Plaatselijk Nieuws De Burgemeester herbenoemd. No. 9. Jaargang 4. ZATERDAG 1 MAART 1952. Verschijnt elke Zaterdag. NOLTENS NIEUWSBLAD c nr -> Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" i.o. i <itspnjs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal te Holten Telef Kr<ss 234 Adv.-pnjs: 1lo m.m.(acontant) f 1.50.Iedere Jaarvergadering Afd. Holten O.L.M. Hieronder volgt het slot van het ver slag van de Jaarvergadering afd. Holten O.L.M.welke vorige week Donderdag in hotel Vosman werd gehouden. Huur vleugelegge. Bij het punt mededelingen werd de huurprijs van de vleugeiegge besproken en vastgesteld op f2,50 per naive en f4,- per hele dag voor leden en f3,50 en f5,- voor niet-leden. De beheerder der egge, de heer H. Smale, werd dank gebracht voor zijn werk als zodanig. Jaarverslagen. De secretaris, dc heer H. Vosman, bracht een uitvoerig jaarverslag uit, waar aan we ontlenen, ctat er in liet aigeiopen jaar veel verbouwd werd, dank zij ae gunstige weersomstandigheden en dat dc krachtvöederpositie precair wordt. Voor al de arbeid van de burgemeester, liec dagelijks bestuur en de gemeenteraad, van Ir. Baas en de voorzitter, de heer Sprokkereei voor de lagere landbouw school, werd in het verslag geroemd. De herdenking van het 60-jarig bestaan was een succes. De afdeling telt thans 226 leden en heeft in het afgelopen jaar tal van le zingen gehouden, commissieleden aige- staan in de verschillende plaatsel. land- bouwinstanties, een excursie georgani seerd en haar voorzitter tot lid van het hooidbestuur zien benoemen. Het verslag van de penningmeester, de heer A. Voordes, was niet ongunstig. De inkomsten bedroegen f 3840,37 en ue uit gaven f 3635,53. De afdeling heeft nog een bezit van f 306,40. Van de contributie, welke ruim f3000.- bedraagt, blijft 121/2 .procent in de af- delingsKas, als de bedragen vóór 1 Juni binnen zijn. Men zal in een volgende ver gadering dc inning der volle contributie b.v. in de maand Mei te doen plaats hebben, aan de orde stellen. Nadat de kascommissie, bestaande uit de heren li. Kloosterboer en J. Jansen, verklaard had de bescheiden in orde te hebben bevonden, werd aan de beide funcionarissen dank gebracht voor hun uitvoerige verslagen en de penningmees ter gedechargeerd. Als nieuwe kascommissieieden werden benoemd dc heren G. 11. Noteboom en H. Slijkhuis. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de heren M. Boode en 11. Kers, waren reglemen tair niet herkiesbaar. Na enkele stem mingen lussen de gestelde candidaten, werd in de eerste vacature bij loling tus sen dc heren H. Markvoort en EL Slijk huis eerstgenoemde als bestuurslid aan gewezen en in de tweede vacature ge kozen de heer G. J. Rietberg. Beiuen namen hun benoeming onder dankzegging aan. Waarschuwing treinenloop. Het geraas, waarmede de electrische treinen hel spoorwegviaduct aan de west zijde van het dorp. passeren, dreigt onge lukken te veroorzaken en heeft veront rusting bij de leden gewekt, aldus de voorzitter. Het gemeentebestuur heeft getracht zonder succes echter een oplossing te vinden. Enkele leden hebben deze zaak op nieuw aanhangig gemaakt en zijn, na bezoek aan verschillende instanties, nu bij het afdelingsbestuur gekomen. De toestand wordt onhoudbaar, vooral ipok met het oog op begrafenisstoeten en het bestuur wil nu in samenwerking met de CBTB en de jongerenorganisaties deze zaak bij de Directie der N.S. aan hangig maken. Het had deze zaak juist in onderzoek. Het gemeentebestuur wil ook zijn hulp verlenen. Nadat enkele waarschuwingssystemen zijn besproken, wordt het concept-adres, waarin vooral gevraagd wordt lief geraas te doen weg nemen door een meer gesloten viaduct, door de vereniging goedgekeurd. Ruilverkaveling. Uitvoerig