VETTE KOE? Wie wint de Plaatselijk Nieuws 'Ruim 100 dieren op <j de Fokveedag Nog 9 dagen en de trekking van de Rijssense Marktuerloting zal plaats vinden Er zijn oog loten verkrijgbaar, maar wees er vlug bij GEDENK DE DIEREN No. 40. Jaargang 4. ZATERDAG 4 OCTOBER 1952. Verschijnt elke Zaterdag. lid! HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5Jf8S - 2Slt Adv.-prijs115 m.m. d contantf 1.50. Iedere m.m. meer 0.06 /ai l. 44 |J Kwaliteit in stijgende lijn. j Belangstelling had groter moeten zijn. °g_ eel In Kalfstermansweide werd Zaterdag 27 Sept. de jaarlijkse Fokveedag gehou den, die telkenj are georganiseerd wordt .mRoor de verenigingen „Jong. Holten", de ,esClir. Jonge Boeren Organisatie (C.J.B.O.) bn de beide fokverenigingen. - De aanvoer was aanmerkelijk lager het vorig jaar, wat volgens de voor ster van het organisatie-comité, de .eer J. H. Veneklaas Slot, een gevolg van de maatregel dat geen vee van 'de z.g.n. C.-bedrijven kon wórden aange geven. De heer Veneklaas Slots sprak namens de organiserende verenigingen een N woord van welkom tot de leden van de Injury, de heren M. Kippers uit Markelo, ||H. H. Post uit Albergen (rood-bonte af- Édeling), J. Bouwma uit Heino, J. W. IfVeldhuis uit Almelo (afd. zwart-bont) |en tot de arbiter, de heer H. W. Nieuwen- Hhuis uit Zwolle, tot de inzenders en tot |de belangstellenden. De belangstelling door deze fokveedag had o.i. veel groter dnoeten zijn en het viel op, dat zo weinig donge boeren present waren. Vooral voor llonze jonge boeren, aldus de arbiter, de deer Nieuwenhuis, is het van het aller- ||grootste belang dat ze dergelijke dagen ^bezoeken. De kwaliteit van het aangevoerde dee stemde volgens de juryleden en de ^arbiter tot tevredenheid en het is dui delijk te constateren dat het met de fok- Ifkerij in Holten excelsior gaat, zowel wat Ifhet zwartbonte als het M.R.Y. veeslag Ibetreft. Een niet onbelangrijk deel van het ^aangevoerde vee zou best de concurren- mie kunnen doorstaan op bijv. provin cial e of districts fokdagen. Wat in Hol- Men gepresteerd is stemt zeker tot grote tevredenheid. Dit is van groot belang, ||maar minstens even belangrijk is, dat de voorwaarden aanwezig zijn voor nog derdere vooruitgang, n.l. een flinke kern dan beste fokkoeien een veelbelovende dongveestapel, terwijl men daarnaast de ^beschikking heeft over enkele prima fokkende K.L. stieren. Dank zij de K.L. s het mogelijk gebleken beste stieren anger te houden, waardoor het aantal Afstammelingen per stier veel groter |§West-Overijsser' (Holten-Markelo-IJs- Ipeldal) aangekochte stier „Jan". Deze dtier werd gekocht van de bekende fok- llker Brouwer uit Terwolde. Een stier van deer goede huize met prima melklijsten |en niet minder dan 4% vet. Vader is d.Eduard" en grootvader „Betsie's Karei". H De verzorging van het aangevoerde dee was volgens de jury goed. De zwart bonten wonnen het wat dit betreft van ide roodbonten. Een speciaal compli- ||ment bracht de jury aan de heer P. G. l|Cats voor de wijze van voorbereiding Éen het toileteren van de uitgebreide Collectie zwartbonten die de heer