Bescherming burgerbevolking en zelfbescherming noodzakelijk Plaatselijk Nieuws Geen extra kranten meer Abonnementsgeld Vacantie redactie No. 35. Jaargang 4. ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1952. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD J1} De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5Jt88 - 28Jf Adv.-prijs115 m.m. d contantf 1.50. Iedere m.m. meer 0.06 Woensdagavond hebben de burgemees- ter, Mr W. H. Enklaar en verscniüende pj leden van het propaganda-connté b.b. jgj een vergadering bezocnt in het Gebouw q| voor Cnr. belangen te Nijverdal, waar- js| in hün op initiatie* van de Kringraad in y Kring V Overijssel een indruK is ge- 'j geven van de organisatie bescherming I bevolking en de taak, die hen te wach- ia» ten staat. In deze vergadering, welke ■ai werd voorgezeten door de burgemeester oe| van Rijssen, de heer W. Zeeuw, waren dd| ook de comité's uit Den Ham, Hellen- 'eij doorn, Rijssen, Vnezenveen en Wierden dj aanwezig. Op net podium hadden plaats genomen aai de burgemeesters uit de zes genoemde zo gemeenten, alsmede de heer H. B. Ver- ge way en, propagandist van de Stichting l. Bescherming bevolking, uit Den Haag en daj het Knng-noofd, de heer De Goede uit sel Rijssen. gej De leiding van de bijeenkomst was in :rs| handen van de voorzitter van de Krmg- ;efl raad (welke raad bestaat uit de bur- tizj gemeesters der genoemde gemeenten) Pel de heer W. Zeeuw, burgemeester van ae| Rijssen, die een kort inleidend woord Dj sprak en er reeds op wees hoe nodig het is tot bescherming van de burgerbevol- eej king te komen. sej De heer H. B. Verwayen sprak daarna ocj een kort woord, waarin hij een oproep Z0I deed tot medewerking van allen, om het .je| gestelde doel te bereiken. Daarom is ook J deze avond belegd, zeide spr., en ook om er; de noodzaak naar buiten uit te dragen. Vervolgens werd overgegaan tot de 0J vertoning van een korte film: „We °0I leven vrij, we leven blij". Deze film wil J een indruk geven van wat de vrijheid J waard is. Ze bracht ons in herinnering j de knechting der vrijheid onder de Duit- i se bezetting en toonde eveneens hoe het S met de vrijheid gegaan zou zijn indien i andere macnten over onze grenzen zou- DC] den komen. Het was een zeer suggestie- I ve film, die volkomen aan haar doel be- antwoordde. ei Na de film hield de heer Verwayen zijn iel Propaganda-toespraak, "bej De film heeft ons weer even gecon- dj fronteerd met de realiteit van de oor- ee| log, zo begon spr. Ze heeft ons ook weer 'n4 begrip bijgebracht wat een oorlog van- 95| daar zou betekenen. Stelt U zich eens voor ogen wat vandaag weer zou kun- ge| nen komen. Nederland heeft een keuze d( gedaan en zich gesteld aan de zijde der ijkj Westerse mogendheden. Deze keuze ittl brengt ook een consequentie met zich ini mee. De kans is er immers, dat we weer /ell krijgen, wat we enige jaren geleden ook ïlkj heboen meegemaakt, een nieuwe oorlog tiul kan ontbranden. Een nieuwe oorlog be- j tekent ook een aanslag op elk individu, of deze nu in Amsterdam, in Rijssen of in Nijverdal woont. Op U wordt de aanslag gepleegd en iedereen wordt rechtstreeks gesteld onder het oorlogsgeweld. Dit is ook de oorzaak, dat onze regering zich er over heeft beraden de verschrikkin gen tot een minimum te beperken. Men kwam tot de conclusie, dat het noodza kelijk was een organisatie op te bouwen: Bescherming Burgerbevolking. Met de noodzaak van de opbouw van zo'n orga nisatie zullen we het zeker allen eens zijn. Indien we er niet van overtuigd zijn, dat die noodzaak er is, heeft het eigenlijk geen zin er aan mee te werken, zei spr. Een opinie-onderzoek in deze zaak in ons land heeft wel enige teleurstelling gewekt, want het bleek dat ruim 50 der