iCultureel programma ad -t gedurende het vreemdelingenseizoen al Plaatselijk Nieuws No. 27. Jaargang 4. ZATERDAG 5 JULI 1952. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWS hi—- hi abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" i.o. te Holten. Telef. K 5488 - 284 Adv.-prijs1—15 m.m. (a contant)f 1.50. Iedere m.m. meer 0.06 De zomer heeft haar intrede gedaan v m met haar de vacanties. Al zijn de Weersomstandigheden zeer gedifferenti- gerd, en al lijkt het soms helemaal niet £>p zomer, de kalender is onverbiddelijk °Bn zegt, dat de zomer begint op 21 Juni. jSPe vacantiegangers laten zich tegen woordig ook niet meer door de weersom- na$tandigheden afschrikken. Velen heb- 82Sen er grote behoefte aan na een jaar 'Van ingespannen werken er eens een .7eweek, veertien dagen of langer tussen ,eiuit te gaan en te genieten van bos en Wde of van de Hollandse plassen, waar Jaaïiet goed zeilen is. Op kantoren en in fa brieken moeten de vacanties dikwijls ijver een vrij lange periode verdeeld wor- gcden en ook de vacantiespreiding, welke Der aan mede wil werken, dat niet allen ^m^egelijk in stampvolle treinen behoeven :eele reizen of in volle pensions en hotels .behoeven te overnachten, werkt, er aan ™mede, dat reeds velen vroeg naar buiten 'gaan. j Al is het in onze plaats nog niet zo .Üruk met de vreemdelingen, de vereni- ïr gingen, welke zich op verzoek van de vaiV.V.V. bereid verklaard hebben mede te 1 gSverken aan wat verstrooiing voor de gas- stusten, die onze plaats en omgeving bezoe- Hulsken, staan klaar met hun programma en terzo zal de komende week reeds gedeelte- lialviijk uitvoering gegeven worden aan het riodcultureel programma, dat in gezamenlijk ee-pverleg is vastgesteld, eprö Zij roepen hen toe: „Welkom vreem deling! Geniet van bos en heide, van de :runschitte rende vergezichten, welke ons oojnooie heuvelland U te bieden heeft. Ver- voojustig U in al dat schoons en in een vooplaatje met onze bevolking, die in zijn eenvoud geheel voor U openstaat. Komt nedgneegenieten van de programma's, welke i hcwij U in alle ongekunsteldheid willen aan- Telebieden. Geniet van Uw vacantie." ïatio Meer met het oog op de deelnemende jaaverenigingen laten wij hieronder 't voor- toudopig programma volgen, om daarna het l eeprogramma voor de komende week aan jverite kondigen: lissi; 9 Juli: Zanguitvoering Holtens Gem. Iens' Koor. 12 Juli: Openluchtuitvoering Gymnas- tiekver. „Bato". ^^15 Juli: Voetbalwedstrijd H.V.C. 19 Juli: Demonstratie van de Nat. Re- olte 1 serve. 22 Juli: Zanguitvoering Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" met medewerking van de krontjong- Ï01 band der „Tegehaja's". 26 Juli: Concert v. d. muziekvereniging „H.M.V.". 30 Juli: Pushbalwedstrijd te paard door t' de L.R.V. „De Bergruiters". Zwemwedstrijden van „Neptu- nus". Openluchtbioscoop. 5 Aug.: Demonstratie Brandweer en E.H.B.O. 9 Aug.: Openluchtspel van de Toneel club „O.C.H.". 12 Aug.: Optreden van de motorclub „De Holterberg". 15 Aug.: Optreden van „De Bergrui ters" met hippische sport. 19 Aug.: Zanguitvoering van het Herv. Kerkkoor met medewerking van de „Tegehaja"s, 21 Aug. (Volksfeest) (Windhondenren- nen?). 