v. Raadsvergadering 5 Uit de Raadsportefeuille. Ingezetenen, Reist ook eens per trein Officiële publicaties. Verkiezingen. No. 20. Jaargang 4. ZATERDAG 17 MEI 1952. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD rdt ^,7 j-j. T.17T.J j- c 1 -t r 7 i 7 Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" i.o. 7 *c - en t Ier De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal te nolten Teief köj,8S-2sAdv.-pnjs: 115 m.m.(a contant) 1.50. Iedere De 1 i m.m. meer f 0.06 GEKOELDE VITRINE. AGENDA en De gemeenteraad komt op Vrijdag 23 e^" Mei a.s., des avonds 7.30 uur, ten raad- a9 huize bijeen ter behandeling van de vol- v. geude agenda: iar 1. Notulen van de vergadering van 31 Maart 1952. de 2. Ingekomen stukken en medede- ir- lingen. rd 3. Voorstel tot verkoop van twee per- 3e celen bouwterrein. 1U 4. Voorstel tot het aangaan van een e geldlening bij de N.V. Bank voor Ned. gemeenten (aandeel van de Nationale Woningbouwlening). ïn 5. Voorstel tot onttrekking van enkele Q" wegen in de Holterberg aan het openbaar 14 verkeer en tot ruiling van de grond dier m wegen met 2 percelen grond, in eigen- ar dom bij de heer J. J. ter Horst te Rijssen. 6. Voorstel tot vaststelling van een uitbreidingsplan in onderdelen, gelegen tussen de Markeloseweg en de Borkelds- rf wcs- 7. Voorstel tot wijziging van de we- gen- en rioolbelasting. 8. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van de eisen voor vergunnings- en verlofslocaliteiten ingevolge de Drank wet 1931, stbl. 476. 9. Rondvraag. In hun voorstel aan de raad tot ont trekking van enkele wegen in de Holter berg aan het openbaar verkeer en tot ruiling van de grond dier wegen met 2 percelen grond, in eigendom bij de heer J. J. ter Horst te Rijssen, zeggen B. en W. o.m. In de laatstgehouden raadsvergadering werd mededeling gedaan van een ver- I zoek van de heer J. J. ter Horst te Rijs sen om van de gemeente te mogen aan- t kopen enkele wegen in de Holterberg. Het betreft hier: le de Schouweiiburgerweg, zijnde het verlengde van de Kolkweg in noordelijke richting tot aan de grens van de ge meente Hellendoorn, waar deze weg dood loopt. De lengte van deze weg bedraagt ongeveer 1100 meter; 2e. de Hertenweg, gelegen tussen de autoweg naar Rijssen, lopende vandaar in noordelijke richting tot aan de Plag- genweg, lang ongeveer '1160 meter; 3e. het westelijke gedeelte van de Peukelweg, lopende vanaf de autoweg naar Rijssen in oostelijke richting naar de Lichtenberg lot aan de iieliendoornseweg, ter lengte van ongeveer 640 meter. Na ernstige overwegingen zijn wij tot de conclusie gekomen, dat tegen de ont trekking van deze wegen aan het open baar verkeer geen overwegende bezwa ren bestaan. Eerstgenoemde weg is, zo- als gezegd, een doodlopende weg, die de I vreemdelingen eerder moeilijkheden dan gemak veroorzaakt, omdat zij, wanneer zij deze weg betreden, öf weer terug (moeten keren, óf een uitweg zoeken dwars door de bossen, die daarvoor niet toegankelijk zijn. De Hertenweg is, behalve een klein gedeelte aan het begin van de autoweg, niet eens als weg te onderscheiden. Het westelijke gedeelte van de Peu kelweg is ook nimmer met opzet als weg aangelegd en heeft als verbindingsweg generlei betekenis. Verzoeker heeft verder toegezegd, dat het zeker niet in zijn bedoeling ligt het toerisme in de Holterberg in de weg te staan. Bona-fide toeristen zullen van het onttrekken van deze wegen naar onze mening geen hinder behoeven te onder vinden. De reden van het verzoek is onder meer gelegen in het feit, dat alle aan deze wegen grenzende percelen in het bezit van verzoeker zijn en dat door de aanwezigheid van deze officiële wegen het toezicht op de stropers zeer be