Plaatselijk Nieuws Negentienhonderd één en vijftig exit gebleven en van de gemeentelijke ver antwoordelijkheid. Wat blijft er over van de standing der gemeenten, wan neer deze in steeds groter getale wor den gedwongen tot het volgen van een gedragslijn, die niet in overeenstem ming is met hetgeen er van de overheid mag worden verwacht. Tot nu toe hebben wij weten te ver mijden, aldus de burgemeester, die weg te gaan, maar indien ook van ons een financieringspolitiek gevraagd wordt, die in strijd is met de geldende normen, zal van ons een zware beslissing wor den gevraagd. Spr. vraagt zich af of wij niet leven in een gezagscrisis, waaraan zo spoedig mogelijk een einde dient te worden ge maakt. Los gezien van eigen goede fi nanciële positie, is er veel reden tot bezorgdheid. Ondanks de voor kort zorgelijke be grotingspositie is hier nog wel iets tot stand gebracht. De woningbouw ont wikkelde zich boven verwachting, zo dat er in plaats van 13 woningen 20 gebouwd konden worden. De electrifi- catie van de Beuseberg, de stichting van een lagere landbouwschool, de verbete ring van de Burg. v. d. Borchstraat zijn allemaal objecten, welke dit jaar tot stand gebracht konden worden. Spr. dankt voor de nuttige en vrucht bare samenwerking en dankt voor het vertrouwen, waarin gehandeld kon wor den. In het bijzonder brengt spr. dank aan de heren wethouders en gemeente secretaris, wier hartelijke vriendschap hij weer in zo rijke mate heeft mogen Nog enkele dagen en 1951 ligt weer achter ons. Toegevoegd aan de lange reeks van jaren, die wij het verleden noemen. Negentien honderd één en vijftig exit, van het toneel. Voorbij voor eeuwig en altijd. In de laatste dagen van het jaar, vlak voor Oudeajarsavond, denken we nog eens terug aan veel dingen, die zo een heel jaar door de revue passeerden. Een jaar, rijk aan herinneringen. Voor de één meer, voor de ander minder. In dit overzicht, in deze terugblik over het jaar, dat ging, willen wij enkele ge beurtenissen, die meer of minder in het middelpunt van de belangstelling heb ben gestaan, nog eens naar voren bren gen. 31 Januari. Het echtpaar M. Weg- stapelA. Jansen, aan de Larenseweg, herdenkt zijn gouden huwelijksfeest. 1 Februari. De heer Klaas Brinkman herdenkt de dag, dat hij voor 40 jaar in dienst trad als machinist bij de Coöp. Fabriek van Melkproducten „De Vrij heid". Zeer velen komen de jubilaris ge lukwensen, o.w. burgemeester Mr W. H. Enklaar, die mededeelde, dat het H.M. de Koningin had behaagd hem te begif tigen met de bronzen medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. 19 Februari. Ten gemeentehuize werd bericht ontvangen, dat aan de Over ijsselse Landbouw Maatschappij voor onze gemeente een lagere landbouw school is toegewezen. 6 Maart. Burgemeester Mr W. H. Enklaar opent de nieuwe zaak van de heer Dolman en prijst de durf en onder nemingsgeest van het echtpaar Dolman. Er werden bij de officiële opening veel bloemen aangeboden. 14 Maart. Ds Jac. de Vries, Ned. Herv. pred., maakt als geestelijk verzorger in opdracht van de Emigratiecommissie van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk een tocht naar Canada a.b, van het s.s. „Volendam". De „Volendam" vertrok op 14 Maart. Onder de 1539 passagiers bevonden zich 10 Holtenaren, n.l. de fam. M. Veldhuis van de Larenseweg en de heer D. J. Nijland te Espelo. - De voor genomen uitbreiding van het Waterschap „Salland" begint vastere vormen aan te nemen. Blijkens aankondiging van het Waterschap „Salland" ligt vanaf 13 April ten gemeentehuize gedurende 30 dagen ter inzage een nieuwe reglement van het Waterschap, tegen welks vaststelling gedurende 30 dagen bezwaren kunnen worden ingebracht. Te Raalte wordt in verband met deze voorgenomen uit breiding een grote protest-vergadering gehouden, waar o.m. wordt besloten tot opstelling van een bezwaarschrift, dat zal worden ingediend bij het bestuur van het Waterschap. 