Cats %in de ring bracht. Hier volgt de uitslag van de gehouden Ifkeuringen. Tussen haakjes is de naam van ||de vader (-stier) vermeld: Rood-bonte afdeling. H Klasse 1. Stieren geboren voor 1 Oct. 1951: Ce Hentjes Koen (Koen 9647 S) van Joh. ||Wansink. Klasse 2. Stierkalveren geb. na 1 Oct. 1*1951: Hetty's Leo 313491 (Heintjes Koen) jvan Joh. Wansink. Klasse 3. Melkgevende koeien geb. voor d Oct. 1947: la. Paula (Prins) Joh. Wansink; Wb. Emma 9 42286 K.S. (Benno) van H. 1 |§Beldman; 2a. Mina 61273 S (Mina's Johan) Can Joh. Wansink; 2b. Marie 2 86341 (Karei) dan H. Beldman; 3a. Hentje 44557 S (Hein- des Sjoerd) van Joh. Wansink; 3b. Lientje ||)8461 S (Lion) van Joh. Wansink en 3c. dïiesje 215946 RvJ. (Prins) van Joh. Wan- Jffink. P Klasse 4. Melkgevende koeien geb. na 1 :Oct. 1947: 1. Grada 7 252970 (Fox) van W. J. ten Den; 2a. Alida 8 (Fox) van W. J. jten Den; 2b. Olga 1 (Fox) van W. J. ten iDen; 3a. Jannie 2 (Leo) van M. Veltkamp; ■3b. Olga 2 (Piet) van H. Meijerman; 3c. Sjoerda (Leo) van M. Veltkamp; e.v.: Alida 9 (Fox) van W. J. ten Den; Roosje 4 (Mina's Joost) van G. W. Reilink Azn. en Doortje (Karei) van H. Rietberg. Klasse 5. Droogstaande stamboekkoeien: la, Olga (Bertus van Olga) van Joh. Wan. iink; lb. Alida 8 (Frits) van W. J. ten Den; 5a. Dientje (Bart) van M. Boode; 3b. Betsie 5 (Florus) van Joh. Wansink. Klasse 6, Melkgevende niet-stamboek- koeien 4 jaar en ouder: 1. Bertha van H. Meijerman en 3. Jo 2 (Mentor) van G. W. Eteihnk Azn. Klasse 7. Melkgevende vaarzen, volbloed geb. 1-10-49—30-9-50: 1. Dina 9 (Fox) van W. ten Den; 2a. Olga 3 (Louises Jacob) /an Joh. Wansink; 2b. Erwin's Coba (Mi- Htia's Erwin) van H. Beldman. Klasse 8. Melkgevende koeien niet vol- 'bloed: 1. Coba van H. Landeweerd Hzn.; 2a. Joke (Fox) van G. H. Teeselink; 2b. Marij- k4ke van H. Landeweerd Hzn. Klasse 9. Pinken, volbloed geb. na 1 Oct. 1950: 1. Marie 4 (Mina's Erwin) van H. Beld- jman; 2. Coba 2 (Fox) van G. Bekman; 3. itipertha 3 (Nico) van G. Bekman. Klasse 10. Vaarzen, niet gekalfd, volbl. lalgeb. voor 1 Oct. '50; 2a. Anna (Prins) van Joh. Wansink; 2b. Alida (Roosjes Fox) van ]W. J. ten Den; 3. Anneke (Fox) van G. H. eeselink. Klasse 11. Pinken volbl. geb. na 1 Jan. '51: Johanna (Fox) van Joh. Bekkernens; 2a. lie (Roosjes Fox) van Joh. Bekkernens;! 2b. Margreta (Rudolf) van M. Boode; 3. Freuke 9 (Louise's Jacob) van W. F. Rei. link. Klasse 12. Vaarzen, niet volbl., niet ge kalfd, geb. 1 Oct. '49—30 Sept. '50: la. Olga 2 van G. W. Reilink; lb. Jo 4 (Mina's Joost) van G. W. Reilink; 2a. Aaltje 4 (Nico) van H. Rietberg; 2b. Mientje (Koen) van M. Boode; 2c. Dina (Leonard) van M. Boode; 3a. Roosje (Mina's Joost) van G. J. Note- boom; 3b. Gonda (Koen) van M. Boode. Klasse 13. Pinken, niet volbl., geb. 1 Oct. '5031 Dec. '50: la. Mina (Roosjes Fox) van H. Bosman; lb. Emma (Fox) van G. J. Noteboom; 2. Rosanna (Leonard) van H. Oolbekkink; 3a. Liesje 2 (Janus) van J. H Overmeen; 3b. Corrie 2 (Mina's Joost) van J. H. Overmeen. Klasse 14. Pinken, niet volbl., geb. na 1 Jan. 1951: la. Mientje 4 (Mina's Erwin) van M. Boode; lb. Leonardina (Leonard) van H. Kloosterboer; 2. Fannie 4 (Donald) van H. Kloosterboer; 3a. Elsje 2 van Wed. G. Tee selink; 3b. Toosje van A. Kolkman. Klasse 15. Volbl. vaarskalveren, geb. 1 Oct. '5131 Dec. '51: la. Olga 4 (Roosjes Fox) van H. Meijerman; lb. Jannie 3 (Fox) van M. Veltkamp; lc. Emma 10 (Mina's Erwin) van H. Beldman; 2a. Coba 13 (Fox) van H. Beldman; 2b. Bodine 1 (Nero) van H. Landeweerd Hs.zn.; 2c. Corrie 2 (Betsie s Rudolf) van H. Beldman; 3a. Annie 2 (Fox) van G. H. Teeselink; 3b. Roosje 5 (Gonda's Albert) van G. W. Relink Azn. Klasse 16. Volbl. vaarskalveren, geb. na 1 Jan. '52: la. Martha (Mina's Erwin) van H. Beldman; lb. Grada 11 (Fox) van W. J. ten Den; lc. Bontje 2 (Gona's Albert) van M. Veltkamp. Klasse 17. Vaarskalveren, niet volbl., geb. 1 Oct.31 Dec. '51; la. Gerretje 1 (Fox) van Wed. G. Teeselink; lb. Clara 2 (Fox) van H. Landeweerd Hs.zn.; 2a. Coba 3 (Mina's Joost) van G. Bekman; 2b. Mina (Leonard) van H. Meijerman; 3a. Dina 3 (Nero) van Wed. G. Teeselink; 3b. Marie 8 (Mina s Erwin) van G. W. Relink Azn. Klasse 17. Vaarskalveren, niet volbl., geb. na 1 Jan. 1952: 1. Annie 2 (Fox) van Joh. Reilink; 2a. Gerritje 2 (Mina's Joost) van H. Bosman; 2b. Jo 2 (Fox) van Joh. Reilink; 3. Marie 2 (Mina's Joost) van Joh. Reilink. Collecties melkkoeien van één eigenaar; I. W. J. ten Den (beste uniforme groep;; 2. Joh. Wansink en 3. H. Beldman. Zwart-bonte afdeling van Friese stam). Klasse 1. Melkgevende koeien geb. voor 1 Oct. '47 NRS: la. Saakje 5, van P. G. Cats; lb. Rienske van P. G. Cats. Klasse 2. Melkgevende koeien, geb. voor 1 Oct. '49 niet NRS: la. Klaske van J. W. Reilink; lb. Aaltje van J. W. Reilink Wzn.; 2. Corrie van H. J. Aanstoot; 3. Frida van H. J. Aanstoot. Klasse 3. Melkgevende koeien, geb. 1 Oct. '47_1 Oct.''49 NRS: la. Boukje 18 (Adama's Athleet) van P. G. Cats; lb. Hitje (Harold) van H. W. Veneklaas; 2. Folkertje 1 (An na's Adema) van H. W. Veneklaas. Klasse 4. Melkgevende vaarzen, volbloed, NRS: la. Thekla (Piet) van P. G. Cats; lb. Saakje 6 (Piet) van P. G. Cats; lc. Aaltje 16 Jacle) van H. W. Veneklaas; 2. Dikkie 3 (Piet) van P. G. Cats; 3. Folkertje 56 (Mi- tra) van H. W. Veneklaas. Klasse 5. Pinken, volbloed NRS, geb. na 1 Oct. '50; la. Martha (Maurits) van P. G. Cats; lb. Rienske van P. G. Cats; 2a. Boukje 15 (Maurits) van P. G. Cats; 2b. Doetje 20 (Maurits) van P. G. Cats; 2c. Wil ly 3 (Maurits) van P. G. Cats; 3. Koosje 3 (Maurits) van P. G. Cats. Volbloed vaarskalveren, geb. 1 Oct. '51 31 Dec. '51: la. Koosje 5 (Maurits) van P. G. Cats; lb. Rienske 2 (Ceres Adema) van H. Markvoort; 2. Rika 2 (Ceres Adema) van J. A. Schippers. Volbloed vaarskalveren, geb. na 1 Jan. 1952: 1. Boukje 21 (Maurits) van P. G. Cacs; 2. Annie (Annie's Olivier) van J. A. Schip pers. PLATTELANDSVROUWEN BESPRAKEN HET WINTERPROGRAMMA. In "de ledenvergadering van de Afd. Holten van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, welke op Vrijdag van de vorige week in hotel Holterman werd gehouden onder leiding van de presi dente Mevr. H. MaatsKevelam, werd voornamelijk het winterprogramma be sproken. Er werden enkele data bepaald voor lezingen, terwijl besloten werd in de maand December wederom een kerst wijding te houden. Op 16 Oct. zal Ds Cannegieter van Deventer spreken over „Moeten wij straffen en hoe", terwijl op 12 Novem ber in café „Het Bonte Paard" in com binatie met de Bathemse en Dijker- hoekse afdeling een avond zal worden gehouden waarin Mevr. v.