wordt daarna gesproken over de wenselijkheid ruilverkaveling toe te passen voor delen der gemeente, waar dit voordelen kan opleveren. Dit punt wordt door het bestuur in bespreking gebracht, aldus de voorzitter, om dc meningen eens te peilen. Door sommige leden worden de Enk- gronden naar voren gebracht, terwijl an deren van mening zijn, dat ook de Broek- gronden voor verkaveling in aanmerking zouden moeten komen. Het bestuur zal zich nog verder met dit vraagstuk bezig houden, zo wordt be sloten. Varkens)okvereniging. Weinig belangstelling blijkt er te be staan voor het oprichten van een var- kensfolcvereniging, zoals door dc lieer N. Markvoort in een schrijven aan het be stuur aan dc orde wordt gesteld. De eer lang te verwachten uitbetaling naar kwa liteit heeft hem deze brief doen schrij ven. De kwaliteit van liet varken is sterk achteruitgelopen en indien daarvoor ani mo zou bestaan wilde de briefschrijver eens een Inspecteur van het varkensstam boek laten komen om voorlichting daar omtrent te geven. Het is niet de bedoe ling om dc huidige beerhouders te dupe ren, maar wel om betere beren te krijgen. Rondvraag. Bij dc rondvraag wordt nog gesproken over de werkloosheid onder de landar beiders en de moeilijkheid om ze deson danks in het werk te krijgen. Te hoge uitkeringen werken in de nand, dat de mensen liever gaan stempelen. Deze zaak zal nog eens nader bekeken worden. De Voorzitter deelt mede, dat ook in Overijssel de Stichting van de Landbouw te Zwolie een Commissie voor Grondon derzoek heeft ingesteld en dat deze week voorlichtingsvergaderingen aan de plaat selijke commissies en contactpersonen zijn gehouden; ieder georganiseerde kan hier steeds waardevolle adviezen en bijstand vragen. Zo ligt in onze gemeente momenteel het uitbreid nigsplan voor zomerhuisjes ter visie. Getracht moet worden met me dewerking van onze (landbouwers)-raads leden zoveel mogelijk onze cultuurgrond voor haar bestemming te behouden. Belanghebbenden wordt geadviseerd hun bezwaren tijdig kenbaar te maken. Nadat de secretaris nog enige mede deling heeft gedaan omtrent de t.b.c.- bcstrijding onder het rundvee, brengt de voorzitter tenslotte een hartelijk woord van dank aan de beide afgetreden be stuursleden, de heren M. Boodde en H. Kers, voor hetgeen zij in het belang der afdeling hebben gedaan. Naar afschaffing van de standplaatsaftrek. Na de bevrijding is het vraagstuk van de classiiicatie, cte gemeenteiaassen-in- deliug bij dc bepaling van het loon in het vrije bedrijf zowel ais ten opzichte van de ovcrneidsciienaren, actueel ge worden. Het staat in het brandpunt van de belangstelling en uit alle deien van het land en door velerlei organisaties en in stellingen is dc strijd aangeoonden om dit vraagstuk tot een oplossing te brengen. De Overheid zag zich hierdoor, aldus verklaarde de heer Brusse, bezoldigd be stuurder van de Algemene Bond van Ambtenaren, welke Vrijdag der vorige week over dit onderwerp, sprak voor ne afdeling Holten in het café van de heer M. Kalfsterman, genoodzaakt het pro bleem van dc klasse-inaeiing ter hand te nemen. Zij benoemde een commissie naar haar voorzitter, de socioloog Prof. Kruyt, genoemd de commissie-Kruyt, welke haar over dit moeilijk probleem van voorlichting zou dienen. De regering oordeelde liet beter hier geen commissie van belanghebbenden in het leven te roe pen, doch van deskundigen, welke ge heel open tegenover het probleem zou staan. Alvorens zich te bepalen bij het rap port, dat de commissie Kruyt heeft uit gebracht en het standpunt, dat de ABVA en het NVV ten opzichte van dit vraag stuk innemen, gaf de heer Brusse in het kort een overzicht van het ontstaan en de inhoud van dc classificatie. Voor het overheidspersoneel