25 Aug.Nader vast te stellen program- ma. 30 Aug.: Lampionoptocht Oranjevereni- gingen met H.M.V. j,Woensdag 9 Juli Vocaal Concert van de li Zangvereniging „Holtens Gem. Koor" in de muziektent achter het Gemeentehuis (Dorpsstraat) onderleiding van de heer 3e naar de 2e afdeling, in 1950 van de 2e naar de le afd. en op Pinkstermaan dag promoveerde het door een le prijs te halen op het zangconcours te Brum- men naar de afd. Uitmuntendheid. Onder de tegenwoordige dirigent houdt het koor zeker nog beloften in voor de toekomst. Wij hopen, dat vele vacantiegangers en ingezetenen Woensdagavond mogen genieten van een perfecte uitvoering. Het programma vermeldt verder nog het navolgend optreden van de gym nastiekvereniging. Zaterdag 12 Juli openluchtuitvoering in het Sportdal van de Gymnastiekvereni ging „Bato", onder leiding van de heer W. Knapen uit Nijverdal, aanvangen de met een muzikale rondgang door 't dorp. Aanvang 7 uur nam. Programma (aanvang 7.30 uur): 1 2 3 4 5 Massale oefening dames en meisjes De kleinsten aan het werk. .TEM »2. J. Warmink te Goor. 's avonds 8 uur. Programma: 1. In Nederland W. van Thienen 2. Wiegelied Joh. Brahms 3. Villanella alla Napolitana Baldasari Donati 4. Russisch Vesperkoor D. Bortnianski 5. Rozen in Tirol Carel Zeiler 6. Dreilaub auf einer Linde Sats van Brand 7. Heimwee J. R. Weber |8. Avondstond Otto de Vaal Wijziging voorbehouden. I Holtens Gemengd Koor werd opge- j richt 2 Juni 1931, het telt 38 leden, j Repetitie-avond is de Maandag; lo- kaalhet gymnastieklokaal der O.L. Dorpsschool. Dirigent is de heer J. Warmink te Goor. Voorzitter, secretaris en penning- meesteresse zijn de heren J. van Geen- j huizen Jr., Joh. Littink en mevr. J. i Otter-Paskamp. j Voor de tweede Wereldoorlog kwam H.G.K. reeds uit in de le afdeling. Doordat het zich gedurende de bezet- ting niet wenste te laten inschrijven bij de z.g. Cultuurkamer, kon niet worden verder gerepeteerd. Na de bevrijding begon men weer in de 3e afdeling om daarna in een snel tempo hoger op te klimmen. In 1949 ging het koor van de Springkast jongens Kleine Hollanders meisjes Hoogbrug heren 6 Vrije oefeningen adsp. dames 7 Ringen dames 8 Tremplinspringen jongens 9 Grondgymnastiek heren' 10 Baloefeningen dames 11 Standen voor dames (Wijziging voorbehouden.) De Gymnastiekvereniging „Bato" is opgericht 28 Maart 1924. Zij telt mo menteel 250 leden en adspiranten. Voor al de jeugd is in deze vereniging, welke veel ups and downs heeft meegemaakt, goed vertegenwoordigd. Leider is de heer W. Knapen uit Nijverdal, die nog niet zo lang aan de vereniging verbonden is, maar toch al reeds goed werk heeft gedaan. Voorzitter en penningmeester zijn de heren J. ten Wolthuis en Ch. Reisinger; het secretariaat is momenteel vacant. De vereniging ziet zich genoodzaakt ter dekking harer onkosten een entrée te vragen van 50 cent. Op het terrein zal een versterker van de fa. H. J. Bouwhuis aanwezig zijn. Wij zijn overtuigd, dat „Bato" ons op Zaterdag 12 Juli een mooi en correct uitgevoerd programma zal laten zien. ZEER GESLAAGD SCHOOL- EN VOLKSFEEST. In de met zon overgoten weide van boer Teeselink aan de Rijssensestraat werd Maandagnamiddag ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Pi'ins Bernard schoolfeest gevierd met de kin deren van de „School met de Bijbel", aan welk feest tevens volksspelen 'waren ver bonden. Nadat de schoolkinderen onder de vro lijke tonen van „H.M.V." naar de feest- weide waren gemarcheerd, werd direct een aanvang gemaakt met het afwerken van het programma en hadden verschil lende spelletjes plaats onder leiding van het onderwijzend personeel en het be stuur van de Chr. Oranjever. „Vreest God, eert den Koning", welke vereniging dit school- en volksfeest organiseerde. Tussen de bedrijven door werden de kinderen rijkelijk getracteerd op ranja, ijsjes en snoep, terwijl de kinderen