Zomerdienstregeling der N+S+ Holten weer rechtstreeks en sneller verhouden met overig Nederland. HOLTEN Het Roode Kruis, No. 20. Jaargang 3. ZATERDAG 19 MEI 1951. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5Jf83 - 23Jf A dv.-prijs115 m.m. a contantf 1.00. Iedere m.m. meer f 0.06 MEI 19511 In 14 min. naar Deventer. Naar Almelo 18 minuten. In Deven ter directe verbinding met het Westen. De zomerdienstregeling van de N.S., die 20 Mei a.s. ingaat, brengt opnieuw belangrijke verbeteringen voor het hele land, in het bijzonder voor Oost-Neder land en met name voor Twente. Van deze datum af zal deze industriestreek een electrische treinverbinding hebben met het Westen. De electrificatie van de lij nen Amersfoort-Enschede/Oldenzaal is dan een feit. Na jarenlange onderbreking zullen ook weer treinen gaan rijden op het baanvak Barneveld-Ede-Wageningen en wel electrische. Dan zullen op de baanvakken Zwolle-Emmen, Arnhem- Winterswijk en Roosendaal-Antwerpen behalve stoomtreinen ook Diesel-electri- sche treinen gaan rijden. Zwolle-Kampen is en blijft D.E. Twente electrisch verbonden. 1 Zoals reeds gemeld, zal de treindienst ar en van Twente van Zondag 20 Mei af geheel electrisch geschieden. In het rkeer Holland-Twente v.v. zullen 8 eltreinen in een 2-uursdienst en 4 ex- estreinen, alle getrokken door electri- ae locomotieven gaan rijden. De snel- iinen zullen afwisselend rijden naar en n Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. exprestreinen', geheel bestaande uit de juwste doorgangsrijtuigen, zullen lopen de relatie Amsterdam-Enschede v.v. j zullen ook restaüratiegelegenheid bben en te Apeldoorn stoppen. Evenmin, als de tweeuurssneltreinen illand-Groningen/Leeuwarden v.v. zul- de sneltreinen naar en van Enschede 20 Mei a.s. te Gouda splitsen of com- lineren. Zij zullen dus in hun geheel tomen van, resp. gaart naar Den Haag In Rotterdam. De verbinding tussen iouda én een der beide steden, die met en bepaalde trein niet rechtstreeks rordt bediend, zal worden onderhouden iet een electrisch treinstel. Het over tappen moge dan voor de reizigers be waren hebben, de -tijdwinst en de zo ge wenste doorgaande rijtuigrelaties Gronin- [en-Rotterdam, Leeuwarden-Den Haag :n Enschede-Rotterdam staan daar als 'oordeel tegenover. De sneldienst Holland-Twente v.v. zal Apeldoorn aansluiten op stoomtreinen iaar/van Zutphen, Tweemaal daags gaat een electrische troomlijntrein Utrecht-Bilthoven-Amers- oort door naar/van Deventer. De trei- en Deventer-Utrecht hebben te Utrecht ansluiting op :de uursdienst naar Den laag/Rotterdam, 's Maandags rijdt een erde trein naar/van Deventer. Verbindingen met Oost en West. Tussen Deventer en Almelo v.v. zal 6 naai per werkdag;een aparte electrische toptrein lopen, stoppend te Holten, Rijs- en en Wierden en te Deventer aanslui- end op de snel- of exprestreinen naar/ /an Holland. snelle en comfortabele wijze kan aen met de gestroomlijnde electrische reinstellen thans naar West en Oost rei- In 14 minuten is men in Deventer. Almelo doet de electrische, wegens toppingen te Rijssèh en Wierden, er 4 ninuten langer over. Het aangename voordeel dezer verbin- iing met het Westen is, dat men in De- zenter reeds na 7 minuten aansluiting met electrische sneltreinen en «treinen door een electrische loco- notief getrokken. Deze laatste treinen bestemd voor lange afstanden. Ver rekt men hier des