Waarom bevolkingsonderzoek op tuberculose? Plaatselijk Nieuws Uitslagen Fokveedag Er is maar één weekblad. Dat is: HOLTENS Nieuwsblad. No. 40. Jaargang 3. ZATERDAG 6 OCTOBER 1951. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f l.~ p. kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" i.o. te Holten. Telef. K 5lf8S - 23Jf Adv.-prijs115 m.m. d contantf 1.00. Iedere m.m. meer 0.06 Men zal tegenwoordig niemand meer tegen komen, die niet weet, dat tuber culose een volksziekte is, die jaarlijks talrijke slachtoffers eist. Minder be kend is welicht het feit, dat lijders aan tuberculose bijna altijd volledig kunnen genezen, wanneer de ziekte vroegtijdig bij hen wordt onderkent. Om deze vroeg tijdige ontdekking speelt nu het bevol kingsonderzoek. Tuberculose is geen erfelijke ziekte, doch wordt veroorzaakt door de tuber kelbacil. Zonder tuberkelbacil geen tu berculose. Men krijgt deze ziekte door besmetting. Besmetting ontstaat meest al door hoesten van iemand, die long- tuberculose heeft en met het hoesten tuberkelbacillen overbrengt op een ge zonde. Tuberculose verloopt in den be ginne zonder enig ziekteverschijnsel te geven; later treden slechts vage klach ten op, moeheid, slechte eetlust enz. Al zijn de voorwaarden voor een goede tuberculosebestrijding niet in alle opzich ten gunstig door de na-oorlogse toe stand, o.a. door slechte of overbevolkte woningen, toch is het beter te weten of men een gevaar is of gevaar loopt, dan dat men blijft in onwetendheid. Blijkt bij het onderzoek, dat men ge zond is of reeds genezen is... des te be ter; dat men niet gezond is, dan toch is het goed dit te weten... want hoe eerder ontdekt, des te sneller genezen en kan men voorzorgen nemen tegen het mo gelijke besmettingsgevaar voor anderen. Hier behoeft men dus niet te han delen uit puur egoïsme, maar kan men in de eerste plaats gedrevèn worden door liefde voor zijn naaste. Tuberculose kan worden uitgeroeid. Als ieder meewerkt kan de tubercu lose in ons land worden uitgeroeid, maar daarvoor is nodig een onderzoek van ge zonde mensen op longtuberculose, omdat gebleken is, dat bij de meeste mensen reeds duidelijke afwijkingen aanwezig zijn, voordat er ziekteverschijnselen op treden. Hoe vroeger het ziekteproces in de longen ontdekt wordt, des te groter is de kans op genezing en des te korter duurt de ziekte. Tuberculose is, zoals we reeds zeiden, een besmettelijke ziekte. Heeft iemand, zonder het zelf te weten, een besmettelijke longtuberculose, dan is hij een gevaar voor zijn gezin en om geving. Ieder weldenkend mens behoort zich zijn verantwoordelijkheid tegenover zijn gezin en omgeving bewust te zijn door er toe mede te werken dit gevaar weg te nemen. Nu rijst de vraag: ,,Is het mogelijk de gehele bevolking op longtuberculose te onderzoeken Daarop kan een volmondig ,,ja" vol gen, want er zijn thans apparaten, waar mede in korte tijd een Röntgenfoto van de longen kan worden gemaakt. Deze Röntgenfoto's kunnen ter plaatse wor den gemaakt met toestellen, die overal kunnen worden opgesteld. Het nemen van de foto kost slechts enkele ogen blikken en men behoeft zich voor het onderzoek niet geheel te ontkleden. Zo'n apparaat alleen kost meer dan f 40.000. Dat is een hele som en daarom moet voor elke foto dan ook een klein bedrag worden gevraagd. Maar is het niet prach tig, dat men daardoor in staat is be langrijke resultaten te boeken in de strijd tegen deze gevreesde ziekte? Resultaat