der laagste klassen ook allemaal een prijsje ontvingen. De uitslagen van de diverse spelletjes zijn de volgende Klas 1, Meisjes (Kalkei op lepel): 1. Ineke Schuppert, 2. Gerrie Aanstoot, 3. Leha Huis, 4. Anneke Rietberg, 5. Annie Nijland, 6. Janna Oolbekkink. Klas 1, Jongens (Blokjes rapen): 1. Bennie Müller, 2. Jan Markvoort, 3. Henkie Sluiter, 4. Henkie Landeweerd, 5. Jan Leetink, 6. Gert Schooien. Klas 2, Jongens (Hoepelrace)1. Ger- rit Schuppert, 2. Gerrit Beldman, 3. Frits de Groot, 4. Jan Rietman, 5. Gerard Beld man, 6. Jan Olthof, 7. Teep de Vries, 8. Henk Beldman, 9. J. W. Knipscheer, 10. Freek Groteboer. Klas 2, Meisjes (Ballengooien)1. Rita Francke, 2. Toosje Stevens, 3, Geeske Zeldenrust, 4. Diki Stam, 5. Ali Stokkers. Klas 3, Meisjes (Was ophangen): 1. Annemie Westerink, 2. Gerda Roelvink, 3. Dika Elbersen, 4. Hendrikje Stam, 5. Hennie Meerman, 6. Jennie Meerman, 7. Nanette van Gorcum, 8. Mineke Koop man, 9. Aaltje Rietberg, 10 Guurtje Sme- des. Klas 3, Jongens (Zaklopen)1. Hen drik Jan Pekkeriet, 2. Johan Jansen, 3. Seine Ekkelenkamp, 4. Egbert Beldman, 5. Frits Oosterkamp, 6. Klaas Veldhuis, 7. Henk Wansink, 8 Wim Bouwhuis, 9. Dick Blom. Klas 4, Meisjes (Bal door gaten gooien)1. Heimie Beldman, 2. Jenny Verveda, 3. Joke Beldman, 4. Dineke Rietberg, 5. Janny Dijkink, 6. Gerrie Beldman, 7. Irene Loggers, 8. Janny Paalman, 9. Ineke Hoogkamp, 10. Toosje Müller. Klas 4, Jongens (Blokken raee)1. Henk Rietberg, 2. Jannes Elbersen, 3. Jo han Avesaath, 4. Gerrit Withaar, 5. Jo han Landeweerd, 6. Henk van Linden- berg, 7. Jan Smit, 8. Johan Bosschers, 9. Jan Paalman, 10. Egbert Rietberg. Klas 5, Jongens (Baldribbelen)1. Jan Maneschijn, 2. Johan Nijland, 3. Jan Mei link, 4. Herman Schooien, 5. Henk Ke- velam, 6. Marius Knijff, 7. Gerard Stam, 8. Albert Pekkeriet, 9. Henkie Olthof, 10. Jan Willem Rietberg Jzn. Klas 5, Meisjes (Ringenwerpen)1. Hanneke Wassink, 2. Mineke Brinkman, 3. Dini Tulier, 4. MarLtje Aaltink, 5. Fen- nie Rietman, 6. Dini Vukkink, 7. Dini Schuppert, 8. Dini Paalman, 9. Dini Aan stoot, 10. Dini Stevens. Klas 6, Meisjes (Bal op fles)1. Nies- je van Lindenberg, 2. Aaltje Groteboer, 3. Heiltje Veldhuis, 4. Janna Stittelaar, 5. Dineke Jansen, 6. Dini Hulsman. Klas 6, Jongens (Blikken gooien): 1. Gerrit Ulfman, 2. Gerrit Jansen, 3. Jan Veldhuis, 4. Gerrit Oolbekkink, 5. Jan Stam, 6. Jan de Groot, 7. Johan Schup pert, 8. Wim Bouwhuis. lilas 7 en 8, Meisjes (Steltlopen)1. Heiltje Landeweerd, 2. Joke Aanstoot, 3. Berthe Kevelam, 4. Fenna Paalman, 5. Jet Veldhuis. Klas 7 en 8, Jongens (Steltlopen)1. Hds. Landeweerd, 2. Hendrik Jan Roel vink, 3. Jan Albert Elbersen, 4. Gerrit Mekenkamp, 5. Albert Klumpers. Volksspelen: Stoelendans: 1. Hanneke Meilink, 2. Dini Jansen, 3. Hennie Paalman, 4. Zwaantje Stittelaar, 5. Dini Kolkman, 6. Jo Beldman, 7. mevr. Heerdink (Mar- kelo), 8. Stien Kruimelaar. Voor de stoe lendans bestond zo veel belangstelling, dat in twee groepen gedanst moest wor den, waarna van iedere groep 4 dames in de finale kwamen. Het nummer touwtrekken bracht 20 van de sterkste feestgangers in actie. Fel werd er door de beide overblijvende teams (W. v. d. MeulenGerh. Aanstoot H.Jzn.Egb. Stam (Gzn.)Heerdink (Markelo)G. Beldman Tzn.) en (Dij kinkBrons vo or tMeermanPekkeriet Hulsman) gestreden. Zeker 10 minuten duurde het voor hef 2e vijftal zich ge wonnen gaf. Steltlopen (dames)1. Bertha Boode, 2. Ali Rietman, 3. Dini Kolkman. Steltlopen (heren): 1. G. Beldman, 2. T. Beldman, 3. H. J. Maag, 4. Jan Aan stoot. Schieten: 1. J. Schuppert Jr. (Kerke- meijer), 2. W. Beldman (Markeloseweg), 3. A. Rietman, 4. J. Olthof. TOELATINGSEXAMEN. Hetty Vosman en Kees Bos, leerlingen van de 6e klas der O.L. Dorpsschool, zijn toegelaten tot de le klas van resp. het Chr. Lyceum te Almelo en de H.B.S.