moeilijkt wordt. Het zal U bekend zijn, i dat vooral liet stropen van reewild een enorme omvang heeft aangenomen," waar bij zich soms ergerlijke tonelen op het gebied van dierenmishandeling afspelen. De instandhouding van een behoorlijke wildstand in de Holterberg zien wij dan ook mede als een groot algemeen belang. Bovendien wordt de gemeente bij ont- trekking en overdracht ontlast van haar wettelijke plicht tot behoorlijk onderhoud van deze wegen. Een financiële last wordt haar hierdoor van de schouders genomen. Verzoeker is genegen aan de gemeente in eigendom af te staan: a. een perceel heide en dennen, ge legen in de bock van de volgende wegen: het rijwielpad naar Nijverdal en de weg I tussen de Canadese militaire begraaf - plaats en de autoweg naar Rijssen. Dit perceel, kadastraal sectie B nr. 2603, is groot 99 are; en b. een perceel bouwland, gelegen in I de Ilolterenk, aan de autoweg naar Rijs sen, iets ten oosten van het kruispunt van deze weg met het rijwielpad naar Nij verdal bij steen 18. Dit perceel, kadas traal bekend sectie B nr. 2559, is groot 53,60 are. E.H.B.O. Vrijdagavond 9 Mei vond het examen plaats ter beëindiging van de aanvangs- cursus, gegeven door dokter Nagelhout en dokter Schönfeld Wiggers uit Bath- men. Een 23-tal cursisten nam hieraan deel en allen slaagden voor dit gedeelte en kunnen nu deelnemen aan de diploma cursus die in het najaar gehouden wordt. Na afloop wezen de beide docenten bij monde van dokter Nagelhout nog op de noodzaak goed te blijven oefenen en het Oranje Kruis-boekje telkens ter hand te nemen. De heer Ten Berge dankte de docenten voor de moeite, die zij zich gegeven had den en bood ieder, namens de geslaagden, een taart aan. Besloten werd voorlopig Vrijdags avonds onderling te blijven oefenen en een ledenvergadering te houden Vrijdag 23 Mei ter bespreking der verdere plan nen. Mogen zij, die door omstandigheden dit jaar geen examen konden doen, aan gemoedigd worden door het voorbeeld van hun meer gelukkige mede-leden en vol goede moed hun studie weer opvat ten, opdat zij straks ook tot de gelukki gen zullen behoren. Een 10-tal leden bezocht Zaterdag de districtswedstrijden te Nijverdal, niet zo als abusievelijk werd vermeld, om deel te nemen, maar om eens te zien, wat de gediplomeerde E.H.B.O.-ers daar pres teerden. Het was een zeer leerzame mid dag, waarbij ook duidelijk het verschil naar voren kwam tussen hen die reeds lang geoefend hadden en hen, die sinds kort de E.H.B.O.-gelederen waren komen versterken. Op Zondag 18 Mei a.s. begint de zomer dienstregeling van de' Ned. Spoorwegen. Zij brengt voor onze plaats, wat de ver dere verbindingen dan Deventer en Al melo betreft, enkele goede verbeteringen. Zo is de z.g. arbeiderstrein des mor gens in de richting Almelo, welke niet in de reisgids voorkwam, thans electri- sche trein geworden, welke naar Ensche de doorrijdt, zodat men reeds om 6.30 uur naar Twente kan. Verschillende andere treinen rijden nu ook rechtstreeks door naar Enschede, zo dat men in Almelo niet meer behoeft te wachten,- terwijl voor de overige trei nen de wachttijd in Almelo zeer bekort is. In de richting Deventer is de pendel- trein van 9.12 vervallen, waarvoor een alhier stoppende sneltrein in de plaats gekomen is. Vertrek 9.40 uur met aan komst Amsterdam 11.15 uur; Rotterdam 11.51 en Den Haag 11.53. De arbeiders- trein, aankomst 18.16, is nu electrische trein vanaf Enschede. Ziehier enkele ver anderingen, waarmede wij zeer tevreden kunnen zijn. Het is zeker niet aan het merendeel der ingezetenen te danken, dat de treinen hier nog stoppen. Er wordt wel van de treinen gebruik gemaakt, maar bij lange na niet zoveel als vroeger het geval