SI n K Jaarvergadering V.V.V. s- No. 13. Jaargang 4. ZATERDAG 29 MAART 1952. Verschijnt elke Zaterdag. ebe der doo HOLTENS NIEUWSBLAD de^De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" i.o. te Holten. Telef. K 51,83 - 231, Adv.-prijs115 m.m. a contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 Belangrijk bedrag voor reclame uilgetrokken. - Wandelkaart wordt in 4000 exemplaren herdrukt. - Kritiek op onderhoud rijwielpaden. In de jaarvergadering van de VVV „Holtens Belang'', welke Maandagavond j.l. in het Stationskoffiehuis van de heer Kalfsterraan onder voorzitterschap van de heer A. J. Goldstein gehouden werd, zijn waarderende woorden gesproken aan het adres van het gemeentebestuur en de plaatselijke culturele verenigingen, voor de ondervonden medewerking, maar kwam ook enige kritiek naar voren over de zorg voor de rijwielpaden. De voorzitter zeide in zijn openings woord, dat de belangstelling voor Holten en haar natuurschoon nog steeds toe neemt, maar dat hij gaarne wat meer belangstelling had gezien voor het werk van de vereniging van de zijde der le den. Wij zijn zeer ingenomen met de financiële steun van de hotelhouders, winkeliers en andere zakenmensen, welke de vereniging in staat stellen de nodige reclame te maken, aldus spreker. Hij bracht in het bijzonder dank aan het ge meentebestuur, dat zoveel mogelijk tracht de vereniging te steunen en niet alleen in financieel opzicht. Over de zorg voor de rijwielpaden was de voorzitter niet helemaal tevreden, al was dit niet be doeld als kritiek op het beleid van het gemeentebestuur. Bij het omploegen der wegen moeten de mensen zich n.l. dik wijls zelf maar een pad banen. Het wordt niet in zijn oorspronkelijke toe stand hersteld en de paaltjes blijven dik wijls aan de kant liggen. Overigens had spr. niets dan hulde voor het werk, dat er gebeurt. De heer Goldstein herinnerde er aan, dat de vereniging het vorige jaar 35 jaar bestaan heeft. Het gebrek aan financiën heeft verhinderd dit op feestelijke wijze te herdenken. Doch misschien kan het 40-jarig jubileum beter worden herdacht. Het jaarverslag. In zijn jaarverslag deelde de secretaris, de heer M. Bouwhuis, mede, dat in het afgelopen jaar meer dan 600 informaties waren verstrekt over logiesgelegenheid en dergelijke. Er kon meer reclame worden gemaakt en de hotels waren behoorlijk bezet. De NRV heeft met haar reizen naar Holten voor onze plaats een zeer te waarderen J reclame gemaakt. Aan de plaatselijke culturele en sport verenigingen werd dank gebracht voor hun medewerking om de vreemdelingen enige ontspanning te verschaffen. Ook dit jaar zal weder een beroep op hen worden gedaan. De vereniging telt 238 leden. Zij stel len de vereniging in staat haar werk te doen, wat wel wordt gewaardeerd en het algemeen belang ten goede komt. Voor de verkregen subsidie van föOO.-, welke bij de begroting 1952 werd ver hoogd tot f500.is de vereniging zeer dankbaar. Reclame is echter dringend nodig, wil onze plaats in bezoek van vreemdelingen vooruitgaan. Het bestuur kwam 10 maal bijeen. De vereniging trad toe tot de z.g. Vijfhoek Diepenheim, Marlcelo, Goor, .Rijssen en Holten, welke een mooie folder heeft samengesteld. De vereniging is daarin vertegenwoordigd door de heer J. M,, Metzger. De voorzitter bracht dank aan de se cretaris en sprak nog zijn waardering uit voor het werk van Holtens Nieuwsblad, dat veel doet voor de plaatselijke vereni gingen. Naar aanleiding van het verslag werd opgemerkt, dat de bijdrage van de ge meente, gezien de grote belangen, welke op het spel staan, aan de lage kant is. De financiën. De cijfers, welke de penningmeester, de heer P. Dijkstra, vervolgens mededeel de, waren bemoedigend. Aan contribu ie en bijdragen van de leden werd f1406.