geldt zij sinds 1918 door de invoering van het Be zoldigingsbesluit burgerlijke Rijksambte naren. Voor de ambtenaren bestaan 3 klassen met een aftrek van 4 en 8 pet en voor dc arbeiders 4 klassen met een af trek van 4, 8, 12 en 14 pet. In het particuliere bedrijf werd dc klasse-indeling in 1921 met de collectieve arbeidsovereenkomsten opgenomen. Men kende aanvankelijk 10 en meer klassen met toonverschillen van 30, 40 en zelfs 50 pet. Maar ook voordien waren er grote ver schillen in loon in alle delen van het land, doch men was toen niet op de hoogte wat er in andere plaatsen ver diend werd. Door de opkomst der vakbeweging is het onderzoek naar de lonen bevorderd en toen is men langzamerhand begonnen met de lagere lonen aan de hogere op te trekken. Nu is er een steeds kleiner wor dend verschil, dat thans 16 pet. bedraagt. De vraag, welke aan dc commissie- Kruyt werd gesteld luidde: „Zijn de ver schillen in kosten van levensonderhoud nog zodanig groot, dat er aanleiding be staat voor het instandhouden van de clas sificatie". Het rapport is verschenen, maar nu moet men niet denken, dat we het weten. Spr. geeft een toelichting op het rap port en tenslotte mede te delen, welk standpunt de ABVA en het NVV inne men. De commissie is niet over een nacht ijs gegaan en uitgegaan van de gedachte voor gelijke preslatie gelijk reëel loon, men moet er althans hetzelfde voor kun nen kopen. Bij haar zeer uitgebreid onderzoek is dc commissie tot de conclusie gekomen, dat de kosten voor voeding, duurzame ge bruiksartikelen, roeken, verenigingsleven in het gehele land wel hetzelfde zijn'. Via PTT en belastingambtenaren zijn 35000 formulieren ingevuld omtrent de huren en daaruit bleek, dat er tussen stad en platteland een huurverschil bestaat van pl.m. f 3.per week ten nadele van de stad, te bepalen op 6 cti. p. i\. Brandstof, electra, water en belastin- Dinsdagmorgen ontving Mr. W. H. Enklaar de heugelijke tijding, dat hij met ingang van 1 Maart a.s. weder voor zes jaar is benoemd tot burgemeester dezer gemeente. Zo als men weet werd Mr Enklaar op 1 Juli 1945 aangewezen als waar nemend burgemeester en volgde op 1 Maart 1946 zijn definitieve benoeming. gen zijn op het platteland duurder. Ook bij het verkeer is het platteland in het nadeel te bepalen op 2 ct. p. u. Het na delig verschil voor dc stad is dus 4 cent. Maar daarbij komt, volgens de commissie, dat men in de stad onderhevig is aan in vloeden als reclame, winkels noden tot kopen, mode en gebruiksgewoontcn bren gen hogere kosten mede, welke men sa men brengt onder de factor consumptie stimulering. Hoewel zij hiervoor geen concrete cijfers kan noemen schat de commissie de nadelige gevolgen hiervan op 6 ct. per uur, zodat er een maximaal nadelig verschil voor de stad bestaat van 10 ct. per uur. Dc commissie komt dan ook tot de conclusie, dat het op het ogenblik nog niet verantwoord is tot de afschaffing over te gaan. De commissie wil echter breken met een procentuele aftrek, maar deze bepa len op een vast bedrag. Voor het onder wijs van de plaltelandskindcren, welke de scholen in de steden bezoeken stelt de commissie voor een schadeloosstelling een toelage in te voeren. Standpunt organisaties. Dc heer Brusse gaf vervolgens een uit eenzetting van het standpunt der organi satie. Dc bondsraad als liet hoofdbestuur hebben over dit vraagstuk beraadslaagd en zijn tot de conclusie gekomen, dat op het ogenblik de afschaffing achterwege behoort te blijven. Wel zal naar verklei ning van de verschillen moeten worden gestreefd. Zij zijn tot het inzicht gekomen, dat de waardering van *de consumptiestimulering met 10 ct. te hoog is, dat voor het onder wijs bijzondere voorzieningen moeten ge troffen worden en dat het overheidsper