28 April. De heer Ab Willems opent zijn schoen- en zadelmakerij aan de De- venterweg. De laatste Holtense inge zetene, die als militair in Indonesië ver toefde, de sergeant-verpleger B. Soer, laatstelijk gedetacheerd op Biak (Nieuw- Guinea) keert in Holten terug. De heer J. H. Assink, directeur van het Postkantoor, wordt door H.M. de Ko ningin begiftigd met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het was het vorige jaar 40 jaar geleden, dat de heer Assink in dienst trad bij de P.T.T., doch het jubileum werd toen wegens bijzondere omstandig heden in zeer intieme kring herdacht. De Directeur-Generaal der P.T.T. stuurde de heer Assink telegrafisch bericht van de onderscheiding en enkele uren later werd de jubilaris het ere-metaal op de borst gespeld door de Inspecteur der P.T.T., de heer Hesseling te Zwolle. 1 Mei. De heer Roelofs herdenkt het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad van wijlen de heer J. G. P. Müller. Hij wordt door H.M. de Koningin begif tigd met de ere-medaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. 2 Mei. Het echtpaar A. J. Nijkamp en Zw. NijkampBrinkman viert zijn gou den huwelijksfeest. Velen, w.o. burge meester en mevr. Enklaar, kwamen hun gelukwensen aanbieden. 3 Mei. Concours-Hippique van „De Bergruiters" in „Twennaarsweide". Pl.m. ondervinden en ook de ambtenaren en arbeiders dankt spr. voor hun plichts betrachting. De Pers, die een trouwe gast was bij onze vergaderingen in 1951, wil spreker gaarne danken voor de wijze, waarop zij zich van haar taak gekweten heeft, en hoopt, dat zij zich ook in het komen de jaar van de verantwoordelijkheid van een objectieve berichtgeving be wust zal zijn. Spr. dankt ook in het bijzonder de gemeentebode. Het nieuwe jaar staat voor de deur. In de wereld rondom ons gist het. Laten wij ons daardoor niet van onze plicht afhouden. Op de Deventer Lebuinustoren staan de zinvolle woorden: Fide Deo vigila, consule fortis age. (Op God den Heer vertrouwen, Met waakzame ogen schouwen, Verzinnen eer beginnen En kloeke daden minnen.) Spr. wenst alle aanwezigen met hun gezinnen gezegende Kerstdagen en een in alle opzichten goed en voorspoedig 1952. De heer Wegstapel spreekt als oudste raadslid woorden van dank aan 't adres van de Voorzitter, wiens stimulerende arbeid dit alles heeft mogelijk gemaakt en wenst allen de moed en de kracht toe opdat het werken in gezamenlijk ver band en in de hier heersende prettige verhouding doorgang kan vinden. God geve, dat het zo mag zijn, aldus besluit de heer Wegstapel zijn toespraak. 2000 belangstellenden genoten op dit hippisch festijn. De fraaie zilveren beker, beschikbaar gesteld door het Prov. Be stuur, kwam definitief in het bezit van „De Bergruiters". Het was een ouder wetse Hemelvaartsdag. Een enorm be zoek van dagjesmensen. 5 Mei. Herdenking op de Canadese be graafplaats op de Holterberg. 1400 schoolkinderen leggen bloemen op de graven der gesneuvelden. Namens de Canadese regering wordt het woord ge voerd door de ambassadeur van Canada, Mr Dupuy. 