- ontvangen, aan gemeentelijke subsi_ie f300.de inkomsten bedroegen totaal - f 1771,88 en de uitgaven f 1470,80. Voor reclame werd ruim f 800.uitgegeven. Het batig saldo ad f 301,08 zal in het jaar 1952 goed van pas komen, aange zien de voorlopige begroting nog niet sluitend was. Na de mededeling van de kascom- missie, bestaande uit de heren G. J. Bouwhuis en W. Ten Berge, die de boek houding keurig in orde bevonden hadden, werd de penningmeester met dank voor zijn beheer gedechargeerd. Tot leden van de nieuwe kascominissie werden benoemd de heren G. J. Bouw huis en A. Nekkers. S Begroting 1952. Bij de behandeling van de begroting voor 1952 deelde de voorzitter mede, dat de wandelkaart, welke steeds zo goed heeft voldaan, herdrukt zal worden, in dien de vergadering de begroting accep- teerde. Voor 4000 exemplaren is een bedrag van ruim f 1600.gemoeid, dat over 4 jaren verdeeld zal worden. Hij i verzocht de leden de vereniging f1200.- te lenen h 4 o/0. Wegens kosten van het secretariaat en reclame komen op 1 deze begroting posten van f 400.en ruim f1000.voor. Zij sluit aan in- L komsten en uitgaven met een bedrag van f2351,08. De prijs van de wandelkaart zal 50 ct. ^^_bgdragen. Aan inkoop bij 100 stuks 40 ct. mand zich, naar aanleiding van de ge plaatste advertentie, aangemeld. Men zal iemand aanwijzen om de zakenmensen te zoeken. De kosten bedragen 1 pag. f40.-, 1/2 pag. f25.1/3 pag. f 15.en 1/4 pag. f 12,50. De begroting werd hierna goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Bij de bestuursverkiezing, welke hier na volgde, werden de aftredende leden de heren H. J. Bouwhuis en H. B. Vos man, met bijne algemene stemmen her kozen. In de plaats van de heer P. G. Dijkstra werd benoemd de heer W. ten Berge, welke de functie van penning meester zal overnemen. Afscheid van de heer Dijkstra. De voorzitter bracht de scheidende penningmeester dank voor het vele, dat hij in de omstreeks 25 jaar, die hij deze functie vervulde, voor de vereniging ge daan heeft. Hij sprak de hoop uit, dat de heer Dijkstra ook in het vervolg de ver gaderingen zou bezoeken en eventueel bijstand wil verlenen. Ten aanzien van de nieuwe functionna- ris hoopte hij, dat deze veel in het be lang van het vreemdelingenverkeer zal mogen doen. Programma voor deze zomer. Bij de rondvraag werd de datum, waarop de verschillende culturele en sportverenigingen voor een bespreking zul len worden uitgenodigd, bepaald op Dinsdag 1 April, 's avonds 9 uur. Door een der aanwezigen werd verder opgemerkt, dat de wegen in onze ge meente worden verbreed, maar dat het natuurschoon daaronder lijdt. Ook wor den de rijwielpaden daarna niet ver zorgd. In Marlcelo zijn deze veel beter. Hier wordt echter, zo bleek uit een medede ling van een der bestuursleden, een rij wielbelasting betaald. De voorzitter wees er op, dat de VVV hierover niets te zeggen heeft, maar dat hij deze punten gaarne onder de aandacht van het gemeentebestuur wil brengen. De autoweg HoltenNijverdal, zo werd bij de beantwoording van een desbetref fende vraag opgemerkt, verkeert onder Holten weer in goede staat. Alleen aan de bestrating in de bocht naar Nijverdal moet dringend iets gebeuren, aangezien deze geheel is uitgespoeld. Een belangrijk punt van aantrekkings kracht is een natuurbad, zo werd uit de vergadering opgemerkt. De middelen ontbreken, aldus de voor zitter, maar er schijnen plannen te wor den gemaakt voor werkobjecten ter be strijding van de werkloosheid. De verschillende avonden, welke het vorige jaar werden georganiseerd, zijn een succes geweest, aldus werd opge merkt. Het bestuur heeft reeds maatre gelen getroffen om de medewerldng der verenigingen weer in te roepen, ver klaarde de voorzitter, welke naar aan leiding van een vraag over het plaatsen van rustbanken nog mededeelde, dat de heren