was. Dat is te betreuren, want deze spoorweg- vei'binding is zo belangrijk. Holten is een plaats, welke belangrijke baten put uit het vreemdelingenverkeer. Deze baten kunnen nog tot 'n veel hoger bedrag worden opgevoerd, wanneer wij met vereende kraenten onze plaats weten te maken tot een centrum van toerisme. Daarvoor zijn offers nodig, omdat wij de mensen die hier komen iets meer moe ten weten te bieden dan enkel natuur schoon. Er zal ook gelegenheid moeten zijn tot vei'pozing en als eerste behoefte mag gesteld worden de aanwezigheid van een natuurbad. Ook in cultureel opzicht zal er iets gedaan moeten worden. Wij kunnen reeds het gelukkig verschijnsel constateren, dat hiervoor bijvelen be grip bestaat en dat men i-eeds bezig is hieraan zo goed mogelijk uitvoering te geven. Het komt zeker in orde, als we maar tijd van leven hebben. Voor duizenden en nog eens duizenden in ons land is b.v. de Veluwe een begrip geworden, daar heeft Holten geen hand water aan. Maar op de Veluwe begint het wat onrustig te worden, nu er overal kazernes worden gebouwd en oefenter reinen door de militairen in gebrxiik ge nomen worden. Wij moeten dlus trachten de stroom van vreemdelingen, welke jaarlijks naar deze oorden trekt, hier wat op aanzien te krijgen. Daax-voor achten wij onze spoorweg verbinding van zo bxxitengewoon grote betekenis. Aan het behoud daarvan kun nen we allemaal ons steentje bijdragen door ook eens van de trein gebruik te maken. Wij zeggen dit niet om ons plaatselijk autobusbedrijf afbreuk te doen, dat is zeker niet minder belangrijk. Het heeft vele streken uit hun isolement verlost en verdient daarvoor zeker onze dank en medewerking. Maar wij kunnen onze be langstelling over beide vex-voex-sbedrijven verdelen en daardoor beide behouden. Laten we er ons vooral van bewust zijn, dat de baten van het vreemdelingenver keer niet alleen van belang zijn voor de enkele hotels en pensions, die we hier hebben maar dat zij doorsijpelen in alle geledingen van onze plaatselijke gemeen schap. Die doorsijpeling zal van meer be-, tekenis worden naarmate we het vreem delingenverkeer weten op te voeren. We schreven hierboven „Ingezetenen, reist ook eens per trein". Welnu, laat een ieder z'n steentje helpen bijdragen om onze mooie en vriendelijke woonplaats ook in de toekomst vanuit alle windstre ken gemakkelijk bereikbaar te doen blij ven. Volgen hier tenslotte nog de aanstaan de dienstregelingen: Vertrek richting Deventer: 7.32 alle werkdagen (doorg. aansluiting) 8.32 alleen op Zondag (idem) 9.40 alle dagen (doox-gaand) 12.32 alle dagen (doorg. aanslixiting) 13.04 alleen op Zaterdag 14.32 alle dagen (coorg. aansluiting) 15.05 alleen op Zaterdag 17.06 alle werkdagen, niet op Zaterdag 17.58 alle werkdagen, niet op Zaterdag 18.16 alle dagen 20.32 alle dagen (ctoorg. aansluiting) 22.32 alleen Zon- en feestdagen (doox'g.) (niet met Pinksteren). Vertrek richting Almelo: 6.30 alle werkdagen (doorg. Enschede) 8.12 alle werkdagen (idem) 10.12 alleen op Zondag 11.07 alle dagen (doorg. Enschede) 13.25 alle dagen 14.12 alleen op Zaterdag 16.12 alleen op Zaterdag 17.07 werkdagen, niet op Zaterdag (doorg. Enschede) 17.25 alleen op Zondag (doorg. Enschede) 18.12 alleen op Zaterdag 19.25 dagelijks, behalve Zaterdag (doorg. Enschede) 20.12 alleen op Zaterdag (doorg. Hengelo) 21.12 alleen op Zon- en feestdagen (doorg. Enschede) 22.12 alle dagen (doorg. Hengelo). Vraagt zo nodig inlichtingen op het Station. DRIKUS VEER VERTELDE Z'N BELEVENISSEN. De Motor- en Automobielclub „De Hol terberg" hield op Dinsdag 13 Mei in hotel Holtermanhaar jaarluijkse ledenverga dering onder voorzitterschap van de heer H. J. Bouwhuis. Na afhandeling van de