F Een pracht-collectie paarden op de „Holbatheo-dag" in Dijkerhoek „Voor grote en kleine beurzen". vjNo. 39. Jaargang 4. ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1952. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUW •ot(De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.15 p. kwartaal cr.li Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5J,88 - 23Jt Adv.-prijs115 m.m. d contant1.50. Iedere m.m. meer 0.06 ian In ons vorig nummer gaven wij reeds een vluchtig overzicht van de uitste- nerkende fokdag, welke de jonge vereniging [„Holbatheo" tijdens 't school- en volks- ^ygieest in Dijkerhoek organiseerde. Het bestuur, bestaande uit de heren W. Staring, voorzitter, J. Boode, secre- ""jtaris, B. J. Reilink, M. Harmelink, J. v. Santen, J. H. Stegeman en C. van de jBerg, wist uit verre omgeving het beste (materiaal, dat de leden bezitten, bijeen 'te brengen op deze fokdag. De insiders, o.a. de jury met aan het ihoofd de arbiter, Dr Nieuhoff, secreta- Iris-penningmeester van de afd. Over- 00Jijssel van de V.L.N., waren dan ook zeer )oIjgoed te spreken over de resultaten, jwelke hier zo langzamerhand naar vo- ieijren komen en die de warmbloedfokkerij ^belangrijk stimuleren. iie| De jury bestond verder uit de heren jn^J. van der Wal, B. van 't Oever, J. Nij- mg jhuis en Z. Holtland voor het Gron. type ^Jen de heer Woestenenk voor het Gel- iderse paard, te Veel vooruitgang. r6n Dr Nieuhoff vertelde ons op onze vraag, dat de warmbloedfokkerij in deze streek tien jaar geleden nog van geen (betekenis was. Het was een witte raaf, ISjals in Holten of omgeving iemand een behoorlijk stamboekpaard kon laten in- schrijven. Enkele fokkers waren er wel, jdie de goede kant op wilden, waarvan [de naam Boode toen al een bekende jklank had. Langzamerhand kwam hier 'n sterke kentering en met de toenemende belang stelling groeide ook het gehalte. Hier (waren reeds verschillende merriën aan wezig, die zeker in provinciaal verband een zeer goed figuur zouden slaan. Natuurlijk heeft men, aldus de heer Nieuhoff, niet de top bereikt en is hier Vooral in de andere rubrieken nog een sterke verbetering mogelijk, maar hoop- jvol stemt het z.i. dat het jonge materiaal jbeduidend beter is dan het oude. Voor al de enters waren in hun kopnummers - juitstekend en ook de tweejarigen waren igoed. De veulens konden, volgens onze zegsman, de klasse niet opbrengen van (deze beide genoemde groepen, ook al (was het doorsnee gehalte bepaald vol doende, zonder dat echter een topfiguur l haar voren trad. 1 Jeugdige kampioenen. Bij het bepalen van de kampioenen en reserve-kampioenen voor deze dag (bleek deze uitspraak dan ook volkomen i jte kloppen. Het waren bij het Gelderse itype de 1-jarige Primosa van de heer H. Deten te Dijkerhoek en bij 't Gron. type ook weer de 1-jarige merrie Phol- ihine van de heer M. Boode uit Espelo, 'elke de erepalm wegdroegen. De laat ste was ondertussen verkocht en zou (eerstdaags in handen van de nieuwe (eigenaar overgaan. Tenslotte kwamen in de namiddag hog de demonstraties met de een- en itweespannen fokmerries voor de wagen (en de fokmerries onder het zadel, die igrote belangstelling