A. Jansen en H. Klein Velderman de VVV een bank hebben aangeboden. Na enkele opmerkingen over het dui delijk zichtbaar maken van het bureau van de VVV, reclame op de plaatselijke vrachtauto's en de bewegwijzering, werd de vergadering gesloten. IN MEMORIAM M. VAN VLIET. Te 's Gravenhage is Maandag op 74- jarige leeftijd overleden de heer M. v. Vliet, een van de evacués uit Den Haag, die in de bezettingsjaren met zijn vrouw voor de afbraakwoede van de Duitsers moest wijken en hier in het meesters- huis, toen bewoond door de fam. Kol- deweij, een onderdak vond. Velen herinneren zich de overledene o.a. in verband met het doorgeven van de berichten van de Engelse zender, want als oud-marineman leefde hij ge heel en al mee in de strijd tegen de ge hate bezetter en ontging hem niets van het nieuws, dat via de radio tot ons kwam. Hij had hier vele vrienden, waarvan enkelen hem en zijn echtgenote nog eens in Den Haag hebben opgezocht. De heer Van Vliet was een echte zee rob, een marineman, die in de loop der jaren eigenlijk alle wereldzeeën heeft bevaren en reeds op vrij jeugdige leef tijd het zeegat uitging. Tijdens zijn diensttijd bij de Marine werkte de overledene o.m. als instruc teur en als adjudant-machinist. Hij kreeg de gouden medaille voor 36 jaar trouwe dienst en het Expeditiekruis met de gespen. Zijn stoffelijk overschot is Vrijdag onder grote belangstelling op de R.K. begraafplaats zijner woonplaats ter aarde besteld. OUDERAVOND TE ESPELO. Op Vrijdag 21 Maart j.l. werd in de O.L. school te Espelo een ouderavond ge houden voor de gehele schoolkring. In zijn openingswoord heette het hoofd der school, de lieer H. J. Hiddink, de aan wezigen welkom, in het bijzonder de burgemeester van Holten en de heer Snijders, oud-hoofd der school te Espelo'. Spreker wees op het grote belang van samenwerking tussen ouders en school, hetgeen kan leiden tot beter begrijpen van het kind. In zijn openingswoord herdacht spr. het overlijden van de schoolschoonmaak- ster, „vrouw Struik", die zo lange jaren de school zo trouw heeft gediend. Accountant l# Belastingconsulent Bijkantoor Holten, Oranjestraat 34, o.l.v. W. Mtlller Het adres voor de behandeling van Uw belastingaangiftebiljetten, inrichting en verzorging van Uw boekhouding die momenteel ziek is. zich spoedig weer onder de gelederen der oudercommissie mag scharen. Spreker memoreerde nog de veranderingen wat verbouwing en ver betering betreft der school, die het afge lopen jaar hebben plaats gehad en in het komende jaar nog zullen plaats heb ben en bracht hiervoor dank aan het ge meentebestuur. Uit het kasverslag mocht blijken, dat men nog een batig saldo had van f 17,25 over het afgelopen jaar. Tenslotte bra ht spr. dank aan de oudercommissie, die hem heeft bijgestaan in alles en waarmet hij steeds in goede samenwerking hoopt verder te gaan. Een woord van dank verdiende ook de heer Nijland, die al enige jaren als „to- neelbouwcr" een vertrouwde figuur is geworden in de school te Espelo. Vervolgens kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Voor het scheidende lid der oudercommissie, de heer G. Blan- kena, die dank werd gezegd voor zijn jarenlange arbeid in het belang van de school, werd de heer F. Bekkernens ge kozen. Hierna volgden enkele mededelingen o.a., dat de jaarlijkse schoolreis dit jaar gezamenlijk met de school te Dijkerhoek naar Arnhem en omgeving, zal worden gemaakt. Besloten werd jaarlijks een 2e ouderavond te houden, zo ongeveer eind October, begin November, die dan meer het karakter zal dragen van een contact avond tussen ouders en personeel der school. Voorts werden plannen geopperd om tot aanschaffing van een filmtoestel te komen. Deze plannen zullen nog nader worden uitgewerkt en op de volgende ouderavond hun beslag krijgen. In