IHHEUn Een vette koe iAlb. Mulder! Woer bliewt de lotten Holtens Nieuwsblad 28e l Nu ie witter a aantocht is! j Uitvoeringen 1 Grote Verkoping N.S. Materieelpark breidt zich uit. Officiële publicaties. Voetbal Gebr. Schipper! Gebr. Schuppsri Gebr. Schuppert Verenigingen, kondigt Uw aan in het lillllllllIlilllllllllllllWllllllllllllUlillilll HOOFDPRIJS: ter waarde van plm. f 1000.- Zanguitvoering van H.G.K. DANSEN in calé „De Wipper!' Amer, werk-, regen- en winterkleding MANUFACTURENHANDEL l!ll!llill!ll!llllll!lllll!llllllll!lllllllll!!llllllllllll!l!IIISIIIIIIIIIII!ill!ll!il!llllllilllllllllllllll!llllllllllllllll!ll!lllllllll!IINIilllll!!lllllllll!ll!ll!ilHIIIIIlllllllllllllill!lll!lllll!lllill!llllllllllllllll"l Ja, dat hebben de mensendie zich in Rijssen met de organisa tie van de landelijk bekende Rijs- sense Marktverloting -plegen bezig te houdende laatste weken vaak moeten horen: Woer bliewt de lotten Dat er vertraging is opgetre denvergeleken bij andere jaren kan men de ijverige leden van de verlotingscommissie aller minst in de schoenen schuiven. Andere dingen zijn schuld aan dit oponthoud. Maar, al is er dan enige afwijking in die zin dat de verloting enkele weken achter opis geraakt, dat wil niet zeg gen, dat zij als geheel niet vol komen overeenkomstig is aan haar voorgangsters en misschien wel juist door het feit, dat het nu „kort dagwordtaïlerwege weer de grootste belangstelling op zich zal weten te verenigen. De Rijssense verloting is sedert lang in onze omgeving een attractieve najaarsgebeurtenis, waaraan vrijwel niemand zonder belangstelling voorbijgaat. Dat is traditie geworden en... een traditie, die zich hopelijk steeds zal kunnen handhaven. Nu is het dan weer zover dat de loten aïlerwege bij de bekende adressen weer verkrijgbaar zijn. Er wordt beslist haast mee gemaakt dit keer. In ieder geval wordt getracht de trekking op 10 December a.s. te doen plaats vinden. Voor allen, die met de Rijs sense Marktverlotingiets te maken hebben, is het dus thans: Alle hens aan dek Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllll PROGRAMMA UITVOERING H.G.K. Holtens Gemengd Koor (H.G.K.) geeft Woensdagavond 7 Nov. a.s. (Dank dag) haar jaarlijkse uitvoering in zaal „Amicitia". Enige maanden geleden werd tot di recteur van „H.G.K." benoemd de heer G. SI de Haan, koordirigent te Har den- berg en het is thans de eerste keer dat het koor onder leiding van de nieuwe dirigent in het openbaar optreedt. „H.G.K." heeft voor deze uitvoering geen toneelstuk ingestudeerd doch het vocale gedeelte zal thans worden afge wisseld met tableaux, declamatie etc: De liederen die alle a Capella zullen worden gezongen zijn de volgende: Gebed, het beroemde Largo ven G. F. Handel; Panis Angelius, César Franck; Russisch Vesper Koor, D. Bort- nianski; Avondstond, Otto de Vaal; De Landman, Fred. Mulders; Wiegelied, Johannes Brahms; Herfstgedachten, Otto de Vaal; War's das Lachendes Glück, Frans Lehar; Santa Lucia; La Paloma, S. de Uradier; Rozen in Tirol, Carl Ziller; in Nederland, W. van Tie nen. „BERGRUITERS" NAAR DE WIJK. Woensdag 7 Nov. (Dankdag) zullen 10 a 12 leden van „De Bergruiters" deelnemen aan de cross country van de Landelijke Rijvereniging te De Wijk bij Meppel. Evenais Zaterdag 27 October te Balk brug zal ook de concurrentie in De Wijk zwaar zijn doch we twijfelen er niet aan of „De Bergruiters" zullen een hartig woordje mee spreken. VERGADERING A.R.-JONGEREN. Onder voorzitterschap van de heer H. Beltman Hzn. werd Donderdagavond een ledenvergadering gehouden van de afd. Holten A.R.J.O.S. (A.R. Jongeren Organisatie). De voorzitter opende deze bijeen komst met gebed na het zingen van ge zang 22 vers 1, 2 en 3 en het lezen van Matth. 