7 Mei. Op de Rijksweg HoltenDeven ter te Dijkerhoek tussen de smederij van Broekhuis en „De Rinkelaar" over komt de Wegenwachter Henk Bonhof een ernstig ongeluk, dat de dood ten gevolge heeft. Bonhof reed dagelijks met zijn gele combinatie het traject Deven terGoor v.v. en was langs de hele route zeer populair. Onze plaatselijke Motor en Automobielclub heeft zich bij de be grafenis doen vertegenwoordigen. 10 Mei. Ten Gemeentehuize heeft de aanbesteding plaats van het bouwen van de lagere landbouwschool met woning. De fa. G. A. Platvoet is de laagste van de 35 gegadigden, met f 57.800. 12 Mei. De heer Aanstoot opent zijn rijwielzaak annex winkel aan de Larense weg in het pand, voorheen bewoond door de Gebr. Veldhuis. 18 Mei. „Feesttrein" rolt binnen. Hon derden Holtenaren, w.o. de schooljeugd, begroeten de „electrische". „H.M.V." brengt een muzikale hulde aan de Direc tie en Raad van Commissarissen van N.S. en een 300-tal genodigden, die in deze „feesttrein" hadden plaats genomen. Burgemeester Mr W. H. Enklaar ver tolkte de grote dank der ingezetenen en bood een 2-tal door mevr. Ans de Mik de Boer vervaardigde tegels aan met het opschrift: Holten meer rechtstreeks en sneller verbonden met Nederland (gem. wapen) Gemeentebestuur van Holten V.V.V. Handelsvereniging danken N.S. 21 Mei. „H.M.V." in uniform. De voor zitter van de supportersvereniging „H. M.V.", de heer J. Wiggers, biedt in „Ami- citia" de uniformen, een cadeau van de burgerij, aan het korps aan. Tal van sprekers, w.o. burgemeester Enklaar, voeren het woord en feliciteerden de mu zikanten met het fraaie uniform. De voorzitter van „H.M.V.", de heer A. Westerik vertolkte de grote dank van het korps. 23 Mei. Tijdens een vergadering, die gehouden wordt in hotel „Holterman", wordt besloten tot oprichting van een Rode Kruis-afdeling. 29 Mei. De heer Van Lindenberg opent zijn zakenpand aan de Kolweg. Burge meester mr W. H. Enklaar en de ge meente-secretaris, de heer S. Sikkes, geven van him belangstelling blijk en wensen de heer Van Lindenberg en zijn echtgenote veel voorspoed in dit fraaie pand. 4 Juni. In de bestuursvergadering van het Groene Kruis wordt door de voor zitter, de heer W. Beijers, aan de oud wijkverpleegster, Zuster A. Oostindië, de zilveren legpenning voor 25-jarige dienst vervulling uitgereikt. Zuster Oostindië was ruim 19 jaar in Holten werkzaam, met grote liefde en toewijding steeds haar taak vervullend. 14 Juni. Na een filmavond in „Ami- citia" wordt besloten tot het oprichten van een afdeling „E.H.B.O.". Een groot aantal personen gaf zich spontaan als lid op en er werd een voorlopig bestuur gekozen. Huize „De Berg", vele jaren de woning van onze vorige burgemees ter, wijlen de heer A. P. R. C. Baron van der Borch van Verwolde, wordt aange kocht door de heer J. H. ten Bos, in dustrieel te Almelo. De landbouwer W. van de Borkeld doet bij de Rijks politie aangifte van diefstal van een grote veldkei. 30 Juni. Hengelo (G.) bracht voor „H.M.V." de victorie. De 107 punten waren ruim voldoende, voor promotie naar de hoogste afdeling, n.l. de Vaan delafdeling. In Hengelo (G.) was het di rect feest, doch dit was niets vergeleken bij de blijde intocht in Holten. 5 Juli. In een buitengewone zitting van de Raad wordt het 100-jarig be staan van de Gemeentewet herdacht en wordt eerbiedige hulde gebracht aan de geniale schepper van deze wet, de grote staatsman Johan Rudolf Thorbecke. 19 Juli. Op het Nationaal Zangcon cours van de Chr. Gem. Zangvereniging te Hoog-Soeren behaalt „Soli Deo Gloria" met 321 punten een eerste prijs in de afd. „Uitmuntendheid" en promoveerde naar de Ere-afdeling. Bij terugkomst in Hol ten werd met „H.M.V." voorop een rond gang door het dorp gemaakt, waarna een welverdiende huldiging plaats vond. 20 Juli. Door de leerlingen der o.l. Dorpsschool wordt afscheid genomen van meester Gaakeer en diens echtge note wegens vertrek naar Piershil. 