soneel niet gelijkgeschakeld kan worden met het particuliere bedrijfsleven. Voor het overheidspersoneel wordt een 3-ldas- sige indeling gewenst met gelijke aftrek als voor de particuliere sector, met een uiterste verschil van 6 cent. De uiterste concessie, welke gedaan kan worden, is 4 klassen. Een andere factor is de vraag of het platteland terwille van het scheppen van werkgelegenheid voorlopig nog niet naar afschaffing der classificatie moet stre ven en een verschil in reëel levenspeil moet aanvaarden terwille van de stimu lering der industrievestiging. Het is n.l. de werkloosheid, die de organisaties met zorg vervult. Het NVV is het in grote lijnen met ons standpunt eens, aldus de heer Brusse, met dit essentieel verschil, dat het loon bepaald moet worden naar de woonplaats. De bond heeft zich echter op haar standpunt niet vastgelegd en zich haar mening voorbehouden voor dc beraadsla gingen in de salariscommissie, ad hoe. Deze regering zal over het classificatie- vraagstuk zeker geen beslissing nemen, zij heeft nog maar enkele maanden te leven en zal zich niet binden voor haar opvolgster. Nadat verschillende vragen waren be sproken gaf de heer Brusse nog een uit eenzetting omtrent het standpunt van de ABVA ten opzichte van de stichting van een ambtenarenziekenfonds. Dit is een uitvloeisel van dc rechtspositieregeling van het overheidspersoneel, waaromtrent de regering haar standpunt echter nog niet heeft bepaald. De voorzitter, de heer Beijers, bracht de spreker tenslotte dank voor zijn be langrijke inleiding. Er Avcrden nog enkele huishoudelijke aangelegenheden behandeld, Avaarna de vergadering Averd gesloten. PAARDENVERZEKERING HIEF SLECHTS 1 PROCENT RENTE. Dc Ond. Paardenverzekering „Holten" hield dezer dagen haar jaarlijkse alge mene vergadering in café Jansen, onder voorzitterschapvan de heer J. Aaltink. Deze Avecs in zijn openingSAVoord op het gunstig verloop van 1951 voor de vereni ging en sprak de beste Avensen uit voor 1952. Uit het jaarverslag van dc secretaris- penningmeester, dc heer J. II. Sprokke- reef, bleek, dat er in 1951 een tiental paarden Avas overgenomen, Avaarvoor een bedrag van f 5500.Averd uitbetaald. De schadegevallen konden bijna Avorden gedekt met een heffing van 1 procent premie. Het boekjaar sloot met een saldo van f9471,74. De verzekerde paarden stonden op de dag der premieheffing in geschreven voor een verzekerd kapitaal van f285,700. Wegens afschaffing traden 3 leden uit, terAvijl 8 nieuwe leden Averden ingeschre ven. De kascommissie, bestaande uit de heren A. Bronsvoort en H. J. Tceselink, bracht een gunstig verslag uit, op grond waarvan de secretaris-penningmeester ge dechargeerd Averd. Als controle-commissie voor 1952 Averden aangeAvezen de heren A. Bronsvoort en J. Aanstoot J.A.zn. Bij de bestuursverkiezing Averden de af tredende bestuursleden, de heren Hs. Brons voort, J. Lubbersen en J. H. Sprok- kereef, alsmede de taxateur, de heer J. A. Kolkman J.A.zn., met algemene stem men herkozen. Het reglement Averd aan de reeds ge volgde werkmethode aangepast en aldus vastgesteld. Het treedt onmiddellijk in Averking. Na de rondvraag sloot de voor zitter de geslaagde vergadering. JAARVERGADERING PLATTELANDSVROUWEN. De afdeling Holten van de Bond van PlattelandsvrouAven hield Woensdagavond j.l. in hotel Holterman haar drukbezochte jaarvergadering onder leiding van haar presidente, Mevr. J. G. Nagelhout-Klv- zing. In haar openingswoord heette deze als nieuAv lid Avelkom Mevr. G. H. A. Weijl-Goldstein. Bij de ingekomen stukken en medede lingen Averden lal van plannen ontwikkeld voor de komende maanden. Zo zal ter gelegenheid van de tussen 17 Mei in Utrecht te houden Avoning- en ldedingtentoonsteliing het bezoek daar