Plaatselijk Nieuws JONG HOLTEN VERGADERDE. No. 8. Jaargang 4. ZATERDAG 23 FEBRUARI 1952. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD r t Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" i.o. H ntsprys van dit blad bedraagt f 1.— p. kwartaal te Holten Teiëf. Ksm-m Adv.-prys: 1—15 m.m.(acontant)/1.00.Iedere UITBREIDINGSPLAN VOOR ZOMER- HU1SJESTERREINEN TER INZAGE. Bij de laatste behandeling van het uit breidingsplan in hoofdzaken voor onze gemeente, nu al weer geruim en tijd ge leden, is reeds de gedachte naar voren gekomen om voor de bouw van zomer huisjes een afzonderlijk plan in onder delen op te stellen om daarmede de be hoefte aan dit soort recreatie-gebouw tjes en terreinen in verantwoorde banen te leiden. Door tal van andere factoren, maar waarschijnlijk het meest door de economi sche 'Omstandigheden beïnvloed, is er na de bevrijding bij de vacantiegangers een steeds hogere drang ontstaan om hun vrije dagen door te brengen temidden van de natuur en is er een toenemende vraa® naar kampeerhuisjes en kampeerhutten, welke voor kortere of langere tijd worden gehuurd. Dit heeft er reeds verschillen de ingezetenen toe gebracht zich op deze vorm van bedrijf toe te leggen en het is te verwachten, dat dit in de naaste toe komst nog zal toenemen. Uit een oogpunt van ruimtelijke orde ning is het natuurlijk niet gewenst dat deze gebouwtjes op iedere willekeurige plaats kunnen worden opgetrokken en om nu aan deze ontwikkeling de nodige lei ding te geven heeft het gemeentebestuur een plan in onderdelen doen ontwerpen, dat een gebied afbakent, hetwelk voor deze vacantie-verblijfjes geschikt is. Het plan, dat ontworpen is door de Pro vinciale Planologische Dienst te Zwolle, ligt van 15 Februari tot 14 Maart op het gemeentelmis ter inzage en belangheb benden kunnen gedurende deze tijd bij de gemeenteraad eventuele bezwaren daartegen inbrengen. Het terrein, gelegen aan weerszijden van de Vianenweg en voor het grootste gedeelte bestaande uit bos en heide met daartussen vruchtbare akkers, wordt in het noorden begrensd door Borkeldsweg en Winterweg, aan zuidzijde door de Markeloseweg en aan de oostkant door de Winkelbergweg. Het heeft een opper vlakte van een kleine honderd bunder. Aan de Vianenweg, diep verborgen in de bossen, staan reeds enkele zomeroptrek- jes, waarvan er thans enkele permanent bewoond worden. Het plan is zeer eenvoudig van opzet. Nieuwe wegen zijn niet ontworpen, daar vrijwel alle percelen reeds aan de open bare weg grenzen. De bestaande grotere complexen cul tuurland en een ruim 100 m. brede strook langs de Rijksweg komen niet voor be bouwing in aanmerking. Het plan noemt ze „Bos en cultuurland A". De overige terreinen, „Bos en cultuurland B" ge noemd, kunnen met zomerhuisjes be bouwd worden. Binnen dit gebied is het plaatsen der huisjes vrij, behoudens de noodzakelijke voorschriften t.a.v. onder linge afstand, afstand tot de erfscheiding enz. Om te voorkomen, dat grote villa's zouden worden gebouwd, welke in een zomerhuisjesgebied niet passen, is een maximum oppervlakte van 75 M2 voor geschreven. De mogelijkheid is echter opengelaten op deze terreinen een bona fide kampeer- en bungalowbedrijf toe te laten, dat de goedkeuring behoeft van de Ncd. Kampeerraad. De minimum af stand lussen twee zomerhuisjes moet 20 meter bedragen, terwijl de maximum af stand van enig deel van een zomerhuisje tot de grens van het bijbehorende erf 10 meter bedraagt. Gebouwen, die bij de ter visielegging van het plan bestaan en die afwijken van de bestemming, die het plan aan de grond geeft, mogen, mits de bestaande afwij king van de aard der bestemming niet wordt vergroot, als zij gelegen zijn in B en C-land A worden vernieuwd en ver anderd en indien zij zijn gelegen in B en C-land B worden vernieuwd, veranderd