9 Augustus. In een spoedeisende raadsvergadering wordt besloten tot de bouw van 8 woningwetwoningen aan de Noordzijde van de Kolweg. 11 Augustus. Twee uur met „O.C.H." in de Hongaarse Puszta. Het openlucht spel „Stefan Borkos" wordt door de Ontspanningsclub „Holten" schitterend gespeeld op het terrein bij de Feestbo- men. 't Was een experiment, dat volle dig slaagde. 22 Augustus. Aanbesteding van het bouwen van 8 woningwetwoningen aan de Kolweg. 23 inschrijvingen. Hoogste f 83.000. Laagste f 64.790. Begroting f 76.960. 24 Augustus. In de spoedeisende raads vergadering doet burgemeester Enklaar de verheugende mededeling, dat het B. en W. gelukte met de Coöp. Boerenleen bank „Holten" tot overeenstemming te zijn gekomen over een geldlening groot f 150.000. Het bestuur der Bank heeft de moeilijkheden, waarin de gemeente was geraakt, aangevoeld en ons door het verstrekken van deze lening voor een belangrijk deel uit de impasse geholpen, aldus mr. Enklaar. 15 September. Burgemeester mr Enk laar richt zich in „Holtens Nieuwsblad" tot de ingezetenen met de concrete vraag: „Wie is genegen om de gemeente Holten ten behoeve van de woningbouw geld te lenen tegen een rente van 4 Op deze vraag komt een concreet ant woord van tal van ingezetenen. Binnen een week wordt f 60.000 van het beno digde bedrag ad f75.000 toegezegd en 14 dagen na de oproep van de eerste burger der gemeente is een bedrag van f 85.000 beschikbaar. 17 September. In tegenwoordigheid van tal van genodigden heeft in het café Maats de officiële opening plaats van het nieuwe bankgebouw der Coöp. Boe renleenbank „Holten". 21 September. Het echtpaar Broers Schöppert, Larenseweg, herdenkt zijn 50-jarig huwelijksfeest. 22 September. Mevrouw de Wed. F. W. Oosterkamp opent haar nieuwe winkel in de Kerkstraat. Tal van ingezetenen zonden bloemen er^ velen, o.w. de bur gemeester, kwamen de fam. Oosterkamp gelukwensen. In een spoedeisende raadsvergadering wordt besloten tot het bouwen van het 2e achttal woningen aan de Kolweg. Burgemeester Enklaar prijst in deze vergadering nogmaals de grote burgerzin der ingezetenen. 1 October. In de o.l. school te Espelo wordt door ouders en leerlingen afscheid genomen van de heer en mevrouw Snij ders en een hartelijk welkom toegeroepen aan het nieuwe hoofd, de heer Hiddink, en zijn aanstaande vrouw. 5 October. Naar schatting pl.m. 150 mensen verdringen zich voor de zaak van de heer Schoneveld in de Oranje straat om getuige te kunnen zijn van de eerste televisie-uitzending in ons dorp. 17 October. De Afdeling Holten van de O.L.M. herdenkt 60-jarig bestaan. Vele bloemstukken, tal van fraaie ea- deaux en gelukwensen worden het be stuur, dat recipieerde in hotel „Holter man", aangeboden. „H.M.V." bracht een serenade. De revue „In 60 jaor, wat er lèèft en tot greui kump" (auteur de heer Mans Krikkink) was prachtig. 17 tot 25 Oct. Bijna 90 van de bevol king neemt deel aan het bevolkings onderzoek op tuberculose. 23 October. Het echtpaar H. J. Stok kers—Wansink in de Binnenstraat her denkt zijn 50-jarig huwelijksfeest. 1 November. In de Pastoriestraat was het Donderdag 1 November feest ter ge legenheid van het gouden huwelijksfeest van het echtpaar G. Schöppers en H. M. SchöppersKuil 20 November. De heer J. Paalman, blokwachter N.S., herdenkt zijn 40-jarig ambtsjubileum en ondervindt van vele zijden belangstelling. 