24 vers 114 en 2933. Na een kort openingswoord van de voorzitter hield de heer B. Dijkink de gebruikelijke politieke rondblik, waar bij werd stilgestaan bij de voornaamste gebeurtenissen van de laatste maand (Perzië, Vredesonderhandelingen in Korea, Egpte, Engelse verkiezingen enz.) Na de pauze werd, zoals anders ge bruikelijk is, geen onderwerp behan deld, doch werd deze keer hersengym nastiek gehouden. Op de vragen die alle op politiek ter rein lagen gaf de heer B. Beltman Hzn. het grootste aantal juiste antwoorden. Besloten werd de jaarvergadering te houden op 29 November a.s. in het dan hopelijk gereed gekomen nieuwe ge bouw „Rehoboth". In deze vergadering zal mej. Riek Landeweerd Hd. een inleiding houden over het onderwerp „De betekenis van de A.R.-partij". AUTO'S BOTSTEN OP ELKAAR. Vrijdagmorgen omstreeks half 11 had op de rijksstraatweg tussen Holten en Dijkerhoek, ter hoogte van de Sangel- dijk, een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Aciiter een grote vracht auto reden op dat moment een viertal personenauto's in de richting Holten, welke successievelijk de vrachtauto voorbij reden. De bestuurder van de 4e wagen wilde dit ook doen, maar zag door de dichte mist, die er hing, niet, dat uit de richting Holten een kleine groene „Morris" naderde. Een aanrijding was niet meer te vermijden, zodat beide wa gens op elkaar botsten. De gevolgen wa ren voor de inzittenden en de wagens fataal. De bestuurder van de „Ford" be kwam een gebroken knieschijf en moest per ambulance-auto naar het ziekenhuis te Hengelo worden vervoerd. De be stuurder van de „Morris", de heer H. A. K. uit Enschede, kreeg een hoofdwonde en moest zich naar huis begeven, ter wijl een bij hem inzittende liftende kor poraal van het vliegveld Twente, L. V., een hersenschudding en een shock be kwam en met de Holtense ziekenauto naar het militair hospitaal in Deventer vervoerd moest worden. Dr Westra uit Bathmen en Dr Nagel hout uit Holten verleenden eerste hulp. Beide auto's werden zwaar bescha digd. KAMPIOENSCHAPPEN POSTDUIVENVERENIGING. De Postduivenvereniging „De Berg- vliegers" kan weer op een geslaagd vlieg- seizoen van haar gevederde vrienden te rugzien. Er werd aan tal van wedvluch ten deelgenomen, welke over het alge meen een succesvol verloop hadden. De z.g. hokkampioenschappen werden door de volgende leden-duivenhouders gewonnen: Oude duiven: Kampioen G. Steunen berg met 1098.9 punten, 2e. J. Haan, 572.8 punten; 3. Joh. Veldhuis, 542.9 p. Jonge duiven: Kampioen: Joh. Veld huis, 398.8 p.; 2e. J. Aaftink, 226.4 p.; 3e. H. W. ten Velde, 147.5 p. Oude en jonge duiven: Kampioen W. v. d. Pluym, 385.5 p.; 2e. Joh. Veldhuis, 330.5 p.; 3e. H. J. Aaftink, 259 p. Ind. kampioenschap der duivenG. Steu nenberg, Kampioensduif H 47/705618, 232.3 p. en kampioensdoffer H 50/913004 244.7 p. RIJSSEN MARKTBERICHT. Op de Maandag j.l. gehouden vee markt alhier waren aangevoerd: 611 runderen (vette koeien 185, vette stie ren 35, melk- en kalf koeien 191, pin ken 95, graskalveren 70, nuchtere kal veren 35), 801 varkens (drachtige zeu gen 17, loopvarkens 35, biggen 749), 12 schapen, 2 geiten. Prijzen vette koeien: eerste kwaliteit van f 2,30 tot f 2,50; tweede kwaliteit van f 2,10 tot f 2,30; derde kwaliteit van f 1,95 tot f 2,10 per kg. slachtge- wicht. Vette stieren: eerste kwaliteit van f 2,25 tot f 2,35; tweede kwaliteit van f 2,10 tot f 2,25; derde kwaliteit van f 1,90 tot f 2,per kg. slachtgewicht. Melk- en kalfkoeien van f 550 tot f 900 per stuk. Pinken van f 325 tot f 440 per stuk. Graskalveren van f 170 tot f 300 per