MOEDERDAG I iiunuiiiinifliuiiinininniiiiiininiiniininiiiuiiiiiiiiiiiiiiiniiiifl I Gedenk Uw Moederheus het mag? Verwen haar eens op Moederdag ■lUIINIIllNllllllinillllNIIliffllllll Concours-Hippique. Gevallen als slachtoffer van zijn arbeid. H.M.V. volgende week in keurig uniform. PREDIKBEURTEN. Holten. Ned. Herv. Kerk: le Pinksterdag 8.30 en 10.30 uur Ds de Vries. In de dienst van 10.30 uur zang van het Kerkkoor. 2e Pinksterdag: 10 uur Ds Verbeek Wolt huis van Hellendoorn. In alle diensten Pinkstercollecte. Zondagsschool: le Pinksterdag om 10 uur in plaats van half elf. Geref. Kerk: Zondag 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. 2e Pinksterdag 10 uur Ds Brinkman van Rijssen. Tijdens de Pinksterdagen is de derde collecte bëstemd voor de Zending. Dijkerhoek. Ned. Herv. Kerk: le Pinksterdag 10 uur Ds Knipscheer. Zendingscollecte. 2e Pinksterdag geen dienst. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrik, zv. W. van Diepen en H. Jonker, D nr. la; Louis Hendrik, zv. L. Rambonnet en C. J. de Kievit, L nr. 62; Hendrika, dv. J. Bosschers en H. J. Manenschijn, B nr. 63; Jannes Hendrik, zv. J. Meerman en H. A. G. Wibbelink, A nr. 259a; Albert, zv M. Hofman en H. J. Nijmeijer, A nr. 221. Ondei'trouwd: B. J. Krikkink, 24 j. en J. H. Meilink, 21 j; J. A. Kölling, 33 j. en J. H. Tuitert, 28 j.; H. J. Reterink, 31 j. eix M. Kölling, 26 j. Gehuwd: H. J. W. Jansen, 34 j. en A. A. J. Nijkamp, 32 j. Overleden: G. J. Tempelman, 68 j., echtgenoot van H. Tuitert; E. Teeselink, 89 j., weduwnaar van J. Brinkman. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN. Ingekomen: G. J. Vosmeijer van De venter naar A nr. 8. J. F. Drijsen en gezin van Wadenoijen naar L nr. 62. H. J. Karkdijk van Goor naar A nr. 205; A. Pasop en gezin van Markelo naar C nr.' 23; G. H. Traanman van Bathmen naar A nr. 26; H. J. Stegeman van Gors- sel naar D nr. 67. Vertrokken: L. Rambonnet van L nr. 62 naar Assen. H. J. Olsman van B nr. 105 naar Almelo; E. A. Teeselink van L nr. 57 naar Ommen; H. Rattink van E nr. 38a naar Raalte; H. Rattink van D nr. 67 naar Bathmen; B. J. Kem per van E nr. 12 naar Diepenveen; J. G. Reevoord van C nr. 27 naar Rijssen; Chr. van Andel en gezin van D nr. 54 naar Soest. ETALAGE - WEDSTRIJD. Voor de etalage-wedstrijd, in samen werking met de Spoorwegen, waarmede ook het publiek prijzen kan winnen, ver wijzen wij naar een advertentie in dit nummer met nadere bijzonderheden. In de week van 16 t.m. 26 Mei zullen de N.S. openlucht-filmvoorstellingen ge ven en wel op Zaterdag 19 en Donderdag 24 Mei a.s. op het marktterrein. OPENING ELECTRISCH SPOORWEGNET. Op Vrijdag 18 Mei zal de Directie van de N.V. Ned. Spoorwegen, vergezeld van een aantal genodigden, de geëlectrifi- ceerde spoorlijnen Amersfoort-Enschede en Hengelo-Oldenzaal officieel in ge bruik nemen. Volgens de dienstregeling arriveert deze trein hier om 10.04 uur. Er zullen korte toespraken worden ge houden enz. maar er zal waarschijnlijk geen muziek worden gemaakt. Zoals reeds eerder gemeld hebben de bewoners van de Stationsstraat toegezegd een versiering op'het station aan te bren- -^^~+-^-w-tiLmejD_aldaaiLJV.ei^orJ3f_w.orx!f_ Van het concours-hippique, hetwelk hier Hemelvaartsdag, werd gehouden en hetgeen georganiseerd was door de „Bergruiters", vermelden we nog het vol gende. Het namiddagprogramma werd geopend met concours voor eenspan tuigpaarden. Een 10-tal ingezetenen, eigenaren van warmbloedpaarden, had blijkens het pro gramma ingeschreven, doch helaas ver