van het huisbezoek. Het bevolkingsonderzoek zal in onze gemeente waarschijnlijk beginnen op Donderdag 18 October a.s. Ruim tachtig dames en enkele heren zijn op pad geweest om alle gezinnen te bezoeken. Zij hebben deze taalt vrijwillig op zich genomen en daarmede goede re sultaten bereikt. Het overgrote deel on zer bevolking heeft zich onmiddellijk bereid verklaard aan het bevolkingson derzoek deel te nemen en zij heeft zich practisch zonder mankeren het geldelijk offer getroost, dat van haar werd ver langd. In 195 gezinnen hebben een of meer leden geweigerd aan het onderzoek deel te nemen, naar wij aannemen hoofdza kelijk uit onkunde met de grote verant woordelijkheid, welke zij op zich nemen door niet aan het onderzoek deel te ne men. Het resultaat van het bevolkings onderzoek kan n.l. slechts 100 zijn, wanneer alle mensen, die niet pas zijn doorgelicht of geregeld onder controle staan, gefotografeerd worden. Vooral oude mensen maken dikwijls bezwaren en zien tegen het onderzoek op en toch heeft het niets te betekenen om even naar Holten te gaan en een halve seconde voor het apparaat plaats te nemen. Het onderzoek doet geen pijn en men merkt er niets van. Op onderstaande foto, welke ons wel willend werd afgestaan door de Ned. Centrale Vereniging tot bestrijding van de tuberculose te 's-Gravenhage, is dui delijk te zien, hoe eenvoudig het er in zo'n onderzoeklokaal toegaat. De mannen trekken even hun jas en vest uit, de vrouwen hun mantel; even goed inademen en de adem vasthouden op commando van de technicus in witte jas en klaar is kees. Het onderzoek geschiedt niet in een donkere kamer maar bij vol daglicht of lamplicht. Niemand mag wegblijven. Voor het verrichten van deze eenvou dige handeling mag niemand wegblijven en daarom zullen zij, die zich nog niet opgaven, in het begin van de volgende week opnieuw worden bezocht. Voor oude mensen en invaliden zal een rege ling getroffen worden, dat zij indien er geen vervoersmogelijkheid is wor den opgehaald. Indien zich daarvoor plaatsgenoten beschikbaar willen stellen, dan zouden zij daarmede een belangrijke daad van offervaardigheid verrichten. Geeft U daarvoor op bij de burgemeester of ter gemeente-secretarie en Uw naam zal gaarne genoteerd worden. De meeste mensen hebben geen afwij kingen, doch als er iets gevonden mocht worden is het veel beter, dat het ontdekt wordt in een vroeg stadium, omdat dan de kans op herstel veel en veel groter is en de ziekteduur veel korter. Plaatsgenoten, laten wij allen tonen, dat het ons ernst is met de gezondheid van ons gezin, van ons zelf en van onze omgeving en laten wij zonder uitzonde ring deelnemen aan het bevolkingsonder zoek, dat spoedig aanstaande is. Kinderuitzending, Van dc vijf kinderen, die door dc afd. Holten van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Gc- zondhcidskolonies zijn uitgezonden voor een verblijf van enkele weken in het Koloniehuis „Keidijfc" te Ëgmond aan Zee, zijn er vier teruggekomen. Zij wer den door de heer en mevrouw D. Wan sink, die zo welwillend waren de ver pleegden per auto uit Egmond aan Zee te halen, thuis gebracht. Het vijfde kind, Hcnnie Vincent, moet op advies van de koloniearts nog zes weken in het Kolonichuis blijven. Uit de rapporten, door de secretaresse van de afdeling ontvangen, blijkt, dat het verblijf aan zee voor allen uitstekend heeft gewerkt. Allen zijn flink gegroeid en één ervan is zelfs bijna tien pond zwaarder