CULTUREEL PROGRAMMA VOOR DE ZOMERMAANDEN Scholensportdag kj Varia: In het hierboven genoemd programma, dat ook de naam zou kunnen dragen van „V.V.V. Vacantie-programma" hebben in de afgelopen veertien dagen verschillen de evenementen plaats gehad, waarvan men de verslagen elders in dit blad kan vinden. Voor het thans ingetreden weekeind en de volgende week zijn weer andere verenigingen aan de beurt om vreemde lingen en ingezetenen iets uit hun reper toire te bieden. De Muziekvereniging H.M.V. geeft Za- dag 26 Juli, 's avonds 8 uur, 'n concert op de muziektent achter het gemeente huis in de Dorpsstraat onder leiding van haar 2e dirigent, de heer Fransen. Uitgevoerd wordt het volgende pro gramma (wijziging voorbehouden) 1. Le Chef de Corps, mars V. Bury 2. Charles de France, ouverture Boieldieu 3. De Vogelkoopman, operette C. Zeiler 4. Introductie Elegie Capriccio, suite Meindert Boekei 5. Het ruw houten kruis, paraphrase Alyre Delhaye 6. Wiener Praterleben, wals S. Translateur 7. Finale. De nummers 2 en 4 zijn de concours nummers, waarmede H.M.V. Zaterdag j.l. in Beilen een le prijs won met 100 pun ten, maar waarbij zij juist voor no. 3, het verplichte nummer, een punt te wei nig behaalde om het Federatievaandel te bemachtigen. De Muziekvereniging H.M.V. werd op gericht 10 Aug. 1922 en in 1945 samen gesmolten met de Chr. Muziekvereniging Excelsior. H.M.V. en Excelsior gingen samen op in de bloeiende en krachtige vereniging, welke thans een eervolle plaats inneemt in de Vaandelafdeling Fanfare van de Ned. Federatie van Har monie- en Fanfare-gezelschappen. Onder leiding van de heer J. F. Heleen- ders uit Enschede heeft het korps zich snel omhoog gewerkt. Het beluisteren van haar concerten is dan ook zeker de moeite waard. Wegens verhindering van de heer He- leenders zal de 2e dirigent, de heer H. Fransen, een jonge en veelbelovende kracht, dit concert leiden. De repetitie-avond en -plaats van H.M.V. is Woensdagavond in het gym nastieklokaal der O.L. Dorpsschool. Het bezoeken van zo'n avond is toegestaan. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door de heren A. Westerik, voorzitter; G. Brands, secretaris, en B. Maats, pen ningmeester. De volgende attractie is de Buiterde monstratie te geven door de Landelijke Rij vereniging „De Bergruiters" op a.s. Woensdag 30 Juli, 's avonds half acht precies op het terrein bij café Kalf- sterman aan de Stationsstraat. Het programma is als volgt samen gesteld 1. Kleurencarroussel van 16 ruiters. 2. Springwedstrijden tussen 5 ruiters. 3. Vrijheidsdressuur (o.a. de hr. Struik met zijn paard „Henny"). 4. Voetbal te paard (een z.g. Pushbal- wedstrijd met de menshoge bal). 5. Magische rit door de vlammen. Tijdens deze voorstelling zal 'n kleine verloting worden gehouden, waarmede men o.a. een reuzenkrentenbrood kan winnen, 's Middags gaan de Bergruiters met een speciale reclamewagen rond om vast loten te plaatsen. Het vorige jaar waren de zomergasten zeer enthousiast over het gebodene. De L.R.V. „De Bergruiters" werd op gericht op 2 November 1933. Zij komt uit in de Hoofdklasse van de Federatie van Landelijke Rijverenigingen en dingt b.v. op 30 Aug. mee naar het kampioen schap van Overijssel, waardoor zij even tueel aan de landskampioenschappen kan deelnemen.- Leidster is mej. Ten Bos te Almelo. De vereniging telt 24 leden en houdt de oefening meestal op Donderdagavond op een terrein aan de Borkeldsweg. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren H. Beldman Tzn., voorzitter; M. Bolink, secretaris; en J. W. Hulsman, penning meester. Tenslotte kondigen wij nu reeds aan: OPENLUCHTSPEL te geven door O.C.H. onder de z.g. Feestbomen op de Hol- terberg op Zaterdag 2 Aug., 's avonds 8 uur. De titel van het spel luidt „Verdeeld Kamp" en is van de hand van Arie van der Lugt. Het is een vervolg op het spel, dat het vorige jaar met zoveel suc ces werd opgevoerd, „Stephan Borkos", maar staat geheel op zichzelf. Er spelen 26 personen in mee, onder wie enkele kinderen. De schitterende costuums, paarden en verlichting geven het spel een roman tische aanblik. Reeds nu bestaat er zelfs buiten Hol ten belangstelling voor dit openluchtspel blijkens de talrijke aanvragen om plaats bewijzen, welke reeds binnen komen. Er wordt zoveel mogelijk voor zit plaatsen gezorgd en ten gerieve van hen voor wie het lopen naar de plaats van de opvoering een bezwaar vormt, zullen tegen een kleine vergoeding bus sen van de O.A.D. lopen vanaf de Smids belt (in het centrum van het dorp) tot aan de Feestbomen. Vertrek om 5 min. over half acht en 10 min. voor acht. De aandacht wordt er nog op geves tigd, dat het op de Holterberg verboden is te roken. In ons volgend nummer hopen wij nog uitvoeriger op dit openluchtspel terug te komen. EXCURSIE AFD. HOLTEN O.L.M. Onder ideale weersomstandigheden maakte een groot aantal leden van onze plaatselijke O.L.M.-afdeling een excursie door Noord-Westelijk Nederland. Op de gedenknaald op de Afsluitdijk troffen zij de zinspreuk „Een volk, dat leeft, bouwt aan zijn toekomst". Alles, wat men op deze tocht zag, heeft de juistheid van deze spreuk nog eens duidelijk bevestigd. Reeds bij het krieken van de morgen werden te Holten de slaapzakken opge rold en werd per comfortabele bussen der O.A.D. via Meppel naar Oranjewoud gereden, waar in hotel Tjaar da de koffie ons wachtte. Het was hier, dat de voorzitter, de heer J. H. Sprokkereef, het grote aantal deelnemers aan deze excursie op de vroege morgen een hartelijk welkom toeriep en het doel van de excursie uit eenzette en alle deelnemers een leerzame en genoeglijke dag toewenste. Nadat de inwendige mens hier was versterkt, reed men naar het veebedrijf van de heer v. d. Zijpp te Rottum bij Heerenveen, waar wij hartelijk door de heer v. d. Zijpp werden ontvangen. Hij liet ons allereerst zijn bedrijfsge bouwen zien, waar in de schuur het hooi van 17 ha weiland was opgeborgen. Voorts toonde hij ons zijn puike stam boek-veestapel, bestaande uit ruim 40 melkkoeien, alsmede zijn jongvee en paarden, terwijl hij ons interessante bij zonderheden vertelde, o.a. dat zijn be drijf een grootte heeft van 39 hectare, bestaande uit zand-veengrond. Allen waren vol lof over de prima veestapel en ook het grasland zag er verzorgd uit.. Het personeel op dit bedrijf bestaat uit 3 arbeiders, terwijl de koeien hier met de hand worden gemolken. Na afscheid genomen te hebben werd de reis via Zurich over de Afsluitdijk voortgezet, waarbij de grote sluiswerken werden bezichtigd en vanzelfsprekend werd de gedenknaald beklommen, waar op men een imposant gezicht over de zee heeft. Vervolgens kwamen we in de Wie- ringermeerpolder, waar rijke gewassen de velden tooiden. Velden, waarop eer tijds ook de golven