schenen er welgeteld maar vijf in de ring. De prijzen werden als volgt toegekend: 1. M. Boode met Kelfine; 2. W. Hulsman met Willy, 3. G. J. Boode BJzn. met Nel lie; 4. G. Bolink met Harry; 5. W. Keizer met Prins. Na de parade der deelnemende Lande lijke Ruiters, onder leiding van de heer H. H. Flutsch te Hengelo en de uitrei king van de bij de dressuurproeven be haalde prijzen, werd gehouden het con cours eenspan tuigpaarden koudbloed. Voor dit nummer hadden blijkens het programma 4 ingezetenen ingeschreven, doch ook nu verschenen er maar twee. De le prijs was voor de heer A. G. Volkering met Bertha en de 2e prijs voor de heer J. A. Groteboer met Rosette. In de rubriek „Beste landbouwpaard in tuig", gereden door landelijke ruiters, werden de prijzen als volgt toegekend: I. G. Hulsman, Holten, met Albert; 2. W. H. Veltkamp, Diepenhéim, met N.N.; 3. G. Bolink, Holten, met Harry; 4. G. Keizer, Holten, met Prins. Rubriek Springconcours klasse B, voor landelijke ruiters, le gedeelte: 1. G. Huls- rn§2, Holten, met Albert, 0 straf p.; 2. J. H. Wolbrink, Markelo, met Samonie, 0 strafp.; 3. G. Marskamp, Hellendoorn, met Dirmatini, 0 strafp.; 4. M. Bolink, Holten, met Lida, 4 strafp.; 5. J. H. Har- geerd, Markelo, met Casta, 4 strafp.; 6. J. v. Gerresheim, Hellendoorn, met Nelly, 4 strafp.; 7. S. v. d. Meer, Wierden, met Puck, 7 strafp.; 8. T. Beldman, Holten, met Stella, 8 strafp. In het 2e gedeelte van het springcon cours klasse B moest tegen het horloge worden gereden en het was de heer Hulsman met Albert die ook dit 2e ge deelte foutloos wist te rijden, waardoor hij in het bezit kwam van de fraaie zil veren beker. Tijd van Hulsman was 58 sec,; 2. G. Marskamp, Hellendoorn, 51 sec. 4 strafp.; 3. J. H. Wolbrink, Markelo, 52.8 sec. 8 strafp.; 4. J. v. Gerresheim, Hel lendoorn; 5. J. H. Hargeerd, Markelo;. 6. M. Bolink, Holten. Bij de vrijheidsdressuur werden de prijzen als volgt toegekend: 1. G. Mars kamp, Hellendoorn met Dirmatini; 2. G. Bremmer, Wierden met Luctor; 3 A. Brons voort, Holten met Alex; 4. H. J. Bosschers, Holten met Wilco. De jury bestond uit mej. H. J. M. ten Bos te Almelo, die tevens de Kon. Ned. Fed. van Landelijke Rijverenigingen ver tegenwoordigde, en de heren E. Rotting, Terwolde, A. Hulshof, Borne en G. J. Kottelenberg te Markelo. Bij het beoor delen van de tuigpaarden was aan deze jury nog toegevoegd de heer G. J. Kru- ders te Delden. Aan het einde van dit zeer geslaagde concours dankte de heer Flutsch, instruc teur van „De Bergruiters" allen die aan het welslagen hadden medegewerkt. Tijdens het middagprogramma gaven burgemeester en Mevr. Enklaar blijk van hun belangstelling. Dank zij de geluidsinstallatie van „Radio Bouwhuis" bleef 't publiek op de hoogte van de prestaties der deelnemers. Al met al een paardenfestijn waarop èn de organiserende vereniging èn de be zoekers met genoegen kunnen terugzien. Ds DE VRIES SPRAK VOOR N.C.R. V-MICROFOON. Woensdagavond heeft Ds Jac. de Vries in het N.C.R.V.-programma „Van daag", Radiokrant voor Nederland, ver teld over zijn korte verblijf in Canada. Gelijk men weet, maakte Ds de Vries in opdracht van de Emigratiecomraissie van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk medio Maart een reis met het emigran ten s.s. „Volendam" naar Canada. Woensdagmiddag verscheen plotseling de reportagewagen van de N.C.R.V. met de bekende reporter Peter Koen voor de pastorie aan de Oranjestraat. Het inter view tussen Ds de Vries en Peter Koen werd op platen vastgelegd en enige uren later was dit per radio te beluisteren. Op de terugreis naar Nederland had Ds de Vries kennis gemaakt met een mede- pasagier, A. Hogerdijk, die 30 jaar gele den naar Canada emigreerde en die nu een bezoek ging brengen aan zijn ge boorteland. De heer Hoogerdijk was, toen Peter Koen kwam voor het interview, de gast van de fam. Ds de Vries en de N.C.R.V.