- d. Stapel uit Steenwijk een causerie zal houden met als onderwerp „Het schoonste in het leven". Ds Knipscheer heeft zich bereid ver klaard voor te gaan bij de kerstwijding welke achter in de maand December ge houden zal worden. Voorts zal door Mevr. Kluin uit Bathmen een cursus worden gegeven in het maken van lampekappen. De mede werking zal gevraagd worden van de Boerendochtersvereniging, terwijl zich op de vergadering reeds 7 deelneem sters opgaven. Er zal nog gelegenheid zijn zich voor deze cursus aan te mel den tot en met Woensdag, 8 Oct. a.s. Voor de pauze bracht Mevr. Nagelhout een uitvoerig verslag uit van haar be zoek aan de algem. Voorjaarsvergade ring te Utrecht. Bij de ingekomen stukken was Mevr. D. MulderNijhoff aangewezen als af gevaardigde naar de bondsvergadering welke op 5 November a.s. in Utrecht ge houden wordt. De vergadering werd hervat met een lezing van de plaatselijke gezinsver zorgster Mej. D. Kuiper, die het ont staan schetste van .de gezinsverzorging, de taak van de jonge vrouw, die deze op zich neemt en een indruk gaf van haar opleiding. In de gezinnen waar moeder door ziekte of andere omstandigheden niet in staat is haar taak te vervullen neemt de gezinsverzorgster die over, om het gezin te verzorgen zoals dat be hoort. Het is niet altijd een gemakke lijke taak maar zij schenkt veel voldoe ning. De presidente bracht Mej. Kuiper dank voor haar inleiding. VARKENSMESTWEDSTRIJD HAD GUNSTIG RESULTAAT. De door de G.O.S, op touw gezette varkensmestwedstrija, waaraan tal van leden van „Jong Holten" deelnamen, heeft een vruchtbaar resultaat opgele verd, zo bleek in de op Dinsdag 23 Sept. in hotel „De Kleine Viaduct" van de heer G. Muller gehouden ledenvergade ring dier vereniging. Er werden 151 varkens afgeleverd van uiteenlopende kwaliteiten. De beste varkens werden gemest bij de heer A. Pekkeriet. Van de vier stuks waannede aan de wedstrijd werd deel genomen werden er twee in de la en twee in de 2a klasse gebracht. Pekkeriet verwierf hiermede de le prijs en hier voor zal hem een kleine erkentelijkheid worden aangeboden. Het hoofd der lagere landbouwschool, de heer A. J. Snijders, vertoonde in deze vergadering enkele filmplaatjes over de aardappelmoeheid, waarin duidelijk naar voren kwam, welke schade deze ziekte kan veroorzaken. Bij de bespreking van het winterpro gramma werd op voorstel van het be stuur besloten op 5 en 6 December weer een toneelavond te houden in samen werking met de leden van de boeren dochtersvereniging de B.D.V. Door de leden van de toneelclub wordt hiervoor ingestudeerd het toneelspel in 5 bedrij ven van Henk Manders „Bloesem in de wind". In deze vergadering, welke onder lei- ■ding stond van de heer J. H. Veneklaas Slots werd voorts nog gesproken over het oprichten van een kalveropfokclub, zoals die reeds in enkele afdelingen be staat. Hiervoor neemt men bij voorkeur een kalf van eigen fok, van goed exte rieur en productie-afstamming. Het dier kan naar willekeur worden opgefokt. Na een jaar zal er dan een keuring wor den gehouden in twee. groepen en wel van Oct.