aan tevens als een zomeruitstapje Avot- den gearrangeerd. In het orgaan „De PlattelandsvrouAv': Avordt een opstelwedstrijd uitgeschreven „Hoe richt ik mijn huis in"', Avaarover in deze vergadering mededelingen Averden gedaan. Op Dinsdag 18 Maart zal Mej. Nico le tte Bruining voor de afdeling een le zing houden over haar reis naar Amerika, Avaarvoor ook de afdeling Dijkerhoek en de echtgenoten der leden zullen Avorden uitgenodigd. In April hoopt de afdeling een ZeeuAvse avond te organiseren, Avaar voor recepten en opstellen worden ge vraagd, terAvijl de afdeling op 26 Maart is uitgenodigd door de Holtense Kunst- club, Avelke dan een lezjg zal hebben van een bekend glazenier. Uit het jaarverslag, dat vervolgens uit gebracht Averd door de secretaresse, Mevr J. Jansenv. d. Brink, bleek, dat de af deling nog steeds groeiende is en momen teel 82 leden telt. Zij heeft in 1951 niet voordelig ge boerd want blijkens het verslag van de penningmeesteresse, Mej. J. Cats, was er een klein nadelig saldo tot een bedrag van f 4.08. De afdeling heeft echter nog een kleine reserve. Nadat de kascommissie, bestaande uit Mevr. G. P. K. Enklaarvan Andel en Mevr. J. OtterPaskamp bij monde van eerstgenoemde een gunstig rapport had uitgebracht, Averd de penningmeesteresse bedankt voor haar beheer, die in verband met haar aftreden de vergadering op haar beurt dankte voor het in haar geschon ken vertrouAven. De nieuAve kascommissie zal bestaan •uit Mevr. Enklaar en Mevr. P. Holterman Muller. Hierna volgde de verkiezing van twee nieuwe bestuursleden, aangezien de af tredende bestuurleden, Mevr. Nagelhout en Mej. Cats, reglementair niet herkies baar Avaren. In elke vacature Avaren drie candidaten gesteld. Bij de eerste stem ming Averd gekozen MeA7r. BoodeRensen en bij een volgende stemming Mevr. II. MaatsKevelan. De vergadering besloot met algemene stemmen Mevr. Nagelhout als adviserend lid aan het bestuur toe te voegen. Namens de leden bood Mevr. Enklaar de afgetreden bestuursleden met een kort dankAVoord bloemen aan, terAvijl Mej. E. Wegstapel in dichtvorm Avoorden van dank vertolkte. De scheidende presidente dankte me de namens Mej. Cats voor de bloemen en vriendelijke Avoorden tot beiden ge sproken en hoopte, dat de vereniging in bloei mocht toenemen. VERKEERSCOMPETITIE. Aan de landelijke verkeerscompetitie, welke de K.N.M.V. organiseert, hebben ook 14 leden van de Motor- en Auto mobielclub De Holterberg deelgenomen. Het verkeersexamen werd door de groepscommandant, adjudant Petter, Woensdagavond in hotel Holterman af genomen en bestond uit het invullen van 43 vragen op een lijst en 7 situaties met verkeersborden. Na invulling wer den de enveloppen met de formulieren verzegeld om naar de K.N.M.V. te wor den gezonden, waar zij worden onder zocht. Vervolgens werden de vragen met de heer Petter besproken en dikwijls aan de hand van de wet nader onderzocht. Er bleek nog wat verschil van opvat ting te bestaan over de beantwoording daarvan. De voorzitter van de club, de heer PI. J. Bouwhuis, bracht de heer Petter dank voor zijn medewerking. De club hoopt binnenkort een ver- keersavond te organiseren, waarop de heer Godee van de Rijksverkeersinspec tie verzocht zal worden te komen spre ken over de verkeersregels. AGENDA Vrijdag 29 Februari: Jaarfeest C.J.M.V. Dijkerhoek in het gebouw Bethanië. Vrijdag 29 Febr.: Definitieve oprich tingsvergadering afdeling Holten van het Ned. Roode Kruis om 8 uur pre cies in hotel Holterman. Maandag 3 Maart: Ouderavond der O.L. Dorpsschool in Amicitia. Maandag 3 Maart: Ledenvergadering in zaal K. ter Horst om 7.30 uur van de Partij van de Arbeid. Maandag 3 Maart, 10 uur: Houtverkoop in Café „De Bakker", Haarstraat 50 te Rijssen (zie annonce). Dinsdag 