bevolking redeneerde, dat er geen bescherming nodig was, omdat er geen bescherming mogelijk was. Andersom heeft een onderzoek der Regering, rekening houdend met elke ontwikkeling op dit gebied, geleerd dat bij een derde wereldoorlog bescher ming zeer wel mogelijk is. Het is en wordt een plicht van iedere Nederlander om mee te werken. Het is vastgesteld, dat men zich teweer kan stellen als burgers tegen de verschrik kingen van een oorlog en daarom is het ieders plicht dit ook te doen. Een bombardement betekent een aan val op elke Nederlander. Een ieder draagt de bereidheid immers in zich in dien hij persoonlijk wordt aangevallen, zich ook persoonlijk teweer te stellen. De heer Verwayen nam daarna enkele technische zaken onder de loupe. Hij wees op de noodzakelijkheid van een goed functionerende brandweer, van een goed ziekenhuiswezen om daarna te komen tot de opbouw van de plaatselijke orga nisaties. Samen moeten we ons teweer stellen tegen de verschrikkingen van de 39 oorlog, omdat het samen mogelijk is. We doen het niet samen in eigen land, het gebeurt ook samen internationaal door alle landen van het Atlantisch Pact, maar in feite rust de organisatie toch weer op het individu. Spr. wees in dit verband ook op hetgeen de burgerbevolking van Nederland in de afgelopen oorlog ge presteerd heeft. Ook stond spr. stil bij de grote voorwaarde van een goed en sterk moreel der bevolking. Wordt het moreel gebroken, dan heeft een leger weinig waarde meer. De vrijheid verdedigen kun- «V nen we niet alleen; een ieder doet dat waar hij geplaatst is. De soldaten strij den aan de fronten voor U, maar uw moreel moet sterk blijven in de oorlog, dat geeft de soldaat de zo nodige steun. Spr. haalde in dat verband ook nog aan het bombarderen van Rotterdam, waarbij het de Duitsers alleen begonnen was om het moreel te breken, wat hun ook gelukt is met 80 ton bommen. Bij het bombarderen van Londen met 1000 ton hommen bereikte men dat niet. Doordat we willen samenwerken in een West-Europees verband hebben we de conseqüenties aanvaard en dat houdt in de opbouw van een organisatie voor be scherming burgerbevolking. Veel mate riaal is reeds aanwezig en nu moet het Nederlandse volk zich aaneen sluiten om de taak op zich te nemen, waarbij men doordrongen moet zijn van de nood zaak. Voor deze organisatie hebben we in Nederland 200.000 mensen nodig in de verschillende takken van dienst. 200.000 mensen, die hun liefde en hun vrije tijd willen opbrengen voor deze belangrijke zaak, hun eigen zaak, uw zaak, dit willen opbrengen voor de gemeenschap. In deze Kring, waarbij 6 gemeenten zijn aangesloten, hebben we 1500 men sen nodig. Spr. stond er uitvoerig bij stil, dat dit nog een belangrijk aantal is, om dat velen er niet voor in aanmerking kunnen komen, zoals b.v. soldaten die aan het front moeten zijn, moeders, die thuis moeten blijven bij de kinderen, maar hij stelde ook met nadruk vast, hoe belangrijk zo'n organisatie is, niet alleen om de taak, die ze te vervullen heeft, maar ook moreel, omdat de soldaat aan het front weet, dat als er gebombardeerd wordt in zijn woonplaats, een groep man nen en vrouwen klaar staat om zijn fa milie bij te staan. Deze zekerheid geeft de soldaat moed en zelfvertrouwen in de strijd. Spr. wekte aan het einde van zijn toe spraak op om in elke gemeente comité's te vormen, waarbij aangesloten zijn zij, die bereid zijn een offer te brengen voor de ganse gemeenschap. Na de pauze gaf het Kringhoofd, de heer De Goede uit Rijssen, een duidelijke uiteenzetting over de gang van zaken in een Kring en in de onder-organisaties. De organisatie Bescherming Burgerbe volking rust op twee pijlers, zoals wel eens gezegd wordt, zo begon de heer De Goede: le. De