Waterschap „De Schipbeek" „CHRISTUS' GEBOORTE" „SOU DEO GLORIA" heeft van krachtige samenwerking. Vol gens spr. heeft het niet zo lang geduurd dat de school werd toegestaan, maar men kan van verschillende data uit gaan. In 'n kort historisch overzicht schetste spr. de groeiende betekenis en behoefte aan landbouwonderwijs, waarvoor op de huidige begroting 11 millioen gulden is uitgetrokken. Maar er is dan ook een grote verandering gekomen in de men taliteit van de boer. Voor 75 jaar moest zo'n school worden opgelegd, nu tekent zich dagelijks de behoefte af en wordt er om gevraagd. In 1922 ontstond de eerste school van dit type en nu zijn er 240. Spr. zou de wens willen uitspreken, dat er meer gemeentebesturen zo diligent waren als het gemeentebestuur hier. Spr. richtte zich vervolgens tot de heer Snijders, wien hij er op wees, dat vele ogen op hem gericht zullen zijn en waarvan hij hoopt dat hij het in hem gestelde vertrouwen zal weten op te brengen. Dit onderwijs is iets moois. De middelen worden er steeds geraffineer der door om meer uit de grond te ha len. De productiviteit moet worden op gevoerd, maar daarvoor moet aan de jonge mensen de kennis zo snel moge lijk bijgebracht worden. Spr. hoopte, dat de school niet alleen aan de ver wachting van de burgervader, maar ook aan die van de boerenbevolking zal voldoen. Geschenken en een rij van sprekers. Ir Baas wees op de bijzondere taak om de jongens van 13-18 jaar te winnen en te vormen. Mogelijk is dat op nog jongere leeftijd zal worden begonnen. Als grote achtergrond van alles staat de landbouw. Het onderwijs bestaat uit 't bijbrengen van een theorie, die zeer nauwkeurig afgewogen wordt op zijn practische waarde. Spr. richtte zich in het bijzonder tot de heer Snijders en zegt, overtuigd te zijn, dat deze zich op dezelfde wijze zal weten in te werken als in Espelo. De heer J. H. Sprokkereef, voorzitter van de O.L.M. afdeling, sprak van de grote vreugde en voldoening, welke 't besluit van 20 Januari van de Minister veroorzaakte. Het was voor hem een bewijs, dat de boerenstand, naast de bloeiende handel en actieve midden stand, waardig gekeurd werd 'n eigen school te bezitten. Voor de stuwende leiding van de burgemeester en het werk van het gemeentebestuur en van vele anderen bracht hij dank. Het is een grote voldoening voor de bevolking. Voor de burgemeester is het werk niet afgelopen, nu hij voorzitter van de schoolcommissie is, waardoor een waar borg is geschapen, dat dit een school is voor de gehele bevolking. Spr. bracht ook de jongeren dank. De heer J. Wegstapel sprak namens de Coöp. Handelsvereniging, Boeren leenbank en Zuivelfabriek „De Vrij heid" woorden van gelukwensen en hij deelde mede, dat deze met de O.L.M.- afdeling de tuinaanleg aanbieden. Ook deze spreker memoreerde de grote vol doening en dankbaarheid voor deze school. De heer H. W. ten Velde bracht hulde namens de vrije veevoeder- en kunst- mesthandelaren en hoopte, dat de school een zegen mag zijn voor de boerenstand. Spr. bood een microscoop aan; 'n kost baar geschenk, dat hij met de heer D. J. Wansink overhandigde. De heer Doesburg van de V.V.M. sprak in dezelfde geest en bood een pro jectie-apparaat aan voor lantaarnplaat jes en filmpjes, terwijl zijn maatschap pij zich geheel ter beschikking stelde, als er nog wensen zijn. De heer Wiersma complimenteerde namens de C.B.T.B. en wenste ook de heer Snijders geluk;. De inspecteur van het L.O., de heer