de hierna volgende pauze werd getracteerd op koffie met een koekje. Na de pauze werd opgevoerd het to neelspel in 4 bedrijven, getiteld „De To- verprins". De spelers en speelsters, allen leerlingen van de school, vertolkten de diverse rollen uitstekend, zodat een woord van dank aan de jeugdige artisten hier zeker op zijn plaats is. Om half elf keerden de belangstellen den voldaan huiswaarts. JAARVERGADERING CHR. HIST. KIESVERENIGING. In „Irene" werd de jaarvergadering gehouden van de Ghr. Hist. Kiesvereni ging. Deze stond onder leiding van haar voorzitter, de heer J. Kroon. Na gelezen te hebben Jac. 1 vers 1 tot 19 en gebed werden de aanwezigen hartelijk welkom geheten en in het bijzonder Mr. G. Vixseboxse, lid der Eerste Kamer der Staten Generaal. Vervolgens werden door de secretaris, de heer T. Noteboom, de notulen voorge lezen. Het jaarverslag van de secretaris was bemoedigend. Het ledental is mo menteel 146. Twee leden werden ons door de dood ontrukt. De heer G. Meijerman in hoge ouderdom en de heer J. Keuter man in de kracht van zijn leven. Ook blijde dagen zijn er geweest. Mr. Vixse boxse was 40 jaar in de echt verbonden. Het bestuur bood namens de vereniging de jubilerenden een bloemenmand aan. Aan het jaarverslag van de penning meester, dc heer G. J. Vrugteveen, ont lenen we het volgende: De inkomsten bedroegen f 289.99 en er werd uitgegeven f219.65, zodat er een batig saldo was van f70,34. De penningmeester werd onder dank decharge verleend. Mr. Vixseboxse, hierna het woord ver krijgende, dankte mede namens zijn vrouw allereerst voor de prachtige bloe menmand, hun namens de kiesvereniging aangeboden. We leven weer in de ver kiezingstijd, aldus spr. Onze volksrege ring heeft voorgesteld de leden van de Tweede Kamer nu van 100 te brengen op 150 en de Eerste Kamer van 50 op 75. Dit brengt Grondwetswijzigingen, Kamer ontbinding enz. mee. Of dit verwezen lijkt zal worden, weten we nog niet. Ook zet spreker eens duidelijk uiteen de werk zaamheden, waar een Eerste Kamerlid voor staat. De ervaring is, zegt spreker, dat de dingen in de Eerste Kamer ge matigder worden behandeld, dan in de Tweede Kamer. Tegen de fractieleider werd een actie op touw gezet, doch spr. is blij, dat op alle groepsvergaderingen toch de heer Tilanus de eerste plaats is toegewezen. Hij is een bindend element in de partij. Ook de heer Kikkert heeft een goede plaats. Naar aanleiding hiervan werden ver schillende vragen gesteld. Prof. Gerret- son, minister Staf en Mulderije kwamen ter sprake. Met dank aan God werd deze avond door Mr. Vixseboxse gesloten. HET EERSTE KIEVITSEI. Bertus Haverslag uit Dijkerhoek vond de vorige week Zaterdag in de buurt schap Neerdorp in de vroege morgen het eerste kievitsei in onze gemeente. Hij heeft het aangeboden aan de burgemees ter. Wij veronderstellen, dat er inmiddels ondanks de plotseling veranderde weers- Aan onze adverteerders. Heeft U uw advertentie al gereed voor de komende Paasdagen? Onze lezers verwachten uw aankondiging van de diverse artikelen welke U hebt aan te bieden. Stel hen niet teleur, want dat betekent: minder verkopen minder verdienen. Geef ons een tip en wij komen U bezoeken voor het opstellen van Uw in het oog lopende annonce. Adverteert in Holtens Nieuwsblad EENVOUDIGE PLECHTIGHEID IN DE H. J. WANSlNKSTRAAT. Erkentelijkheid voor grote verdiensten. Van alle huizen in de Hendrik Jan Wansmkstraat wapperde Zaterdagna middag net rood-wit-Diauw ter ere van het 1e.1t, dat deze middag deze nieuwe straat officieel zijn naam kreeg, rsijna 3 jaar geleden, om precies te zijn op 1 April iy49, besloot de raad der ge meente Hoiten om aan deze straat de naam te verbinden van de heer H. J. Wansink, die in het belang van de ge meente Jtiolten zeer veel werk verrichtte. Zaterdagmiddag had