morgens b.v. om 7.31 ur dan is men om 9.54 uur in Den Haag Rotterdam. Voor de schooljeugd zijn de verbindin- en naar Deventer nog niet zo gunstig, mdat zij 's middags of te vroeg öf te uit Deventer weg kan. Maar hierin al op den duur verbetering zijn te krij sen. De autobusdienst der Ned. Spoorwegen, foor velen een bron van ergernis, omdat bijna geen passagiers vervoerde en !och maar in stand werd gehouden, ver- ralt nu. Het station te Bathmen wordt voor zeizigersvervoer gesloten en is dus ge- leel op de O.A.D. aangewezen. Willen wij onze spoorwegverbinding /ouden, hetgeen van eminente betekenis worden geacht voor het vreemde- ingenverkeer en dus in het belang van le neringdoenden, maar zeker ook in het Igemeen belang onzer plaats is, dan zal iet publiek moeten tonen* dat het deze van de leiding der N.S. weet te "aarderen. Wij zijn lang van elkaar ver- nd geweest, de N.S. en de Holtena- er kunnen nu weer voor beide par ijen prettige relaties ontstaan. Enkele bijzonderheden over electrificatie van de Twente-lijnen. DE ECONOMISCHE BETEKENIS. Kolenbesparing door electrificatie. Het energieverbruik per jaar voor de lijn Amersfoort-Enschede/Olden zaal wordt geraamd op 27.000.000 kWh, waarvoor de centrales nodig hebben 16.200 ton steenkolen. Bij een zelfde dienstregeling zouden bij stoomexploitatie niet minder dan 52.000 ton kolen nodig zijn. De elec trificatie brengt dus voor onze na tionale economie een besparing van bijna 36.000 ton steenkolen per jaar of van rond 100 ton per dag te weeg. Historie. De geschiedenis van de baanvakken Amersfoort-Enschede/Oldenzaal gaat te rug tot 1865. Op 16 October van dat jaar werd de lijn Almelo-Salzbergen geopend, waarmee het gedeelte Almelo-Hengelo- Oldenzaal van de tegenwoordige hoofd lijn tot stand was gekomen. De. andere zijtak aan het oostelijk uiteinde van deze lijn, Hengelo-Enschede, kwam gereed op 1 Juli 1866. Een tiental jaren later werd de z.g. Oosterspoorweg van Amsterdam via Amersfoort en Apeldoorn naar Zut phen in exploitatie genomen, n.l. op 13 Mei 1876. Na jaren van rust aan het „oostelijk front" vestigde de Hollandse IJzeren Spoorweg Maatschappij (H.S.M.), die ook de Oosterspoorweg had gebouwd, opnieuw haar aandacht op het oostelijke uiteinde van haar net en de invloed van de maatschappij in deze contreien werd aanzienlijk vergroot door twee nieuwe spoorwegondernemingen: de Gelders- Overijsselse Locaal Spoorwegmaatschap pij en de Koninklijke Nederlandse Locaal SpoorwegmaatschappijLaatstgenoemde maatschappij, die te Apeldoorn zetelde, werd op 20 Januari 1882 concessie ver leend voor drie lijnen, waaronder Apel- doorn-Almelo, de laatste nog ontbreken de schakel in de rechtstreekse verbinding Amsterdam-Twente. Na de opening van de gedeelten Apeldoorn-Deventer op 21 November 1887 en Deventer-Almelo op 1 September 1888, kreeg H.S.M. het ge hele complex, dat toentertijd onder de naam van locaalspoorwegen „Koning Willem III" bekend was, in exploitatie. En daarmee was de rechtstreekse spoor wegverbinding van Amsterdam met het industriële oosten, zij het bij stukken en beetjes over een tijdperk van 23 jaar ver deeld, tot stand gekomen. Cijfers en feiten over de electrificatie. Door de electrificatie van de spoorlij nen Amersfoort-Enschede en Hengelo-Ol- denzaal is opnieuw 130 km baanvak lengte toegevoegd aan het geëlectrificeer- de spoorwegnet in Nederland, dat daar door