trokken. Bekers uitgereikt. j Aan het slot reikte de voorzitter, de jheer W. Staring, aan de houders van de kampioenen de bekers uit en bracht ;hij dank aan de juryleden, dat zij zich (weel een gehele dag voor hun moei lijke taak beschikbaar stelden. De overige prijzen, zo werd medege deeld, zullen in een eerstdaags te hou den ledenvergadering worden uitgereikt, j Ook werd dank gebracht aan de heer H. J. Bouwhuis, welke met zijn geluids installatie het volgen van de uitslagen enz. weer gemakkelijk maakte. De uitslag van de keuring is als volgt: (De tussen haakjes geplaatste naam is van de vader van 't bekroonde paard.) Merrie veulens: la Rillegonda (Hen- drikzoon) van J. W. Stegink te Lettele; (lb Rinie (Menko) van M. Harmelink te [Bathmen; lc Roderna (Kolonist) van G. jA. Niemeijer te Lettele; 2a Rolphine (Ideaal) van M. Boode, Espelo; 2b Ri- l nette (Kornet) van A. Roeterdink, Bath- - men; 2c N.N. (Hendrikzoon) van D. J. I H. Schoneveld, Dortherhoek; 2d Rotilde I (Ideaal) van B. J. Markvoort, Dijker- I boek; 3a Rinista (Hendrikzoon) van H. (J. van Schooten, Bathmen; 3b Rebea ((Hendrikzoon) van G. W. Reilink, Bath- jmen; 3c Mieke (Ideaal) van J. W. Rei link W.Fzn. van Dijkerhoek. i 1-jarige merries: la Primosa (Kanse lier) van H. Deten, Dijkerhoek (kamp. peld. type); lb Polphine (Ideaal) van M. Boode te Espelo (kamp. Gron. type); 2a Priscilla (Ideaal) van G. J. Veneklaas te Dijkerhoek; 2b Prinses Olga (Capin- jdus) van G. A. van Leusen, Oxe; 2c pirta (Allard) alvoren; 3 Rildine (Lord) (van H. Meijerman, Holterbroek. 2-jarige merries: 1 Oliena (Kornet) van Scholthof Kr. van Dorth (reserve :ampioen Geld. type); 2 Olgate (Hen drikzoon) van B. J. Reilink Kring van Dorth; 3 Olma (Gravenkroon) van H. J. Buitenhuis te Colmschate; 4 Olgetta (Floris) van A. Hengeveld te Bathmen. Hengstveulens: 1 N.N. (Kornet) van B. W. Stevens te Dijkerhoek; 2 N.N. (Ide aal) van M. Boode, Espelo; 3 Rembrandt (Capindus) van G. H. Stegeman, Dijker hoek; 4 N.N. (Edeljonker) van G. J. Nik- kels, Dijkerhoek. 3-jarige en oudere merries Geld. type zonder veulen: 1 Malfrieda (Vornburg) v. W. Hekkert te Colmschate; 2 Naroza (Vornburg) van F. G. Soeters, Bathmen; 3 M. Fennie (Amburg) van J. A. Nijen- huis, Bathmen; eerv. verm. Mabina (Klokkenstein) van M. Bannink, Colm schate. 3-jarige en oudere merries Geld. type zogende: 2 Loesje (Klokkenstein) van M. Boode, Espelo; 3a Corrie van M. Harme link, Bathmen; 3b Sannie (Klokken stein) van G. J. Nikkels, Dijkerhoek. 3-jarige en oudere merries Gron. type zonder veulen: 1 Norma (Zidzard) van W. Schothof, Kring van Dorth; 2 Illegon- da (Erasmus) van J. W. Stegink, Lettele; 3 Inerla (Combinator) van J. v. Santen, Nieuw-Heeten; 4 Schimmel van W. Hek kert, Colmschate; 5 Lucy (Erelman) van F. E. Klein Velderman, Okkenbroek. 4-jarige en oudere merries Gron. type zogende: 1 Ebca (Ebertus) van G. W. Reilink, Bathmen; 2a Krotilda van B. J. Markvoort, Dijkerhoek; 2b Jardina (Bri- nio) .van Hs. Beltman, Holterbroek; 3a Karina (Zonnevorst) van A. Roeterdink, Bathmen; 3b Minesta (Zidzard) van H. J. van Schooten, Bathmen; 3c Marinda (Zidzard) van D. J. H. Schoneveld te Bathmen. Premiemerries 4 jaar en ouder: 1 Kel- phine (Zidzard) van M. Boode, Espelo; 2a Hannista (Serfon) van A. Stegeman, Bathmen; 3a Idobera (Helios) van J. Wilmerink, Dijkerhoek; 3b Joderna (Ebertus) van G. A. Niemeijer, Lettele; 3c Ecomoria (Vorstenspoor) van H. J. Buitenhuis, Colmschate. Stermerries: la Korry (Zidzard) van E. Aaltink, Holterbroek (res.