Overheidsorganisatie, en 2e. Zelfbescherming. Wat de Overheids organisatie betreft: het land is verdeeld in A- en B-gemeenten. A-gemeenten zijn die gemeenten, die het meeste gevaar lopen in tijden van oorlog. A-genmenten zijn de steden. Het platteland is onder gebracht in B-gemeenten. De steden in deze provincie zijn A-gemeenten en de andere gemeenten zijn B-gemeenten. Zes van deze B-gemeenten zijn b.v. onderge bracht in de Kring 5 in Overijssel, dat zijn de gemeenten Hellendoorn, Rijssen, Wierden, Holten, Vriezenveen en Den Ham. Er is een Kringraad uit deze zes gemeenten en men heeft een Kringhoofd. Dan zijn er weer plaatselijke hoofden, diensthoofden enz. Men heeft de volgen de diensten: le. Opruimingsdienst om in tijden van oorlog na een bombardement b.v. de slachtoffers te bevrijden; 2e. de geneeskundige dienst, welke voor zichzelf spreekt; 3e. de brandweer, spreekt ook voor zichzelf; 4e. politie, die. ook een zware taak heeft te vervullen, n.l. om te zorgen dat er geen paniek ontstaat, men moet het verkeer regelen en gaande hou den; 5e. de dienst sociale zorg. Deze zorgt voor onderdak, voor kleding, voedsel enz. De zesde en laatste dienst is de herstel- dienst, welke zorgt, dat de waterleiding en electrische stroomlevering doorgaat en indien er storing is deze hersteld wordt. De heer De Goede besprak vervol gens de verschillende onderdelen van de diverse Kringen, plaatselijke comité's enz., om tenslotte ook een propagandis tisch woord er aan toe te voegen. Ook wees spr. op de grote noodzaak van de bescherming burgerbevolking, omdat 't bescherming van eigen gezinsleden, eigen familie en zichzelf is. De heer Verwayen kreeg vervolgens nog gelegenheid om enkele ingekomen vragen te beantwoorden en om op enkele dingen wat breedvoeriger in te gaan. Hij wees b.v. op de goede samenwerking, die er reeds is tussen het Instituut en het Rode Kruis, E.H.B.O. en andere organi saties. Hij besprak het propaganda-ma- teriaal, dat ter beschikking staat, om te besluiten met het uitspreken van de wens, dat men nu aan de slag zou gaan en dit belangrijke werk met kracht ter hand zou nemen. Burgemeester W. Zeeuw sprak nog een kort slotwoord en een dankwoord aan het adres van de directie der K.S.W. voor het beschikbaar stellen van het projec tie-apparaat en de heer Broeze als ope rateur. Verder dankte hij allen, die aan het welslagen van de avond een aan deel had gehad en de aanwezigen voor de opkomst. EEN OFFER VOOR DE KANKER BESTRIJDING. In de komende week zal van de inge zetenen een offer gevraagd worden voor de kankerbestrijding. Het Koningin Wil- helminafonds houdt dan haar jaarlijkse collecte en ook in onze plaats wil men niet achterblijven om voor het heilzaam werk van dit fonds de nodige gelden bijeen te brengen. De heer A. J. Goldstein, die al enkele jaren correspondent van het Koningin Wilhelminafonds in onze gemeente is, heeft de heren Ds Knipscheer, Ds Hoog kamp, G. H. Wanders, H. J. Hiddink, B. H. Brouwer, J. Kroon en A. J. Snij ders bereid gevonden met hem een co mité van aanbeveling te vormen en dat comité zal nu in de komende week col lectanten uit doen gaan om te trachten een zo groot mogelijk bedrag bijeen te brengen. Een aanbeveling te schrijven voor het werk van het Koningin Wilhelminafonds en de kankerbestrijding is haast niet meer nodig sedert Johan Bodegraven met zijn „Haak-in actie" op zo'n sym pathieke wijze enkele millioenen heeft bijeengebracht, welke voor het onder zoekingswerk onontbeerlijk waren. Maar ook aan deze millioenen komt een eind, want hét onderzoek naar de verwekker van deze gevreesde ziekte staat nog in de kinderschoenen, al zijn er reeds be langrijke resultaten geboekt. Zoals Mr J. H. Bommerman dezer da gen in een vraaggesprek