Dubel uit Deventer, sprak van een ver lies door het vertrek van de heer Snij ders bij het lager onderwijs, maar hij wilde dit gaarne nemen, omdat deze nu in breder verband meer kan doen. Namens de vereniging Jong Holten sprak de heer J. H. Veneklaas Slots de gelukwensen uit en herinnerde er aan, dat in November 1945 door de vereni ging reeds opgewekt was tot oprichting van een lagere landbouwschool. Men moet deze school niet zien als een poli tieke- of richtingsdaad, want allen kun nen er door haar karakter gebruik van maken. Spr. bood mede namens de bce- rendochtersvereniging een electrische wandklok aan. Verder spraken nog: mevr. Nagelhout namens de Plattelandsvrouwen; de heer L. C. van de Bovenkamp, architect: de heer Odink uit Markelo, die mede na mens de aannemers en de afdelingen Bathmen en Markelo cadeaux aanbo den. De heer H. J. A. Koldeweij wees in 't bijzonder op de plicht der ouders om nu hun zoons naar deze school te zen den, omdat dit kapitaal zijn rente zeker zal opbrengen. Nog spraken de heer N. de Jong uit Enschede, als collega van de heer Snij ders; de heren Platvoet en Heinhuis als aannemers, terwijl de heer H. W. Over- meen namens de Bijenvereniging 'n kast met bijen aanbood. De heer Snijders richtte gelukwen sen tot de boeren. Zelf heeft hij grote dankbaarheid. Hij hoopt het gestelde vertrouwen niet te beschamen en hoopt dat dè school mag leiden tot verhef fing van de boerenstand- De gevers dankt hij voor hun ca deaux, die dankbaar worden aanvaard. Slotwoord. In een kort slotwoord bracht Mr En klaar ten slotte dank aan allen die nog het woord voerden. Wij stellen het op prijs, dat de O.L.M. als 't ware terug treedt en de school daarmede op brede basis stelt. Spr. verzocht Z.E. de Minister te be danken voor zijn schriftelijke belang- stelling. I Ook bedankte hij voor de prachtige cadeaux, bloemen van de O.L.M., van de Fa. Wonnink en Holterman, de mon sters van de N.V. Granaria, Eeftink, Al melo, Firma Eggink, Doesburg, Masig- luten, N.V. Sas van Gent, die waarde volle leermiddelen zijn betreffende de meststoffen, granen, dolomietmergel en de mogelijkheden inzake mais. In het bijzonder noemde hij de Boe renleenbank, die de financiering moge lijk maakte. Dit alles is de kroon op het werk der laatste jaren. Mogen wij dan dit verslag eindigen met het opschrift op de gedenkplaat in de hal van de school. „Tot verheffing van de boerenstand gesticht en gebouwd in den jare 1951." Mr W. H. ENKLAAR, Burgemeester. B. J. VENEKLAAS SLOTS, Weth. M. TEESELINK, Wethouder. S. SIKKES, Secretaris. Ir J. BAAS, Rijksconsulent. J. H. SPROKKEREEF, Voorzitter O.L.M. Holten. A. J. SNIJDERS, hoofd der school. L. C. v. d. BOVENKAMP, architect. VERENIGD COLLEGE LAAT ZWEM MEN IN DE SCHIPBEEK TOE. HARTELIJK AFSCHEID VAN Mr Dr JORDENS. De kwestie van het zwemmen in de Schipbeek heeft al twee jaar lang telkens opnieuw een punt van be spreking uitgemaakt, zowel in het dagelijks bestuur van 't waterschap „De Schipbeek" als in het Verenigd College. Dat men niet tot een beslis sing kon komen, lag niet zo zeer aan de meerdere of mindere besluitvaar digheid van het college, als wel aan de aard van het onderwerp. De be langen welke het waterschap te be hartigen heeft zijn uitsluitend zake lijk, dit in tegenstelling met die, wel ke door gemeenten worden verzorgd. Verschil van mening over deze zake lijke belangen is altijd mogelijk na tuurlijk, maar zij leidt toch meestal niet tot een