-kampioen Gron. type); lb Lirella (Usenius) van D. Lubberdink, Markelo; lc Halera (Ser fon) van G. H. Stegeman, Dijkerhoek; 2a Nemonica (David II) van G. J. Flier- man, Heeten; 2b Jozante (Vorstenspoor) van A. Roeterdink, Bathmen; 2c Koli- dola (Goledö) van Firma Koldewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar; 3 Mies je (Zidzard) van J. W. Reilink W.Fzn. Demonstraties. Eenspan fokmerries v. boerenwagen: 1 Kelphine van M. Boode, Espelo; 2 Han nista van A. Stegeman, Bathmen; 3 Ido bera van J. Wilmerink te Dijkerhoek; 4 Nemonica van G. J. Flierman, Hee- te; 5 Loesje van M. Boode, Espelo; 6 Ju- genia van M. Harmelink, Bathmen; en 7 Kolidola van Firma Koldewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar. Tweespan fokmerries v. boérenwagen: 1 Kelphine van M. Boode te Espelo en Hannista van A. Stegeman te Bathmen; 2 Ecomoria en Olma van H. J. Buiten huis te Colmschate; 3 Mabina en Niba van M. Bannink te Colmschate. Fokmerries onder de zadel: 1 Fanni van J. A. Nijenhuis te Bathmen; 2 Ju- genia van W. Harmelink te Bathmen; 3 Ninomika van G. J. Flierman, Heeten; 4 Corrie van M. Harmelink te Bathmen; 5 Schimmel van W. Hekkert te Colm schate; 6 Karina van A. Roeterdink te Bathmen; en 7 Jozante van A. Roeter dink te Bathmen. HET DIJKERHOEKSE VOLKSFEEST SLAAGDE UITSTEKEND. Met veel genoegen kan de Volksfeest commissie in Dijkerhoek op de door door haar georganiseerde dagen terug zien. Vrijdagmiddag klaarde het weer op en gaf de zon het geheel een feestelijk karakter. Er had een sportieve kamp plaats tussen de echtparen en verloofde paren in de versierde karretjes, die elkaar met ringsteken bekampten. Jan Koopman Azn. en zijn dame moesten de wissel beker, welke zij het vorige jaar wisten te veroveren, afstaan aan de heer J. Nijland en echtgenote, welke nummer 1 werden. Bij het ringsteken op 't losse paard was de bekerhouder, de heer J. Stevens, gelukkiger; hij bleef in het bezit van zijn trophee. Onder grote belangstelling werden daarna de verschillende spelen afge werkt, waarbij H.M.V. voor de muzi kale omlijsting zorgde. Ringsteken op de fiets voor dames, stoelendans voor dames, hardlopen met hindernissen voor de mannelijke inwoners en niet te ver geten het schieten, dat ook nu weer een grote belangstelling trok. Bij het schijfschieten op de personele baan moest de heer H. Koopman de beker afstaan aan zijn sterkste concur rent, de heer G. Klein Teeselink. Vooral ook de gecostumeerde stoelen dans bracht een aardige afwisseling deze middag door de verkleedpartij, welke hieraan was verbonden. Tegen melkenstijd liep het terrein ge heel leeg en werd het ook in café „Het Bonte Paard" wat stiller, maar al spoe dig kwamen vooral de jongelui weer terug om het feest des avonds in de gelagkamer of danstent voort te zetten. Penningmeester G. J. Klaasses reikte toen de