-Jan. en Jan.-April. Gekeurd zal dan worden op exterieur en afstam ming, maar nog meer naar de voedings toestand, het toiletteren en het voor brengen. De voorzitter steldé voor om thuis nog eens te overleggen om dan in een vol gende vergadering tot oprichting van een club te komen. Nadat nog gesproken was over de kwaliteit van de keurmeesters in de ak kerbouw werd de vergadering met een opwekkend woord vande voorzitter, voor een actieve deelname aan het win- terprogram, gesloten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: armband (imitatie parels); portemonnaie. Verloren: drie groentekisten; porte monnaie; collier met hanger; zijschot van trailer; kinderportemonnaie. MOOIE OPBRENGST. De collecte, die ten bate van het C.N.V. tuberculose-bestrijdingsfonds word ge houden, heeft de mooie som van f 236.36 opgebracht. 1-Iet bestuur van de plaatselijke afdeling van het C'N.V. zegt de ingezetenen zeer hartelijk dank voor hun bijdrage. GEDIPL. SCHOENWINKELIER. Voor het Rijksdiploma Schoenwinke lier slaagde dezer dagen onze plaatsgenoot de heer E. Steunenberg, Larenseweg. VEEL BELANGSTELLING VOOR DE ORIENTERINGSRIT TE PAARD. Voor de oriënteringsrit, die Zaterdag middag door de Bergruiters wordt gehou den, bestaat flinke belangstelling. Aan de rit nemen de volgende personen deel: G Keizer (2.00); W. Baltus (2.03); M. Bolink (2.06); H. J. Beldman Gerh.zn. (2.09); G. Bolink (2.12); H. J. Bosschers (2.15); J. Wiggers (2.18); H. Wansink (2.21); Joh. Bronsvoort (2.24); J. Keuter man (2.27); J. A. Jansen (2.30); J. Maats (2.33); G. Muller (2.36); mej. Joh. Mei link (2.39); J. W. Hulsman (2.42); Jhr. van Coeverden (2.45); G. Bolink (2.48); J. A. Ulfman G.Jzn. (2.51); E. Wegstapel (2.54); Dick Harting (2.57; T. Beldman Tzn. (3.00); P. Harting (3.03);'Hm. Pief- fers (3.06); F. Veltkamp (3.09); G. Huls man (3.12); B. J. Kruimelaar (3.15); J. Bolink Jzn. (3.18); H. Beldman Tzn. (3.21); B. Stegeman (3.24). De start van de eerste ruiter heeft dus plaats om 2 uur en vervolgens om de 3 minuten. De deelnemers vinden achter hun naam vermeld hoe laat of zij moeten starten. Voor elke minuut die te laat ge start wordt krijgt men vijf strafpunten. Te vroeg aan de controle voor elke mi nuut 2 strafp.; te laat aan de controle voor elke minuut 1 strafp.; verkeerde kant binnen komen 25 strafp.; stoppen in het zicht van de controle 25 strafp.; missen van een controlepost 50 strafpunten. De controleposten zijn kenbaar aan 'n rode vlag. Fietspaden mogen niet bereden worden. De prijzen, die bestaan uit luxe- en gebruiksvoorwerpen, zullen 's avonds in hotel Müller aan de Deventerweg worden uitgereikt. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Albert Willem, zv. H. van Zeben en H. Schippers, Holterberg 18. Johan, zv. H. Meerman en J. Oolbekkink, Molenbelterweg 7. Gehuwd: J. H. Ebrecht, 26 jr. en F. Tempelman, 26 jr. H. Huisken, 31 jr., Markelo en J. Aaftink, 27 jr. Ingekomen: H. Rosman, echtg. van G. Steunenberg, van Rijssen naar Larense weg 23. F. J. Toorneman, echtg. van J. Baltus van Diepenveen naar Neerdorp 40. E. Veneklaas van Coevorden naar Dijkerhoek 100. N. de Jong van Leeuwarden naar Burg. v. d. Borchstr. 29. Vertrokken: J. Aaftink, echtg. van H. Huisken, van H. J. Wansinkstraat 17 naar Markelo. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 9 uur Ds Knip scheer, 10.30 uur Ds Knipscheer. In beide diensten collecte Inwendige Zending. Dijkerhoek. 10 uur Ds van Slooten. Collecte Inwendige Zending. Geref. Kerk. 9.30 uur (Bed. H. Av.) en 3 uur (Bed, H. Av. en Dankz.) Ds Hoogkamp. KERKELIJKE VERKIEZING. Bij de Geref. Kerk werden Zondag j.l. tot ambtsdragers gekozen de h.h. R. Reinink (ouderling) en M. Scholman (diaken). De bevestiging zal plaats heb ben op Zondag 12 October a.s. WINTERDIENST N.S. In de winterdienstregeling van de Ne derlandse Spoorwegen, welke Zondag a.s. in werldng treedt, is - voor wat de stop tijden in onze plaats betreft - geen wij ziging gekomen. ENKELE UITVOERINGEN OP KOMST. Holtens Gemengd Koor zal haar eerste uitvoering in dit seizoen geven op Woens dag 5 November (Dankdag) a.s. De to neelclub uit de leden heeft in studie ge nomen het blijspel in 2 bedrijven van Dick Faber: „Bennie als huisknecht". De uitvoering van OCII met „Het witte legioen" zal niet op Dankdag, zoals wij abusievelijk hebben vermeld, plaats vin den, maar op Zaterdag 15 November a.s. in Amicitia. RONDGANG VAN H.M.V. Wanneer de weersomstandigheden zulks toelaten, zal HMV haar muzikale rond gang met het onlangs verworven vaandel Maandagavond voortzetten. Dan zijn aan de beurt o.a. de Oranjestraat, Pastorie- weg en Kolweg enz. Men hoopt om pl.m. 7.30 uur aan te vangen. i VERGADERING ARJOS. Vrijdagavond der vorige week hield de Arjos haar maandelijkse vergadering. Na afhandeling van enkele huishoudelijke zaken werd in de plaats van mej. Tr. Kolkman tot secretaresse gekozen mej. D. Hazewinkel. De voorzitter dankte de afgetreden secretaresse voor alles wat zij voor de Arjos heeft gedaan, terwijl mej. Kolkman de leden opwekte om trouw te blijven aan. de A.R. beginselen. Na de pauze gaf mej. Janna Stam Jd. de maandelijkse politieke rondblik, waar op een levendige bespreking volgde. De hoofdschotel voor deze avond vorm de het Centralen Convent der A.R. partij, dat twee dagen tevoren gehouden was. Inzonderheid ging het nog over de oor zaken van de teleurstellende verkiezings uitslag voor de A.R. partij. Met nadruk werd er op gewezen, dat alle laksheid en politieke moeheid moet worden uitge bannen en dat er moet zijn een biddend meeleven en meestrijden met onze voor mannen. Nog werd besloten de jaarvergadering van de plaatselijke afdeling te houden op 30 Oct. waar Geert van der Meulen een inleiding za-1 houden over: De School strijd. Verwacht wordt, dat naast leden ook ouders en anderen van hun belang stelling in het Arjos-werk blijk zullen