- reporter maakte dankbaar gebruik van de gelegenheid om een praatje te maken met de heer Hoogerdijk, die ook enkele jaren in Siberië verbleef. In een der eerstvolgende N.C.R.V.-uit zendingen zal in de rubriek „Vandaag" 's avonds van 7.40 tot 8 uur dit vraag gesprek te beluisteren zijn. Oprichting Rode Kruis-afdeling* De reeds lang in het vooruitzicht gestelde vergadering om te komen tot oprichting van een Rode Kruis-afde- ling ofonderafdeling van de afdeling Rijssen is thans bepaald op Dinsdag 15 Mei a.s., des avonds 8 uur in hotel Holterman. Op deze vergadering zal aanwezig zijn Dr. Benze te Rijssen', districtscom missaris van het Rode Kruis. Behalve allen, die belangstelling hebben voor het werk van het Rode Kruis worden uitgenodigd de oud-be stuursleden van de in de bezetting be staande afdeling, wier namen ons niet bekend zijn. Aangezien hier ook reeds gesproken is over de oprichting van een E.H.B.O.- afdeling zou overwogen kunnen wor den om beide afdelingen met elkaar te verbinden. Belangstellenden voor beider arbeid worden dan ook gaarne in groten getale tegemoet gezien. Maandagmiddag j.l. omstreeks vijf uur heeft in Dijkerhoek tussen de sme derij van de heer Broekhuis en „De Rinkelaar" een aanrijding plaats ge vonden, waarvan de 28-jarige P. H. W. Bonhof, wegenwacht van de A.N. W.B., hier algemeen bekend als Henk Bonhof, het slachtoffer is geworden. Hoe het ongeluk zich precies heeft toegedragen zal wel nimmer worden opgehelderd. Vast staat, dat Bonhof achter een aantal voertuigen reed, dat uit de richting 'Deventer kwam. Hij heeft deze blijkbaar willen passeren en is daarbij in botsing gekomen met een uit de richting Holten komende perso nenauto, een Skoda, bestuurd door de heer G. uit Soest. Voor deze aan rijding is hij echter reeds in aanraking gekomen met de voor- hem rijdende auto. De klap moet hevig aangekomen zijn, want zowel de Skoda als de mo tor met zijspan waren zwaar bescha digd. Door omwonenden en passerende automobilisten werd direct hulp ver leend. Bonhof was er het ergste aan toe. Hij was deerlijk aan het hoofd gewond en dokter Nagelhout, die spoe dig ter plaatse was, achtte onmiddel lijke overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Ook de automobilist, de heer G., werd naar Deventer vervoerd, maar kon naar huis gebracht worden. Hij klaagde onderweg over pijn in de borst, doordat hij, door de botsing, met kracht op het stuur gedrukt werd. In zorgwekkende toestand werd Bonhof in het St. Geertruiden Gast huis te Deventer opgenomen, waar dokter Slingenberg onmiddellijk bloed transfusie liet toepassen. Het slachtoffer was ongehuwd en woonde in Deventer. Onze plaatsge noot, de heer M= Rouwenhorst, had de moeilijke taak zijn ouders te waar schuwen. Zijn vader is bode bij het ziekenhuis en zag de ziekenauto wel binnenkomen, zonder te weten dat zijn zoon daarmede vervoerd werd. De wachtmeester der Rijkspolitie, de heer T jmbeek, leidde het hulpwerk terwijl een onderzoek wordt ingesteld. Bonhof reed dagelijks met zijn gele combinatie het traject Peventer-Goor v.v. en was langs de hele route zeer populair. Hij stond bij zijn superieuren, door zijn