Plaatselijk Nieuws Bestrijding der werkloosheid. No. 3. Jaargang 4. ZATERDAG 19 JANUARI 1952. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD len- De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.p. kwartaal Llms Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5Jt8S - 28Jf Adv.-prijs115 m.m. a contant)f 1.00. Iedere m.m. meer f 0.06 De werkloosheid, het schrikbeeld van elke arbeider, steekt haar kop weer op. De voorzitter van 't N.V.V., de heer Oosterhuis, heeft Zaterdag in Almelo een aantal cijfers genoemd, welke tot nadenken stemmen. Men behoeft het met de gedacnten, welke de heer Oosterhuis daaraan verbond, niet eens te zijn, om nochtans te er kennen, dat er een dreiging is, welke ons aan de dertiger jaren nerinnert, toen duizenden en duizenden de gang naar de stempellokalen moesten ma ken, omdat er voor hen geen werk was. De stoffelijke, maar vooral geeste lijke ontreddering, welke hiervan het gevolg was, gevoegd bij de invloed, welke de bezettingsjaren op ons volk hadden, zijn we nog niet of nauwelijks te boven. Zeer zeker is de thans gesigna leerde werkloosheid voor een groot deel een seizoenverschijnsel, maar het is opvallend, hoe elke winter het aan tal arbeiders, dat niet aan de slag kan blijven, groter wordt en hoe steeds minder mensen weer een plaats in het arbeidsproces terugvinden. Hoewel er in dit opzicht voor onze gemeente nog geen reden tot onge rustheid bestaat, doen zich toch reeds de symptomen voor, waarvoor wij, als we de noodzakelijkheid van industrie vestiging ook voor onze plaats be spraken, hebben gewaarschuwd. Wij hebben er n.l. bij de behande ling van het vraagstuk van de indu strialisatie van het platteland steeds op gewezen, dat de steden, die een deel van onze mensen door hun fa brieken tot zich trekken, als er slapte in de bedrijven zou komen, deze werk- forensen het eerste zouden afstoten. Afgezien nog van de overige niet te onderschatten bezwaren hield dit het ernstige gevaar in, dat daardoor de financiën van de woongemeenten, welke b.v. niet van de ondernemings belasting profiteerden, ernstig zouden worden ontwricht. Dit moest, zo hebben wij betoogd, mede een reden zijn om te trachten in onze gemeente kleine maar zo weinig mogelijk conjunctuurgevoelige bedrijven aan te trekken, welke aan het toenemend aantal arbeiders in onze gemeente werkgelegenheid zouden verschaffen. Men moet de moeilijkheden, daaraan verbonden, niet onderschatten. Het is niet een voudig om in een kleine gemeente, zonder verbindingen te water, indu strie aan te trekken. Dit is zeker niet gemakkelijk in een tijd van conjunc- tuurdaiing. De pogingen daartoe mo gen echter niet achterwege blijven. Wij hebben in onze gemeente een industrie-commissie en het is ons be kend, dat deze commissie niet stil zit, maar v/e zouden toch wel graag eens iets over de werkzaamheden van deze commissie wiilen horen. Als er nog wat van industrievestiging in onze plaats zal komen, dan moet het nu gebeuren. Het alternatief van het uitblijven van industrievestiging is, dat de ge meentelijke overheid zich thans reeds beraadt over eventuele werken, welke zouden kunnen worden uitgevoerd, wanneer ook hier zich een perma nente werkloosheid zou voordoen en er nog middelen te vinden zijn voor het uitvoeren van openbare werken. Die gelden zullen er moeten zijn, en het is dan beter productieve arbeid te doen verrichten, dan steun uit te betalen. We weten b.v., dat er in onze ge meente grote behoefte is aan een na tuurbad en dat er ook in ander op zicht verlangens bestaan, welke op deze wijze wellicht waren te bevredi gen. Het behoeven voorts niet uit sluitend overheidsorganen te zijn, welke hieraan hun aandacht zouden kunnen schenken, maar men zou ook particulieren kunnen