4 Maart: Vergadering van Ge meentebestuur met kampeerplaats- vergunninghouders in hotel Holter man, 7.30 uur. Woensdag 5 Maart: Lezing van de heer Claessens te Raalte vanwege graan handelaren. Film over Dolomietmer- gel en landbouw, in Amicitia, om 7 uur. Toegang vrij. Woensdagavond 5 Maart: Jaarverga dering A.R. Kiesvereniging „Neder land en Oranje". Donderdag 6 Maart: Propaganda-avond Ned. Reisvereniging in Amicitia. On derwerp: „Het mooiste van Zwitser land" (met lantaarnplaatjes en kleu renfilm), 8 uur (zie annonce). Donderdag 6 Maart, 1 uur, boedelver koop mej. wed. Ebrecht a. d. Sange- dijk t.o.v. notaris Teesselink. Donderdagavond 6 Maart: Vergadering Chr. Boerinnenbond in gebouw Re- hoboth. Lezing van de heer W. Riet berg over „Onze groentetuin". Vrijdag 7 Maart: Hotel Holterman, nam. 2 uur, Houtverkoop t.o.v. notaris Teesselink (zie annonce). 11 en 12 Maart: Jaarfeest C.J.M.V. in Irene. Opvoering van „Gebroeders Kalkoen". Woensdag 12 Maart (Biddag): Uitvoe ring Vereniging Volksonderwijs in Amicitia (zie annonce). Woensdag 12 Maart (Biddag): Grote ba zar in Rehoboth. Tal van attracties. Dinsdag 18 Maart spreekt mej. Nico- lette Bruining voor de Plattelands vrouwen over haar reis naar Amerika. Donderdag 20 Maart: Gezellige middag Plattelandsvrouwen Dijkerhoek met optreden dichteres Johanna v. Buren. Donderdag 27 Maart: Lezing v. Kunst club H.K.C. over glazenierskunst in Amicitia. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hermina Jenneken, dv. H. Beldman en J. H. Oosterveld., Holter- broek 48. Christina Gerardina, dv. G. J. W. Gruitërs en A. B. Schmidts, Smidsstraat 1. Marinus Gerrit, zv. J. PI. Olthof en A. Kolkman, Pastorie straat 25. Ondertrouwd: G. J. Broekhuis, 25 jr. en H. H. Bieleman, 23 jr., Bathmen. Vertrokken: H. H. Bieleman v. Oran jestraat 9 naar Bathmen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. (2e Lijdens zondag.) 9 uur Ds Knipscheer en 10.30 uur (Bevestiging kerkeraadsleden) Ds Knipscheer. In beide diensten collecte Inwendige Zending. Dijkerhoek. (2e Lijdenszondag.) 10 u. Ds de Vries. Coll. Inw. Zending. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. KERKELIJK NIEUWS. Door de stemgerechtigde lidmaten der Herv. Gemeente werd tot ouderling kerkvoogd gekozen de heer D. J. Brons voort, Rijssenseweg 10. In de tweede kerkdienst op Zondag a.s. hoopt Ds Knipscheer onderstaande personen in het ambt te bevestigen: Tot ouderling: H. J. Bolink, E. J. Koopman, Joh. Koopman en A. J. Pek- keriet; tot ouderling-kerkvoogd: D. J. Bronsvoort, W. Landeweerd en H. J. Westerik; en tot diaken: G. J. A. Keu terman, J. Meerman en G. J. Meijer. BILJARTSPORT. Woensdag 20 Febr. werd 'n plaatselijke ontmoeting gespeeld op 't groene laken tussen vier leden van de club Kalfster man en de „Soos" Holterman. Eerstge- noemden moesten in de „Soosheren" hun meerderen erkennen. Zij verloren met 400 tegen 272 caramboles. BOUWVAKARBEIDERS BIJEEN. De afdeling Holten van de Alg. Ned. Bouwarbeidersbond hield de vorige week haar jaarvergadering in de zaal van de heerK. ter Horst onder voor zitterschap van de heer H. W. Kromdijk. Deze opende de vergadering en heette de aanwezige leden hartelijk welkom, waarna de ingekomen stukken werden behandeld. De periodiek aftredende secretaris, de heer T. Koopman, die zich herkiesbaar had gesteld, werd met algemene stem men herkozen. Als kascontrolecommis sie werden benoemd de heren A. Paal man en S. de Vries. Voor het Congres, dat op 16, 17 en 18 Juli te Utrecht ge houden wordt, werd aangewezen als af gevaardigde de voorzitter. Bij de rondvraag werden verschillen de onderwerpen nog eens bepraat, waar na de voorzitter de vergadering sloot.

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1