thans 1021 km lang is. Als in Mei 1952 ook de lijnen van Amersfoort via Zwolle naar Groningen en Leeuwarden zullen zijn geëlectrificeerd, zal de totale lengte van het geëlectrificeerde* net 1258 km bedragen ofwel ongeveer 40 van de totale netlengte, 3201 km. Met de werkzaamheden ter electrifi catie van de 308 km enkelspoor, waar van 64 km emplacementssporen, op de baanvakken Amersfoort-Enschede/Olden zaal werd begonnen op 8 September 1949, toen het eerste funderingsblok werd ge plaatst. Hier is namelijk voor het plaat sen der bovenleidingsportalen hetzelfde systeem toegepast als in Brabant. De be tonnen funderingsblokken werden nage noeg alle aangemaakt in de openlucht- betonfabriek te Legerplaats Oldebroek en werden met werktreinen naar de plaats van bestemming vervoerd. In het totaal werden langs de lijn naar Twente 5078 betonnen blokken geplaatst, waar van er 4509 in deze fabriek werden ver vaardigd, waaraan 6.395 m3 beton werd verwerkt. De resterende 569 blokken werden ter plaatse gestort en vergden 3.115 m3 beton. Evenals dat bij de elec trificatie van Brabant het geval is, zijn ook op de lijn naar Twente de portaal constructies voor het grootste deel uit betonnen masten en dwarsbalken samen gesteld. Het aantal masten, dat is ge plaatst, bedraagt 3188. Voorts verrezen er nog 1142 stalen palen en 18 geconstru eerde stalen masten. De betonnen masten langs deze lijn, die een opengewerkt karakter hebben, bevat ten een z.g. voorgespannen bewapening. Eén portaal, dus twee masten en een dwarsbalk, bevat 1,22 m3 beton, waarin 72 kg hard staal en 105 kg zacht staal is verwerkt. Masten en balken zijn ver vaardigd bij de N.V. Spanbeton te Alphen aan de Rijn. Met het aanbrengen van de bovenleiding werd begonnen in Decem ber 1949. Stroomlevering. De levering van stroom voor de nieuw geëlectrificeerde lijn geschiedt door de Provinciale Gelderse Electriciteits Maat schappij N.V. te Arnhem en door de N.V. Electriciteitsfabriek IJsselcentrale te Hengelo en Zwolle. De P.G.E.M. voedt de onderstations Barneveld, Kootwijk en Apeldoorn, de IJsselcentrale de ondersta tions te Deventer, Bathmen, Rijssen, Al melo en Hengelo. Om de van de centrales afkomstige 10.000 Volt wisselstroom om te zetten in 1500 Volt gelijkstroom, werden 14 gelijk- richters in de bovengenoemde ondersta tions geïnstalleerd. Schakelstations te Amersfoort, Ter- schuur, Stroe, Assel, Twello, Deventer, Dijkerhoek, Holten, Wierden, Zenderen, Borne en Oldenzaal zorgen ervoor, dat de bedrijfszekerheid van het electrische net tot een maximum wordt opgevoerd en de bovenleidingsverliezen zo gering mogelijk zijn. Het nieuwe geëlectrificeerde baanvak wordt van Zwolle uit op afstand bediend volgens het principe van de automatische telefonie. Deze centrale post in Zwolle beschikt daarvoor over een tafel met knoppen en lichtjes, waarop eventuele storingen zich zelf direct melden. De apparatuur in de onder- en schakelsta tions langs de spoorlijn kan door middel van de knoppen op deze tafel worden be diend. Centrale afstandsbediening of verrebesturing, die voor deze lijn voor het eerst op grote schaal is toegepast, zal ook toepassing vinden op de te electrifi- ceren lijnen naar het Noorden, waarvoor dan natuurlijk de bedieningsapparatuur wordt uitgebreid. Andere werkzaamheden. De electrificatie van de Twente! ijn heeft verschillende wijzigingen in de ac- comodatie van