inschakelen, om aan het ontwikkelen dezer plannen mee te helpen. Van de reservering en administre ring van openbare werken door de overheid voor het geval de werkloos heid grote vormen aanneemt, hoort men nog zo weinig en toch heeft het verleden ons geleerd, dat hieraan tij dig de grootst mogelijke aandacht moet worden besteed. Wij hebben hier in kort bestek en kele gedachten ontwikkeld, welke in genen dele aanspraak kunnen maken op volledigheid. Ze zijn niet bedoeld om ongerustheid te wekken, omdat daarvoor ook naar de mening van de regering nog geen directe aan leiding bestaat, maar ze lijken ons van voldoende plaatselijke betekenis om hier besproken te worden, vooral ook, omdat in het verleden in onze gemeente niet zulke gunstige erva ringen zijn opgedaan met de bestrij ding van de gevolgen der werkloos heid. W. B. DE WERELD HEEFT GEEN WACHTKAMER. De N.V.V. Bestuurdersbond heeft haar leden en ook talrijke niet-leden Zaterdag met de opvoering van dit toneelspel van Maurits Dekker door het Ned. Volks toneel een mooie avond bezorgd. Amicitia was tot de laatste plaats be zet toen de voorzitter, de heer Beijers, de aanwezigen welkom heette en zich in het bijzonder richtte tot de burgemees ter, Mr Enklaar, met zijn echtgenote, Mevr. Knipscheer en de districtsbestuur der van 't N.V.V., de heer J. Witteveen. Het speet spreker, dat Ds Knipscheer door ongesteldheid en Ds de Vries door drukke werkzaamheden verhinderd wa ren deze avond bij te wonen. De Bestuurdersbond belegt jaarlijks enkele avonden voor propaganda en ont wikkeling. De in een vergadering van de C.N.V.-bestuurdersbond onlangs ge dane uitlating, dat het N.V.V. zich uit sluitend bezig houdt met de materiële belangen der leden, wijst spr. volstrekt van de hand. Wie dit zegt, spreekt be wust onwaarheid of is met de ontwik keling van de vakbeweging niet op de hoogte. Het N.V.V. werkt ook terdege aan de geestelijke verheffing van de ar beiders, maar dit is een kenmerkend ver schil met de confessionele organisatie, het stelt zich niet op de basis van een bepaalde godsdienst. Onder zijn leden treft men Katholieken, prot. christelij- ken, buitenkerkelijken en humanisten. Ook de heer Witteveen wees in zijn propagandistisch woord nog even op de onjuistheid van deze uitspraak en spoor de de werknemers aan, niet alleen to neel- en propaganda-avonden te bezoe ken, maar de bestuurders actief bij te staan in hun actie voor lotsverbetering van de arbeiders. Het Ned. Volkstoneel bracht hierna 't toneelspel voor het voetlicht, dat reeds grote bekendheid heeft verworven en waarvan wij in ons vorig nummer een korte omschrijving gaven. Maurits Dek ker heeft getracht de materie der atoom energie daarin zo eenvoudig mogelijk te stellen. Toch zal het stuk niet door allen ten volle begrepen zijn. De spelers echter hebben het op een prachtige wijze uit gebeeld, vooral het spel van Jan Hund- ling als James Thomson, de zoon van de professor, was buitengewoon mooi. Deze werd dan ook bij het spontaan applaus aan het slot van het stuk, waarin de aanwezigen hun grote waardering ver tolkten, door zijn medespelers naar vo ren geschoven. Ook voor het spel der anderen, o.a. van Bé Schenk'als Mary en Annie Verhulst als Anne, de huis houdster, had men grote waardering, ter wijl ook Ben Groeneveld als prof. Thom son, Ferd. Sterneberg als de ingenieur en Hans van Meerten als generaal Green- way prachtig en sterk spel gaven. Het le bedrijf speelt in het laborato rium van een atoom-fabriek van de staat, waarin Prof. Thomson en zijn zoon James bezig zijn de laatste hand te leggen aan de rapporten over de ontdekking van Pyradium, een radio-actieve stof van grotere vernietigende kracht, dan alle tot nu toe bekende. De Staat, vertegen woordigt