rustig hebben gekab beld, of de golven schuimend werden omhooggezwiept, doch door het technisch kunnen werden herschapen in vruchtbaar land. Evenwel werd in 1945 door snood geweld dit land als een drenkeling in een kolkende zee geworpen, waarbij mens en dier een goed heenkomen moesten zoe ken, wat helaas aan het vee niet altijd is gelukt en waarbij de huizen een prooi van het water werden en na de droog making als in hun hemd stonden, ge tuigend met stomme smart van het on recht hier gedaan. De zeelucht had de eetlust dermate opgewekt, dat we in Wieringerwerf in hotel „De Maaijer", waar de koffie ge reed stond, onze hongerige magen heb ben bevredigd. Ook hier moesten we onze tenten weer opbreken, om vervolgens 'n bezoek te brengen aan een Wieringer- meerbedrijfen wel van de heer van Dam te Wieringerwerf, waar we hartelijk werden ontvangen. Deze gaf allereerst een nadere toelichting op het werk en de boerderijen aldaar om daarna diverse bijzonderheden over zijn 40 ha. gemeng de bedrijf op lichte grond te vertellen. Ofschoon momenteel slechts 7.50 ha. grasland ter beschikking was, bestond de veestapel toch nog uit 20 melkkoeien, 7 pinken, 7 kalveren en 2 paarden. Over enige tijd kreeg hij nog de beschikking over 5 ha. ingezaaid grasland. Als bij zonderheid zij nog vermeld, dat 't gras land elk jaar weer werd gescheurd voor bouwland. Kalibemesting werd niet ge geven, wel een matige fosfaat en zware stikstof bemesting. Op het bouwland werden hoofdzakelijk pootaardappels en bloembollen geteeld voor de export, ter wijl ook suikerbieten, haver, tarwe en gerst werden verbouwd, alsmede vlas, welke gewassen alle werden bezichtigd. Vervolgens reden we naar Hoorn, waar we gelegenheid hadden de oude stad te bezichtigen met zijn oude ge bouwen en fraaie trapgevels. De tocht werd voortgezet naar Volendam, weer de boot ons wachtte en we gingen emi greren naarMarken, het zeer be kende eiland met de schilderachtige kle ding van de bewoners, waarbij we ook het interieur van een der woningen heb ben bezichtigd en ons van gebruiken en gewoonten bijzonderheden zijn verteld. Aangezien ze niet zoveel immigranten konden gebruiken, hebben we de boot maar weer opgezocht en voeren we naar Monnikendam, waar de bussen weer ge reed stonden. Op de terugreis, welke via Amsterdam werd gemaakt, werd in het Eierrestau- rant te Barneveld een laatste dronk ge wijd aan het welslagen van de excursie. Hier sprak namens de deelnemers de heer J. G. Holterman een woord van hartelijke dank aan de organisatoren van deze zeer geslaagde dag voor het vele voorbereidende werk door hen ver richt. Doch nu ik hier de gelegenheid heb, aldus spreker, wil ik ook 't werk noemen, wat deze mensen doen voor het organisatieleven. Laten we allen als boe ren ons dit duidelijk voor ogen stellen en ook steeds onze beste krachten geven aan het organisatiewerk, want steeds nog geldt: „Eendracht maakt macht", waarmede spreker zijn geestige speech beëindigde, en waarmede allen met een daverend applaus instemden. Nu werd de laatste etappe onderno men en hoewel het reeds laat in de avond was, kwamen allen dankbaar en tevreden in het dorp terug, omdat men terug kon zien op een dag met rijke afwisseling: waaraan de herinnering nog lang be waard zal blijven. BEVORDERINGEN CHR. ULO-SCHOOL TE RIJSSEN. Aan de Chr. Ulo-school te Rijssen zijn de volgende