de stations nodig gemaakt. Zo moesten in Holten, Rijssen, Wierden, De Riet, Borne en Oldenzaal de perrons worden verhoogd. In Stroe, Apeldoorn, Twello, Rijssen, Wierden, Almelo en Bor ne werden de emplacementen gewijzigd. Enschede kreeg een nieuw station en in Hengelo zal het nieuwe station over enkele maanden gereedkomen. Tussen Almelo en Wierden moest de spoorbaan over een afstand van 3 km worden om gelegd en opgehoogd in verband met de doortrekking van een zijtak van het Twente-Rijnkanaal naar Almelo. Twee enkelsporige bruggen in de opgehoogde baan leiden de treinen thans hoog over deze waterweg. Voor de gevaren, die het aanraken der bovenleidingsdraden veroorzaakt, werd op 350 waarschuwingspoorten bij krui singen met verkeerswegen en op 192 waarschuwingsborden bij particuliere overwegen gewaarschuwd. Vele seinpalen, die door de bcvenlei- dingsmasten niet goed zichtbaar meer waren of te dicht bij de draden stonden, moesten worden verplaatst. De beveili ging van de spoorbaan moest op tal van plaatsen worden gewijzigd en vele boven grondse telefoon- en telegraafgeleidingen moesten, in één kabel verenigd, in het baanlichaam worden ingegraven. In deze woorden, welke voorkomen op de door Mevr. Ans de Mik-de Boer ge bakken tegel, welke door de burgemees ter Vrijdagmorgen aan de president directeur der Ned. Spoorwegen, Ir F. Q. den Hollander werd aangeboden bij de heropening van ons station, ligt de bete kenis besloten welke de electrificatie van de spoorwegen voor onze plaats heeft. Veel belangstellenden en de voltallige schooljeugd waren op het perron opge steld en het gemeentebestuur, de leden van de raad, de besturen van de V.V.V. en Handelsvereniging, het voltallig spoor wegpersoneel en andere genodigden waren aanwezig toen precies om 10.04 de eerste electrische trein stopte. De buurtvereni ging „de Stationsstraat" had een met brem versierde ere-poort voor de wacht kamer opgericht en H.M.V. verwelkomde de gestroomlijnde trein met de Directie en Raad van Commissarissen van N.S. en een driehonderdtal genodigden met een pittige mars. Hierin reisden o.a. mee: Mr D. G. W. Spitzen, Secr.-Gen. Verkeer en Waterstaat; Dir.-Gen. van het Verkeer: H. v. Galen Last; leden Eerste en Tweede Kamer Mr G. Vixseboxse en Mr Rool- vink; Commissaris der Koningin in de provincie Overijsel, Ir J. B. Ridder de van der Schueren, Commissaris der Ko ningin in de provincie Gelderland, Jhr. Dr C. G. C. Quarles van Ufford, leden Ged. Staten van Gelderland en Overijsel, leden E.C.A.-missie, Burgemeesters van de gemeenten langs de lijn, Voorzitter en leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken en vele anderen. Uit de trein stapten de president-direc teur Ir den Hollander, de directeur, de- heer D. J. Wansink, de Commissaris der; Koningin in deze provincie, Ir J. B. Rid-? der de van der Schueren en nog vele» anderen. Door de treindienstleider, de heer M. Legtenberg uit Rijssen werden onze bur gemeester en andere genodigden aan de heren voorgesteld en Mr Enklaar nam toen voor de microfoon terstond het woord om de grote vreugde uit te druk ken, die gevoeld wordt met de electrifi catie der spoorlijn en de heropening van het station. De burgemeester zeide o.m.: Het feit, mijne heren leden van de Directie van de Nederlandse Spoorwegen, dat Gij heden met zulk een uitgelezen gezelschap aan het spoorstation Holten, Uw reis, naar