door Generaal Greenway, vraagt om een spoedige overhandiging van het rapport aan de z.g. verdedigings commissie. Hierin openbaart zich reeds het gewetensconflict bij de zoon, door de wetenschap, dat het werk der geleer den de vernietiging der beschaving in zich houdt. Een climax ontstaat aan het slot van dit bedrijf, wanneer een ont zaggelijke catastrofe op handen is door een bijna onafwendbare ketting-reactie van het in de kelders der fabriek opge stapelde pyradium. De alles verwoesten de explosie wordt afgewend doordat James zich opoffert en door de dodende gammastralen getroffen wordt. De beide overige bedrijven handelen over de korte periode, dat James nog te leven heeft en waarin de geestelijke spanning, die allen beheerst tot uitdruk king komt. Van aangrijpende kracht zijn de momenten in het hospitaal, waarin James zijn liefde bekent aan zijn collega medewerkster Dr Mary Holmes, en als de generaal het rapport over het pyra dium opeist, Prof Thomson, na een zware innerlijke strijd, zich aan de zijde van zijn stervende zoon schaart, evenals Mary, en het rapport vernietigt. De ing. George Benner aanvaardt de consequen tie van zijn eenmaal begonnen arbeid en volgt generaal Greenway om het werk voort te zetten. De voorzitter dankte het gezelschap met een paar hartelijke woorden voor zijn mooie spel en bood de dames een eenvoudig bouquet bloemen aan. Ten slotte werd nog een mooie verlo ting gehouden, waarvan de prijzen door de Holtense winkeliers gratis beschik baar waren gesteld. De heer Beijers had hen hiervoor in zijn openingswoord een woord van hartelijke dank gebracht. JAARVERGADERING VEEFONDS „ONS BELANG". Het Veefonds „Ons Belang" hield de vorige week Vrijdag haar jaarvergade ring in hotel Holterman onder voorzit terschap van de heer J. A. Nijenhuis. Nadat de notulen der vorige leden vergadering waren goedgekeurd, bracht de boekhouder, de heer G. J. Boks, ver slag uit van het Veefonds en 't Brand waarborgfonds over het afgelopen jaar. Hieraan ontlenen we, dat het ledental constant bleef, en aan het einde van het jaar 179 bedroeg. Eén lid heeft de ver eniging verlaten, terwijl één nieuw lid werd ingeschreven. Deze leden hadden verzekerd 798 runderen met een ver zekerde waarde van f 257.265, In de afdeling brandschade hadden geen onteigeningen plaats. Het veefonds moest 11 runderen overnemen, waar voor werd uitbetaald f 3750, De ontvangsten bedroegen f 4975,73 en de uitgaven f 4322,84, zodat er een batig saldo was van f 634,89. De boeken en bescheiden waren door de heren G. H. Bronsvoort en G. J. Meijer gecontroleerd en in orde bevon den, zodat op hun voorstel werd be sloten de heer Boks onder dankzeg ging voor zijn arbeid te dechargeren. Tot leden van de nieuwe kascommis- sie werden aangewezen de heren G. J. Meijer en A. Scheperman. De aftredende bestuursleden de heren G. Maneschijn en M. Stam, werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag werd besloten bij hoge uitzondering het rundvee maxi maal tot f 450 te verzekeren. Nieuw aangekochte runderen, welke op t.b.c. reageren worden van nu af aan niet meer in het fonds ter verzekering op genomen. Bij de openbare inschrijving voor de overname van onteigend rundvee was de heer A. Pagrach de hoogste bieder. UITGAVEN VOOR CULTURELE DOELEINDEN. De vermakelij khedsbelasting heeft in deze gemeente over het afgelopen jaar een bedrag van f 2278,68 opge bracht. Uit de desbetreffende cijfers valt af te leiden, dat voor uitvoeringen, concerten, sportwedstrijden, film en andere vertoningen in onze plaats een bedrag van f Lb.653,75 is besteed, ter wijl het aantal afgegeven plaatsbewij zen 11.486 bedroeg. Gespecificeerd zien deze cijfers als volgt er uit: De uitvoe ringen werden bezocht door 5381 