vertroebeling van de goede geest in de vergadering. An ders wordt het wanneer, zoals in de kwestie van het zwemmen, zekere gevoeligheden om de hoek komen kijken, die men om der lieven vredes willen maar liever ontziet. Vandaar dat de hele zwemkwestie al twee jaar lang slepend werd gehouden, en ook thans niet tot een oplossing zou zijn gekomen, als de financiële toestand van het waterschap niet zo wanhopig was als thans. Bij de behandeling van de begroting 1952 op 10 November meende mr dr Jordens uit Deventer, dat de regeling van de zwemkwestie een belangrijke bron van inkomsten voor het water schap zou kunnen opleveren. Spr. dacht aan zwemkaarten, die naast de wandel- kaarten zouden kunnen worden afge geven, en die dan tegen een redelijk bedrag verkrijgbaar moesten worden gesteld. Hierbij ging de heer mr dr Jor dens uit van de toestand, zoals deze al jaren lang bestaat en het waterschap alleen maar geld kost. In het bijzonder dacht mr dr Jordens aan de Buurser- beek met omgeving, het recreatieoord van Enschede en omgeving. Jaarlijks komen hier duizenden en duizenden mensen rust en verpozing zoeken. En kelen slechts stellen zich in het bezit van wandelkaarten, waarmee men de kaden van de Buurserbeek mag betre den. De grote massa echter trekt zich van de bordjes „Verboden Toegang" al bitter weinig aan en veroorzaakt schade aan de kaden, welke door het hoofd van de technische dienst van 't water schap begroot wordt op 3 a 4000 gul den per jaar. Het schijnt uitermate moeilijk te zijn om de naleving van dit verbod af te dwingen, daarvoor in het aantal overtreders te groot. Mr dr Jor dens wilde nu door het afgeven van wandelkaarten annex zwemkaarten trachten deze invasie van vacantiegan- gers onder enig toezicht te krijgen en uit de opbrengst van legesgelden niet alleen de jaarlijkse schade aan de ka den te gaan bestrijden, maar er tevens een bedragje van over te houden. De „gevoeligheden", die reeds eerder naar voren waren gekomen, meende mr dr Jordens op een dood spoor te kunnen brengen, door duidelijk uiteen te zetten uit welke gezichshoek deze kwestie z.i. door het waterschap moest worden bekeken. Aan de raden van de gemeenten over welker grondgebied de Schipbeek stroomt, is bij de wet de verplichting opgelegd de verordeningen te maken, die in het belang der open bare orde, de zedelijkheid en de ge zondheid werden vereist. Het water schap heeft uitsluitend de behartiging van zakelijke belangen ten doel, zodat het Verenigd College de kwestie van 't zwemmen in de beek alleen kan bena deren uit een oogpunt van oeverbescha diging en oeverbescherming. Er werd in die vergadering van 10 November geen beslissing genomen. Maar, en dit was enige vooruitgang, de kwestie werd verwezen naar het dagelijks bestuur, met het verzoek ten spoedigste te komen met een afgerond en vastomlijnd voorstel. MOEILIJKHEDEN. Intussen deden zich enkele moeilijk heden voor, die noodzaakten de kwestie grondig te regelen. In Haaksbergen was iemand bekeurd omdat hij in de Schip beek had gezwommen, terwijl hij in 't bezit slechts was van een wandelkaart. i Content en contant JGaan hand in hand. (adv.) i iiiiiiiiiiiiimiiiiiim HEDENAVOND 8 UUR in de NED. HERV. KERK Kerstoratorium uit te voeren door de Chr. Gem. Zangver. met medewerking van TILLY REISINGER, piano, G. VAN BOLHUIS, orgel. KEES DEENIK, bariton, Deuren open: 7.30 uur. Door de kantonrechter werd hij echter vrijgesproken, omdat de secretaris-ont