geworden. Geen wonder, dat de ouders verheugd zijn, dat de lichamelijke toestand van hun kinderen zoveel is verbeterd. En eveneens is het geen wonder, dat de be treffende ouders gaarne dank brengen aan allen, die door hun geldelijke bij drage deze uitzending mogelijk hebben gemaakt. Tot onze spijt moesten wij wegens plaatsgebrek de uitslagen van de fokvee dag een week over laten staan. Wij laten ze nu hieronder volgen. Wat ons op deze veekeuring nog is op gevallen, is de grote zorg welke bij de afdeling zwartbont aan het uiterlijk der' dieren was besteed. Men had ze voor deze gelegenheid bijzonder toilet laten maken. Roodbont. Stieren, geboren van '1 Oct. 19491 Oct. 1950: la. Rebekka's Koen van W. F. Boo- de, lb. Heintjes Koen van Joh. Wansink. Stierkalveren geboren na 1 Oct. 1950: 1. Coba's Erwin, eig. H. Beldman. Melkgevende koeien geboren voor 1 Oct. 1946 NRS: la. Olga van Joh. Wan sink, lb. Clara van H. J. Jansen, 2. Emma 9 van H. Beldman, 3a. Jeannette van H. J. Jansen, 3b. Mina van Joh. Wansink, 4. Lena van H. J. Jansen. Melkgevende koeien, geboren van 1 Oct. 194647 NRS: 1 Miesje van Joh. Wansink, 2a. Dina XII van H. J. Jansen, 2b. Marie II van H. Beldman, 3a. Lien- tjes S. van Joh. Wansink en 3b. Bertha 2 van G. Beldman. Melkgevende vaarzen niet volbloed: Andie van G. Bekman. Droogstaande koeien: 2 Jeannette 2 van H. J. Jansen, 3b. Truida 4 van H. Meij er- man. Drachtige pinken volbloed NRS: la. Sjoerda van Joh. Wansink, lb. Grada VII van W. J. ten Den, 2a. Alida VIII van W. J. ten Den, 2b. Rozana VI van W. F. Boode, 2c. Anneliesje van W. F. Boode, 3a. Hetty van Joh. Wansink, 3b. Jannie II van M. Veltkamp, 4a. Jannie van W. J. ten Den, 4b. Olga I van dezelfde, 4c. Leonarda van W. F. Boode, eervol Olga's Mina van Wed. T. Boode, Do'ortje van H. Beldman en Gerda van W. J. ten Den. Drachtige pinken, niet volbloed, gebo ren voor 1 Oct. 1949: 1. Bertha II van J. H. Sprokkereef, 2a. Witkop van dezelfde, 2b. Lientje van M. Boode, eervol Grada II van W. F. Boode, Mina II van G. H. Stegeman, Ina van M. Boode, Dienie II van H. Beldman. Drachtige pinken, niet volbloed, gebo ren na 1 Oct. 1949: 1. Dika III van J. W. Boode, 2. Marie II van dezelfde. Pinken, geboren voor 1 Febr. 1950 vol bloed: la. Clara III van H. J. Jansen, Dina IX van W. J. ten Den, 2. Rozana VII van W. F. Boode, 3a. Rozana VIII van dezelfde, 3b. Augusta van dezelfde, 3c. Erwins Coba van H. Beldman, 4a. Roosje van M. Boode, 4b. Janny VII van Wed. T. Boode, 3a. Truida 5 van H. Meijerman. Pinken, geboren na 1 Febr. 1950, vol bloed: 1. Alida X van W. J. ten Den, 2a. Olga III van H. J. Jansen, 2b. Jansje V van W. F. Reilink, 3a. Grada VIII van W. J. ten Den, 3b. Anna van Joh. Wansink, 4a. Wanda II van Wed T. Boode, 4b. Olga II van M. Veltkamp. Pinken, geboren na 1 Oct. 1949 niet volbloed: la. Bertha 4 van G. Bekman, lb. Bertha III van J. H. Sprokkereef, 2. Marie van J. W. Reilink Mzn., 4a. Gonda van M. Boode, 4b. Dika II van H. Brinks. Vaarskalveren, geb. 1 Oct. 195031 Jan. 1951, volbloed: la. Cona II van G. Bekman, lb. Marie 4 van H. Beldman, 2a. Rozana 9 van W. F. Boode, 2b. Olga van dezelfde, 2c. Nancie II van H. J. Jansen. Vaarskalveren, geb. na 1 Jan. 1951, vol bloed: 1. Johanna IX van W. F. Boode, 2a. Gerritje X van G. J. Meilink, 2b. Jo hanna III van M. Veltkamp, 3. Boukje III van M Veltkamp. Vaarskalveren, geb. voor 1 Jan. 1951, niet volbloed: la. Fenna III van Hm. Lan- deweerd, lb. Toos III van J. W. Boode, 