stuk. Nuchtere kalveren van f 37 tot f 52 per stuk. Drachtige zeugen van f 225 tot f 300 per stuk. Loop varkens van f 50 tot f 70 per stuk. Biggen van f 4 tot f 4,50 per week. Schapen van f 90 tot f 110 per stuk. Lammeren van f 65 tot f 80 per stuk. Vette koeien en stieren: handel lui, met prijzen gelijk vorige markt, een uitblinker iets boven notering. Ge- bruiksvee: handel matig met enigszins gedrukte prijzen. Kalveren en pinken: handel stug en prijzen iets lager dan vorige markt. Varkens en biggen: han del slap met dalende prijzen. Schapen en lammeren: handel kalm met niet hogere prijzen. Geiten: geen notering. Maastricht v.v. en Zwolle-Roermond v.v. Ook het electrische locomotievenpark der N.S. breidt zich gestadig uit. Reeds 43 van de 95 machines, die in totaal besteld zijn, rijden op het geëlectrifi- ceerde net. Hiervan zijn 10 locomotie ven van Zwitserse origine (waaronder 7 bij Werkspoor in licentie gebouwd) en 33 Franse locomotieven, gebouwd door de Alsthomfabrieken te Belfort. Van dit tpe worden er door de Fran sen nog 17 afgeleverd. Binnenkort wordt de aflevering ver wacht van de eerste van een serie van 25 6-assige electrische locomotieven van Amerikaans ontwerp, die door de N.V. Heemaf en de N.V. Werkspoor hier te lande in licentie worden ge bouwd. Deze machines zullen qua ui terlijk aanmerkelijk verschillen van de Franse en Zwitserse. De bestuurder bijvoorbeld zit een eind naar achteren in een gestroomlijnde cabine. De ver laagde „neus" is versterkt ter beveili ging van de bestuurder. Het ontwerp is zowel mechanisch als electrisch ge heel volgens Amerikaanse standaard opgezet: robuust en degelijk, zodat deze locomotieven een fraaie aanwinst voor de N.S. zullen zijn. Aan het electrische locomotieven- park, dat na aflevering van alle 50 Franse en 25 Amerikaanse machines, uit 85 locomotieven zal bestaan, zullen daaraan nog 10 6-assige locomotieven van Frans fabrikaat worden toege voegd. In 1948 hebben de N.S. aan de Neder landse industrie opdracht gegeven tot het bouwen van een grote serie electri sche stroomlijntreinstellen ter aanvul ling van het tijdens de oorlog deerlijk gehavende materieelpark. Deze order betrof 65 electrische treinen van 4 rij tuigen, 79 electrische treinen van 2 rij tuigen en 13 z.g. tussenrijtuigen. Tot op heden zijn hiervan 62 vier- wagentreinen en 27 tweewagentreinen afgeleverd, terwijl de tussenrijtuigen alle gereed kwamen. Met deze laatste is een dertiental tweewagentreinen van ouder type uitgebreid tot driewagen treinen. De N.S. verwachten de nog resteren de 3 vierwagentreinen en 52 tweewa gentreinen in Augustus 1952 alle in dienst te kunnen hebben. De Nederlandse industrie zal daar mede in betrekkelijk korte tijd een be langrijke bijdrage aan de wederopbouw van het materieelpark der N.S. hebben geleverd. De in 1949 bestelde 70 doorgangsrij tuigen voor binnenlandse getrokken treinen 40 3e klasse rijtuigen, 20 2e klasse rijtuigen en 10 bagage/restaura tierijtuigen zijn reeds sinds begin Mei van dit jaar alle in gebruik. Zij rijden in de exprestreinen Holland- Twente v.v. en voorts op de lijnen Hol land-Groningen/Leeuwarden v.v., Am sterdam-Rotterdam-Eindhoven, resp. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX OP DANKDAG. De gemeentelijke bureaux zullen in verband met de Overijsselse Dankdag op Woensdag 7 November a.s. gesloten zijn. Programma voor Zondag: Holten 1Goor Vooruit 1 2.30 uur Nijverdal 3—Holten 2 2.30 uur Dijkerhoek 1Omhoog 3 2.uur Programma voor Zaterdag: Junioren: Holten AEnter Vooruit A 3.45 uur Holten BNijverdal B 2.30 uur HOLTEN 1—G.F.C. 2 4-1. Velen zijn Zondagmiddag in het Sportdal getuige geweest van een aar dige en sportieve wedstrijd tegen de Goorse reserves, welke enkele plaatsen lager op de ranglijst stonden dan onze plaatselijke favorieten, maar door deze nederlaag naar de onderste plaats zijn afgezakt. Het leek er aanvankelijk helemaal niet op, dat de Holtenaren met boven staande cijfers zouden winnen. Wel wa ren zij in de eerste helft meer in de aanval dan de gasten, maar hun spel was dikwijls te individueel, terwijl de bezoekers beter samenspel lieten zien. Het spel ging geruime tijd snel op en neer, waarbij beide doelen beurte lings in gevaar werden gebracht, zon der dat de verdedigingen echter al te veel moeite hadden om de aanvallers van zich af te houden. Gevaarlijker werd het wanneer de Holtense middenlinie de bal bij Kalf- sterman voor de voeten wist te bren gen, want dan was de situatie niet van gevaar ontbloot. Dit mislukte echter nog al eens, doordat Bets Stokkers de bal net voor de Goorse backs plaatste, zodat noch de buitenspelers, noch de midvoor er iets aan hadden. Er was al geruime tijd gespeeld toen bij een aanval van rechts Kalfsterman een middelhoge bal kreeg toegespeeld, welke prachtig door hem werd inge kopt. Het doelpunt werd echter door de scheidsrechter, wegens buitenspel, geannuleerd. Volgens velen ten onrech te, omdat de bal het laatst door een speler van de tegenpartij werd aange raakt. Het criterium ligt hier bij het moment dat gespeeld wordt. Indien de scheidsrechter reeds heeft gefloten voordat de bal de speler van G.F.C. raakte, dan moest hij zijn beslissing handhaven. In het andere geval mocht hij niet meer voor buitenspel fluiten en dus ook dit doelpunt niet annuleren. Het terecht of ten onrechte niet toe gewezen doelpunt werd echter spoedig gevolgd door een goal waaraan geen fouten kleefden, doordat Kalfsterman scoorde uit een mooie voorzet van Dol- lekamp (1-0). Even later werd, door een al te forse aanval, Bulsink in de Holtense verde diging aan zijn rechterbeen geblesseerd, zodat hij het tempo even niet kon bij benen. De gasten wisten hiervan dank baar te profiteren door hun linksbui ten, die de partijen op gelijke voet bracht (1-1). Er volgden nog enkele gevaarlijke aanvallen, die de Holtense verdediging wist te keren en voor de pauze was het Charles Reisinger, die nog eenmaal het net wist te vinden bij de gasten, doch hij stond kennelijk in buitenspelpositie, zodat de rust inging met gelijke stand (1-1). In de tweede helft hadden de Holte naren geregeld het spel in handen maar de Goorse verdediging en vooral ook hun keeper gaven geen krimp, zodat zeer aardige aanvallen juist voor het doel strandden. Het samenspel der thuisclub was beter geworden, vooral Rijgers wist de ballen steeds keurig te plaatsen en ook de buitenspelers werden meer aan het werk gezet. Er was geen kwartier meer te spelen toen Kalfsterman zijn club eindelijk de leiding gaf (2-1), enkele minuten later gevolgd door een goed doelpunt van Reisinger (3-1), dat de vele toeschou wers een hart onder de riem stak door de wetenschap, dat er nu niet meer te verliezen viel. De Gorenaren dachten er echter anders over en zij onderna men aanval op aanval, die echter voor Bulsink en Vincent bleven steken, ter wijl ook Frits op z'n qui vive was. Ook de gastheren waren echter nog niet tevreden en in de laatste minuten ondernamen zij nog enkele goed opge zette aanvallen, waarbij Kalfsterman de z.g. hattrick verrichtte door z'n derde doelpunt in deze wedstrijd te scoren (4-1). Het publiek had waar voor z'n geld gekregen en z'n jongens weer eens keu rig aan het werk gezien. De verjongde ploeg ontwikkelt zich in de goede rich ting, waardoor men op gunstige resul