22 November. Het verenigingsgebouw „Rehoboth", dat deze zomer op het ter rein van de Geref. Kerk aan de Stations straat verrees, wordt officieel in gebruik genomen. 26 November. Opening van de geheel verbouwde en gemoderniseerde groente-, bloemen- en fruitwinkel van de dames Wed. v. d. Vlies en OtterPaskamp. Burgemeester Enklaar, die de officiële opening verrichtte, noemde het pand een prachtige aanwinst niet alleen voor de Oranjestraat, maar voor het hele dorp. 29 November. De Commissaris der Koningin in de provincie Overijssel, Ir J, B. G. M. Ridder de van der Schue- ren, brengt in tegenwoordigheid van de chef van het Kabinet, dr Diesch, het ge bruikelijke vierjaarlijks bezoek aan onze gemeente. De Dijkerhoekse schooljeugd zong voor de hoge gast een speciaal ge componeerd welkomstlied. 30 November. Een bijzondere dag voor een aantal ingezetenen van de Beuzeberg. In de avond van deze dag werden 36 boerderijen aan het electrische net aan gesloten. 12 December. Herdenking 25-jarig be staan gebouw „Bethanië" in Dijkerhoek. In de kerkdienst op Zondagochtend 9 December wordt door Ds Jac. de Vries dit zilveren jubileum herdacht, terwijl Donderdagavond 13 December een enigs zins feestelijke herdenking plaats had. 20 December. De Lagere Landbouw school aan de Oranjestraat wordt offi cieel'geopend in zaal Vosman, in tegen woordigheid van tal van autoriteiten. Namens de Minister van Landbouw sprak de Directeur van het Landbouw onderwijs, Ir N. van Vliet. 25 December. In de o.l. school te Es pelo wordt tijdens de viering van het Kerstfeest afscheid genomen van „mees ter" Volkers uit Nijverdal, die 38 jaar leider van het Zondagsschoolwerk in HeihuizenEspelo is geweest. 31 December. „Holtens Nieuwsblad", het in Holten 't meest en 't best gelezen blad, bestaat 3 jaar. En hiermede besluiten we dit chrono logisch overzicht 1951, dat in geen geval aanspraak wil maken op volledigheid. J. W. VERGADERING A.R. KIESVER. De leden van de A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" kwamen Donder dagavond in vergadering bijeen onder presidium van de heer J. Wiersma, die de vergadering opende na gebed en het laten zingen van Psalm 75 vers 1. Na een kort woord van welkom dooi de voorzitter en afhandeling van enige ingekomen stukken werd door de heer J. Wiggers een inleiding gehouden over het onderwerp „De Christelijke pers", op welk onderwerp een geanimeerde bespreking volgde. Tot voorzitter werd gekozen de heer P. v. d. Muelen, die voor enige tijd ge leden als zodanig bedankte wegens huise lijke omstandigheden. In een vorige ver gadering was reeds gepoogd ip deze va cature te voorzien, doch hierin slaagde men toen niet. Nadat de candidatenlijst voor de Tweede Kamer-verkiezing was besproken en de agenda voor de vol gende vergadering waarop de heer G. W. Rietman een inleiding zal houden ,over Artikel 14 van het Program van Beginselen (Beteugeling der Volkszonden) was vastgesteld sloot de heer v. d, Meulen deze bijeenkomst met dank aan God. Kerstfeest in EspeEo-school. Afscheid van „meester" Volkers. Het Kerstfeest van de Zondagsschool vereniging „Helhuizen-Espelo", dat in de namiddag van le Kerstdag werd ge vierd in de O.L. school te Espelo, droeg deze keer een apart karakter, doordat deze middag afscheid werd genomen van de heer J Volkers uit Nijverdal, die gedurende 38 jaar leider van deze Zondagsschool is geweest. Dit werk, klein begonnen in 1913, is onder de zegen des Heeren steeds meer uitgegroeid en de laatste jaren bezochten gemiddeld 45 a 50 kinderen de Zondagsschool, die gehouden wordt in het