jongelui uit onze plaats be vorderd. Van klas 1 naar 2: Janna Arfman, Hanneke Broekhuis, Joke Crans, Jan Willem Hulsman, Henk Maneschijn, Paul Müller Azn., Jan Paalman, Jannie Schup- pert Joh.d., Dini Westerik Jd., Henk Westerik H.Jz., George Dijkstra, Ada Westerik Ad. Van klas 2 naar 3: Gerrie Arfman, Gerrie Stam Gd. Van klas 3 naar 4: Jo Arfman (Look), Gerrit Beldman Tz., Willem de Graaf en Hanneke Kappert. PRACHTIGE REEBOK GESCHOTEN. De heer J. Wansink schoot Donderdag morgen in de bossen bij de Espelo-school een fraaie reebok. Woensdag der vorige week werd de Holter jeugd uit de middel- en hoogste klassen der vier lagere scholen in het Sportdal verzameld om een proeve van bekwaamheid af te leggen. Het betrof hier een lichamelijke prestatie voor vier onderdelen, n.l. hardlopen, vèrspringen, kastilbalvèrwerpen en hinderniswedloop. De leerlingen waren verdeeld in 24 groepen en van negen tot vier, onder broken door een middagpauze, werden deze achtereenvolgens afgewerkt. De leerkrachten der scholen werden bij de werkzaamheden bijgestaan door enige jongelui, die zich welwillend be schikbaar hadden gesteld. De regeling van de Sportdag berustte dit jaar bij de heer B. H. Brouwer. Voor het vlotte verloop waren bij de voorbereidende werkzaamheden reeds 24 X 9 lijsten op gesteld met namen van kinderen in groepsverband. Het weer was gunstig en alles verliep vlot. De consulent der Lichamelijke Opvoeding, de heer E. J. van Koningsveld, was des voormiddags op het terrein aanwezig om een en ander gade te slaan. Hier volgt een beknopt overzicht van de uitslag der wedstrijden. 1 is vèrsprin gen; 2 is hardlopen; 3 is balwerpen; en 4 is hinderniswedloop. O.L. School Espelo (jongens)1. Ap- pie Paalman, 3.60 m.; 2. Harry Stegink, 9.4 sec.; 3. Harry Stegink, 46.75 m.; 4. Hennie Volkerink, 24 sec. O.L. School Espelo (meisjes). 1. Di- neke Klein Horstman, 3.63 m.2. De zelfde, 9.9 sec.; 3. Dezelfde 39 m.; 4. Marietje ten Dam, 25.2 sec. O.L. School Dijkerhoek (jongens): 1. Eppie Haverslag, 3.90 m.2. Herman Rense en Eppie Haverslag, 9.2 sec.; 3. Herman Rense, 50 m.4. Jannes Boode, 23.5 sec. O.L. School Dijkerhoek (meisjes): 1. Bertha Nekkers, 3.77 m.; 2. Dezelfde, 9.5 sec.3. Hendrikje Wegstapel, 30 m. 4. Marietje Paalman en Aaltje Rietberg, 26 sec. School met de Bijbel (jongens): 1. Gerrit Tuitert, 4.45 m,; 2, Dezelfde, 9 sec.; 3. Jan Hoevink, 57 m.4. Albert Pekkeriet, 22.1 sec. School met de Bijbel (meisjes): 1. Joke E. Aanstoot, 3.80 m.; 2. Fennie Rietman, 9.6 sec.; 3. Aaltje Jansen, 32.5 m.; 4. Hanneke Beldman en Dinie Huls man, 25 sec. O.L. Dorpsschool (jongens)1. Johan ten Velde, 4.65 m.; 2. Henkie Kappert, 8.4 sec.3. Kees Bos, 50.6 m.4. Henkie Jansen, 22.3 sec. O.L. Dorpsschool' (meisjes)1. Els de Jonge, 3.70 m.; 2. Manda Kalfsterman, 8.9 sec.; 3. Marietje v. d. Pluijm, 35.90 m.4. Dezelfde, 22 sec. Gezamenlijke uitslag (jongens)1. Jo han ten Velde, 4.65 m.2. Henkie Kap pert, 8.4 sec.; 3. Jan Hoevink, 57 m.; 4. Albert Pekkeriet, 22.1 sec. Gezamenlijke uitslag (meisjes)1. Joke E. Aanstoot, 3.80 m.; 2. Manda Kalfsterman, 8.9 sec.; 3. Dineke Klein Horstman, 39 m.; 4. Marietje van der Pluijm, 22 sec. Hoewel E.H.B.O. op het terrein aan wezig was, kwamen ongelukken niet voor. Diploma's zullen worden uitgereikt, als men voor alle vier onderdelen een goede prestatie heeft geleverd. Diploma's A, B, C en D. O.L. School