perso nen, welke besteedden f 5788,15; con certen 1210 bezoekers ad f 1403,35; de sportwedstrijden 3666 bezoekers ad f 3108,25; en filmvertoningen 1229 be zoekers voor f 1354, RUND VEEFOKKERIJ BRON VAN LEVENSVREUGDE. De heer B. Oosterveld, inspecteur van het N.R.S., heeft de vorige week Vrijdag in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman een lezing met lichtbeelden gehouden over de zwart-bont rundvee fokkerij, welke lezing zeer goed bezocht was. De uitnodiging daartoe ging uit van de fokvereniging „Fries-Hollands" De voorzitter, de heer E. Aaltink, open de deze vergadering met een bijzonder woord van welkom aan het adres van de heer P. Dijkstra, onze boterdirecteur, en de heer J. W. Jansen, de administra teur van de controle-vereniging, welke een bijzonder aandeel hebben in het werk der vereniging. De heer Oosterveld heeft zeer veel we tenswaardigs verteld van de runderfok kerij en dit nog eens met lichtbeelden toegelicht. Hij heeft de aanwezigen daar mede een leerzame avond bezorgd. In zijn betoog wees spr. er op, dat hij, sprekende over het zwart-bonte veeslag, toch altijd gaarne zijn grote bewonde ring uitspreekt voor de rood-bontfok- kerij, zoals die in deze streken tot voor kort bijna uitsluitend werd beoefend. De rood-bont-fokkerij moet zich zelf bedrui pen, zodat het buitengewoon moeilijk is aan goede stieren te komen; gelukkig voor de zwart-bont-fokkerij in 't N.R.S.- gebied, dat zij Friesland achter zich heeft staan, waaruit zij thans kan putten. Spr. gaf een overzicht van drie ver schillende fokrichtingen en behandelde daarbij eerst Friesland. Voor omstreeks 30 jaar waren de Friese koeien groter, voor de begrippen van vandaag te groot. In 1933 is daar een radicale ommekeer in onststaan. De invloed van de stal Knol met de preferente A stier, Adema 197, heeft daarin een radicale verandering gebracht. Wat men nu als ideaal be schouwd is een mooi type verstopte koe met hoge productie, zo van 60007000 Liter, welke op z'n hoogst 8 weken droog staat, en dan weer best in conditie is. Voor de fokkerij moet men type en soort hebben en moet de combinatie vlees en melk in de juiste verhouding staan. In Noord-Holland geldt als ideaal een beste melkkoe, niet Fries, niet Gronings en ook niet Amerikaans. Men let daar uitsluitend op melk, naar exterieur wordt niet gekeken. Op de F.F. in Enschede stond aan de kop het Friese veeslag, dan het Drents-Overijsselse en vervolgens 't Hol landse. Van dit laatste was de productie geweldig, maar het exterieur viel tegen. Door het Friese bloed, dat thans wordt toegevoegd, door de aankoop van stieren, krijgt men er mooie typische melkkoeien. Spr. herinnerde er aan, dat men vroe ger een Groninger richting had, welke opgeld deed in de jaren 19251940. Het waren grover dieren, robuster, met zwa re benen en breder kruizen. Deze richting is thans van geen invloed meer, doordat het stamboek verzuimt heeft de goede richting aan te geven. De Overijsselse fokkerij was in 1920 nog niets, in de jaren 1920'40 kwam de overgang. In Enschedé werkte men practisch altijd met Friese stieren. Toen in 1938 op de N.R.S. tentoonstelling te Utrecht de provincies defileerden, lag Overijssel aan de staart. In 1949 was er weer N.S.R.-tentoonstelling en toen la gen de zwart-bonten van de zware grond in Overijssel o.a. van Hendrik Prins van het Kampereiland aan de kop. In 1948 was in Den Bosch de collectie van de lichte grond een openbaring. De Dr.