gebouwtje in de Heihuizen. De heer Volkers liet bij de aanvang van het Kerstfeest zingen drie couplet ten van „Komt allen tezamen", las ver volgens Joh. 1 1-5 en Joh. 3 19 en ging voor in gebed. Na een kort openings woord droeg hij de leiding over aan de heer J. Westenberg uit Nijverdal, die hierna de heer A. Volkers Jr. gelegen heid gaf tot het houden van de Kerst vertelling (Lucas 2). Onder leiding van de heer J. Nijssen uit Nijverdal werd door de kinderen vervolgens een Kerstdeclamatorium uit gevoerd, afgewisseld met 't zingen van Kerstliederen door de kinderen en de aanwezigen. De heer J. Maatman vertelde 'n mooi Kerstverhaal over „Penkie reist naar Bethlehem". Een tiental jongens en meisjes nam deze middag afscheid van de Zondags school, t.w. Jannie Kolkman, Jan ten Dam, Albert Paalman, Mineke Nijland, Gerrit Blankena, Gerritje Leunk, Henk Paalman, Gerritdina Lubbersen, Dina Struik en Willy Slijkhuis. De heer Wes tenberg reikte aan allen een bijbeltje uit en zeide o.m. tot de scheidende leer lingen: „Gebruik die bijbel als een gids in heel je leven, want dit is een gids, waarop je kunt vertrouwen en veilig kunt reizen". J. Volkers Door de heer Volkers werd hierna af scheid genomen van de Zondagsschool, bij welke gelegenheid hij de volgende woorden sprak: Al voel ik door Gods genade nog niet veel van de last der jaren en de gebre ken des ouderdoms, als men de 76 is gepasseerd, voelt men zich toch ouder worden. Ik heb 38 jaren ons Kerstfeest met veel genoegen mogen leiden, uitge zonderd dat van 1944, toen we als ge volg van oorlogsgeweld geen Kerstfeest hebben gevierd. Evenveel jaren mocht ik hier Zondagsschool houden en ik voelde mij altijd zeer aan dit werk ge bonden, zodat het mij niet gemakkelijk valt om te scheiden. Acht en dertig jaar, een hele tijd, en als ik aan 1913 terug denk, dan zie ik me nog fietsen met 2 vrienden de berg over, op zoek naar Heihuizen. Geen van ons drieën wist precies waar we het doel van onze reis moesten zoeken. Het was op Hemelvaartsdag van 1913, toen we reeds om pl.m. half zeven des morgens ergens in de berg tussen Hol ten en Haarle van onze fietsen stapten, 't Was alles donker om ons heen. Plot seling hoorden we een haan kraaien en we gingen op dat geluid af. We kwamen bij de boerderij van de heer Herder. Daar we al gauw bemerkten, dat deze familie rooms-katholiek was, vroegen wij, of ze ons de weg konden wijzen naar een hervormd gezin. Men verwees ons naar de heer E. Krikkink en na enig vragen hadden we deze man ge vonden, die voor ons werk ook de rechte man was. We hebben van hem zeer veel steun en medewerking bij ons Zondagsschoolwerk ondervonden. Voor onze Zondagsschool vonden we onder dak in 't jachthuisje bij Biesters (Vrug- gink), dat ons bereiidwillig werd afge staan. Met 12 kinderen begonnen, breidde het aantal zich gestadig uit. We moch ten steeds veel hartelijke vriendschap en sympathie ondervinden en ik mag niet nalaten U allen hiervoor zeer har telijk te danken. Ook spreek ik op dit ogenblik gaarne een woord van dank aan het adres van de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Holten en Okken- broek, waarvan wij altijd veël steun mochten ondervinden bij ons werk. Het is met een gevoel van weemoed dat ik hier sta, omdat ik een afscheids woord moet spreken. Afscheid moet nemen van het werk, dat mij lief is. Nu weet ik en ik wil dat ook hier uitspreken dat ons werk geenszins zonder gebrek is. Dat was ook mijn werk niet, maar, waar het onze be geerte is de kinderen te leiden tot de Heiland, die Zelf Zijn bijzondere aan