vanger van het waterschap bij afgifte der wandelkaart op een desbetreffende vraag had geantwoord, dat op die kaart niet stond vermeld, dat het zwemmen in de beek verboden was. In een ter zake door het hoofd van de technische dienst werd deze gang van zaken be treurd. De opzichter, de heer Roerdink, deel de in de vergadering mede, dat sinds 1934 de opvatting was gehuldigd, dat een wandelkaart slechts toegang gaf tot de kaden en niet tot de beek zelf. Op de verbodsborden langs de kaden stond ook overal uitdrukkelijk ver meld: Toegang tot de kaden en Schip beek verboden. Bestond er geen eenstemmigheid over de regeling van de zwemkwestie in het dagelijks bestuur en het Verenigd Col lege, ook de beide hoofden van dienst waren het in dit opzicht niet met elkaar eens. De door beiden ingediende rap porten getuigden er van. Ook de besprekingen in het Verenigd College die aan de behandeling van 't eigenlijke onderwerp voorafgingen. De heer Kamphuis uit Neede wilde het hoofd van de technische dienst uit nodigen de debatten bij te wonen, op grond van billijkheid. Uit hoofde van zijn functie was de secretaris immers al tegenwoordig. Mr dr Jordens was 't met deze opvatting niet eens. De rege ling van het zwemmen in de beek is een kwestie van bestuursbeleid, aldus spr., en hierover heeft het Verenigd College alleen te beslissen. Het lid van het dagelijks bestuur, de heer Groot- hornte uit Neede, was van oordeel, dat de zwemkwestie moest worden bespro ken buiten de twee ingediende rappor ten om. De wafergraaf vond het onjuist een discussie uit te lokken tussen beide hoofden van dienst. Wanneer we liet zwemmen willen verbieden, aldus spr., staat de technische dienst achter ons. De heren Te Raa uit Neede en het lid van het dagelijks bestuur, de heer Sprokkereef uit Holten, voelden meer voor het standpunt van de heer Kamp huis en wilden het hoofd van de tech nische dienst tot de besprekingen toe laten. Het lid van het dagelijks bestuur, de heer Van der Veen uit Diepenheim, had niet de indruk gekregen, dat het rapport van de secretaris-ontvanger op verzoek van het dagelijks bestuur was uitgebracht, zoals de watergraaf mee deelde. GEEN OVEREENSTEMMING IN DAGELIJKS BESTUUR. In het dagelijks bestuur is over deze zwemkwestie geen overeenstemming bereikt, aldus de watergraaf. Vandaar dat het gekomen is met een compromis voorstel. Dit houdt geen algeheel zwem- verbod in, maar ook geen algehele toe lating. In de gehele benedenloop vanaf de Wippertstuw tot aan Deventer wordt het vrije zwemmen verboden, dit met het oog op de aldaar aanwezige zwem inrichtingen. Verder wordt het zwem men toegestaan aan hen die in het be zit zijn van een wandelkaart en f 1. extra betalen voor toegang tot de beek. Mr dr Jordens zette nog eens uitvoe rig zijn standpunt uiteen. Spr. hoopte, dat de discussieswaardig zouden wor den gevoerd en niet konden worden vergeleken met die van de raad van „Zwinderen". Onjuist vond spr. het voorstel van 't dagelijks bestuur, voor zover dit het vrije zwemmen in de ong. 20 km lange benedenloop der beek ver biedt. Spr. vond het nuttig de stichting van zwembaden te bevorderen, maar onbillijk vond hij het en ook niet lig gende op de weg van het waterschap de zwembaden in een bevoorrechte po sitie te brengen. De Schipbeek is een publiek water en moet door het publiek kunnen worden gebruikt. Voorts voel de spr. veel voor het geopperde plan de ingelanden van betaling van een extra bedrag