Enschede hebt onderbro ken, om een kort ogenblik hier te Holten in ons midden te willen verkeren is op zich zelf reeds voor ons een reden tot voldoening en vreugde. Gij zijt, mijne heren leden der Directie, 'niet gekomen met lege handen, integen deel, gij hebt met U medegenomen het schoonste geschenk, dat een spoorman ons zou kunnen geven, de wederopne ming van ons spoorstation in het. Neder landse spoorwegnet. Dat Gij deze spoorlijn, waaraan Holten het voorrecht heeft te liggen, hebt ge- electi'ificeerd, maakt Uw geschenk slechts te smakelijker en te welkomer. Dat Holten over de rail weder is ver bonden met alle delen van Nederland, schept nieuwe mogelijkheden voor ons vreemdelingen-verkeer, een belangrijke bron van bestaan voor onze goede ge meente. Nog onlangs, mijne heren, hebben wij mogen ervaren, wat het zeggen wil te mogen profiteren van de service dei- Nederlandse spoorwegen, toen Uw Direc tie haar aandeel heeft willen nemen in het vervoer van een groot aantal school kinderen voor driejaarlijkse herdenking op het Canadese kerkhof alhier. Is 't wonder, mijne heren, dat gemeen tebestuur, V.V.V., Handelsvereniging, ne ringdoenden en de spreekbuis van Hol ten, het Holtens Nieuwsblad, de handen ineen hebben geslagen en gèdachtig aan het oud-hollands gezegde, dat men bewe zen weldaden in steen moet griffen, de herinnering aan deze dag hebben willen vastleggen in een daartoe door onze dorpsgenote, mevr. Ans de Mik-de Boer, vervaardigde tegel. tiet is mij een voorrecht mijnheer de President-Directeur U een exemplaar van deze tegel ter plaatsing in het direc tiegebouw te Utrecht, te mogen aanbie den en een exemplaar voor het stations gebouw alhier te mogen overhandigen aan de stationschef. Moge het geschenk, dat U, mijnheer de President-Directeur ons vandaag zijt ko men brengen voor U als schenker even zeer als voor ons als begiftigde een du rende reden zijn tot grote voldoening en vreugde. N.S. zijn te Holten teruggekomen, moge het echter voor geen spoorman zijn weg gelegd, om gelijk de hier aanwezige oud chef H. Beltman in 1938 heeft moeten doen, het vertreksein te moeten geven voor de laatste te Holten stoppende trein. De tegel bevat het volgende opschrift: Holten weer rechtstreeks en sneller verbonden met Nederland, (wapen) Gemeentebestuur van Holten V.V.V. Handelsvereniging danken N.S. De voorzitter van de Zuivelfabriek „De Vrijheid" de heer J. Wegstapel, bood hierna met een kort woord voor het per soneel van de „Feesttrein" een vijftal Edammer kaasjes aan, welke door een in een keurig wit werkpak gekleed lid van het personeel werden aangeboden. Met zichtbaar genoegen werd dit ge schenk door de heer den Hollander na mens het personeel aanvaard. Hij dankte de burgemeester voor dit geschenk en voor de hartelijke woorden tot de direc tie gesproken. Mijn gedachten, aldus de heer den Hol lander, gaan terug naar de ontmoeting en de gesprekken,welke ik met enkelen Uwer heb gehad, toen U enige tijd gele den in de directietrein de belangen van Uw plaats bepleitte. Aan Uw initiatief is het voor een groot deel te danken, dat wij nu hier staan. Niet dat wij, spoorwe gen, niets doen, maar Uw stap was be langrijk. Wij kunnen zeggen, samen heb ben wij dit gedaan. Ir den Hollander sprak de hoop uit dat het voor Holten beter mag worden door deze electrificatie en dat het mag groeien en bloeien. H.M.V. beklemtoonde deze