge- tracteerd en ontvingen allen een kerst boekje. In zijn slotwoord sprak de heer Kroon een hartelijk woord van dank tot de heer D. J. Schuppert, die het kerkorgel be speelde, en tot de vele ouders, die het Kerstfeest met hun kinderen mee kwa men vieren. Na dankgebed door de heer Kroon werd het Kerstfeest besloten met het zingen van het bekende „Dankt, dankt nu allen God". Raad besluit tot bouw 9-klassige dorpsschool. Ontwerp van plaat- selijke architect. Woonruimte- commissie gewijzigd herkozen. Keurlonen huisslachting verhoogd. Grond voor natuurbad beschik baar. De voltallige gemeenteraad heeft j.l. Dinsdagmiddag onder voorzitterschap van de burgemeester, Mr W. H. Enklaar, lang durig van gedachten gewisseld over de bouw van een nieuwe dorpsschool. Bij de discussies, waaraan door alle leden werd deelgenomen, ging het er ten slotte om de uitvoering in eigen beheer of door een plaatselijke architect. B. en W. zagen hun voorstel, om het werk niet in eigen beheer uit te voeren, terwille van de reorganisatie van het bouw- en woningtoezicht, het in lopen der bestaande achterstand, het her stellen van de door de oorlog vernielde wegen en een spoedige woningbouw, met 83 stemmen aangenomen. Lesje in staathuishoudkunde. De vergaderzaal had deze keer een iet wat bijzonder aanzien, doordat de leer lingen van de 7e en 8e klas der O.L. Dorps school, onder leiding van het hoofd, de heer B. H. Brouwer, de vergadering moch ten bijwonen om er iets van het gemeente lijk leven op te steken. Dit was voor de burgemeester aanleiding om de kinderen, voordat hij de vergadering opende, iets te vertellen over de verkiezing van de raad door de burgers van Holten, zijn politieke groepering, de verkiezing van de wethouders, de verantwoording welke B. en W. aan de raad verschudigd zijn, de openbaarheid zijner vergadering en tal van andere punten. Nogmaals de heer Gerritse. Bij de ingekomen stukken, welke bij de opening der vergadering ter tafel kwamen, was weer een brief van de heer Gerritse, waarin deze nog eens weer reclameerde tegen de onvoldoende vergoeding der af gebroken binnenbeiimmering van z'n voor malige woning te Dijkerhoek. In een van de eerste brieven, welke adressant aan de gemeente zond, werd een hoeveelheid van 140 m2 genoemd, aldus de voorzitter. Achter de school ligt 141 m2, zodat het hout aanwezig is. De heer Gerritse kan de aangeboden f 155 schade loosstelling toucheren en het hout in huis bezorgd krijgen. Eventueel volgende brie ven zal de raad voor kennisgeving aan nemen, aldus werd besloten. Enkele besluiten tot subsidiëring van woningsplitsing voor de heer W. Aftink en grondafstand aan de heer Vegter, werden ingetrokken. De heer Soer meende, dat er aan de Burgemeester van der Borchstraat ter plaatse wel iets moet gebeuren. Ontwerpen nieuwe O.L. Dorpsschool. Bij de behandeling van het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een voor lopige opdracht tot het ontwerpen van een nieuwe O. L. Dorpsschool herinnerde de voorzitter er aan, dat in een vorige ver gadering in principe is besloten om de Dorpsschool te bestemmen voor u.l.o. en wees hij er op, dat het college de Panagro- seriebouw heeft onderzocht, maar om ver schillende redenen geen vrijheid kan vinden om tot deze bouw te adviseren. Oor spronkelijk was hierin voordeel gezien, vanwege de bouwvolumen, welke deze bouw automatisch zouden meebrengen. Maar de inspecteur en hij zijn naar Den Haag geweest en daar heeft men na lang praten de nodige bouwvolumen losge kregen. Thans rest nog de snelheid van handelen. B. en W. zijn van oordeel, dat seriebouw geen voordelen biedt, omdat de prijs niet minder is als bij de conventionele bouw, terwijl er tal van practische bezwa ren tegen deze bouw kunnen worden aan gevoerd. Er zijn. thans twee mogelijkheden, aldus de burgemeester, bouw door een particu liere architect of door eigen bouw- en woningtoezicht. Het laatste lijkt zeer aan lokkelijk en. bij de benoeming der nieuwe architect is ook gezegd, dat deze man zich zelf verdiemen kan, maar B. en W. menen, dat het eer ste doel moet zijn de door voering van de reorganisatie, terwijl aller eerst aandacht moet worden besteed aan de door de oorlog vernielde wegen en de woningbouw. Daarom zijn wij tot de con clusie gekomen, dat het logisch is aan de plaatselijke architect de opdracht te ver strekken. Bij uitvoering in eigen beheer, komt de school 1 September van 't volgend jaar niet klaar. Wethouder Veneklaas Slots en wethou der Teeselink onderstreepten met een korte verklaring deze woorden van de voorzitter. Het besluit is hun moeilijk gevallen, maar terwille van een snelle