voor de radio heeft verklaard, heeft het Koningin Wilhelminafonds, om het Nederlandse Kankerinstituut in staat te stellen zijn zegenrijk werk voor te zetten, zich voor ieder jaar garant gesteld voor een som van f 400.000 tot f 500.000. Men wil ook de Kruisverenigingen in schakelen en centra en subcentra stich ten (o.a. te Deventer) om de kanker patiënten zo doelmatig mogelijk te kun nen behandelen en verplegen. De gelden daarvoor kunnen door vrij willige giften bijeengebracht worden, wanneer ieder zich daarvoor naar draag kracht een offer wil getroosten. Het co mité rekent dan ook gaarne op een flinke bijdrage uit alle delen der bevolking. JONGERENREIS ESPELO. In tegenstelling tot de eerst gemaak te plannen werd dit jaar de reis niet ge maakt naar Zuid-Limburg, maar via de Afsluitdijk naar Volendam en Marken. 's Morgens om half vijf hadden zich ruim veertig jongeren verzameld en de reis ging via Zwolle, Kampen, dwars door de Noordoostpolder, waar men een in druk kreeg van het leven en bedrijf in de polder, naar Lemmer. Van dit oude vissersplaatsje met zijn nauwe straatjes werd koers gezet naar Sneek, waar de gehele groep reeds pl.m. half acht achter de koffie zat. Na een kort oponthoud in deze plaats werd koers gezet naar Fries- lands kust om via de afsluitdijk Noord- Holland binnen te rijden. Dwars door de Wieringermeerpolder ging het vervolgens naar Volendam. Na een kleine wandeling door dit schil derachtige plaatsje met zijn beziens waardigheden, werd aldaar het middag maal gebruikt. Om 12 uur lag de boot aan de steiger, die het gezelschap naar Marken zou brengen. De golven veroor zaakten een licht slingeren van het schuitje, wat enkele angstige gezichten tot gevolg had, doch na een half uur varen stapte een ieder gezond en wel op Marken aan land. Hier werd een Marker binnenhuisje bezocht, wat nogal in de smaak viel. Na een rondwandeling door het dorpje werd om pl.m. half twee de terugtocht aan vaard naar Monnikendam, waar de tou ringcar wachtte en ons naar Amsterdam, naar Artis zou brengen. In deze dieren tuin werden enige uren doorgebracht. Van hieruit werd de tocht voortgezet via Oud-Valkeveen, een uitspanning aan het IJsselmeer, Amersfoort, Apeldoorn, waar een bezoek werd gebracht aan „Prins Bernharddal". Te ruim 10 uur 's avonds keerde het gezelschap in de buurtschap terug. Jam mer was het echter, dat door de regen, die gedurende het laatste deel van de reis in stromen neerviel, een gedeelte van de plannen, o.a. een bezoek aan het schitterend verlichte Apeldoorn, moest vervallen. ONVERANTWOORDELIJK GEDOE. In de nacht van Zondag op Maandag zijn van verschillende weilanden in het Holterbroek de hekken open gezet, zodat het vee zich de andere morgen buiten het weiland bevond. Dit heeft tot gevolg gehad, dat een pink van de landbou wer M. K. door een auto is aangereden en met een gebroken poot langs de La- renseweg werd aangetroffen. Het dier moest worden afgemaakt. Het schijnt reeds eerder te zijn voor gekomen, dat in deze omgeving derge lijke handelingen zijn verricht. De Rijks politie stelt een onderzoek in om de be drijver of bedrijvers van deze onverant woordelijke baldadigheden op te sporen. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Nu de meeste vreemdelingen weer naar hun haardsteden zijn teruggekeerd en 't V.V.V. Vacantieprogranima is beëindigd, zenden wij aan de hotels, pensions enz. vanaf deze week geen extra kranten meer. Mocht iemand er prijs op stellen nog enige exemplaren te ontvangen, dan kan men deze bekomen bij onze ad ministratie, Kolweg 19. Wij danken allen, welke aan de ver spreiding hebben medegewerkt, voor hun hulp en houden ons gaarne een volgend jaar voor die hulp aanbevolen. Illllllillllllllllllllilllllllllllllllllllllllllll DE H.H.V. „DE RIETVOORN" MAAKTE EEN VISTOCHT. Een twintigtal leden van de Holten- se Hengelaarsvereniging „De Rietvoorn" maakte Maandag een uitstapje om in de Mastenbroekerpolder bij Blokzijl het ge luk eens te beproeven op karper, een vis soort, welke men in de wateren in onze omgeving weinig aantreft. De karpers lieten zich echter niet ver schalken en hadden blijkbaar in de ga ten, dat de bergbewoners nog niet op deze tak van hengelsport waren inge steld. In het kanaal naar zee, bij het Stroinkgemaal wil'de het tenminste niet gelukken en werden slechts enkele voorntjes en wat aal gevangen. Ook in het Zwarte Water bij Hasselt was de vangst niet zo groot, maar men had de dag met veel- genoegen aan de waterkant doorgebracht. Met de O.A.D.bus, bestuurd door hun medelid G. Scholten kwam het gezel schap voldaan weer in Holten aan land. SCHIETVERENIGING GAAT SPOEDIG BEGINNEN. In de Donderdagavond onder voorzit terschap van de heer Joh. van Geenhui zen in hotel Holterman gehouden leden vergadering van de jonge' schietvereni ging, werden de eerste maatregelen ge troffen, welke voor de beoefening van de schietsport noodzakelijk zijn. Nadat de voorzitter een korte uiteen zetting had gegeven van hetgeen in de vorige vergadering door de verschillende adviseurs der vereniging was medege deeld, werd de contributie vastgesteld op 25 cent per week en werd bepaald, dat een inleggeld verschuldigd is van f 2.50. Besloten werd tot aansluiting bij de Kon. Ned. Vereniging van Scherpschut ters, waardoor de leden het door deze vereniging uitgegeven maandblad ont vangen en goedkoper munitie kan wor den ingekocht. Staande de vergadering werd voor een bedrag van f 320.aan renteloze aan delen geplaatst voor het aanschaffen van twee baanbuksen en het in orde maken van een buksbaan. De datum waarop met het schieten zal worden aangevangen, werd voorlopig bepaald op 23 September a.s., nam 7.30 uur in Amicitia. Na gehouden stemming werden tot bestuursleden aangewezen de heren Joh. van Geenhuizen, voorzitter, H. Klein Velderman, secretaris, F. J. Sluiter, penningmeester, F. L. Tromop en L. Bo- link, leden. Tot baancommissarissen werden ge kozen de heren A. Lensink, .H. Kettelarij, B. Ebrecht en G. Jansen, reserve de heer W. ten Berge. Als instructeur der vereniging za.1 op treden de heer D. Eshuis. De jonge vereniging werd in dezelfde vergadering ten doop gehouden en zal de naam dragen van de Holtense Schiet vereniging „De Eendracht". PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur Ds Knipscheer, 10.30 uur Ds Knipscheer. In beide diensten collecte voor Gen- dringen. Dijkerhoek. 10 uur de heer K. Pruijsen van Deventer. Collecte voor Bethanië. Geref. Kerk. 10 uur Leesdienst en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de 3e collecte bestemd voor het evange lisatiewerk in Brabant, Limburg en België. Ds HOOGKAMP IN ZAAMSLAG BEROEPEN. Door de Geref. Kerk van Zaamslag (Zeeuws-Vlaanderen) werd een beroep uitgebracht op Ds R. A. Hoogkamp, Geref. pred. alhier. Mede op het tweetal stond Ds J. C. Derksen te 's-Graveland. Blijkens het Jaarboek der Geref. Kerken 1952 telt de burgerlijke gemeente van Zaamslag 3476 inwoners, waarvan 683 behoren tot de Gereformeerde Kerk. 400 hiervan zijn belijdend lid. GESLAAGD EN BENOEMD. Te Groningen slaagde voor 't Staats examen voor onderwijzer onze oud- plaatsgenoot de heer J. Teeselink Mzn. De heer Teeselink, die te Vriezenveen enkele jaren een speciale opleidingscur sus volgde, werd met ingang van 19 Aug. 1952 benoemd als tijdelijk onder wijzer aan de Chr. School te Vriezenveen. AGENDA 25 t.m. 30 Aug.: Wegens vacantie ge sloten T. Koopman, Larenseweg B 7. Zaterdag 30 Aug.„De Bergruiters" naar de Prov. Kampioenschappen te Delden. 