serieuze plichtsvervulling, zeer goed aangeschreven. Hij is bij de uitoefening van zijn taak in het harnas gestorven. Hij zou juist dezer dagen met de overige gele rijders van de A.N.W.B. defileren voor Z..K.H. Prins Bernhard. De overledene was in Deventer lid van tal van verenigingen o.m, van de Voetbalvereen. „Go Ahead", bestuurs lid van de Deventer Reddingsbrigade en van de sportcommissie der Deven ter Motor- en Automobielclub. De begrafenis had plaats op Vrij dagmiddag 1 uur. Onze plaatselijke Motor- en Automobielclub heeft zich daarbij doen vertegenwoordigen. „H.G.K." NAAR 'T CONCOURS. Holtens Gemengd Kooi-, dirigent de heer Fred. Velders te Deventer, gaat Pinkstermaandag naar het Zangconcours 'te Geldermalsen. Het koor komt uit in de eerste afdeling en zingt als verplicht werk „Avondstond" van Otto de Vaal en als vrij nummer „Panis Angelicus" van Cesar Franck. H.G.K.-ers, veel succes. STENEN HAMER UIT DE OUDHEID. Dezer dagen werd bij de landbouwer B. J. Nikkels aan de Maneschijnsweg in het bouwland een stenen hamer gevon den, daterende ongeveer van 18001000 voor Christus. Het is een mooi exem plaar en geheel ongeschonden. In deze gronden in de nabijheid van de Soestwetering zijn telkens van deze prae- historische voorwerpen gevonden, o.a. bij de Wed. A. Wechstapel en Joh. Prins. Ook vond destijds de oude Bannink er verschillende tegelijk. Hij heeft ze toen echter in het beekje geworpen. Vermoedelijk was er ter plaatse in die tijd een nederzetting of werden de stenen voorwerpen daar vervaardigd. Ook kan het zijn, dat zij tijdens een gevecht in het krijgsgewoel of op de vlucht verloren zijn gegaan. Na vele eeuwen komen zij thans weer te voorschijn. Op zichzelf hebben zij geen grote waarde, doch wel als studiemateriaal voor navorsingen. Het is maar te hopen, dat zij in het Twents Oudheidkundig MuSeum terecht komen, zij hebben dan waarde, omdat ieder er in kan delen. Mocht men bij werkzaamheden in de grond voorwerpen vinden, waarvan men denkt, dat zij historische waarde hebben, dan wordt men verzocht hiervan even bericht te doen aan de heer H. Stokkers, Binnenstraat, alhier, die correspondent is van de Rijks Oudheidkundige dienst. Vrijdagavond 18 Mei a.s. aan bieding in „Amicitia". Daar na optocht door het dorp. Wanneer men geregeld steeds meer ingezetenen doen met H.M.V. naar het concours gaat, con stateert men, dat minstens 75 procent van de deelnemende verenigingen, uniform verschijnt en wanneer men een korps in uniform ziet naast een vereniging in „burger" is het alleszins begrijpelijk, dat bij de supportersver eniging van H.M.V. het plan rëes om ook de mannen van H.M.V. in een uniform te steken. Nu weten we wel, dat het in de eerste plaats aankomt op het maken van de muziek en dat de heren in het kleine tentje bij hun be oordeling geen rekening houden met de aankleding van het korps, doch men zal het toch wel met ons eens zijn, dat een uniform 'het beter doet dan het burgerpakje waarin begrijpelijkerwijs 1 alle uniformiteit ontbreekt Dat ons muziekkorps muziek kan maken onder de eminente leiding van de heer Heleenders is de laatste drie jaren op concoursen in Joure, Wolvega en Eist duidelijk gebleken en de plaats op de muzikale ladder rechtvaardigt het verschijnen in uniform: volkomen. Ongeveer 2 jaar geleden rees het uniformplan bij de supporters en er werd toen direct begonnen met het in zamelen van gelden. Het uniformeo- mité ging eens informeren naar de to tale kosten en deze bleken toen zo hoog te zijn, dat