Dijkerhoek. Het hoofd der O.L. school te Dijker hoek, de heer G. H. Wanders, schrijft ons nog over de Sporrtdag te Holten en de uitslag voor Dijkerhoek het volgende Over 't geheel genomen waren de re sultaten heel goed. Een D-diploma de beste prestatie werd behaald door 9 candidaten. Een C- diploma door 17 candidaten. Een B-diplo ma door 9 candidaten. Een A-diploma door 6 candidaten. Slechts 4 leerlingen behaalden geen diploma. Een D-diploma behaalden: Mineke Denneboom, Janna Brinkman, Aaltje Rietberg, Bertha Nekkers, Wim Bunt, Gerrit Tuitert, Gerrit v. d. Berg, Herman Rensen en Jan Willem Weijers. Een C-diploma voor: Bertha Mark- voort, Dineke Veneklaas, Marietje Paal man in Dijkerhoek, Marietje Paalman in Espelo, Dikie Scheperman, Marietje Traanman, Jantje Visscher, Hendrikje Wegstapel, Bertha Kolkman, Jannes Bode, Johan Tuitert, Wim Wissink, Ger rit Bannink, Wim Bosman, Eppie Vene klaas, Eppie Haverslag, Henk Bosman. Een B-diploma voor: Janna Klein Bronsvoort, Mineke Rensen, Eduard Janssen Maneschijn, Anton Scheperman, Jan Scheperman, Evert Jan Kers, Bertus Haverslag, Johan Klein Teesselink en Jan Sluiter. Een A-diploma voor: Ali Kelkman, Gerrit Jan Beldman, Henkie Klein Hege man, Bertus Rensen, Gerrit Sluiter en Jan Wegstapel. 23 Leerlingen verbeterden hun pres tatie van het vorige jaar; 15 evenaarden ze, terwijl 4 leerlingen beneden hun pres tatie van 't vorig jaar bleven. 1ROG De i jestigc >n me Saterd ie Hc ïeer 1 lieel f De verge teuw IN BOS EN HEIDE O.L. Dorpsschool. Het hoofd van de O.L. Dorpsschool, de heer B. H. Brouwer, schrijft ons om trent de uitslagen van de sportdag voor zijn school het volgende: Van de leerlingen die deelnamen aan de wedstrijden in het Sportdal op 16 Juli leverden minstens voor alle onderdelen 38 leerlingen een A-prestatie; 41 leer lingen een B-prestatie; 41 leerlingen een C-prestatie; 14 leerlingen een D-pres- tatie. Een A-diploma kon worden uitgereikt aan: Hetty Vosman, R. Berends, S. KI. Teeselink, J. Markvoort, B. Veneman, M. Aanstoot, M. Achterkamp, G. Hogen- kamp, H. Kevelham, H. Overmeen, B. J. Paalman, G. van Zon, N. Arfman, A. Geesing, D. Lodeweges, Jo Paalman, D. Veneklaas, H. Vincent, J. Vosman, A. Pagrach, Jan Oolbekkink, G. W. Brinks, O. P. Giskes, D. Jansen, J. H. Pasop, G. Broekhuizen, L. Hilferink, M. Berends, J. H. Schorfhaar, A. B. Tuitert, A. Vin cent, G. Wolters, J. W. Pasop. J. E. van Schooten, H. Schooien, G. Voordes, M. Reilink, B. ten Dam. Een B-diploma kon worden uitgereikt aan: H. Achterkamp, M. Scholten, A. van den Bos, G. Schöppers, H. Crans, J. Kromdijk, G. Rouwenhorst, A. Vuk- kink, A. KI. Ovink, A. Schuurman, G. Slotman, E. D. Vincent, Wim Dijkslag, Jan Pasop, Albert Schippers, Joost Vin cent, H. J. Menkhorst, H. J. Dikkers, F. H. KI. Horstman, H. Krieger, H. J. Lodeweges, M. ten Veen, J. H. Brink man, D. KI. Velderman, J. J. Kromdijk, C. T. van Langen, E. Voordes, W. Lode weges, J. Hofman, B. Meerman, Ja. Paal man, H. Pieffers, G. Tuitert, M. Wissink, D. van Zon, M. Baltus, H. Pinkert, E. Vincent, J. van Bruggen, H. Derksen, H. KI. Velderman. Een C-diploma kon worden uitgereikt aan: J. H. Dolman, M. ten Velde, G. Tui tert, W. Beijers, J. van Beek, H. Wansink, G. Stegeman, B. Ulfman, W. Koopman, E. Maats, J. Arfman, K. van Bruggen, P. Cats, Fl. Hazemeijer, Joh. ten Velde, H. J. Jansen, J. J. van Langen, J. H. Hom