1 t.m. 6 Sept.: Vacantie W. Beldman, Markeloseweg. 1 t.m. 6 Sept.: Wegens vacantie geslo ten Fa. W. Maats en Zn., Dorpsstr. 36. Maandag 1 Sept.Aangifte voor mid denstandscursus instituut Gallus (bij W. Muller, nam. 7.30 uur (zie an nonce). Woensdag 3 Sept.: Fietstocht afd. Dij kerhoek Plattelandsvrouwen. Vertrek voorm. 8.30 uur bij Broekhuis (in plaats van Woensdag 27 Aug.). Zaterdag 6 Sept.: H.M.V. naar het Na tionaal Federatief Muziekconcours te Groenlo. 8 t.m. 13 Sept.: Vacantie B. Slotman, Oranjestraat 75. Maandag 1 Sept.: Aanvang avond-u.l.o. te Rijssen nam. 7 uur (zie annonce). Dinsdag 2 Sept.: Aanvang cursus ass. Boekhouden te Rijssen, nam. 7 uur (zie annonce). Woensdag 3 Sept.: Fietstocht Afd. Hol ten Ned, Bond van Plattelandsvrou wen naar de Twickelse bossen. Ver trek 8.30 uur vanaf de Smidsbelt. Donderdag 4 Sept.: Zondagsschoolfilm dienst in Irene (zie annonce). Dinsdag 9 Sept.: Schoolfeest der o.l. Dorpsschool in Kalfstermansweide. 1 t.m. 6 Sept.: Vacantie bakker W. Beld man, Markeloseweg. Vrijdag 19 Sept.: School- en Volksfeest in Dijkerhoek. Zaterdag 27 Sept.: Fokveedag. Laatste herinnering Abonne's op Holtens Nieuwsblad bui ten de Gemeente Holten worden beleefd verzocht hun abonnementsgeld tweede halfjaar f 2.30 te willen voldoen op giro rekening 175587 van de Coöp. Boeren leenbank te Holten. Bij het overmaken even vermelden: Abonnementsgeld Holtens Nieuwsblad. Mocht de overschrijving op 6 Septem ber nog niet in ons bezit zijn, dan ont vangt men een postkwitantie (+25 ct. inningskosten) Vertrouwende op aller welwillende medewerking, Adrn. HOLTENS NIEUWSBLAD. In verband met de vacantie, in de week van 1 tot en met 6 September, van onze redacteur, de heer W. Beijers, wordt beleefd verzocht eventuele be richten en verslagen te zenden aan de heer J. Wiggers, Kolweg 17. TEGAHAJA's GAVEN LAATSTE UITVOERING. HetV.V.V.-vacantieprogramma, dat talloze vreemdelingen en ook vele inge zetenen in het thans ten einde lopende vacantieseizoen enige verstrooiing en verpozing bood, is Vrijdag van de vo rige week besloten met het optreden van de Krontjongband „De Tegehaja's". Deze jongelui hadden bij hun uitvoering in de feestelijk verlichte muziektent veel belangstelling en brachten na een kort inleidend woord van de voorzitter der C.J.M.V., de heer A. Westerik, dan ook een heel aardig programma. De door muziek begeleide Nederlandse en Zuid-Afrikaanse liedjes klonken heel goed vanaf de muziektent en de humo ristische inslag en voordracht van som mige songs viel zeer in de smaak. Namens de V.V.V. sprak de heer Beijers een kort slotwoord, waarin hij de Tegehaja's dank bracht voor hun op treden en de aanwezige vreemdelingen opwekte Holten het volgend jaar weer te komen bezoeken, dat men zich dan weer beijveren zai het zijn zomergasten zo goed mogelijk naar de zin te maken. KEURING VOOR DE DIENSTPLICHT Op 24 December a.s. zullen 31 inge schrevenen van de lichting 1954 te Hen gelo worden gekeurd. Het betreft hier personen, welke zijn geboren vóór 1 Augustus 1934. Het gedeelte van de lichting 1954, dat is geboren na 1 Augustus van dat jaar, zal op een nader te bepalen tijdstip in 1953 worden gekeurd. DE OOIEVAAR EN KRENTEBROOD. In verband met de geboorte van een tweede.spruit in het gezin van de heer li. Tempelman, arbeider-chauffeur in dienst van de gemeente, boden de col lega's de kraamvrouw een krentenbrood aan, dat bijna de lengte had van haar man. Het was mooi opgemaakt en de maker van het brood, de heer B. J. Slot man, had er dan ook veel zorg aan be steed. De buren en bezoekers zullen er wel aan te pas gekomen zijn om Herman en zijn vrouw een handje te helpen eten.

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1