-A te Deventer. Langs Berg en Dal, De H.A.V.I.-Tours gaan bovenal RIJSSEN, Tel. 300, b.g.g. 364. HOLTEN, Burg. v. d. Borchstr. 22. NAAR DE VIERDAAGSE. Onze plaatsgenoot, de heer B. Stok kers, zal dit jaar van 22-25 Juli weer deelnemen aan de vierdaagse afstands marsen te Nijmegen en wel in het uni form van de P.T.T. Dit is de vijfde keer, dat hij aan dit bekende wandelsport- evenement deelneemt en als hij deze tocht goed volbrengt, zal hij in het be zit komen van het zilveren kruis. VOOR HET VACANTIEPROGRAMMA De Toneelclub O.C.H. heeft voor het V.V.V. Vacantieprogramma, waaraan ook tal van andere plaatselijke vereni gingen zullen meewerken, in studie ge nomen het openluchtspel „Verdeeld kamp" van Arie van der Lugt. Dit stuk is een vervolg op het openluchtspel „Stephan Borkos", dat het vorige jaar met veel succes door O.C.H. werd opge voerd. De opvoering van dit nieuwe stuk, dat een volkomen geheel vormt, zal plaats hebben op Zaterdag 2 Augustus a.s. op het terrein onder de feestbomen. Er werken 25 a 30 personen aan mee. UITSTAPJE PERSONEEL FA. GEBR. SCHUPPERT De fa. Gebr. Schuppert maakte Dinsdag j.L met het personeel het jaarlijkse uit stapje. Via Zutphen en Arnhem werd naar Wageningen gereden, waar koffie werd gedronken, waarna de reis werd voortgezet naar het einddoel: Rotter dam. In de Maasstad werd een bezoek gebracht .aan de diergaarde Blij dorp, de Maastunnel werd bezichtigd, alsmede het Groothandelsgebouw. Natuurlijk werd ook een rondvaart ge maakt door de havens. Tijdens deze rond vaart, die ruim anderhalf uur duurde, kreeg men volop de gelegenheid om de grote Oceaanstomers van zeer nabij te bezichtigen. Via Utrecht werd de terug reis aanvaard en na een kort bezoek aan de uitspanning Prins Bernharddal bij Apeldoorn, arriveerde men hoogst vol daan om pl.m. 11.30 uur weer in Holten. SLACHTINGEN IN EN BUITEN HET SLACHTHUIS. In het gemeentelijke abattoir werden in het afgelopen jaar geslacht 3205 run deren, 43 kalveren, 120 nuchtere kal veren en 55 varkens. Het aantal huisslachtingen bedroeg over dat tijdvak 81 runderen, 13 pinken, 236 varkens, 1 schaap en 1 geit. ONGEVAL TIJDENS UITSTAPJE. Engelse matrozen redden plaats- genote. Tijdens 't bezoek aan Rotterdam maak te het personeel van de ia. Gebr. Schup pert van de gelegenheid gebruik om de Engelse torpeüoboot „Battle Ave" te be zichtigen. Toen men zich aan boord wil de begeven schoot plotseling de loopplank los, waardoor mej. Riek Schuppert in het water viel. Zoals begrijpelijk ont stond onder de reisgenoten een ware pa niek, doch een tweetal matrozen, die het ongeval zagen gebeuren, bedachten zich geen moment, doch sprongen onmiddel lijk te water. Toen mej. S., die van een hoogte van zeker vier meter in het diepe water was gevallen, even weer boven kwam, grepen de matrozen haar met een vast, doch de situatie Avas zeer moei lijk, doordat er slechts pl.m. 70 cm ruim te was tussen de kade en het oorlogs schip. Met de rug duwend tegen de romp van het schip cn cle knieën tegen de kade wist men zich boven water te hou den, totdat vanaf het dek een touwlad der was neergelaten. In een ogenblik tijds was toen de drenkelinge boven, waarna ze naar de hut van admiraal Greasy werd gebracht, waar de inmiddels ontboden arts een