mes, E. M. van Schooten, T. Stukker, H. Vincent, A. Visser, A. H. v. d. Pluijm, G. J. W. ten Wolthuis, A. Paalman, H. van Geenhuizen, W. Smale, R. Salomon, Henkie Kappert, Gerrit Brinks, Bertus KI. Ovink, Jan Megelink, Gerard Vincent, Anton Traanman, T. Aanstoot, J. Arf man, A. P. V. de Jonge, M. Lodeweges, G. J. ter Maat, B. J. Megelink, H. Ool bekkink. Een D-diploma kon worden uitgereikt aan: Henkie van den Bos, Hennie Vru- wink, Jan Wansink, Peter Hazemeijer, Herman Slot, Johan ten Velde, Kees Bos, Alie Meerman, Manda Kalfsterman, Gerrie Stukker, Marietje v. d. Pluijm, Henkie Paalman, Gerrit Schooien, Willem Aaftink. SCHOOLREISJE CHR. SCHOOL. De hoogste klassen van de School met de Bijbel maakte onder leiding van het onderwijzend personeel met de kinder- trein hun jaarlijks uitstapje naar Den Haag en Scheveningen. 's Morgens om kwart over zeven ver trokken de jongelui reeds en men was enkele uren daarna reeds in Den Haag, waar de tram al klaar stond om het grote gezelschap naar de Kinderstad „Madurodam" te brengen. In deze minia tuurstad waarvan Prinses Beatrix burgemeester is trokken vooral de kleine treintjes de aandacht. Ook de modelscheepjes en het droogdpk in de haven waren buitengewoon aardig. In de grote speeltuin „De Bataaf" ver maakten de jongelui zich naar hartelust en het was vooral feest op het prachtige strand van Scheveningen. Het weer was ideaal, het zilte nat heerlijk en dus liet men de golfjes eens lekker over zich heenspoelen. Jammer was het, dat een boot met stookolie knoeide, waardoor het water zo vies werd, dat men er niet meer in kon ver keren. Zodoende kwam er een ietwat ontijdig einde aan dit strandbezoek. De thuisreis ging ook per N.S. Wel wat moe, doch hoogstvoldaan over het prachtige schoolreisje 1952 kwamen de jongelui om ruim half tien weer in Hol ten aan. COMITé KINDERPOSTZEGELS. Door het hoofdbestuur van het Ned. Comité Kinderpostzegels is alhier het na volgend comité gevormd, dat zich met de propaganda voor en de verkoop van de kinderzegels zal belasten. Het bestaat uit de dames H. J. Bal-Keiler, W. G. Berends-de Graaf, B. Beijers-Holterman, E. E. Hiddink-Hassink, J. Jansen-van de Brink, E. van de Ridder en H. Wanders- Greve. Het plaatselijk comité hoopt t.z.t. de verkoop met kracht aan te pakken en rekent daarbij gaarne op aller mede werking. SCHOOLJEUGD VAN ESPELO t „OP DE FIETS". Nar Zaterdag 12 Juli maakten de leerlinlad" gen van de hoogste twee klassen van den e O.L. School te Espelo een uitstapje pëoort( fiets. Het uur van vertrek was bepaafr(j!gl' op 7 uur 's morgens, doch door 't slech£| weer verliet men pas tegen 9 uur <famü buurtschap. Een bonte rij opgewek^nvo meisjes en jongens zette koers via 01ellj t kenbroek, Lettele, Schalkhaar naar D&anzi venter. brooc Onderweg viel gedurende enige tijd (jen f regen in stromen neer, doch deze teger De slag werd lachend overwonnen en toef-*01"' men te elf uur 's morgens de koekstajjf^, binnenreed, leek het erop, dat 't wee-n&01 waarvan het welslagen van heel zo'n dajrekt afhangt, ging opknappen. [andl Met de jongens werd een bezoek gtaoge bracht aan de Ambachtsschool, het iikope stituut, waar de schooljongen gevormvindi wordt tot a.s. vakman. Aan alle afdelirvan gen werd een bezoek gebracht, zodat dw'0^ jongens zich eens een beeld konden voi^^ men van wat er geleerd moet wordegeze voor diverse