prijzen uit, welke bestonden uit bonnen, die bij de zakenmensen in Dij kerhoek besteed moesten worden. En daarmede kwam aan het officiële deel een einde. Bij de muziek van een band en van de Beekbergense accordeonist en humo rist werd het feest tot 's nachts voort gezet. Het was niet helemaal zo druk als voorgaande jaren, maar daar zullen de portemonnaies wel een woordje in mee gesproken hebben. Hier volgen dan nog enkele uitslagen van het volksfeest. Ringsteken met versierde karretjes: 1 J. Nijland en echtgen. (bekerhouder); 2 Js. Beunk en verl.; 3 J. Sluiter en verl.; 4 H. Blankena en verl.; 5 A. Tui- tert en echtg.; 6 J. W. Reilink en echtg. Ringsteken losse paard: 1 J. Stevens (beker); 2 J. Koopman; 3 B. Volkerink. Ringsteken op de fiets voor dames: 1 M. Meijerman; 2 D. Wissink-Oolbek- kink; 3 Jet Veneklaas; 4 G. Roeterdink; 5 D. Nikkels; 6 M. Veneklaas; 7 M. Tui- tert. Zaklopen met hindernissen v. heren: 1 J. Wissink; 2 H. Luggenhorst; 3 Joh. Nikkels; 4 G. Klein Teeselink. Stoelendans voor dames: 1 D. Mane- schijn-Oolbekkink; 2 D. Vlogtman-Ool- bekkink; 3 J. Prins; 4 G. Roeterink; 5 J. Sluiter-Holle; 6 J. Traanman. Gecostumeerde stoelendans: 1 J. Traanman; 2 Joh. Nikkels; 3 Dika Jan sen; 4 E. J. Broekhuis; 5 M. Bosman; 6 H. Wissink; 7 J. Smale. Hardlopen met hindernissen v. heren: 1 H. Soer; 2 G. J. Stevens; 3 A. Tem mink. Schijfschieten personele baan: 1 G. KI. Teeselink (beker gewonnen van H. Koopman); 2 B. J. Paalman; 3 Js. Jan sen; 4 G. J. Jansen; *5 H. Sluiter; 6 Js. Sluiter; 7 N. Rodenburg; 8 J. W. Baltus; 9 J. Koopman Sr. Schijfschieten vrije baan: 1. G. Klein Teeselink; 2 G. J. Rietberg; 3 G. J. Jansen; 4 D. Lubberdink te Markelo; 5 J. Meijerman; 6 H. Klqosterboer, Bath men; 7 H. Bosschers. VANDAAG FOKVEEDAG. De fokveedag, welke vandaag (27 Sep tember) zal gehouden worden, zal aan vangen om 9 uur. In verband met het, feit, dat alleen van A en B bedrijven ingezonden mag worden, is het getal iets minder dan het vorig jaar. Voor de rood bonten treden als juryleden op: M. Kip pers van Markelo en H. H. Post van Albergen, en voor de zwartbonten J. Bouma van Heino en J. W. Veldhuis van Almelo; terwijl als arbiter zal optreden de heer H. W. Niewenhuis van Zwolle. Voor ieder, die belangstelt in de vee houderij kan dit een mooie, leerzame dag worden en wij mogen hen dan ook aan raden haar te bezoeken. ZEEK GESLAAGDE MODE-SHOW. Scheppingen van de Parijse mode koning" Jaques Fath in „Amicitia". Dames waren vol lof over het getoonde. Holten lag Woensdag in de greep van de mode ter gelegenheid der najaars- modeschow, die in het stijlvol aangeklede „Amicitia" werd gehouden door de fa. Gebr. Wonnink. Zowel 's middags als 's avonds hebben 3 uur lang een groot aantal dames hun hart kunnen ophalen aan het allernieuw ste op het gebied van mantels, japon nen, deux-pièces, lange en korte teddy- en bontjassen, die hun door een 5-tal charmante mannequins werden gebracht bij het licht van felle schijnwerpers. Pas sende gramofoon-muziek en een goed ver zorgd thé-complet completeerden het geheel. De heer G. Wissink opende de show met een hartelijk woord van welkom en sprak er zijn grote vreugde over uit