vrij te stellen. De watergraaf meende, dat een af zonderlijke regeling voor ingelanden moeilijk uitvoerbaar zou zijn. Persoon lijk had hij er overigens geen bezwaar tegen de gehele beek voor zwemmen vrij te geven. Het bestuurslid, de heer Van der Veen, was aanvankelijk voor een alge heel verbod en tegen de afgifte van zwemkaarten, maar hij wijzigde zijn standpunt nogal eens, zo zelfs, dat de heer Hazewinkel hem niet meer kon begrijpen. (Wij ook niet! Verslaggever Holtens Nieuwsblad.) Tenslotte stonden twee opvattingen lijnrecht tegenover elkaar. De ene wil de algehele vrijheid met hier en daar in verband met de toestand van de kade bordjes, waarop „Hier niet zwemmen", terwijl de andere een algeheel verbod wilde met hier en daar bordjes, waar op: „Zwembad! Zwemmen toegestaan". Voorts was er nog een afwijkende op vatting, die ontheffing van het alge hele verbod iets ruimer wilde en daar onder ook wilde doen vallen „zwem- gelegenheden" als bij „Den Broam" en bij de theetuin Bos. De discussies werden met grote le vendigheid gevoerd. In de loop hiervan riep de heer Kamphuis de watergraaf zelfs toe: „Als uw voorstel wordt aan genomen, wordt U directeur van het zwembad „De Schipbeek". Tenslotte werd het voorstel van het bestuur, nadat het overeenkomstig het verlangen van de heer Jordens was ge wijzigd, aangenomen met 7 legen 6 stemmen. Tegen stemden de leden van 't dage- PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag 9 en 10.30 uur Ds Knipscheer. (In beide diensten col lecte voor het Kerkkoor.) Ie Kerstdag 9.30 uur Ds de Vries en 10.30 uur Ds de Vries (medewerking Kerkkoor). 2e Kerstdag 10 uur Ds Knipscheer. Bijkerhoek. Zondag 10 u Ds de Vries. (Collecte voor Bethanië.) Ie Kerstdag 10 uur Ds Knipscheer. 2e Kerstdag geen dienst. Beide Kerstdagen in alle diensten te Holten en Dijkerhoek collecte voor Kerk en Wereld. Geref. Kerk. Zondag 10 uur Ds Hoog kamp en 2.30 uur Ds Brinkman van Rijssen. (In beide diensten extra col lecte voor Art. 13, predikantswedu wen en wezen.) Ie Kerstdag 10 en 2.30 uur Ds Hoogkamp. 2e Kerstdag 10 uur Ds Schenk van Enter. lijks bestuur Sprokkereef en Van der Veen en de leden van het Verenigd College Kamphuis, Te Raa, Looman en Hazewinkel. Een voorstel van de heer Van der Veen om de ingelanden gratis te laten zwemmen werd aangehouden. De in verband hiermede nodig ge worden wijziging van de leges verorde ning werd vastgesteld met de stemmen van de heren Sprokkereef, Van der Veen, Kamphuis, Te Raa en Looman tegen. De leges van zwem-wandelkaar- ten werden vastgesteld op f2.per persoon en f 2.50 voor het hele gezin. Afwezig waren de leden Kormelink uit Neede en Scheperboer uit Bathmen. AFSCHEID Mr Dr JORDENS. Wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd moest mr dr Jordens met in gang van 1 Januari a.s. ontslag nemen als lid van het Verenigd College. Veer tien jaar lang heeft hij zijn stem in dit college laten horen en dat er naar ge luisterd werd, bleek wel uit de waar derende woorden die in deze vergade ring tot hem werden gericht. Als eerste sprak de heer Sprokkereef het scheidende raadslid toe. Namens de leden van het kiesdistrict Bathmen dankte spr. de heer Jordens voor het vele en belangrijke werk voor het waterschap verricht. „Gij waart een sie raad voor het college", aldus spr. „Het spijt ons, dat ge nu, terwijl gij nog zo vitaal zijt, afscheid van ons moet ne men. De belangen van het waterschap hebt gij steeds voor ogen