onderzoek instelde. Wonder bo ven wonder was mej. Schuppert er met enkele schaaf wondjes aan de linkerarm afgekomen. Aan boord van de oorlogsbo dem werden de kleren van mej. Schup pert gewassen, gedroogd en gestreken, waarna de reis kon worden voortgezet. De commandant van de oorlogsbodem, admiraal Greasy, betreurde ten zeerste, dat dit ongeval had plaats gevonden en bood zijn excuses aan met de woorden „Het spijt mij heel erg". Hij reikte aan mej. Schuppert een mapje uit met een grote foto van de „Battle Axe". De heer D. J. Schuppert dankte mede namens zijn vrouw de beide matrozen, die door hun kordate optreden het le ven van hun dochter hadden gered. ZILVEREN DIENSTJUBILEUM. De heer J. II. Paalman, arbeider van het gemeentelijk abattoir, herdenkt Vrij dag 4 Juli de dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad van het Keurings-, Waag- en Slachthuisbedrijf. De jubilaris heeft het bedrijf eerst! enkele jaren als los arbeider gediend en kreeg daarna een vaste aanstelling. Hij is altijd een hulpvaardig ambtenaar die door het feit, dat hij in de onmiddel lijke nabijheid van het slachthuis woont, dikwijls even in de bres moet springen als er - zoals hier nog al eens gebeurd - een noodslachting wordt aangevoerd. Hij staat bij het gemeentebestuur en de ver- zendgrossiers alhier dan ook zeer goed aangeschreven. Vrijdag, om half vijf nam., zal hij door het gemeentebestuur in de raadszaal wor den ontvangen om dit jubileum een enigs zins feestelijk cachet te geven, waarbij ook zijn collega's en het overige gemeen- tepersoneel aanwezig zullen zijn. FEEST VOOR DE KLEUTERS. In de weide bij 't café Kalfsterman werd Woensdagmiddag ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard feest gevierd met de kinderen van de Chr. Kleuterschool. Onder leiding van de beide onderwij zeressen, de dames Jansen en Wegsta- pel, deden de kleintjes verschillende leuke spelletjes. Vele moeders gaven van hun belang stelling blijk en genoten zeer van het spel hunner kinderen. Alle kinderen ontvingen een cadeau tje en werden ruim onthaald op ranja, een ijsje en snoep. BEKNELD GERAAKT. De expediticknccht van de ATO. de heer H. J. Beltman alhier, is Donderdag morgen tussen een autobus en het Sta tionsgebouw7 det NS bekneld geraakt en daarbij zodanig getroffen, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. De lieer Beltman hielp bij het manoe- vreren met een autobus, welke schoolkin deren van de trein haalde. Bij het achter uit rijden reageerde de chauffeur niet snel genoeg op zijn „stop"-geroep, waar door hij in de knel geraakte en kneuzin gen opiiep in heup en schouder. Dokter Nagelhout verleende de eerste hulp cn liet de heer B. per ziekenauto naar zijn woning vervoeren, waar hij enige tijd rust zal moeten houden. Gelukkig kreeg de heer Beltman niet de volle druk van de bus, want anders zouden de gevolgen ernstiger zijn geweest. AGENOA: Zaterdag 5 Juli: Laatste dag voor aan melding autotocht Ouden van Dagen Zondag 6 Juli: Oriëntenngsrit van de Motor- en Automobieiclub „Holter berg". Start 14.30 uur Hotel „'t Losse Hoes". Lengte 75 km. Gem. snelheid 36 km. per uur. Maandag 7 Juli: Buurtvereniging Dorps straat maakt 'n reisje naar Duitsland. Dinsdag 8 Juli: Excursie met de Fa. Gebr. Dikkers naar het Centraal In stituut voor veredeling landbouwge wassen te Wageningen. Dinsdag 8 Juli: Inlevering zegelkaart v. leden afd. Holten Ned. Bouwbedrijfs- bond. Diverse besprekingen om 8 uur in zaal K. ter Horst. Woensdag 9 Juli: Reisje Buurtvereniging Schooikring Dijkerhoek door Limburg. Woensdag 9 Juli en vervolgens elke Woensdagavond oefenavond van de E.H.B.O.