woorden met een stuk muziek, dat nog voor de radio werd opgenomen, Mr Enklaar en Mr. Vixseboxse stapten in de trein en voegden zich bij het gezelschap. In een ommezien was de turquoise gekleurde trein verdwenen, de achtergeblevenen een voorproefje gevende van de snelheid en het comfort waarmede men in het vervolg kan reizen. De genodigden kwamen hierna samen in het café Vruggink met het spoorweg personeel, waar de heer A. J. Goldstein namens het gemeentebestuur, V.V.V., Holtense Handelsvereniging en de zaken lieden onder het genot van een kopje koffie er aan herinnerde hoe in 1886 hier ook de eerste trein stopte, hoe in 1938 wegens bezuinigen ons station werd ge sloten en hoe Holten nu weer in het spoorwegverkeersnet is opgenomen. Hij sprak over de service en de veilig heid welke het personeel de reizigers biedt en bood het namens heel Holten een doos sigaren aan. De heren M. Legtenberg en J. Paalman dankten voor de aangeboden attentie en spraken de hoop uit, dat het personeel handen tekort zal komen om de reizigers te bedienen. De heer Beijers sprak over de noodzaak om nu met de trein te reizen. Dat houdt niet in dat wij de bus thans niet meer waarderen, zij heeft een taak voor het locale verkeer en zij hielp ons uit de nood, maar voor grotere afstanden is de spoor de aangewezen reisgelegenheid. Tenslotte dankte de heer H. J. Wansink allen, die aan het welslagen van deze openingsplechtigheid hadden medege werkt. De vlaggen wapperden nog vrolijk in de Stationsstraat en het leven hernam zijn gewone gang. H.M.V. IN UNIFORM. Maandagavond optocht. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling om Vrijdagavond na de aanbieding van de nieuwe uniformen een optocht met H.M.V. door het dorp te houden, doch deze optocht zal nu plaats hebben op Maandagavond a.s. Men heeft dan een hele avond ter beschikking, zodat het hele dorp kan worden afgewerkt. Op verschillende punten zal halt wor den gehouden en zal marsmuziek ten gehore worden gebracht. Tijdens de op tocht zullen loten worden verkocht tot dekking van het uniformtekort. Men heeft door het kopen van deze loten (5 voor ƒ1.kans op één der prach tige prijzen (hoofdprijs wollen deken), als rollade, fruitmand, flessen wijn, do zen sigaren etc. De trekking van deze verloting heeft Maandagavond plaats in „Amicitia" ha de optocht. Holtenaren, ook uit de verschillende buurtschappen, toont Maandagavond be langstelling voor Uw muziekcorps. Loopt in drommen mee In de optocht van H.M.V. H.G.K. BEHAALDE 2e PRIJS. Holtens Gemengd Koor behaalde op het Zangconcours van de Mannenzang- vereniging K.K.G. te Geldermalsen, ge houden ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan dezer vereniging, een 2e prijs met 273 punten. Er wordt overwogen om dit jaar nog weer aan een concours deel te nemen, doch de herfst-uitvoering en de zang avonden, welke in het kader van het V.V.V. vacantie-programma gegeven zul len worden, staan daarvoor wel enigszins in de weg. dat in oorlogstijd het lijden ver zacht van onze soldaten en ge troffen burgers; dat in vredestijd door zijn bloed transfusiedienst en moedermelk- centrale het leven doet behouden van honderden zieken, gewonden en zuigelingen; dat bij rampen de nood lenigt van duizenden slachtoffers dat aan blinden het licht hergeeft in de ogen; dat hulpposten inricht langs de wegen dat hulp verleent bij het vervoer van invaliden; dat lectuur verschaft aan zieken en herstellenden; dat nog honderd en één taken ver vult van barmhartigheid en naastenliefde, vraagt U, lid te worden van haar dezer dagen opgerichte afdeling te Holten (minimum contributie een gulden per jaar). Zeg niet „neen" tegen hen, die U een kwitantie komen aanbieden in de week van 28 Mei2 Juni a.s. Voor deze zegenrijke arbeid is geld nodig. AGENDA. 