en uitgebreid. Met dit plan zal weer een stukje ruimtelijke ordening tot stand worden ge bracht, dat het bouwen van zomerhuisjes op willekeurige plaatsen tegen gaat en in het belang kan zijn van het natuur behoud. DE BIJENHOUDERIJ VERKEERT IN EEN IMPASSE. Propaganda dringend nodig. Het staat er met de bijenhouderij niet goed voor op het ogenblik. De eens zo bloeiende afdeling Holten van de Vereniging voor Bijenteelt in Nederland, welke voor enkele jaren nog 104 leden telde, is nu gedaald lot 38 le ien, zo bleek uit het jaarverslag, dat de secretaris der afdeling, de lieer G. W. Aaltink, in de jongste ledenvergadering uitbracht. In het afgelopen jaar bedank ten 20 leden. Deze teruggang van het ledental moet echter niet geheel gezocht worden in de ongunst der lijden, welke de bijenhouderij in Nederland momenteel doormaakt voor enkele jaren hebben de leden uit Mark el o zich afgesplitst in een afzonder lijke afdeling maar het is toch wel zo, dat de bijenteelt in een impasse verkeert en dat dit ten opzichte van de landbouw en fruitteelt schadelijke gevolgen kan hebben. De oorzaak moet worden ge zocht in het feit, dat de bijensuiker te duur is in verhouding tot de opbrengst der honing en dat dit tot gevolg heelt, dat de ijmkers hun bijenvolken atschafien of op drastische wijze verminderen. De prijs van de z.g. accijnsvrije bijensuiker bedraagt momenteel 5ö cent per k.g., de honing bracht in de afgelopen nerfst f 1.tot f 1.25 per pond op. Daar kunnen de bijenhouders het niet voor doen. Als een ongunstige factor heeft in de afge lopen na-zomer gewerkt, dat er van de heidevelden zo weinig nectar gekomen is. De heide heelt prachtig gebloeidj maar de grote hoeveelheid neerslag, die er gedurende de bloeitijd gevallen is, heelt te doen gemaakt, dat er onvol doende vliegdagen voor de bijen waren. De weersomstandigheden hebben dus het toch al zorgzame beroep van de ijm- ker "zeer ongunstig beïnvloed. Tal van bijenhouders hebben een geheel onvol doende beloning ontvangen voor hun ar beid en hebben hieruit de bovenstaande consequenties getrokken. Zij bedankten tevens als lid der vereniging. De ijmkers welke het bijenliouden als een liefhebbe rij, als een sport beoefenen, blijven nog bxj elkaar om te trachten tot verbetering van de toestand te komen. Ook in andere plaatsen valt een grote teruggang in het verenigingsleven te constateren. Van een .grote afdeling in Overijssel bedankten in het afgelopen jaar niet minder dan 90 leden. De heer Joh. Wolters heeft in de rond vraag nog gewezen op de grote betekenis van de bijen voor de bestuiving van de boomgaarden en de veldgewassen en ge zegd, dat er van de zijde der vereniging iets moet gebeuren, maar dat ook de le den zelf als propagandisten, moeten op treden om te trachten de bijenhouderij er weer bovenop te krijgen. De vergadering, waarin deze proble men werden besproken, vond Vrijdag avond plaats in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalf sterman, onder voor zitterschap van de heer H. \V. Overmeen. Bij het uitbrengen van het jaarverslag deed de secretaris-penningmeester, de heer Aaltink, de mededeling omtrent liet ledenverloop, üok de financiën zijn niet rooskleurig. Het 'nadelig saldo bedraagt ruim f 30, De kascoinmissie, bestaande uit de he ren T. Koopman en G. H. Aaltink, had de bescheiden in orde bevonden, zodat aan de secretaris-penningmeester, onder dankzegging voor zijn vele werkzaamhe den, décharge werd verleend. Tot leden van de nieuwe kascommissie werden be noemd de heren G. 11. Aaltink en G. H. Blankena. De altredende bestuursleden, de heren Joh. Wolters en G. W. Aaltink, werden met bijna algemene stemmen herkozen. Als afgevaardigden naar de algemene vergadering werden aangewezen de he ren G. W. Aaltink en G. H. Blankena. Bij de rondvraag sprak de