ambachten. Na Het meest in trek was wel de moderate IV! electrische bakkerij, waarin 'n twintigtedie i wit-bestoven jongelui bezig waren uiwem allerlei ingrediënten smakelijke koekjdat te bakken. Reeds van ver kon men oFet de gangen de heerlijke geur opsnuiveiüeg( wat een uitroep als: „Wat ruk 't hiemen lekker. Dat 's de bakkerieje" ontlokte. apot Ondertussen vermaakten de meisjevoer zich in de stad en keken eens rond in dwoo grote winkels, zoals b.v. Vroom e: In Dreesman. len Nadat de gehele groep zich weer ha'kel samengevoegd, werd een bezoek bracht aan de Waag. Hier hadden <fg verschillende oudheden sterk de aar dacht van de jeugd en ze zagen in ge dachten nog weer eens de geschiedenis waarvan op school geleerd en geleze: yg. wordt, de revue passeren. Vervolgens werd de tocht voortgezet over Wilp met bestemming het oude sl(£ m „Nijenbeek". Doch even voordat-men dr slot had bereikt, werd afgestapt en <LqJ inwendige mens versterkt. Het was iii\ middels al 2 uur geworden. Na dit intermezzo ging het naar „Nii y enbeek". Hier trok vooral de aandacht d^ n cel, waarin in de middeleeuwen „de diklr Reinoud van Gelre" enige jaren in ge, vangenschap heeft doorgebracht. Dwars door de weilanden ging voortfr de tocht naar een plekje even voorb^ Zutphen, waar een groot spandoek me de woorden „Kersen eten" ons tot afpa stappen dwong. Na ons in de boomgaar" te goed te hebben gedaan, ging het naavn0 Zutphen, waar bij de IJsselkade op „d bult van Ketje" werd gestopt om te kij^ ken naar de zeilboten, die als wittr.^ meeuwen over het water scheerden. Tot slot werd nog een bezoek gebrach^ aan de speeltuin „Het Jachthuis" en van daar werd de terugtocht via Eefde, A!kai men en Laren weer aanvaard. y Te pl.m. 9 uur arriveerden de scholie j ren zeer voldaan weer in Espelo. Uitlatingen van de jeugd als: „Dit i^ véél fijner dan een reis met de bus" zu! len ons tot nadenken stemmen bij heLn maken van reisplannen voor het volgen! jaar. UITBETALING LONEN BOSBRANDBESTRIJDING. ve De gemeente-ontvanger verzoekt onjvli mede te delen, dat de uitbetaling vai du de beloning aan hen, die hebben deelm< genomen aan het blussen van de bos hu branden op de Holterberg op 1, 17 eiRc 23 Mei j.l. zal plaats hebben op Dinsve dagmorgen a.s. des voormiddags van I tot 12 uur. ko VAN DE MEISJESVAKSCHOOL. uv wj Voor het einddiploma van de Meisjes vakschool te Almelo zijn voor de primair jc opleiding geslaagd Mini Derksen, Rik Kevelam en Mientje Müller van hier. j VE WAAROM ve H.M.V. GEEN VAANDEL KREEG w De meningen in onze plaats lopen noga di sterk uiteen over de vraag waarom d< rc Muziekvereniging „H.M.V." Zaterdag j.l te in Beilen geen vaandel heeft behaald. M Volgens sommigen zou de jury dij?* kostbare en vurig begeerde dundoek nie w hebben kunnen uitreiken omdathe'd bestuur van H.M.V. nog geen officiëlj 3i vaandeldrager had aangewezen, zodat zi 3. niet de zekerheid had, dat er op de juiste J wijze mee zou worden omgesprongen. 6 Anderen zijn van oordeel, dat er ii; Beilen slechts één vaandel aanwezig wa? I: en dit was juist even tevoren aan hei v Politie Muziekkorps uit Groningen toe; cl gekend. j C Men heeft ons nu van bevoegde zijde d medegedeeld, dat er op 6 September t< g Groenlo voldoende vaandels aanwezig zullen zijn om ook H.M.V. zo'n trophee 1 deelachtig te doen worden. C

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 2