gehad." De heer Hazewinkel roemde 't door zicht van mr dr Jordens. „Als we in de knoop zitten", aldus deze spr., „dan trekt, als U begint te spreken, de nevel op". De watergraaf schetste in het kort de vele problemen, aan welker oplos sing de heer Jordens heeft meegewerkt. „U bent hier gekomen in een moeilijke tijd", aldus spr., „de tijd na de uitvoe ring der verbeteringswerken, waarin de verhouding in het Verenigd College en ook in het dagelijks bestuur niet zo goed was als nu. Over de kwestie van het stroomzand hebt U veel verstandige woorden gesproken. Het is jammer, dat U ons thans gaat verlaten. Het dagelijks bestuur is U veel dank verschuldigd. Vaak hebt U ons in het rechte spoor gebracht als we eens scheef gingen." In zijn dankwoord liet de heer Jor dens uitkomen, dat hij 14 jaar geleden in het waterschap was gekomen als „de stoute jongen". Hij had zich n.l. weieens tegen het waterschap verzet. Spr. had echter zoveel vriendschap ondervonden, ook bij zoveel verschil van mening, dat zijn gang naar het waterschap steeds een vreugde is geweest. Hartstochtelijk beroep op Staten- Generaal. Waterschap ten einde raad. In een hartstochtelijk pleidooi heeft het Verenigd College van het water schap zich gewend tot de Staten-Gene- raal om hulp. Het waterschap kan, daar het niet verantwoordelijk is voor het vele Duitse stroomzand in de beek, de kosten van ruiming niet voor zijn reke ning nemen. Deze kosten lopen in de honderdduizenden guldens. Tot nu toe heeft de Schipbeek bij de autoriteiten geen gehoor gevonden. HET SLOT VAN DE WINKELWEEK. Maandagavond werd in café Maats de uitslag bekend gemaakt van de slag zin van de winkelweek. De voorzitter van de Holtense Handelsvereniging, de heer H. J. Wansink, maakte bekend, dat de slagzin luidde: Koopt Uw Sint Nicolaascadeaux bij de winkeliers aangesloten bij de Holtensche Ilandelsvereeniging. Voorts werd bekend gemaakt, dat 79 prijzen waren uitgeloofd en dat de uit slag van de eerste 10 prijzen was: 1. H. J. Aafstink, Oranjestraat 17 (kachel). 2. W. Beijers, Holterberg 13 (ligstoel). 3. A. Stegeman, Lichtenberg 9 (casette Gero). 4. J. Schippers, Neerdorp 105 (kamerlamp). 5. G. Kooijmans, Dorpsstraat 64 (electrisch strijkijzer). 6. R. Bronsvoort, M 291, Markelo (kapstok). 7. D. J. Marsman, Laren (koffer). (6 messen). 8. H. Bronsvoort, M 291, Markelo 9. J. Mossink, Kolweg (paar hansen). 10. G. H. Paalman, Neerdorp (fietsband). De heer Wansink bracht ten slotte dank aan allen, die aan het welslagen van de Winkelweek hebben meege werkt. Er zijn nog enkele prijzen, welke in café Maats kunnen worden afgehaald. BURGERLIJKE STAND. Geboren; Mannes, zv. M. Scholman en J. Beltman, Beuseberg 15. Gerritje Hendrika, dochter van M. Elbersen en E. Wegstapel, Neerdorp 37 Aaltje, dv. H. Koopman en B. Kruitbosch, Deven ter weg 2. Gehuwd: J. W. Meijerman, 26 jr. en J. Koopman, 23 jr. J. G. Schoneveld, 28 jr., Markelo, en H. L. Veneklaas, 29 jaar. Vertrokken: A. D. Baars en gezin, van Burg. v. d. Borchstraat 6 naar Rijswijk (Z.H.). FILMAVOND DIJKERHOEK. Donderdagavond werd voor de leden van de Schooikring Dijkerhoek in café „Het Bonte Paard" alhier met het eigen projectie-apparaat een filmvoorstelling gegeven, die goed bezocht werd. De voorzitter, de heer G. H. Wanders, heette de aanwezigen welkom en ver welkomde in het bijzonder de nieuwe le den, d eheren Rodenburg en Pessinlc. Als hoofdfilm werd gedraaid een film over Bali, het prachtige en wereldbe