-ploeg. Woensdag 9 Juli:Fietstocht afd. Nederl. Bond van Plattelandsvrouwen. Ver trek voorm. 9 uur van de Smidsbelt. Woensdag 9 Juli: Concert van H.G.K. in de muziektent. Aanvang 8 uur. Zie aankondiging cultureel progr.) Donderdag 10 Juli: Autotocht Ouden van Dagen naar Emmen en omgeving. Ver trek 12 uur precies. Zaterdag 12 Juli: Opening Drogisterij „De Vijzel", Oranjestraat 20, nam. 2.30 uur. (Zie annonce.) Zaterdag 12 Juli: Aanbesteding riole ring ten gemeentehuize vm. 11.30 uur. Zaterdag 12 Juli: Openlucht-uitvoering Gymnastiekvereniging „Bato" in het Sportdal. Aanvang 7.30 uur. Zie aankondiging cultureel progr.) Dinsdag 15 Juli: Excursie afd. O.L.M. via Afsluitdijk naar Marken en Volen- dam (Woensdag 9 Juli vervalt). Dinsdag 15 Juli: Scholensportdag in het Sportdal, aanvang 9 uur. Bij regen weer Woensdag 16 Juli. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. Ulfman, 30 jr., De- venterweg 5, en G. T. Kers, 20 jr., Hol- terbroek 29. Gehuwd: J. Lammers, 20 jr.„ en E. Wegstagel, 20 jr. Ingekomen: J. M. Deten, van Stad- Delden naar Dijkerhoek 88. G. D. Vrielink, van Hellendoorn naar Zwar tepad 2. R. Johannes en gezin, van Valkenburg-Houthem naar Holterberg 42. W. Moerman, van Rotterdam n. Holterberg 68. W. Otten, van Rijssen naar Kolweg 23. Vertrokken: J. Bronsvoord, echtg. v. A. Aanstoot, van Oranjestraat 67 naar Arnhem. G. H. Kromdijk, van Bor- keld 1 naar Gorssel. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: hoofddoek; kinderschort je; vulpen; portemonnaie met inhoud; brillenglas; portemonnaie met inhoud; grote schaar; ballpointpen; tasje met in houd; damesjurk en onderjurk; kinder manteltje. Verloren: zak meel; snoer witte kra len; portefeuille met inhoud; kinder- portemonnaie met inhoud. Inlichtingen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie te Holten, Oranjestraat 55 (telef. 352). GESTORVEN vee moet worden AANGEGEVEN. Het is de laatste tijd nogal eens voor gekomen, dat door landbouwers de cada vers van dood geboren of gestorven die ren in de verzamelputten van de NTF werden gebracht, zonder dat zij op het gemeentelijk slachthuis aangifte deden van de geboorte of het sterven van deze dieren. Omdat dit bij de NTF dus niet bekend was, werden de cadavers niet opgehaald met het gevolg, dat zij tot ontbinding overgingen en in de omgeving een vre selijke stank verspreidden. Dat dit vol komen fout is, maar bij temperaturen, zo als die in de afgelopen week zijn voor gekomen, tot ernstige gevolgen kan lei den, is te begrijpen ën er zal dus voor moeten worden gewaakt, dat dergelijke gevallen zich niet kunnen herhalen. Wij willen er in dit verband en in het belang van de betrokken landbouwers op wijzen, dat van dood geboren of gestor ven dieren binnen 12 uur kennis moet worden gegeven aan de Keuringsveearts, Hoofd van Dienst, en dat zulks in onze gemeente moet geschieden ten kantore van het gemeentelijk slachthuis. Slechts op deze wijze kan de NTF worden ge waarschuwd om de cadavers af te halen. Door de Vleeskeuringswet worden te gen het niet naleven van de Verordening op de Keuringsdienst van Vee en Vlees vrij ernstige straffen bedreigd, zodat dit verzuim tot onaangename gevolgen kan leiden, maar bovendien gaat door het na laten van de aangifte ook de huid van het cadaver verloren en ondervindt men daardoor dus geldelijke schade. Men zij dus gewaarschuwd.

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1