-Ov. Bond stond op de F.F. aan de kop. Spr. behandelde vervolgens de pro fijten van de veeverbetering, de voe dering, verzorging in de winter en de plaatselijke en inter-provinciale organi- Wat de voedering betreft, waarschuw de hij voor het lange hooi. Er moet vroeg en veel gemaaid worden. Spr. heeft het meegemaakt, dat er dieren 28 Mei in de naweide kwamen en nadien geen oud gras meer geproefd hebben. Voorts moet goed ruwvoeder worden verbouwd, bieten, goed kuilvoer, aardappelen, enz. Aan de stalverzorging mankeert hier nog zeer veel. Het vee moet geregeld schoongehouden en gepoetst worden. Arbeidsvreugde. Een Friese boer vertelde hem eens, dat hij voor hij naar bed ging, met de vrouw achter de koeien ging zitten om een siga ret te roken. De aanblik van zijn goed verzorgd vee gaf deze man een grote mate van levensvreugde. De boer moet weer arbeidsvreugde vinden in de ver zorging van zijn veestapel. Uitvoerig ging spreker in op de pro ductiviteit, welke 7000 liter en meer kan bedragen. Men kan deze echter niet on beperkt opvoeren. Een pink-vaars kan geven 32004000 liter met goed vet, de oudere koe 50006000, de besten 6500 1. Een goed bedrijfsgemiddelde is het voor naamste en dat krijgt men nog maar zo niet naar boven. Voorts beval spr. aan, toch vooral te, spuiten tegen het verwerpen en vooral tegen mond- en klauwzeer. Deze ziekte is voor de dieren pijnlijk en voor de boe ren schadelijk. Ten opzichte van de veeverbetering en bedrijfsverbetering merkt spr. op, dat be langrijk is de erfelijke aanleg. Er is ver schil van productie bij hetzelfde voer. De normale weg naar veeverbetering is hoofdzakelijk een kwestie van de beste stieren. Over de k.i. wordt nog verschillend gedacht. Spr. ziet hierin een geweldige stimulans op de weg naar veeverbete ring. De prijs van de stier is van minder betekenis geworden, omdat men veel meer dieren kan bevruchten. Zij werkt tevens de uniformiteit in de hand, zodat men hetzelfde beslag krijgt. De Handels bank te Meppel had een stier, welke 5000 bevruchtingen op zijn naam heeft. In Drente en Overijssel staat men er knap voor, aldus de heer Oosterveld en begint het er op te lijken, dat men nu ook een woordje gaat meepraten. Volgde men tot nu toe de statistieken, dan le verde Friesland aan fokmateriaal het leeuwenaandeel. De tijd is nu gekomen, dat men ook in deze gewesten wat tam tam kan maken, omdat men afzet moet hebben voor het fokvee en ook voor het gebruiksvee. De Drents-Overijsselse Cen trale Vereniging, opgericht op initiatief van wijlen Dr Anema, verzorgt de recla me in binnen- en buitenland, daardoor voornamelijk in staat gesteld door de. K.I.-verenigingen, zodat allen, welke daarvan gebruik maken, hiertoe bijdra gen. Er zullen plaatselijke vertegenwoor digers gekozen wprden, die als aankno pingspunten voor deze handel zullen die nen. Spr. noemde ten slotte nog enkele cij fers omtrent de gemiddelde melkproduc tie in tal van landen en werelddelen over 1950. Nederland staat daarbij aan de spits. In liters: Canada 1637, Amerika (U.S.A.) 2400, Denemarken 3432, Frank- Zwitserland 2880, Gr. Brittanië 2783, Australië 2498, Nieuw Zeeland 2550 en rijk 1840, Nederland 3805, Zweden 2940, de Bondsrepubliek (Duitsland) 2474. Lichtbeelden. Aan de hand van lantaarnplaatjes gaf de heer Oosterveld de aanwezigen een zeer goede indruk van de betekenis van de verzorging van het weiland, de stal ling en stalverzorging en liet hij de stie ren en koeien de revue passeren, welke deel uitmaakten van de keurcollectie, welke op de F.F. te Enschede werd tentoongesteld. Een indrukwekkend beeld van het prachtige fokmateriaal, dat momenteel in Drente en Overijssel de grondslag vormt van de zwart-bont-fokkerij, met AGENDA. Zaterdag 19 Jan.: Demonstratie mest- verspreider om 2 uur bij Erve Nij- kamp van de heer H. J. Rensen te Dijkerhoek. 