roemde eiland in de Indische archipel. De film was getiteld: „Bali, het eiland der demonen". Met nog enige komische filmjes was dit een aardig programma, waarvan de aanwezigen zeer genoten hebben. In de pauze werd getracteerd en aan het slot van de avond dankte de voor zitter allen voor hun opkomst. Medegedeeld werd, dat de gezellige avond van de Schoolkring gehouden zal worden op Donderdag 17 Januari a.s. KERSTWIJDING HERV. VROUWEN. De Ilerv. Vrouwenvereniging „Ora et Labora" alhier hield Donderdagavond 20 Dec. j.l. haar Kerstwijdingsavond. De zaal van Holterman, stemmig met groen en kaarslicht versierd, was geheel ge vuld, toen mevrouw De Vries de avond opende en allen, ook de mannen, die van hun belangstelling blijk gaven, hartelijk welkom heette. Wij willen, zo zei zij, naar het doel van onze vereniging, van avond ons scharen rondom de Kribbe van Bethlehem en in woord en lied ons bewegen om het wezenlijke van Kerst mis. Ds. de Vries verzorgde het eerste liturgische gedeelte van het keurig ge stencilde programma. Op schone wijze werd in dichtvorm het oude Kerstverhaal voorgedragen. Er was een koortje ge vormd, dat op zeer verdienstelijke wijze kerstliederen zong, afgewisseld met voor dracht van gedichten door mej. Wolters, mej. L. Wegstapel en mej. ter Beek. Tijdens de pauze liet men zich de cho colade en slagroomcakc goed smaken. Afgewisseld met kerstkransjes en kren tenbollen was dat een mooie tractatie, waarmee één der Holtense bakkers de vereniging had verrast. Mevrouw de Vries droeg na de pauze een Kerstverhaal voor van Rie van Ros- sum, „Het Hemelhof" genaamd, dat niet na tiet indruk te maken. Zo wisselden zang en woord elkander af en het was elf uur voor iemand er erg in had. Een korte samenspraak door de dames Muller en Meyer besloot deze stimmige en goedgevulde avond. Mevrouw Beltman maakte zich tot tolk der aanwezigen, door mevrouw de Vries van harte te bedanken voor haar leiding. Het is, zo zeide ze, mede aan U te danken, dat we na zo'n korte tijd van bestaan op zulk een goede wijze als vereniging ons Kerstfeest mochten vieren. Met het „Dankt, dankt nu allen God" werd deze eerste kerstwijdingsavond van de jonge vereniging besloten. De heer PI. Wolbers zorgde op uit stekende wijze voor de orgelbegeleiding. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen Groepsbureau der Rijkspol. te Holten, Oranjestraat 55, Tclef. 352. Gevonden: Een br. leren damesporte- monnaie met inhoud: gebreide handsch.; wollen hoofddoek; rechter Grolse want; blauwe portemonnaie met inhoud; rech ter Grolse want. Verloren: Een linker gebreide hand schoen; beige ceintuur; kinderhand- schoentje en mutsje; mil. baret; kinder- wantje; jongensfiets; Grolse want; bon kaart; portemonnaie, inh. pl.m. f200. gebr. wollen damesvest. PERSONENAUTO'S BOTSTEN. Woensdagmorgen had op de Rijks straatweg te Dijkerhoek een botsing tus sen twee personenauto's plaats. Op het moment, dat de heer J. W. K. uit Deventer de weg naar Dijkerhoek wilde inslaan, was de heer G. A. D. uit Heemstede bezig hem met z'n auto in te halen om hem voorbij te rijden. Een botsing was onvermijdelijk, zodat de bei de wagens samcnklittcn en dwars over de weg kwamen te staan. Het ongeval liep met enkele materiële schade goed af. De Rijkspolitic onderzoekt nu of K. de richtingaanwijzer niet tijdig heeft uitgestoken, dan wel of D. deze niet tij dig heeft opgemerkt.

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 2