verwezenlijking van het plan voor onmogelijk werd gehdijbr den. Men liet de zaak vooreerst rustejcol en de „inmiddels opgehaalde geldie g werden gestort bij de Coöp. Boeren A. leenbank. Het uniformplan bleef een plan, darce' naar men hoopte, nogeens verwezen J lijkt zou worden. Dat dit thans al gaaJ- gebeuren had niemand durven hope J doch het kon dank zij de gezamenlijk kleermakers. Een voordelige textielaanbiedinj medewerking van de gezamenlijk kleermakers en een uniformfabriek e zeker niet in de laatste plaats dank z de financiële steun van vele ingezette nen, is het mogelijk geworden dat d uniformen Vrijdag 18 Mei a.s. kunnepe worden aangeboden aan onze muzikanrs' ten. Voor de helft zijn deze uniforme] betaald doch de andere helft zal noj betaald moeten worden. Men is mogelijk geneigd de handel wijze van het uniformcomité zeer vooi barig te noemen, doch deze gelegen heidsaanbieding en de steeds stijjld gende textiielprijs (de benodigde sto kostte 1 maand later f1200,— meer eisten dat er onmiddellijk gehandeld moest worden. r_ Teneinde het nog resterende belanguirr rijke bedrag bij elkaar 'te krijgen wer 11 den door het comité verschillende plan rste nen beraamd. Wij komen daar bij ge tegenheid nader op terug. Hen groo aantal ingezetenen werd nog geen lijs ter tekening aangeboden, doordap, enkele personen hun wijk niet be werkten. Onder hen zijn er ongetwij feld velen, die toch gaarne een grote of kleiner bedrag zouden willen geven De giften zullen door de heren H Bouwhuis (Pastoriestraat), A. Fransen H. Klein Velderman, A. Nekkers, J<in Slotman of J. Wiggers zeer gaarne iij i< ontvangst worden genomen. Vrijdagavond 18 Mei a.s., 's avond om 7.30 uur, in zaal „Amicitia", zul len de uniformen worden aangebodei ük- aan H.M.V. in tegenwoordigheid vaii mi tal van genodigden en afgevaardigde! tda van verschillende verenigingen en or ,t ganisaties, terwijl na de aanbieding ger H.M.V. (in uniform) door heel het dorp zal marcheren. Te zijner tijd zal H.M.V. ook nieuwe uniformen tonen aan de inge zetenen in de verschillende buurtschap]^ pen. "r Tijdens de optocht van Vrijdagavond, zullen loten worden verkocht (5 a f 1,—) tot dekking van het uniform- tekort Verschillende schitterende prij zen, waaronder een wollen dieken, zijn te winnen. Holtenaren, toont Vrijdagavond Uw belangstelling bij het aanbieden van de uniformen aan Uw muziekkorps H.M.V.' lol tka J. H Pe kst I71u :ch' ldh 9.41 Vlu me zoe :rli: rte! EERSTE PRIJS. De heer Herman Koopman (Kerkhofs laan) nam te Kampen deel aan een reci teer wedstrijd en wist in de afd. Luim de eerste prijs te behalen. Proficiat. FILMAVOND CHR. ORANJEVERENIGING. De Chr. Oranjevereniging gaf Maan dagavond 30 April j.l. een filmavond in „Irene" ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. Koningin Juliana. De voorzitter, de "heer J. Kroon, opende de feestavond met gebed. Na het zingen van het Wilhelmus sprak hij een openingswoord, waarin hij vooral de nadruk legde op de grote betekenis van ons Vorstenhuis voor ons land en volk. Hierna werd vlot een programma afgewerkt, samengesteld door het Filmcentrum der Ned. Herv. Kerk. Voor de pauze werden een paar Oranjefilms gedraaid, o.a. de Kronings plechtigheid van Koningin Juliana en film, opgenomen ter gelegenheid van het 121/2-jarig huwelijk van onze Ko ningin. Verder ndg de films „Als cte dag aanbreekt" en „Jeep". Na de pauze werd de film: „Dikhui den" gedraaid. lei( ld Dol 11 *er ind DO!

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 2