de ontnuinng van de naamborden plaats door de heer Wansink in tegenwoordigheid van bur gemeester Mr nmklaar, de h.h. wethou ders M. Teeselink en B. J. Veneklaas Slots, de gemeente-secretaris, de heer S. Sikkes, de gemeente-opzichter, de heer H. J. Holterman, de bewoners van de nieuwe straat en verdere belangstellen den. Voordat tot de onthulling werd over gegaan, richtte burgemeester Mr W. H. Enklaar zich tot de heer Wansink. Wij willen U, aldus Mr Enklaar, eren voor hetgeen gy Uw hele leven lang in het belang van onze Holtense gemeenschap hebt gedaan. Een opsomming van dat alles wil ik niet geven, want het is een ieder voldoende bekend. Wel wil ik bij deze gelegenheid nog herinneren aan de Koninklijke onderscheiding, die U ten deel viel door Uw benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Wij mo gen ons gelukkig prijzen, dat wij mensen als U in ons midden hebben. Mannen als U kunnen wij in onze samenleving niet missen en ik spreek daarom de wens uit, dat U nog tal van jaren Uw krachten aan onze mooie gemeente zult kunnen geven, zo besloot Mr Enklaar. Nadat de heer Wansink het bordje, aangebracht aan het perceel hoek Kol- wegH. J. Wansinkstraat had onthuld, dankte hij de burgemeester voor diens goede woorden en zeide verder, er zeer erkentelijk voor te zijn, dat men by zijn leven reeds tot deze naamgeving was overgegaan. Aan deze dag en aan dit ogenblik zal ik steeds met blijdschap en dankbaarheid terugdenken, zo besloot de heer Wansink zijn korte toespraak. 's Avonds boden de heer en mevrouw Wansink in hotel „Vosman", in tegen woordigheid van hun dochter en beide zoons met hun dames, de bewoners van de H. J. Wansinkstraat een gezellige avond aan, waarbij ook tegenwoordig waren burgemeester en mevr. Enklaar, wethouder Teeselink, wethouder Vene klaas Slots en echtgenote en de ge meente-secretaris de heer S. Sikkes en mevr. Sikkes en de gemeente-opzichter de heer Holterman. De heer W. van der Pluym bood na mens de buurtbewoners met enige wel gekozen woorden de heer Wansink een prachtige wandelstok aan, terwijl mevr. Wansink een bouquet witte tulpen werd geoffreerd. Onder het genot van een kopje koffie en .een glaasje bleef men tot pl.m. half elf zeer gezellig bijeen. Burgemeester Enklaar was de tolk van de aanwezigen, toen hij de fam. Wansink dank bracht voor deze gastvrije avond. BILJARTWEDSTRIJD. De biljartclub Holterman speelde j.l. Woensdagavond in café Braakhekke te Bathmen tegen de club van die naam een biljartwedstrijd, waarvan de meeste partijen een spannend verloop hadden. 26 personen namen aan de kamp deel. Bathmen moest volgens haar gemid delde maken 525 punten en scoorde er 432 of 93 te weinig; en de Holtenaren moesten er maken 527 en scoorden er 488 of 39 te weinig, zodat zij deze wed strijd wonnen met een verschil van 54 caramboles. VOOR DE LANDBOUWERS. De assistent van de Rijkslandbouw- voorl.dienst deelt ons mede, dat de land bouwers, die voor subsidie in aanmer king komen op graszaad en voederlupi- nenzaad hiervan bij hem opgave moeten doen vóór 1 April a.s. Hij zal daarom Maandag 31 Maart voormiddags thuis zijn. Rekening en certificaat behoeven niet te worden meegebracht, doch moeten wel bewaard worden. AGENDA. Vrijdag 28 Maart, 's avonds 7 uur: Alg. Ledenvergadering Coöp. Boerenleen bank in hotel Holterman. Zaterdag 29 Maart: Toneeluitvoering van de gymnastiekvereniging „Bato" om 8 uur in Amicitia (zie annonce). Maandag 31 Maart, 8 uur: Jaarverga dering Chr. Oranjevereniging in de Schooi met de Bijbel. Maandag 31 Maart, 8 uur: Raadsverga dering. Dinsdag 1 April: Contactvergadering V.V.V. met de plaatselijke verenigin gen omtrent het cultureel vacantie- program. 9 uur in hotel Holterman. Dinsdagnamiddag 6.30 uur: Veteranen- voetbalwedstrijd H.V.C.