dat zo'n-groot aantal dames de show kwam bezoeken. Hij wees er verder op, dat deze show, wat de modellen betrof, aangepast was aan de behoefte van Holten en om geving. Om aan te tonen, dat de modellen door iedereen gedragen kunnen worden, maakt men bij deze show geen gebruik van be roeps-mannequins. Na deze korte uiteenzetting van de heer Wissink nam de show een aanvang en toonden de mannequins de vele (het waren er 75 in totaal) modellen japon nen, teddy- en bontjassen, mantels en deux-pièces, enz. De show won zeer in aantrekkelijkheid doordat mevr. J. Kint-Couperus uit Rijs- sen via de microfoon bij elk model een korte toelichting gaf. Het is ons begrijpelijker wijs niet mo gelijk om van elk model een uitvoerige beschrijving te geven. In de eerste plaats ontbreekt ons hiervoor de ruimte en... we verhelen dit niet: ook de kennis. Om van een dergelijke show een vak technische reportage te geven, daarvoor moet men in het modevak geboren en getogen zijn. We moeten het daarom laten bij enkele opmerkingen van alge mene aard. De nieuwe najaarsmode, dit bleek tij dens deze show duidelijk, brengt tal van nieuwe tinten en wat vooral opvielfleu rige frisse tinten. Opvallend gröot was het aantal swag gers, dat werd getoond, en de korte teddy-jasjes. Voor deze laatste toonden de dames zeer veel belangstelling. Niet minder groot was de belangstel ling voor de fraaie japonnen, de deux- pièces en de zeer aparte cocktailjapon nen van Zwitserse zijde. De prachtige collectie bontjassen, die het laatst werd getoond, bracht de da mes in verrukking. Lange jassen in Yemen, Lam. Veulen en Bisam en korte jasjes in Fehbuik en Yemen-poot. Het laatste exemplaar (no. 75), een lange Bisam, was een klasse apart. De dames, die de hele avond de potloden ijverig hadden gebruikt voor het noteren van de nummers, noteerden no. 75 niet, omdat deze lange Bisam toch wel een tikje boven de „begroting" kwam. We hoorden een prijs noemen van f 1500. In ieder geval vormde de lange Bisam een prachtig slot van deze welgeslaagde show. Een koopster zal er zeker ergens voor worden gevonden en de vrouw, die zich de luxe van zo'n juweel kan per- miteren, willen we graag bij voorbaat feliciteren met haar nieuwe aanwinst. Namens de dames sprak de heer Beijers een woord van dank tot de fa. Wonnink, die deze schitterende show in samenwerking met de firma's Wonnink te Markelo, Krommendijk-Ros te Nijver- dal, Eshuis te Rijssen en Kramer te Ommen organiseerde. De hoeden, die de mannequins droe gen, waren van het „Hoedenhuis" van de firma Bökkerink, Julianastraat, Rijssen, en de luxe damestassen waren beschik baar gesteld door de fa. Joh. Steunen berg en Zn. te Holten. Het kapwerk zeer te loven was verzorgd door de heer Van Geenhuizen Jr. De show werd door de heer G. Wissink met een kort woord gesloten, waarbij hij de aandacht vestigde op de verkoop van de collectie, waarmede Donderdag morgen een begin werd gemaakt. Evenals de show zelf stemde ook de verkoop tot tevredenheid en maakte Hol ten t.o.v. Markelo, Rijssen, Nijverdal en Ommen geen uitzondering. VOOR DE TWEEDE MAAL AARDBEIEN. De heer H. J. Wansink, „De Belt", oogstte voor de tweede keer in