geven. AGENDA: Zaterdag 4 Oct. (Dierendag)Filmavond van de Ned, Vereniging tot Bescher ming van dieren, in Hotel Holterman. Aanvang 8 uur. Zaterdag 4 Oct., 2 uur: Oriënteringsrit van de „Bergruiters". Maandag 6 Oct. Verdere rondgang van H.M.V. met het vaandel, wanneer de weersomstandigheden gunstig zijn. Aanvang pl.m. 7.30 uur. Zaterdag 11 Oct., 7.30 uur: Uitvoering van de Accordeonver. N.K.A.C. uit Nijver dal in Amicitia. Na afloop bal. (Zie annonce.) Woensdag 5 Nov. (Dankdag)Grote bazar onder het motto „Kom d'r in" ten bate van de L.R. ;)Bergruiters" in zaal Vos man. Woensdag 5 Nov. (Dankdag): Uitvoering H.G.K. in Amicitia. Woensdag 5 Nov. (Dankdag): Jaarlijkse Cross Country van de „Bergruiters". Dinsdag 14 Oct. 7.30 uur: Lezing van Ir. J. Baas, voorzitter der O.L.M., over: Actuele landbouwvraagstukken" voor de leden der afd. O.L.M. en Jong Holten in café Kalfsterman. Zaterdag 15 Nov.: Uitvoering van O.C.H. „Met het witte legioen" in Amicitia. Donderdag 20 t.m. Zaterdag 22 Nov.: Bazar voor „Irene". 4 OCTOBER: Holtense dierenvrienden schrijven ons: Inderdaad, gij allen, gedenkt de dieren op deze uitgezochte dag. Eén dag in het jaar is het Dierendag, waarop wij allen iets kunnen doen voor 't hulpbehoevende en lijdende dier in onze samenleving. Dat wij de dieren nodig hebben, weet iedereen; dat wij de dieren méér nodig hebben dan de dieren ons, kan men ook reeds spoedig weten. Hebt U zich wél eens een samenleving voorgesteld zonder één enkel dier? Hen te moeten missen en met hen hun arbeids kracht, hun producten, hun gratie, kleur en schoonheid? Wat zou een boerderij zijn zonder een mooie toom kippen, fraaie paarden in de weide met hun gracieuze veulentjes, of daarin roodbonte koeien met hun diep- glanzende ogen? Neen zulk een samenleving zou heel leeg zijn. Dit dan wel wetende, kan men zich er slechts over verbazen, dat het dier zich nog maar zo matig in onze be langstelling mag verheugen; ja, dat het dagelijks nog in onze samenleving veel moet lijden. Dat zou niet nodig zijn, als alle mensen het bovenstaande warm in hun hart droegen. Veel wanbegrip is er nog in onze om gang met het dier; ja, gebrek aan be langstelling voor het dier zou men dat beter kunnen noemen. Eén dag in het jaar mogen de dieren echter op uw belangstelling rekenen; zij zullen U voor een extraatje in de vorm van meer vrijheid, betere huisvesting, betere verzorging en zachtere behande ling heel dankbaar zijn. U kunt er van overtuigd zijn, dat ze deze dankbaarheid U zullen tonen. Het gevolg daarvan zou kunnen zijn, dat uw belangstelling op deze éne dag in het jaar uitgroeit tot liefde voor het dier, welke de Nederlandse Vereniging tot Be scherming der Dieren steeds propageert. In dit licht willen wij U tenslotte op onze openbare vergadering uitnodigen op Zaterdagavond 8 uur in de zaal van hotel Holterman, waar gesproken zal worden over dierenbescherming in het algemeen en waarbij enige fraaie dierenfilmpjes vertoond zullen worden. Mogen wij ook U op Dierendag, a.s. Zaterdag 4 October, verwachten?

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1