ingekomen stukken werd door de secretaris, de heer G. J. Bouwhuis, een uitvoerig jaarverslag over 't afgelopen vereniging jaar (1 April 195131 Maart 19',2) uitgebracht, waar aan wij ontlenen, dat de vereniging op 't ogenblik 68 leden telt. Vervolgens bracht de penningmeestex-, de heer G. M. L. Rouwenhorst, verslag uit. Hieraan ontlenen wij het volgende: De ontvangsten bedroegen f 301.11 en de uitgaven f 298.90. Batig saldo f 2.21. Dit seizoen zullen wederom drie oriën- teringsritten worden verreden en wel op 6 Juli, 6 Augustxxs en 6 September. Bij de bestuursvex'kiezing, waarbij het bestuur van 7 op 5 leden werd terugge bracht, werden met bijna algemene stem men gekozen de heren H. J. Bouwhuis, G. J. Bouwhuis, G. M. L. Rouwenhorst, P. A. Muller en Joh. Willems. Tot leden der sportcommissie werden gekozen de heren D. Muller en H. W. Goorman. Na de rondvraag sloot de voorzitter 't eerste gedeelte dezer vergadering en werd door hem de bekende motorrenner Drikus Veer uit Borculo welkom geheten, welke een causex-ie hield over zijn be levenissen in de door hem gereden zes daagsen in Engeland, Tsjecho-Slowakije en Italië, welke door de aanwezigen met grote aandacht werd aangehoord. De voorzitter dankte na afloop de spre ker voor zijn interessante causerie. REISPLAN SCHOOLKRING ESPELO. Op Vrijdag 9 Mei kwamen de Ouder commissie, School- en Volksfeestcommis sie van de Schoolkring Espelo in verga dering bijeen. Na een korte inleiding door het hoofd der school, waarin het doel van deze bijeenkomst nader werd uiteengezet, n.l. tot een beslissing te ko men over de jaaxdijks te houden reis, werden enkele reizen nader bekeken en toegelicht. Zonder enige discussie was men het er algemeen over eens, dat dit jaar en wel op 6 Jxmi de tocht moest worden gemaakt naar Alkmaar met zijn beroemde kaas- max-kt, terwijl van hieruit ook 'n bezoek zal worden gebracht aan de nabij gelegen badplaats Bergen aan Zee. Van hieruit zal de tocht worden vervolgd dwars door het Hollandse polderlandschap naar Vo- lendam met zijn typische klederdrachten. Vanuit Volendam zal een boottochtje ge maakt worden naar Marken; na terug keer van Marken zal de terugreis worden aanvaard. Deze reis zal nader worden uitgewerkt, doch nu reeds staat vast, dat deze tocht, wanneer de weersomstandigheden enigs zins meewerken, tot aller tevredenheid zal slagen. WEDVLUCHT DUIVEN. Zaterdag 10 Mei hield de Postduivenver eniging „De Bergvliegers" haar eerste wedvlucht vanaf Venlo (afstand 103 km). De duiven werden gelost om 1 uur en kwamen als volgt binnen: 1 en 13 J. Haan; 2, 3 en 8 J. Schoneveld; 4 H. J. Aaftink; 5 en 7 W. v. d. Pluim; 6 J. Ros- man en J. Schuppert; 9 Joh. Veldhuis; 10 en 11 H. Meerman; 12 G. Steunenberg. De prijs, die bestond uit een ossestaax-t, beschikbaar gesteld door de heer A. Meer man, werd gewonnen door no. 6. Aankomst eex-ste duif 2.40.27 uur; en laatste duif 2.59.13 uur. EEN De „Super Cold" gekoelde toonbank vitrine, welke de firma H. Kalfsterman Zoon, slagers bij de Viaduct, voor hun bedrijf hebben aangeschaft, maakt het de huismoeders bijzonder gemakkelijk voor al op Zaterdag, de drukke winkeldag, ge schikt een keuze te doen uit de keur van fijne producten, welke hierin zonder kans op bederf kunnen worden geëta leerd. Voor de slager zelf geeft zij het voordeel, dat hij b.v. van te voren z'n biefstuk in orde kan maken en de klant dus direct geholpen Kan worden. Het wachten wordt hierdoor zoveel mogelijk bekort. Het is een prachtig meubel in de sla gerswinkel, dat het ons wel verleidelijk maakt, om eens een lekker hapje te nemen voor de Zondag of de feestdag. Wij hopen, dat het èn voor de slager èn voor de klant aan de verwachtingen mag beantwoorden en geven gaarne in over weging het zelf eens te gaan bekijken. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: zakje bruine bonen; padvin dersmes; ballpoint-pen; ceintuur; heren- polshoiioge; motorhandschoen; snoeimes. Vei'loren: nieuwe bruin lederen porte- monnaie, inh. pl.m. f 5.bruin lederen portemonnaie, inh. pl.m. f 6.een grijs blauwe tweedjas; twee zuigerveren voor V.A.P. hulpmotor. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie te Holten (tel. 352). Aangifte leerlingen openbare scholen. Burgemeester en Wethouders van HOLTEN maken bekend, dat kinderen, die vóór 1 October a.s. de leeftijd van zes jareix hebben bereikt, leerplichtig wor den op 1 September a.s. De ouders of verzorgers van bovenbe doelde kinderen, voor wie openbaar onderwijs wordt verlangd, wordt ver zocht aangifte te doen bij het hoofd van een der openbare scholen. Trouwboekje of geboortebewijs meebrenge.n. Holten, 13 Mei 1952. Burgemeester exi Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. S. SIKKES, Secretaris. Toelagen leerlingen Nijverheidsonderwijs* De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft bepaald, dat voor het schooljaar 1952-1953 voor leer lingen van dagscholen voor nijverheids onderwijs uit 's rijks kas toelagen kun nen worden verstrekt. Inlichtingen en aanvraagformulieren zijn te verkrijgen bij de directeur van de dagnijverheidsschool, die men bezoekt of zal gaan bezoeken. Holten, 13 Mei 1952. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. S. SIKKES, Secretaris. Deelnemen aan de stemming in een andere gemeente. De Burgemeester van HOLTEN brengt ter kennis van belanghebbenden, dat een kiezer op zijn verzoek kan worden toege staan te zijner keuze aan de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer deel te nemen, hetzij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der candidaatstelling is op genomen, hetzij in een door hem bij het indienen van dat verzoek aan te wijzen andere gemeente. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer, aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen of die is opgenomen in het centrale bevolkingsregister. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, doet daarvan ten minste veertien dagen voor de dag der stemming in persoon mededeling ter secretarie ener gemeente aan de burge meester of de door deze aangewezen ambtenaar. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen; b. de datum, het jaar en de plaats zijner geboorte; c. de gemeente in welker kiezersre gister hij is opgenomen; d. zijn adres of laatste adres aldaar; e. de gemeente, benevens een adres in die gemeente, waar hij aan de stemming wil deelnemen; f. de gemeente en het adres, waar hij de verklaring, welke van de mededeling wordt opgemaakt, wenst te ontvangen. De verklaring wordt door de kiezer en door de burgemeester of de door deze aangewezen ambtenaar ondertekend. Een exemplaar van de verklaring wordt aan de kiezer verstrekt. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter gemeentesecretarie. Holten, 13 Mei 1952. De Burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. 1217 Mei: Collecte Sanatoria „Sonne- vanck" en „Zonnegloren". Vrijdag 16 Mei: Jaarvergadering Hol- tense Oranjevereniging in de O.L. Dorpsschool om 8 uur. Zaterdag 17 Mei: Opgave voor demon stratie P. v. d. A. (zie annonce). Woensdag 21 Mei: Aanbesteding bouw gemeentewoningen v.m. 10 uur ten Gemeentehuize. Woensdag 21 Mei: Ledenvergadering afd. O.L.M. om 8 uur in café Kalfsterman. Donderdag 22 Mei (Hemelvaartsdag): Motorrijders-reünie met betrouwbaar- heidsrit. Aanvang 3 uur. Hemelvaartsdag, 7 uur: „The Rhythme Band" in hotel Müller, Deventerweg. Vrij dansen. Vrijdag 23 Mei: Raadsvergadering, 7.30 u. Vrijdag 23 Mei: Ledenvergadering E.H. B.O. (convocatie volgt). Pinkstermaandag, 2 uur: Groot Ruiter- festijn van de L.R.V. „De Bergruiters" bij hotel „In den Zwarten Ruiter". At tractief programma. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten 8.30 en 1.30 uur Ds Knipscheer. In beide diensten collecte voor de Varende Gemeente. Hemelvaartsdag 10 uur Ds de Vries. Dijkerhoek, Zondag, 10 uur Ds de Vries. Collecte voor de Varende Gemeente. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de verwarming. Hemelvaartsdag 10 uur Ds Hoogkamp. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jan, zv. D. J. Aaftink en J. T. Wegstapel, Oranjestraat 24. Jan Al- bert, zv. H. Scholman en A. Aaltink, Beuseberg 173. Ondertrouwd: E. Wechstapel, 31 jr. en H. G. Keizer, 24 jr. H. Stegeman, 23 jr. en B. H. Meulman, 24 jr., Rijssen. A. Stevens, 25 jr. en M. J. Veneklaas, 23 jr. D. J. Koerselman, 39 jr., Laren (G.) en G. Hogenkamp, 27 jr. Joh. Nikkels, 23 jr. en H. Baltes, 20 jr. E. J. Lubber - sen, 25 jr., Blokzijn en H. K. Nijland, 26 jr. Gehuwd: Joh. Klein Teeselink, 26 jr. en G. J. Blankena, 23 jr. L. G. Haver slag, 26 jr. en H. H. Schooien, 21 jr., Rijssen. Ingekomen: B M. Rienties, van Raalte naar Espelo 12. M. Nijland, van Bath- men naar Neerdorp 66 C. M. Hegeman geb. Heuven, van Hellendoorn naar Es pelo 10. W. Smeenk, van Wijhe naar Larenseweg 3. H. van Gorcum en ge zin, van Rijssen naar Holterberg 42. Vertrokken: E. Stevens, van Dijkerhoek 97 naar Bathmen. E. Bronsvoort en gezin, van Burg. v. d. Borchstraat 47 naar Deventer. A. J. Paalman, van Pastorie straat 23 naar Den Helder. Z. Vreeman en gezin, van Dorpsstraat 55 naar Hen gelo (O.). J. Stegeman, van Neerdorp 29 naar Deventer. REÜNIE K.N.M.V. Bij de reünie, welke de afd. Overijsel van de K.N.M.V. op Hemelvaartsdag in samenwerking met de Motor- en Auto mobielclub „De Holterberg" organiseert aankomst tussen 11 en 13 uur bij hotel Müller -zijn 4 tijden vastgesteld en in een verzegelde enveloppe gesloten. De reünist, welke op een dezer tijden zich meldt, ontvangt een fraai aandenken. Voorts is voor het grootste aantal deel nemers een fraaie beker uitgeloofd. Om 3 uur begint de prachtige oriënte- ringsrit ter lengte van pl.m. 45 km., ge heel over verharde wegen. Gemiddelde snelheid 36 km. per uur, zodat de deel nemers ook van het landschap kunnen genieten. Er wordt gereden in 2 klassen, n.l. automobielen en motoren. De reünisten, welke niet deelnemen aan deze rit, zal de gelegenheid worden geboden onder leiding een klein tochtje te maken met de motoren en automobielen door de Holterberg. DE HEEK WOLTERS IN DE BLOEMETJES. De heer Joh. Wolters heeft ter gele genheid van zijn 40-jarig jubileum als jachtopziener Maandag veel belangstel ling mogen ondervinden. 's Morgens kwam zijn patroon, de heer J. J. ter Horst, de jubilaris gelukwensen en bood hem behalve een enveloppe met inhoud het getuigschrift voor 40-jarige trouwe dienst van de Kon. Ned. Jagers vereniging aan. Ook de burgemeester, Mr W. H. Enklaar, kwam de jubilaris feliciteren. Verschillende verenigingsbesturen lie ten hun belangstelling voor hun mede bestuurslid vergezeld gaan van stoffe lijke blijken van waardering. Zo boden de collega's jachtopzieners en de man nen van de Rijkspolitie een prachtig cadeau aan, dat gecompleteerd werd door de leden van het ziekenfondsbestuur. De muziekvereniging „H.M.V." bracht de jubilaris een serenade, zodat haar muzikale klanken ver over de Lichten berg klonken. In huize Wolters werd het jubileum verder door familie en vrienden op fees telijke wijze herdacht.

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1