lieer Wolters een opwekkend woord, terwijl door de lieer Leferink de vraag werd gesteld of ook andere leden zulke donkere honing hadden gewonnen. Hierop werd door ver schillende aanwezigen bevestigend geant woord. Zoals gebruikelijk werden op deze avond de suiker en ijmkèrsartikelen be steld en afgerekend. De behoorlijk bezochte vergadering werd hierna door de voorzitter gesloten. Varkensmesterij moet geld in het afdelingslaadje brengen. De vereniging „Jong Holten" afdeling van de B.O.O., hield Woensdagavond der vorige week in het café van de heer Jan sen een goed bezochte ledenvergadering onder voorzitterschap van de heer J. H. Veneklaas Slots. In verband met de functieverwisseling in het bestuur trad in deze vergadering de heer A. Groteboer voor het eerst als secretaris op in de plaats van de heer Arfman, welke als zodanig bedankte we gens drukke werkzaamheden. In zijn openingswoord spoorde de voor zitter de leden aan vooral deel te nemen aan de praatavonden, welke in verschil lende plaatsen in de gemeente gehouden worden en daarvoor enige propaganda te maken. Er zullen er nog volgen in de Beuseberg en Dijkerhock. Aanschaffing zaainiachine. Zoals in een vorige vergadering werd besloten, werd de oude zaainiachine der vereniging aan dc hoogste bieder van de hand gedaan. Dat was de heer Scholen voor f 127,50. Aan de hoogste bieder der smeden zou de levering van een nieuwe machine worden opgedragen. In verband met een belangrijke prijsverhoging op korte termijn zag het bestuur zich ge noodzaakt zelf onmiddellijk een beslis sing te nemen zonder de leden er in te kunnen erkennen. De levering werd op gedragen aan dc Fa. H. Stokkers voor ruim f 700. De ledenvergadering hechtte haar goed keuring aan dit besluit, waarna de voor zitter dank bracht voor het geschonken vertrouwen. De kosten hoopt men te dekken door het bijplaatsen van aandelen. De machine zal haar geld wel opbrengen door de huurvergoeding, aangezien zij wel veel gebruikt zal worden. Verkiezing ambtsdrager Herv. Kerk De Kerkvoogdij der Herv. Kerk ver zoekt ons het volgende mede te delen: Op Vrijdag 22 Februari heeft de ver kiezing plaats van een ouderling-kerk voogd in de Herv. gemeente alhier, in verband met een vacature. Er is een dubbeltal opgemaakt, luidende: B. J. Bronsvoort, Rijssenseweg 10; en H. Slijkhuis, Espelo 31. Door een misverstand is het kerkblad, waarin de oproeping voorkomt, te laat verschenen. Daarom worden de stemgerechtigde lidmaten ook nog t-p heden, Zaterdag, van 66.30 uur nam. in de gelegenheid gesteld hun stem ui' te brengen. Verslag B.O.O.-vergadering. De heer A. Ribbink bracht verslag uit van dc B.O. O.-vergadering te Zwolle, waar belangrijke besluiten genomen wer den en enkele goede inleidingen konden worden beluisterd. De productie van het rundvee. Door het lid, dc beer II. Reilink, werd een korte inleiding gehouden, waarvoor hij als titel gekozen had: „Welke factoren kunnen er invloed uitoefenen op de pro ductie van ons rundvee". Behalve de verzorging der dieren be lichtte de heer R. voornamelijk de beide ernstige veeziekten: het besmettelijk ver werpen (abortus Bang) en het mond- en klauwzeer, welke van geduchte invloed zijn op de productie van de veestapel. Een van de middelen voor liet tegengaan van de abortus noemde hij de K.I. Er had een uitvoerige gedachtenwisse- ling plaats naar aanleiding van deze in leiding, waarbij dc vraag werd gesteld of het niet mogelijk is, evenals te Al melo, een vast bedrag te doen betalen voor het inenten tegen deze ziekten, welke bijdrage daar f6.bedraagt. Het adviserend lid, de heer P. Dijk stra, deelde mede, dat dit systeem niet overal goed bevallen is. De zuivelfabrie ken te Heftendoorn en Wierden hebben bij het vertrek van hun veearts het con tract niet vernieuwd. Er ontstaan moei lijkheden met de :>ract. veeartsen, die blijkbaar niet zo snel meer hulp ver lenen in andere gevallen. In Friesland is men begonnen met de strijd tegen de abortus. De voorzitter zag een groot belang in het afgeven van een certificaat, wanneer kalveren tegen deze ziekte worden in gespoten. Men zou dit zonder veel moeite via de i.b.c.