2a. Mina II van G. J. Boode, 2b. Mina II van G. J. Meilink, 2c. Janna I van W. F. Tromop, 3a. Bertha III van G. Bekman, 3b. Leent je II van G. J. Boode, 3e. Mien- tje VII van G. J. Meilink, 3d. Mina II van Wed. D. J. Klein Lebbink, 3e. Leida VI van G. H. Luggenhorst, 4a, Jenny III van A. Meijerink, eervol Lina II van G. Dij kink, Willy II van G. H. Stegeman en Elsje II van J. W. Boode. Vaarskalveren, geb. na 1 Jan. 1951, niet volbloed: 1. Greta III van G. H. Luggen horst, 2. Bles II van D. H. Roelvink, 3. Mientje 4 van M. Boode. Collecties van 1 eigenaar: la. H. J. Jan- sen, lb. Joh. Wansink, 2. W. J. ten Den, 3. W. F. Boode, 4a. H. Beldman en 4b. Joh. Wansink. Zwartbont. Melkgevende koeien, geb. voor 1 Oct. 1946 NRS: 1. Saakje van P. G. Cats, 2a. Doetje 19 van dezelfde, 2b. Rienske van dezelfde, 3. Grietje II van D. J. Ribbink. Melkgevende koeien, geb. 1 Oct. 1946 1948 NRS: 1. Folkertje I van H. W. Vene- klaas, 2. Gonda van G. W. Baltus. Melkgevende vaarzen NRS: 1. Hitje van II. W. Veneklaas, 2. Wiebrigje van G. H. Volkerink. Drachtige pinken niet volbloed: 1. Ger da van W. Meilink, 2. Zwartkop van II. W. Veneklaas, 3. Betje van dezelfde, 4. Adema's Trui van E. Aaltink. Pinken, geb. voor 1 Febr. 1950 NRS: lb. Aukje van G. H. Volkerink, lc. Bouk je van P. G. Cats, 2a. Mina II van M. Teeselink en 2b. Willien van G. H. Vol kerink. Pinken, geboren na 1 Febr. 1950 NRS: la. Dikkie III van P. G. Cats, lb. Thekla III van P. G. Cats, 2. Velde's Anna van D. J. Ribbink, 3a. Juliana 15 van J. W. Rietberg, Borkelt, 3b. Feertje 25 van J. W. Rietberg, Borkelt, 3c. Folkertje 56 van H. W. Veneklaas. Pinken, geb, na 1 Febr. 1950 niet vol bloed: 1. Blesje Sitske II van M. Teese link, 3. Nellie van A. Meijerink. Vaarskalveren, geb. 1 Oct. 19501 Febr. 1951 volbloed: la. Boukje 20 v. P. G. Cats, lb. Wiepkje van G. H. Volkerink, 2. Doetje 20 van P. G. Cats, 3a. Ciampie III van H. W. Veneklaas en 3b. Akke van G. H. Volkerink. Vaarskalveren, geboren na 1 Febr. 1951 volbloed: la. Wiebrigje 19 van G. II. Vol kerink, lb. Martha van P. G. Cats, lc. Willie III van P. G. Cats. Vaarskalveren, geb. 1 Oct. 195031 Jan. 1951 niet volbloed: la. Willy van E. Aal tink, lb. Zwartje III van W. Meilink, 2a. Marie II van J. W. Boode, 2b. Marie II van E. Aaltink, 2c. Liesje van H. J. Wijs- sink te Rijssen. Collecties van 1 eigenaar: 1. P. G. Cats, 2. G. H. Volkerink, 3. H. W. Veneklaas. Groep kalveren: la. P. G. Cats, lb. G. H. Volkerink. Er zijn tal van dag- en weekbladen, maar er is maar één weekblad, dat de plaatselijke sfeer zó weet te treffen, dat ieder er naar grijpt. Dat is HOLTENS NIEUWSBLAD. Het maakt de ingezete nen tot één grote familie. Zelfs de fami lieleden, die 't oudernest ontvloden, blij ven door hun weekblad steeds geregeld op de hoogte van wat er in de familie kring gebeurt. Daarom moeten alle gezinsleden abonné zijn op het familieblad. De nog wat schuchtere gezinsleden willen wij de stap wat gemakkelijker maken om ook aan de tafel te komen zitten en mee te lezen. Als zij zich thans opgeven ontvangen zij de krant de gehele maand October gra tis. De abonnementskosten bedragen f 1.per kwartaal. Het zijn er maar een paar, maar zij maken de familie in-com- pleet. Er is hierbij ingesloten een girobiljet voor abonné's buiten de gemeente. Met beleefd verzoek dit spoedig te gi reren. Onze hartelijke dank aan degenen, die het reeds hebben gedaan. Adm. HOLTENS NIEUWSBLAD A 107, Holten, giro 414425. BLOEIENDE