19 t.m. 26 Jan.: Candidaatstelling Lid Verenigd College Waterschap „De Schipbeek". Zaterdag 19 Jan.: Uitvoering Larense Accordeonvereniging om half acht in café „De Wippert". Zaterdag 19 Jan.: Sociaal Fonds Bouw bedrijf. Inlevering zegelkaarten 4de kwartaal 2-5 uur P. F. van Doorn. Maandag 21 Jan.: Jaarvergadering Fok- vereniging „Fries-Hollands" om 7.30 uur in Stationskoffiehuis M. Kalfster man. Maandag 21 Jan.: 2 uur Opening Bloe- menzaak Larenseweg 3 (zie annonce). Maandag 21 Jan.: Jaarvergadering v. Boerendochtersvereniging om 7.30 u. zaal hotel Holterman. Dinsdag 22 Jan.: Feestavond van de Buurtvereniging „De Bargschild" in hotel Holterman. Dinsdag 22 Jan.: Praatavond „Jong Holten" in café „Het Bonte Paard", aanvang half acht. Woensdag 23 Jan.: Praatavond „Jong Holten" in de Beuseberg bij J. A. Groteboer. Aanvang half acht. Donderdag 24 Jan.: Gecombineerde ver gadering Schoolkring Dijkerhoek en vereniging Plaatselijk Belang om half acht in café'„Het Bonte Paard". Vrijdag 25 Jan.: Voorlichtingsavond Bouwspaarkas in café Maats om 7.30 uur. Dinsdag 29 Jan.: Heropening van het gebouw Irene des avonds 7.30 uur. Donderdag 31 Jan.: Uitvoering van O. C.H. in Irene. Opvoering van het bij bels drama „Esther" (zie annonce). Vrijdagavond 1 Febr.: Openbare verga dering V.V.D. in hotel Holterman. Aanvang half acht. Vrijdag 8 Febr.: Boekbespreking door de heer Kolk uit Laren (Gl.) om 7.30 uur in Amicitia voor afd. B.v.O.L.O., Plattelandsvrouwen Holten en Dij kerhoek en Jong Holten. Donderdag 14 Febr., Causerie-avond v. Loterij club Dr Nagelhout schilders uitwisseling. prachtige melklijsten en hoog vetgehalte. Er werden dieren vertoond met een jaarlijkse productie van 6000 tot 7000 liter en 4.20 tot over de 4.40 vet. De veehouder, welke zich hiervoor in teresseert, schaffe zich de catalogus aan, welke door de Centrale Vereniging ter bevordering van de fokkerij en afzet van het zwart-bonte vee voor Drente en Overijssel te Zwolle wordt uitgegeven tegen de prijs van 50 cent. De heer Oosterveld had de aandacht der aanwezigen met zijn causerie, en plaatjesvertoning zo in beslag genomen, dat het huishoudelijk gedeelte der ver gadering tot een volgende keer moest worden uitgesteld. De. voorzitter bracht hem dank voor deze bijzonder leerzame avond. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Anneke Jantine, dv. J. Aan stoot en G. W. Beltman, Beuseberg 14. Ondertrouwd: J. W. Baltes, 19 jr. en J. Volkerink, 23 jr. Gehuwd: H. J. Paalman, 25 jr. en J. Koetsier, 20 jr. Overleden: A. Stevens, 81 jr., echtg. van D. B. Nijland, Holterbroek 10. Ingekomen: F, van der Scheer van Lichtenvoorde naar Burg. v. d. Borch- straat 10. Vertrokken: J. H. Koetsier van Look 85 naar Diepenheim. S. Slim van Beuseberg 93 naar 's Gravenhage. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: halsdoek; baco-sleutel. Verloren: portemonnaie met inhoud; rechter want; Grolse want; want van jaeger wol. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestr. 55 (telef. 352). PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. 9 uur en 10.30 uur Ds Knipscheer. Dijkerhoek. 10 uur Eerw. Heer Klein Onstenk van Schalkhaar. Geref. Kerk. 9.30 uur (Bed. H. Av.) en 2.30 uur (Bed. H. Av. en Dankz.) Ds Hoogkamp. KEURING VOOR DIENSTPLICHT. Van de lichting 1953 zullen 28 inge schrevenen op 22 Januari a.s. te Hen gelo voor de keuringsraad moeten ver schijnen; de overige 13 worden op 19 Juni a.s. gekeurd. DIEFSTAL KOPEREN POMPEN. Tegen het einde der vorige week zijn uit weilanden aan de Larense weg drie koperen pompen ontvreemd. Het mocht de Rijkspolitie alhier gelukken de ver miste pompen op te sporen en enkele dagen later een der daders er waren er vermoedelijk twee op te sporen. De pompen werden nog intact aange troffen bij een Almelose opkoper. De politie aldaar heeft een zekere F. H. L. uit D. van zijn bed opgelicht. Hij is voor onderzoek naar hier overgebracht.

Holtens Nieuwsblad | 1952 | | pagina 1