-bcstrijdingsadministratie op de lijsten der dieren kunnen laten aan tekenen. Een der leden voelde het als een ern stig bezwaar, dat men via het melk- onderzoek van de gezondheidsdienst niet gewaar kan worden, welke dieren met abortus zijn besmet. De heer Dijkstra wees nog op het grote belang van het gebruik van roskam en borstel bij het vee. Dit scheelt wel een halve liter per dag. O. en O.-dag te Rijssen. Het quotum van de afdeling, dat de O. en O.-dag te Rijssen zou moeten be zoeken, was bepaald op 50. Dit aantal gaf zich staande de vergadering niet op. Het bestuur hoopte, dat velen alsnog mee zullen gaan. Gewassenkeuring. Na de bespreking van de O. en O.-dag kwam aan de orde de gewassenkeuring en het aanwijzen van keurmeesters. Over eenkomstig een vroeger besluit zullen zij, die het vorige jaar deelnamen, ook thans als deelnemer worden aangemerkt, tenzij zij vóór 14 Februari opgaven zulks niet te wensen. Verschillende leden gaven zich op voor deze keuring. Als keurmeesters stelden zich beschikbaar de heren G. J. Jansen, PI. Lubbersen, Joh. Groteboer en H. Koopman. Varkensmeslwedstrijd. De varkensmestwedstrijd, die in vele afdelingen reeds besproken is, bracht ook in deze vergadering een levendige discussie. De voorzitter deelde als toelichting mede, dat de B.O.O. al enkele jaren ge poogd heeft een donatie te krijgen. De G.O.S. nu heeft in het feit, dat de kwaliteit der varkens de laatste jaren schrikbarend is achteruitgagaan, aanlei ding gezien met de jonge boeren een wedstrijd aan te gaan in het mesten van varkens. Zij hoopt daarmede twee din gen te bereiken n.l. de jongeren-organi satie aan wat kasmiddelen te helpen en de kwaliteit der varkens op te voeren. De G.O.S. stelt n.l. voor elk varken, dat in deze wedstrijd op bacon-ge wiclit wordt afgeleverd, het commissiegeld anderhalf procent ter beschikking van de afdelingskas te stellen, terwijl de eoöp. aankoopverenigingen, aangeslo ten bij het Centraal Bureau, eveneens f2,50 beschikbaar stellen voor die deel nemer, welke hun voer daar betrekken. Er zal voorts een elitekeuring zijn, waarbij de afdeling, die de meeste pun ten behaalt, nog kans maakt f100.in de afdelingskas te ontvangen. De deelnemende varkens naar eigen inzicht te kiezen moeten als big ge merkt worden. Men behoeft ze niet zelf op het schot te hebben, hoewel dat na tuurlijk aanbeveling verdient. Bij de slachting en keuring naar kwali teit, welke naar men verwacht, alge meen zal worden ingevoerd, wordt een commissie uit de afdeling uitgenodigd en wordt een toelichting gegeven door keur meesters, niet door de G.O.S. aan te wijzen. De voorzitter zag hier een mooie kans om gelden te vinden ter dekking van de nieuwe zaaimachine en spoorde de le den aan allemaal mee te doen. Enkele leden betreurden het, dat de vrije handel niet op dezelfde basis kan meedoen als de coöperaties. De voorzitter zeide in dit verband, dat men het voer wel van de vrije handel betrekken mag, maar dat deze niet de donatie mag storten van f2,50. Hij meen de echter, dat men het pro en contra de coöperatieve gedachte hier maar in het midden moet laten, omdat deze zaak in Holten moeilijker ligt als elders, maar eensgezind moet helpen de kas te spekken. Uitvoerig werd over dit en andere pun ten gesproken, waarbij vooral nog tot uit drukking kwam, dat men na de oorlog bijna geen aandacht heeft geschonken aan de kwaliteit van het varken en dat dit wel spoedig zal moeten veranderen Staande de vergadering