totstandkoming van de u.l.o. school en de andere factoren staan zij volkomen achter het standpunt van de voorzitter. De heer Jansen was van oordeel dat de opdracht aan de plaatselijke architect de gemeente veel geld kost. Er kan toch niet eerder begonnen worden, voordat de win ter is afgelopen. Er blijft dus genoeg tijd, om de plannen gereed te maken. De heer Aaftink verzette zich tegen de opdracht aan een particuliere architect, terwijl de heer Landeweerd zich teleur gesteld voelde, dat al direct van de lijn wordt afgeweken, welke bij de benoeming van de nieuwe architect is uitgestippeld, dat deze het nieuwe bouwwerk zal doen. De heer Derksen kon zich niet indenken, dat de opdracht aan de nieuwe architect, welke met 1 Januari naar hier komt, zoveel vertraging zal geven dat de school niet op tijd klaar kan zijn, waarbij de heer Aaftink nog opmerkte, dat een particuliere architect ook wel zoveel werk kan hebben, dat het werk niet op tijd klaar komt. Ook de heer Rietberg e.a. opperden be zwaren en zagen liever een uitvoering door eigen mensen. De voorzitter wees er bij de beantwoor ding der verschillende sprekers op, dat de nieuwe architect zich eerst behoorlijk moet kunnen inwerken voordat men hem de bouw kan opdragen. Bovendien moeten de plannen de goedkeuring verwerven van de hoofdinspecteur van het lager onderwijs, welke belast is met het bouwtoezicht. Eerst komt er een situatietekening en daarna een schetsplan, en dat alles vergt zoveel tijd, dat het gewenst is in de korst mogelijke tijd reeds met de plannen op tafel te komen, aaa Er zal dus hard gewerkt moeten worden, wanneer de zaak op 1 Maart aanbestedings- klaar zal zijn. Bovendien rekent men op het Ministerie er op, dat alles in de kortst mogelijke tijd zal worden afgewerkt, aan gezien de inspecteur verklaard heeft de verantwoordelijkheid voor het onderwijs in Holten niet langer op zich te kunnen nemen, wanneer niet onmiddellijk de nodige bouwvolumen beschikbaar zouden worden gesteld. Wethouder Teeselink wees er nog op, dat er reeds een begin gemaakt moet zijnj£ voordat de nieuwe architect komt en vroeg zich af of de raad genegen is de school tefc laten rusten, totdat deze het werk op zich kan nemen. Spr. heeft er niet zoveel be zwaar tegen, dat het andere werk wacht als de school maar op tijd gereed komt, maar dat kan niet langs de door de verschillende leden gedachte weg. De heer Soer was van oordeel, dat genoemde f 8000 wel ongeveer f 12.000 moeten zijn. Hij zou de school met eigen toezicht willen bouwen, waardoor de archi tect zeker minder zal kosten. De voorzitter vroeg zich af of de archi tect dan de verantwoordelijkheid dragen wil, maar wil ovérigens wel ingaan op de oplossing die de heer Soer voorstelt. Hetj# door de heer Soer genoemde bedrag zal niet bezuinigd kunnen worden, indien de bouw in eigen beheer zou geschieden, want dan zal men bij het werk een opzichter moeten hebben en wellicht ook nog een tekenaar. Spr. zegt dat B. en W. volkomen de opmerkingen eerbiedigen, welke dooi de leden gemaakt zijn, ook zij hebben daee bezwaren gevoeld, maar zij zien geen andere oplossing om met het u.l.o. onder wijs op tijd te beginnen. Het gaat er niet om de plaatselijke architect een vette kluif toe te werpen. De heer Wegstapel is van mening, dat, als het u.l.o. onderwijs de raad hoog zit, door B. en W. voorgestelde oplossing moet worden gekozen. 't Voorstel van B. en W. werd tenslotte met 83 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heren Landeweerd, Landuwer en Aaftink. De bouw zal aan de plaatselijke architect worden opgedragen en ten aanzien van he: toezicht krijgen B. en W. vrij mandaat. Stukje grond verhuurK Een bij de heer M. Heijenk in gebruikt zijnd stukje grond wordt aan deze verhuurd- voor f 10.per jaar. Hd Kasgeld-credie KE] De raad keurt verder goed, dat met dtjOU; Bank voor Ned. Gemeenten een maximum crediet in rekening-courant wordt aange gaan van f 150.000.Voorlopig zal dit bedrag niet nodig zijn, omdat de gemeentr vrij goed bij kas is. Voorstel tot benoeming van led& voor Commissies voor het jaar 195. Bij de behandeling van dit punt dei agenda gaf de heer A. Jansen de wens t( kennen, dat hij geen zitting meer wenste t( nemen in de commissie van advies inge volge de Woonruimtewet 1947. Inplaats van de heer Jansen werd in dezf commissie gekozen mevrouw Jansen den Brink, Dorpsstraat. Herkozen werden de heren J. H. Assink Rad G. Brands, A. J. Godstein en J. Kroon. Door de voorzitter werd een hartelijl woord van dank en waardering gesprokei tot de heer Jansen, die enkele jaren lid val D u Spe

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 2