APPELBOOM. Het prachtige najaarsweer van de laatste dagen maakt de vruchtbomen blijbaar het hoofd op hol. In de buurt schap Look, bij de boerderij, bewoond door de heer J. H. Reevoort, staat ten minste een appelboom in volle bloei, terwijl ze nog rijk voorzien is van knop pen. Het zullen wel winterappels wor den als er nog iets van terecht komt. COLLECTE NATIONALE RECLASSERINGSDAG. In alle gemeenten van ons land wordt dit jaar op of om 6 October een alge mene collecte gehouden ten bate van het reclasseringswerk, ten behoeve van alle gezindten. Ook in onze gemeente wordt de hand aan de ploeg geslagen. Een ere-comité is gevormd, bestaande uit de heren Burgemeester Mr Enklaar, Ds de Vries, Ds Knipscheer, Ds Hoogkamp en de heer Beijers, die allen bij dezen opwek ken deze collecte, die zeer noodzakelijk is, goed te steunen. Zij verwachten geen hoog bedrag, ook geen luttel bedrag, maar een behoorlijk gedrag. Het werkcomité bestaat uit de heren Van Leeuwen, Oranjestraat, en Weste- rik, Kerkstraat. Volgende week wordt u aan uw huis een lijst gepresenteerd. Als ieder nu reeds zijn gave klaarlegt, behoeft de collectant nergens lang te wachten en kan het werk een goede voortgang vinden. Holtens burgerij toonde verleden week haar burgerzin. Volgende week komt voor haar de kans, haar barmhar tigheid en naastenliefde tot uiting te brengen. SLACHTINGEN EN WEGINGEN. In het afgelopen kwartaal werden in het gemeentelijk abattoir geslacht 1334 runderen, 36 kalveren, 7 nuka's, 22 var kens of totaal 1399 stuks. In de waag werden gewogen 2302 varkens. Holten blijft toch wel het land van de varkensmesterij GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: jongensjasje, damesrij wiel, ceintuur, parelsnoer, kinderporte- monnaie, portemonnaie. Verloren: snoer parels, bos sleutels, zadeldekje, heren polshorloge. Inlichtingen: Groepsbureau der Rijks politie te Holten, Oranjestraat 55, tele foon 352. GEMEENTE-AVOND HERV. GEMEENTE. Evenals vorige jaren zal er Donder dag 11 Oct. a.s. een gemeenteavond ge houden worden vanwege de Ned. Herv. Kerk bij mej. J. Wegstapel in verblijf „Zomerlust". Gaarne wil de kerkeraad, dat aan deze belangrijke avond door alle Hervormden aandacht wordt besteed. En wel omreden, dat de gemeente zich in Nov. a.s. moet uitspreken, hoe ze geregeerd wil wor den. Hiervoor zijn drie mogelijkheden, zoals dc nieuwe Kerkorde dat zegt. De kerkeraad zal deze drie mogelijkhe den toelichten en advies geven, maar de gemeente moet zelf beslissen! Komt allen! AGENDA Zaterdag 6 Oct.: Inlevering zegelkaar- ten P.. en V.-fonds bouwbedrijf voor ongeorganiseerden, 25 uur bij P. F. van Doom, Oranjestraat 23. Maandag 8 Oct.: Ledenvergadering afd. E.H.B.O., 7.30 uur in hotel Holterman. Maandag 8 Oct.: T.B.C.-vrije runder- markt te Rijssen. 17 en 18 Oct.: 60-jarig bestaan afd. O. L.M.: Revue in Amicitia. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. C. van Leeuwen, 67 j. en G. Bosman, 54 j. Getrouwd: J. Boode, 26 j en F. Tee selink, 26 j.; J. W. W. Bluemink, 24 j., Lochem en H. J. Broekmaat, 25 j. Overleden: M. Nijland, 68 j., echtg. v. G. J. Paalman; H. Agterkamp, 73 j., weduwnaar van J. H. Overmeen. Ingekomen personen: L. E. Cardon, van Noesakambangan naar Holterberg 71; H. Meerman, van Deventer naar Dorpsstraat 59; J. B. Meijer, van Assen naar Holterberg 73. Vertrokken personen: A. Paalman, van Look 29 naar Hellendoorn; L. W. de Jonge van Holterberg 12 naar Nel son (Nieuw-Zeeland); A. Stoffer, geb. Meerman, van Dorpsstraat 59 naar Bathmen; H. M. Kappert van Look 27 naar Markelo; G. J. Vosmeijer, van Holterberg 25 naar Diepenveen; J. H. Assink, geb. van der Pluijm, van H. J. Wansinkstraat 20 naar Markelo; J. ter Maat, van Deventerweg 38 naar Rijssen; A. van der Hei, wed. van J. v. d. Hoop, van Kolweg 15 naar Leeuwarden. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 7 uur Ds de Vries. Collecte voor Inwendige Zending. Bethanië: 10 uur Ds Knipscheer. Geref. Kerk: 10 uur (Voorb. H. Av.) en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide dien sten is de 3e collecte bestemd voor de hulpbehoevende kerken in de classis. VERKIEZING AMTSDRAGERS. Bij de Zondag j.l. gehouden stem ming werden tot .diakenen gekozen de heren J. W. Jansen en G. J. Stam Fzn. De bevestiging van de nieuw gekozen ouderlingen en diakenen zal D.V. plaats vinden op Zondag 21 October a.s. in de middagdienst. DE HOOVER-WASMACHINE. Aan de uitnodiging van Radio Schone- veld hadden Woensdagavond niet veel dames gevolg gegeven, maar de demon stratie, die Mej. de Boer van de Hoover Wasmachine Mij met dit elegante appa raat gaf, was er even leerzaam om. Zij, die verstek lieten gaan, hebben een leerzaam avondje gemist. Het principe, waarop deze kleine was machine berust, is de doorspoeling van het hete, met zeep en andere wasmidde len voorziene, water door het wasgoed door middel van de in een der zijwanden aangebrachte roterende pulsator, welke verschillende stromingen opwekt, waar door het goed prima schoon wordt, zon der dat het ook maar iets beschadigd kan worden. De kuip is van roestvrij staal, de buitenwand geheel geëmailleerd. Zij neemt geen ruimte in beslag. Onder het werk morst zij niet, zodat men bij koud weer in de keuken de was kan doen. Er zijn 4 minuten nodig om 2 kg. was goed prachtig schoon te wassen. Een opvouwbare wringer maakt het goed reeds gedeeltelijk droog. In de kuip gaan drie emmers water, dat lang heet blijft vanwege de dubbele wand, zodat men met dit water tal van keren wassen kan, als men er ten minste de eerste keer geen vette overalls in gaat stoppen. Die kunnen er de laatste keer in en worden dan ook nog prima schoon. De vuilste was moet even in de soda, de vuile plekken moet men aansmeren. Het goed kwam er kraakhelder uit. Geen moeilijke wasdag meer als men er 390 heeft liggen, want dat is de prijs van dit door vele huismoeders zeer begeerde apparaat. EEN NIEUWE CLUB. Zaterdagavond 29 Sept. kwam men in de Prot. Kleuterschool tot het oprichten van een C.J.M.V.-club voor jongens van 16 tot 20 jaar. Nadat de heer A. Weste- rik het doel en streven aan de talrijke jongens had uiteengezet, ging men over tot het kiezen van een bestuur. Uit de speech van de heer Westerik kwam naar voren, dat het de bedoeling is de Holtense jongens, met name de dorpsjongens, die niet in verenigings verband leven, hier samen te brengen onder het kruis van Jezus Christus. Al is dit de hoofdzaak, toch zal in deze groep sport en spel, lezingen, b.v. sterre- kunde enz. en film een zeer belangrijke plaats innemen. Bij de verkiezing werd de heer A. Wes terik tot clubleider gekozen. De andere bestuursfuncties werden door verschil lende jongens aanvaard. Zaterdag 6 Oct. vindt om 7.45 uur in de Prot. Kleuterschool de tweede club avond plaats. Jongens van Holten, komt allen eens kijken Je zult er geen spijt van hebben!

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 1