was er nog niet zoveel animo, maar het bestuur hoopt de leden thuis nog te bezoeken. Graslandkeuring 1951. Aan de deelnemers van de grasland keuring van het vorige jaar werden de uitslagen uitgereikt. De prijsui .deling zal nog volgen. De deelnemers werden als volgt geklasseerd: 1. A. J. Ribbink: 2. A. II. Stegink; 3. H. Stevens: 4. P. G. Cats; 5. Gebr. Arfman: 6. Gebr. Stevens; 7. Gebr. Veneklaas Slots; 8. Gebr. Bck- kernens; 9. G. J. Klaasses: 10. G. J. Meijerman: 11. W. F. Boode; 12. Gebr. Boode; 13. J. Roelvink; 14. J. W. Rei link: 15. J. W. Stevens: 16. G. J. Meilink. De voorzitter wees nog op het grote belang van een prima verzorging van liet grasland met het oog op de veevoe derpositie. Bij de rondvraag werden nog tal van vragen uit dc praktijk behandeld o.a. over de gunstige resultaten van Wester- wolds Raaygras onder haver en de plan nen van de B.O.O. in het komende jaar, welke een contributieverhoging noodza kelijk maken. Men heeft op het oog het stichten van kalverclubs, terwijl het secretariaat ge deeltelijk bezoldigd zal moeten worden. Het was al laat, toen de voorzitter deze goede vergadering sloot. OFFERBUSJES VAN DE OUDE BEGRAAFPLAATS GELICHT. Toen de doodgraver, de heer D. J. Pekkeriet, Woensdagmorgen zijn werk zaamheden op de oude algemene be graafplaats wilde aanvangen, kwam hij tot de ontdekking, dat een der deuren van het lijkenhuisje was opengebroken en dat de zich in dit vertrekje bevin dende vier offerbussen van de Ned. Her vormde en Geref. Diaconieën waren opengebroken en geledigd. Hij waarschuwde terstond de Rijks politie, welke onmiddellijk een onder zoek instelde. Het bleek, dat uit de kalkstenen rand, waarin het slot sloot, een stukje was weggeslagen, zodat men zonder moeite de deur kon openen. Het openbreken van de busjes met een knijptang of een ander ijzeren voorwerp was natuurlijk een klein kunstje. Zoals men weet hangen bij elke be grafenis aan de hekken der beide uit gangen twee busjes, welke na afloop in het lijkenhuisje worden bewaard. De dader moet met de situatie op de hoogte zijn geweest, omdat hij het goede ver trekje heeft geopend en het hangslot van het andere vertrekje niet gefor ceerd was. Ook is het mogelijk, dat hij onderdak voor de nacht gezocht heeft en na afloop van het gratis logies niet geschroomd heeft de beide diaconieën te benadelen. De buit zal echter wel niet groot geweest zijn, omdat de oude begraafplaats alleen nog maar wordt gebruikt in verband met eigen graven en de bussen juist in de maand Januari gelicht waren. De politie heeft nog de Rijkspolitie hond uit Borne laten komen, maar deze kon, omdat er al veel te veel sporen waren, natuurlijk geen goed werk meer doen. Het onderzoek wordt echter op andere wijze voortgezet. REUZE KRENTENWEGGE. De familie E. Dikkers-Rensen ont ving bij gelegenheid der geboorte van een jonge zoon van het gezamenlijk per soneel een krentenwegge van 1.50 meter lengte. BUITENGEWONE FILMVOORSTELLING TE RIJSSEN. Op Maandag 25 Februari des avonds 8 uur draait in het Volkspark te Rijssen de buitengewoon mooie en indrukwek kende film ,,Het Ghetto van Warschau" (De waarheid kent geen grenzen). Dit is een van de grootste verzetsfilms, die na de oorlog is vertoond. De strijd, die de film in beeld brengt, speelt zich af in de jaren 1940-1945 en men kan de groot ste Joden- en geloofsvervolging zien van alle tijden. AGENDA Vrijdag 22 Febr., 7.30 uur: Ontspan ningsavond Chr. Boerinnenbond en Chr. Jonge Boerenbond in Rehoboth. Zaterdag 23 Febr.: Jaarfeest C.J.M.V. „De Vriendenschaar" in Irene, 7.30 u. Zaterdag 23 Febr.: Landelijk spel „Mar tha" L.A.G. Laren in café „De Wip- perl", 's avonds 7 uur (zie annonce). Zaterdag 23 Febr.: Buurtfeest van de Buurtvereniging „De Molen" Pasto riestraat in hotel Vosman. Maandag 25 Febr.: Ledenvergadering afd. Dijkerhoek Bond van Platteands- vrouwen om 7 uur in „Het Bonte Paard". Dr Nagelhout spreekt over E.H.B.O. Dinsdag 26 Febr., 7.30 uur: N.C.R.V.