taten mag hopen, al zal er ook nog wel eens weer een tegenvallertje bij tussen door lopen. Zij hebben hart voor het spel en dan kan men ook enthousiasme verwachten. De uitslagen in de 2e klasse afd. E waren als volgt: R.K.S.V. 1—R.V. 2 3-1 Holten 1—G.F.C. 2 4-1 Goor Vooruit 1Zenderen Vooruit 1 1-0 N.E.O. 2Nijverdal 2 1-2 Door deze uitslagen heeft de rang lijst nog al wat verandering ondergaan. R.V. 2 is van de eerste naar de derde plaats verhuisd. R.K.S.V. 1 heeft nu de leiding gevolgd door onze plaatsgeno ten. Zenderen en N.E.O. behielden hun plaatsen en Nijverdal wist zich uit de buurt van de rode lantaarn te verwij deren door de plaats van G.F.C. 2 in te nemen, dat nu onder aan de ranglijst prijkt met haar plaatselijke rivale net boven zich. Zij hebben echter beiden een wedstrijd minder gespeeld. R.K.S.V. 1 5 4 0 1 8 17- 8 Holten 1 5 3 117 17-12 R.V. 2 5 2 2 1 6 21-10 Zenderen V. 1 5 1 2 2 4 11-11 N.E.O. 2 5 0 4 1 4 10-11 Nijverdal 2 5 2 0 3 4 12-21 Goor Vooruit 4 1 1 2 3 2-11 G.F.C. 2 4 0 2 2 2 8-14 In de 3e klasse L wist R.V. 3 de lei ders S.D.O.L. 1 met 3-2 te kloppen, waardoor deze van plaats verwisselen. De Zweef 2 had geen moeite met Om hoog 2 en zond hen met een 8-2 neder laag naar huis, terwijl de Holten-reser ves het in Enter moesten afleggen tegen de reserves van die naam met 3-1. In Hellendoorn kreeg Nijverdal 3 het van S.O.S. aan de broek met 4-0. De stand in deze afdeling luidt nu als volgt: Enter 2 5 4 0 1 8 17- 9 R.V. 3 5 4 0 1 8 15-11 S.D.O.L. 1 5 3 1 2 7 23-10 De Zweef 2 5 2 2 1 6 23-17 S.O.S. 1 4 2 0 2 4 14-10 Nijverdal 3 4 2 0 2 4 16-15 Holten 2 5 0 1 4 1 6-19 Omhoog 2 5 0 0 5 0 7-33 Dijkerhoek verloor tenslotte op eigen terrein met 1-3 van Bornerbroek 3. Buitengewoon voordelig Pracht Manchester in verschillende kleuren. Zeer geschikt voor jon genspakjes en plusfours f 2.95 per meter. ALLEEN BIJ „De zaak met smaak" TELEFOON 223. Verkooplokaal A. R. vanderWoMe Inkoop Verkoop Handel in antiek, gebruikte partij- en ongeregelde goederen. Volop kook- en verwar ming skachels Tel. K 5476-202 M 76 MARKELO Zo juist ontvangen alle maten Bruine Trainingsbroekjes „De zaak met smaak" TELEFOON 223. 2de hands Handnaaimach. te koop. WERKT PRIMA. Ook repareren wij alle soorten naaimachines goed en vlug. Bel op telef. 269, Markelo. Vert. H. BUITENHUIS Fa. DONDEBTMAN en Zn. TE KOOP: drachtig varken uitgeteld 14 November. B. J. Klein Twennaar, B49 Uw bed of matras te dun? De stoelen slecht in orde? In onze stoffeerafde- ling wordt elk euvel snel en afdoende ver holpen. „De zaak met smaak" TELEFOON 223. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii VAN DE VERENIGING MARKTWEZEN EN PLAATSELIJKE BELANGEN TE RIJSSEN. Secr. Enterstraat 10, Tel. 303. Goedgek. bij Min. besl. d.d. 31 Oct. 1951, 2e afd. A. No. 2466. AANTAL LOTEN 20.000. PRIJS PER LOT 1.—. De trekking vindt reeds plaats op Maandag 10 December 1951. Tweede prijs: KAPTEIN MOBYLETTE (bromfiets). Verder: 1 pink, 1 varken, radiotoestel, stofzuiger, haardstoel, schaap, keukenuitzet, wollen dekens, blikken biscuits, kistjes sigaren, wekkers, kaasjes, enz. enz. Koop direct Uw loten, om niet, als vorige jaren, teleurgesteld te worden. Ze zijn zo uitverkocht! Bestellingen aan bovenstaand adres. Betalingen per postwissel of in postzegels. Reserveert Dankdagavond, 7 Nov. a.s. VOOR DE NA AFLOOP BAL Kaarten in voorverkoop verkrijgbaar bij hotel Holterman, H. Tulier en Joh. van Geenhuizen. Zaterdag 3 November a.s. Aanvang 7 uur Prima band f A.s. WOENSDAG 7 NOV. (Dankdag) van 10 tot 3 uur J 5 van een schitterende partij zuiver wollen Oranjestraat te Holten 2

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 2