dacht aan de kinderen schonk, dan mag de zegen des Heeren op die arbeid wor den verwacht. Ik zal mij nu terug trekken en al valt mij dit niet gemakkelijk, ik kan het met een gerust hart doen, omdat 'n flinke staf van medewerkers on langs nog versterkt met de heer Nijs sen hier blijft. Onze arbeid was mensenwerk en dus onvolkomen, maar God heeft in Zijn gunst naar we mogen geloven op ons werk Zijn zegen willen leggen. Moge de Heere ook in de toekomst door het werk onder de kinderen hier Zijn kerk bouwen. In deze 38 jaren heb ik met vele broeders samengewerkt, met enkelen kort, met anderen reeds lang. Allen hartelijk dank voor uw medewerking en steun. In 't bijzonder dank ik mijn vriend Westenberg, met wie ik reeds zo vele jaren mocht samenwerken in dit deel van Gods wijngaard. Moge het mooie Zondagsschoolwerk hier ongehinderd doorgaan. Ouders, blijft dit werk steunen, zoals ge dit al tijd hebt gedaan, met uw gebed en uw offervaardigheid. Het Zondagsschool werk in Helhuizen-Espelo zal vruchten blijven dragen tot eer van Gods Naam, zo besloot de heer Volkers zijn met een stille aandacht beluisterde toespraak. De heer H. Slijkhuis las hierna een gedicht voor, hetwelk gemaakt was door de voorzitter van de vereniging, de heer H. Krikkink, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. AFSCHEID VAN DE HEER VöLKERS. Kerstfeest 1951. Volkers afscheid, even denken. Neen, daar wil men zo niet aan. Gij hebt al zo vele jaren Aan 't hoofd der Zondagsschool gestaan. Volkers, Zondagsschool en Kerstfeest Groeiden hier zo sterk inéén, Dat men zich eerst moet bedenken, Hoe lang is dat nou geleên. Acht en dertig jaren al reeds Zijt gij steeds naar hier gegaan. Acht en dertig malen met ons Hier naar 't Kerstfeest opgegaan. Toen gij deze taak aanvaardde Op de roepstem van den Heer: Ga in wegen, ga in heggen, Toen kwaamt gij naar deze buurte, Breng ze tot Mij, meer en meer, Iedere Zondag, schoon of triest. Volkers bleef niet in gebreke, En dit werk, dat werd U lief. Eerst was 't maar een nietig aantal, Zo als ieder hier wel weet. En met Kerstfeest dan te zamen Opgepropt in „Biesters" keet. Later in het nieuw gebouwtje, 't Aantal kind'ren groeide meer en meer, 't Is met 't Kerstfeest al te klein weer, Zo als ook op deze keer. Zo werd dan deez' schone arbeid Uw kracht in opdracht van den Heere, Steeds door U verzorgd, geleid, Steeds belangeloos gewijd. 't Zij voor kort of langer tijd, Zeker, gij had ook uw helpers, Waarvoor enkelen airede Bijna in dit werk vergrijsd. Zij hebben U met hunne krachten Steeds in alles bijgestaan. En het werk, dat U te zwaar werd Met blijmoedigheid gedaan. Sterke God hen in dit leven, In wat werd en moet gedaan. Maar neem namens onze Schoolkring Onze harte-dank hier aan. En gij, Volkers, nu gij aanvoelt, Dat uw kracht het niet toelaat, Langer dit werk te verrichten, En gij voor het laatst hier staat, Voor het laatste, neen, wij hopen, Zo Zondags eens met heel mooi weer, Maar met 't Kerstfeest U toch zeker, Weer te zien nog menig keer. En ofschoon wij weten, Volkers, Dat gij niet streeft naar loon of eer, Maar dat gij dit al gedaan hebt Slechts in opdracht van den Heer. Nu gij dan op deze stonde Als leider hier voor 't laatste staat, En het werk, dat gij begonnen, Hier aan anderen overlaat, Nu aan mij werd opgedragen Door ouders, kind en vriendenschaar, U hier openlijk dank te brengen, Wat ik slechts met schroom aanvaar, Nu breng ik hier namens allen Die hier met U zijn vereend, Terugblik over het jaar dat ging.

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 2