1626 MeiEtalagewedstrijd in verband met electrificatie Ned. Spoorwegen. Vrijdag 18 Mei: aanbieding nieuwe uni formen aan H.M.V. in Amicitia, 7.30 uur. Zaterdag 19 en Donderdag 24 MeiOpen lucht bioscoop der N.S. op het markt terrein (zie annonce). Maandag 21 Mei: Optocht van H.M.V. (in uniform) door het dorp, 7.30 uur. Tijdens de optocht verkoop van loten (5 voor 1 gulden) tot dekking van het uniform-tekort. Dinsdag 22 Mei: Vergadering N.V.V, be- stuurdersbond in café Maats, 7.30 uur. Dinsdag 22 Mei: Estafette Bergruiters, tussen pl.m. 17.5018 uur. Dinsdag 22 Mei: Ledenvergadering afd. O.L.M., 8 uur, in café Kalfsterman. Woensdag 23 Mei: Vergadering Rode Kruis in hotel Holterman, 8 uur. Woensdag 23 Mei: laatste dag inlevering uitslag etalage-wedstrijd. Donderdag 24 Mei: Oriënteringsrit Mo torclub, start 7 uur bij hotel Holter man. 24, 25 en 26 Mei: Tentoonstelling souve nirs oud-Indonesië-strijders, Amicitia. ZONDAGSSCHOOLDIENST ONDER DE „FEESTBOMEN". Onder leiding van het personeel gin gen de kinderen van de Zondagsschool op de Eerste Pinksterdag in een lange rij naar het bos. Het weer leende zich des morgens uitstekend voor een openlucht samenkomst. De heren Oolbekkink en Fransen verleenden medewerking door met hun instrumenten 't gezang te steu nen. Na de Pinkstergeschiedenis werd nog een zendingsverhaal verteld. De va der van Sojo brengt zijn zoontje, die „binnenkoorts" heeft, naar Dr Bervoets. Sojo maakt zich zelf erg bang en vlucht weg uit het ziekenhuis. Later brengt vader Sojo terug, die langzaam geneest en daarna zijn broertje ophaalt. De dok ter, tevens zendeling, brengt Sojo in aanraking met het Evangelie. Hoewel de muggen al weer wat lastig waren, werd er goed geluisterd. De dienst duurde ongeveer drie kwartier en werd geleid door de heer Brouwer. „DE BERGRUITERS" IN GALOP. In het kader van het Zilveren Jubi leumjaar van de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Pdjver- enigingen, wordt er op 22 en 23 Mei a.s. een grote Estafette te paard door Ne derland gehouden, met als eindpunt het Paleis Soestdijk, waar H.M. de Koningin op 23 Mei een oorkonde zal worden aan geboden. Er zullen totaal 2500 a 3000 ruiters deelnemen, die gezamenlijk een afstand zullen afleggen van ong. 3000 km. Ook onze ruiters hopen aan deze Esta fette deel te nemen en wel op Dinsdag 22 Mei. Zij vormen de schakel tussen Markelo en Bathmen. De eerste ruiter van onze vereniging zal starten om 17.30 uur te Markelo bij Café „De Pot". Er wordt op verschillende plaatsen overgenomen. De route is als volgt: Café „De Pot" door Elzen, over de Bor- keld, de Winkelberg naar de Markelose straatweg, de Grotestraat en Larense- weg langs „de Noordpool", over Dorper- dijk tot de Pothaarsbrug. Daar wordt de oorkonde om pl.m. 18.30 uur afgegeven aan de eerst startende ruiter van de zustervereniging te Bath men, die haar weer verder brengt. De oorkonde zal tussen 17.55 en 18 uur het Dorp passeren.

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 1