dit sei zoen prachtige aardbeien. Niet enkele stuks, maar een dergelijk aantal, dat 10 personen konden smullen van een be schuitje met deze he.erlijke vrucht. RUITERSU CCESSEN. Door enige leden van onze plaatselijke rij vereniging „De Bergruiters" werd Donderdag deelgenomen aan de streek- wedstrijden voor Landelijke ruiters te Almelo, waarbij de volgende fraaie suc cessen werden behaald: Individuele dressuur klasse B (lichte proef)1. T. Beldman met „Golden Fic tion"; 2. G. Bolink met „Harry". Ind. dressuur klasse B (zware proef) 1. H. Beldman met „Miss Blanche". De ruiters W. Hulsman met „Ivonne" en F. Veldkamp met „Nectar" wisten bij de dressuurproef het vereiste aantal pun ten (6V2) te behalen en mogen thans deelnemen aan een cross country. Springconcours klasse B (zwaar)1. H. Beldman met „Miss Blanche"; 2. T. Beldman met „Golden Fiction". Aan het streekconcours namen deel de verenigingen te Almelo, Markelo, Goor- Delden, Hellendoorn, Wierden, Diepen- heim en Holten. AVONDSCHOOL EN KADERSCHOOL. De Avondschoolcommissie van de Scholendienst van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling zal bij voldoende deelname weer een avondschool houden en zo mogelijk zelfs een kaderschool. Beide kunnen hen, die al geruime tijd van school zijn en daarom hun kennis nog eens willen hernieuwen, een belang rijke dienst bewijzen. De cursussen zijn voor iedereen toegankelijk en ook vrou wen kunnen er aan deelnemen. Voor na dere bijzonderheden wordt verwezen naar een annonce in dit nummer. ORIëNTERINGSRIT TE PAARD. Door de Landelijke Rijvereniging „De Bergruiters" wordt Zaterdagnamiddag 4 October een oriënteringsrit te paard ge houden. Er zal in 2 klassen worden ge start, n.l.: 1. voor leden van de rijvereni ging; 2. voor niet-leden. De af te leggen route zal maximaal 10 kilometer bedragen, terwijl de snel heid waarmee gereden moet worden zo zal zijn, dat ook met zware paarden (belgen) aan de rit kan worden deelge nomen. Het belooft een hoogst interes sante rit te worden, waarvoor ongetwij feld veel belangstelling zal bestaan. Aan de deelnemers wordt overgelaten of men het paard wil zadelen. Men raadplege voor nadere bijzonder heden de advertentie in dit nummer. AGENDA Vrijdag 26 Sept. 8 uur: Ledenvergade ring afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in hotel Holterman. Zaterdag 27 Sept.: Fokveedag. Donderdag 2 Oct., 8 uur: Vergadering Herv. Vrouwenvereniging in „Irene". Donderdag 2 Oct.: Grote Herfstmarkt. Zaterdag 4 Oct. (Dierendag)Filmavond van de Ned. Vereniging tot Bescher ming van dieren, in Hotel Holterman. Zaterdag 4 Oct., 2 uur: Oriënteringsrit van de „Bergruiters" (zie annonce en bericht) Woensdag 5 Nov. (Dankdag): Jaarlijkse Cross Country van de „Bergruiters". Woensdag 5 Nov. (Dankdag)Grote bazar ten bate van de „Bergruiters" in zaal Vosman. Dinsdag 14 Oct. 7.30 uur: Lezing van Ir. J. Baas, voorzitter der O.L.M., over: Actuele landbouwvraagstukken" voor de leden der afd. O.L.M. en Jong Holten in café Kalfsterman. Donderdag 20 t.m. Zaterdag 22 Nov.: Bazar voor „Irene". BURGERLIJKE STAND. Geboren: Janna Johanna, dv E. Rei link en J. Brinkman, Holterbroek 58. Gerrit Willem, zv