-A.B.S. (Bath men). Terrein: Sportdal. (Zie adv.). Dinsdag 1 April, 7.30 uur: Algemene vergadering Buurtvereniging School kring Dijkerhoek. Causerie door de heer P. A. Bos. Café H. Kloosterboer. Woensdag 2 April, 8 uur: Psychometri sche avond door de paragnost D. Vis- scher in Amicitia. Helderziendheid aan de lopende band. Woensdag 2 April, 7.30 uur: Ledenver gadering afd. Holten van de G.O.S. in hotel Holterman, met inleiding van de heer A. Nijhof. Donderdag 3 April, 7.30 uur: Vergade ring Chr. Boerinnenbond in gebouw „Rehoboth". Mej. Kuipers, gezinsver zorgster, zal in deze vergadering ver tellen over haar werk. Vrijdag 4 April, 8 uur: Filmavond BDV in het Stationskoffiehuis van de heer Kalfsterman. Vrijdag 4 April: Eindles 2e en 3e jaars Landbouwcursus. Zaterdag 5 Aprn: Film van de Land. Ver. Chr. Film Actie afd. Overijssel. Ver toning van „Nachtwache". Maandag 7 April: Her=opvoering Ope rette O.L. Dorpsschool in Amicitia. Maandag 7 April, 7.45 uur: Jaarverga dering van het Groene Kruis in het Stationskoffiehuis. Vrijdag 11 en Zaterdag 12 April Emma- bloemcollecte Groene Kruis. Maandag 14 April (2e Paasdag): Con- cours-Hippique „De Bergruiters" op de weide van de heer D. Harting. BELANGRIJKE RAADS VERGADERING AANSTAANDE. De Gemeenteraad komt Maandag avond, 31 Maart a.s., om 8 uur bijeen voor de bespreking van belangrijke voorstellen. Hieronder volgt de agenda. 1. Notulen van de vergadering van 14 Maart 1952 (indien deze tijdig gereed kunnen zijn). 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Voorstel tot 't stichten ener open bare school voor uitgebreid lager on derwijs. 4. Voorstel tot wijziging van de ta rieven voor electriciteit. 5. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op het kamperen. 6. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de keur-, waag- en slacht huisrechten (conform aangehouden voorstel in de vergadering van 28 Ja nuari j.l.). 7. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. 8. Voorstel tot aankoop van strook jes grond langs de Dorpsstraat en de Oranjestraat. 9. Voorstel tot aankoop van een on bewoonbaar verklaarde woning op de hoek SmidsstraatBinnenstraat en tot het aanvaarden van een schenking. 10. Voorstel tot aanstelling van een huurophaler. 11. Voorstel tot het opmaken van een plan voor een waterzuiveringsinstallatie. 12. Voorstel tot het geven van na men aan wegen. 13. Rondvraag. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten (6e Lijdens zondag). 9 uur Ds Knipscheer en 10.30 uur Ds Knipscheer (Bed. H. Doop). In beide diensten collecte voor Gen- dringen. Dijkerhoek (6e Lijdenszondag). 10 u. Ds de Vries. Collecte voor Gendringen. Geref. Kerk. 10 uur Ds Hoogkamp en half drie Ds Leene van Deventer. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerrit Hendrik, zoon van B. J. Reterink en H. Stam, Look 50. The- resia Maria Josephina, dochter van A. Nijland en A. M. Alferink, Dijkerhoek 9. Ondertrouwd: H. Stukker, 50 jaar, en C. E. van de Ridder, 38 jaar, Vlaar- dingen. G. W. Jansen, 28 jaar, en M. J. Dijkink, 23 jaar. Ingekomen personen: H. Nijerees van Wijhe naar Burg. v. d. Borchstr. 10. H. J. Bieleman van Bathmen naar Burg. v. d. Borchstraat 3. G. Wissink van 's-Gravenhage naar Oranjestraat 9. Vertrokken personen: M. Birkhof en gezin van Look 19 naar Deventer. J. F. Drijsen en gezin van Look 19 naar Deventer. Mevr. DonhuyscnSimpen en kind van Look 19 naar Deventer. STIERENKEURINGEN. Bij de onlangs gehouden voorjaars- stierenkeuringen werden de volgende stieren in het stamboek ingeschreven: „Meta's Theo" van de stierhouderij „Volharding" te Espelo met B plus 83 punten. Hij werd tevens aangewezen voor de Centrale Stierenkeuring te Raal- te. Voorts „Bontjes Jacob" van de heer r< T mof R -min

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1