- Steravond in gebouw Irene. Woensdag 27 Febr.: Jaarvergadering v. afd- Holten Bond van Plattelands vrouwen om 8 uur in hotel Hol ter man. Donderdag 28 Febr.: Gebouw Irene om 7.30 uur: Lezing over het belangrijke vraagstuk der aardstralen (zie annon ce in dit blad). Donderdag 28 Febr.: Laatste dag opgave invaliden voor boottocht Roode Kruis. Donderdag 28 en Vrijdag 29 Februari: Jaarfeest C.J.M.V. Dijkerhoek in het gebouw Bethanië. Vrijdag 29 Febr.: Definitieve oprich tingsvergadering Afdeling Holten van het Ned. Roode Kruis om 8 uur pre cies in hotel Holterman. Maandag 3 Maart: Ouderavond der O.L. Dorpsschool in Amicitia. Maandag 3 Maart: Ledenvergadering in zaal K. ter Horst om 7.30 uur van de Partij van de Arbeid. Dinsdag 4 Maart: Vergadering van Ge meentebestuur met kampeerplaats- vergunninghouders ir» hotel Holter man, 7.30 uur. Woensdag 5 Maart: Lezing van de heer Claessens te Raalte vanwege graan handelaren. Film over Dolomietmer- gel en landbouw, in Amicitia, om 7 uur. Toegang vrij. Donderdag 6 Maart: Propaganda-avond Ned Reisvereniging in Amicitia. On derwerp: „Het mooiste van Zwitser land" (met lantaarnplaatjes). 8 uur. 11 en 12 Maart: Jaarfeest C.J.M.V. in Irene. Opvoering van „Gebroeders Kalkoen". Woensdag 12 Maart (Biddag): Uitvoe ring Vereniging Volksonderwijs in Amicitia. Donderdag 27 Maart: Lezing v. Kunst club H.K.C. over glazenierskunst in Amicitia. H.H. SECRETARISSEN, welke cr prijs op stellen, dat een ver slag van de vergaderingen hunner ver eniging in ons blad wordt opgenomen, worden vriendelijk verzocht ons tijdig een convocatie te zenden. Wij kunnen dan onze maatregelen treffen en de ver gadering op de agenda plaatsen. Voor de dames secretaressen geldt natuurlijk hetzelfde verzoek. Bij voorbaat hartelijk dank. BOOTTOCHT VOOR INVALIDEN. Het bestuur van de afdeling Holten van het Ned. Roode Kruis verzoekt ons het volgende op te nemen: Vorige jaar werd voor het eerst door de Kring Overijssel een boottocht voor invaliden georganiseerd, welke aan een 60-tal lichamelijk misdeelden een week van ongekende en ongedachte vreugde en voldoening heeft mogen schenken. Ook dit jaar hoopt de kringcommissa ris, Dr Bense, weder zo'n tocht te orga niseren en hij heeft daarom de afdeling Holten uitgenodigd minstens één inva lide in de gelegenheid te stellen om mee te varen. Ons bestuur stelt zich gaarne bereid de kosten van één deelnemer of deel neemster voor zijn rekening te nemen en stelt belanghebbenden, welke menen, dat een invalide uit hun gezin hiervoor in aanmerking zou kunnen komen, zich vóór Vrijdag 29 Februari a.s. aan te melden bij de penningmeester der af deling, de heer W. ten Berge, p.a. hotel Holterman. Als hoofdregel zal worden vastgehou den aan de voorwaarde, dat deze boot tocht bedoeld is voor die invaliden, welke in het gewone leven niet in de gelegenheid zijn zich buiten hun woning te begeven. De boottocht zal waarschijn lijk worden gehouden achter in Mei. Bij meerdere opgave beslist 't plaat selijk bestuur, wie aan de tocht zal deel nemen. Nu de afdeling Holten door 't Hoofd bestuur is erkend als zelfstandige afde ling, zal op Vrijdag 29 Febr., 's avonds 8 uur precies, in hotel Holterman, de definitieve oprichtingsvergadering wor den gehouden. Ieder die lid wil worden is van harte welkom, de minimum-con tributie bedraagt f 1.per jaar. De reeds geworven leden of gevers van een bijdrage ontvangen een convo catie. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een dubbeltje; paar grolse kinderwanten: rechterwant, grijs met bont"; paar grolse wanten. Verloren: paar grolse wanten.

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1