H. J. Oostervelt en J. A, Schoneveld, Borkeld 98. Hendrik, zv J. Nikkels en H. Baltes, Espelo 24. Ondertrouwd: J. D. Holterman, 24 j., Beuseberg 26, en J. M. Aaltink, 23 j., Look 33. Gehuwd: J. Baltus, 28 j., en F. J. Toor- neman, 26 j., Diepenveen. Overleden: G. H. Oosterveld, 65 j., e. v. H. Rensen, Neerdorp 28 (overleden te Deventer) Vertrokken personen: H. W. Kuiper van Dorpsstraat 52 naar Haren (Gr.). GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen Groepsbureau der Rijks politie, tel. 352. Gevonden: bruin lederen portemon- naie1 p. zw. glacé dameshandschoenen 1 br. gebl. pullover; 1 kinderportemon- naie m. inh.1 kinderzakdoekje1 spons- zadelovertrek; 1 plaat hard board; 1 br. gebl. herendas. Komen aanlopen: 1 zwart met wit ge vlekte keeshond; 1 herdershond. Verloren: 1 br. lederen portemonnaie met inh.1 gele glacé herenhandschoen 1 sponszadelovertrek (zwart). PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds Verbeek Wolthuys. (In beide diensten collecte voor Gendringen). Dijkerhoek. 10 uur Ds Knijff. (Collec te voor Gendringen). Geref. Kerk. 10 uur (Voorb. H. Av.) en 3 uur Ds Hoogkamp. (In beide dien sten extra collecte voor de Zending op Soemba) VERKIEZING AMBTSDRAGERS GEREF. KERK. Voor de verkiezing van één ouderling en één diaken (aftr. resp. J. Beldman en M. Stam) zijn door de kerkeraad de vol gende dubbeltallen opgemaakt: voor ouderlingR. Reinink en H. Schuppert Joh.zn. voor diaken: H. Landeweerd Hzn. en M. Scholman. De stemming zal plaats hebben Zon dag a.s. na de middagdienst. WEDEROM PREDIKANT BEROEPEN. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeen te alhier heeft beroep uitgebracht op Ds N. Warns, predikant te Wanneperveen. Ds Warns is 36 jaar oud en ongehuwd, staat sedert 23 Maart 1947 in Wanneper veen en is na die datum tijdelijk leger- predikant geweest in Indonesië. Hij is door zijn hartelijke omgang met jong en oud en arm en rijk in Wanneperveen zeer bemind, zodat men hem daar node zou zien vertrekken. Vrijdag hebben Ds Warns en zijn ver loofde een bezoek gebracht aan onze plaats om eens even kennis te maken met de kerkelijke ambtsdragers en de leden, welke daar prijs op stelden. WINKELS GAAN VROEGER DICHT. Op 1 October zal de nieuwe Winkel sluitingswet in werking treden en zullen de winkels - inclusief de kappers- en portretfotografenzaken - na 6 uur geslo ten zijn. Het bestuur van de Holtense Handels vereniging verzoekt ons te willen mede delen, dat het er prijs op stelt, dat het publiek zich dan ook aan deze wettelijke regeling zal houden, omdat het voor de zakenman buitengewoon moeilijk is een klant iets te weigeren wanneer deze na sluitingstijd komt. Er zijn nog besprekingen gevoerd met het dagelijks bestuur der gemeente, waar over men in het volgende nummer nadere mededelingen hoopt te kunnen doen. WIJKINDELING HUISSLACHTING. Blijkens een annonce in dit nummer wordt met '1 October een veranderde wijkindeling voor de huisslachtingen van kracht. Men wordt aangeraden deze ad vertentie uit te knippen, omdat zij voor degenen, welke huisslachtingen verrich ten, vroeg of laat van pas kan komen.

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1