EEH FUNK MEISJE DIKKERS' 0PF0KV0ER Officiële publicaties „DE TOKO" Verpachting Standplaatsen. jaarlijkse Ledenvergadering V.V.V. „Hoiten's Belang" itaai aan, de, Ipitó! Waarom moet de Kaptein het zijn Iedereen zal II bewonderen Egypt. Regenmantels „MAEJATTA's OFFER" Voor Graszaad naar Gcfor. Dikkers DEENSE AVOND VAN DE PLATTELANDS VROUWEN. In navolging van de Canadese avond, welke de afdeling Holten van de Bond van Plattelandsvrou wen het vorige jaar hield, organiseerde zij Donder dagavond in een van de zalen van hotel Holterman een Deense avond. De druk bezochte avond werd geopend met het zingen van de nationale hymne van het nabuurland, waarna de presidente, Mevr. Nagelhout, de talrijk opgekomen dames welkom heette en verschillende mededelingen deed over huishoudelijke aangelegen heden. De zaal en tafels waren naar Deense trant ver sierd. Aan de hand van lantaarnplaatjes gaf Mevr. Bijl uit Markelo een beschrijving van haar bezoek aan het congres van de Internationale Bond van Platte landsvrouwen, het vorige jaar in Kopenhagen ge houden, en van haar reis naar en door Denemarken. Zij prees in het bijzonder de grote gastvrijheid van het Deense volk en wees op de grote overeen stemming met het Twentse landschap met dit on derscheid, dat er in Denemarken veel meren zijn. In de pauze werd koffie geserveerd en allerlei Deens gebak gepresenteerd, dat door de leden zelf vervaardigd was en dat de aanwezigen zich goed lieten smaken. In de tweede helft van de avond gaf de heer W. ten Berge, de tegenwoordige hospes van hotel Hol terman, een beschrijving van zijn verblijf in Dene marken in 1946 voor herstel van gezondheid. Spr. heeft gedurende vijf maanden het land leren kennen en waarderen en was ook steeds getroffen geworden door de grote gastvrijheid van dit volk. Wat beide sprekers was opgevallen was het ge heel verschillend menu, dat op tafel kwam. Er wordt veel -vlees gegeten en b.v. veel vruchten. Groente daarentegen komt in Denemarken in veel mindere mate op tafel als in ons land, terwijl de aardappelen er van veel mindere kwaliteit zijn dan in ons land. Er werden nog tal van filmpjes vertoond over Denemarken, waarna de presidente Mevr. Bijl en de heer Ten Berge dank bracht voor hun aardige causerieën. De leden dankte zij voor hun mede werking aan deze geslaagde avond. DE WAS. Onder presidium van Mevr. Wegstapel-v. Linden- berg vergaderden Maandagavond 12 Febr. de leden van de afd. Holten van de bond van Christen Boe rinnen, Boerendochter, Plattelandsvrouwen en -meisjes. De presidente liet bij de aanvang zingen Psalm 25 6 en ging hierna voor in gebed, las vervolgens voor Handelingen 5 1742. Een bijzonder woord van welkom sprak de presidente tot de aanwezige nieuwe leden. Na het voorlezen van de notulen krijgt Mevr. J, Wiggers-Aanstoot gelegenheid om haar onderwerp „De was" voor te lezen. Hierover volgt een drukke en leerzame bespreking, o.a.: Wees zuinig met uw arbeidskracht; hoe kunnen we ons de wasdag gemak kelijk maken; hoe wordt de was opgehangen enz. enz. Na de pauze werd de avond verder gevuld met hersengymnastiek en improvisatie. Daarna sloot de inleidster deze geslaagde bijeenkomst met dank aan God. OUDERAVOND DORPSSCHOOL. Woensdagavond werd in Amicitia de jaarlijkse voorjaarsavond gehouden van de Dorpsschool. On danks de regen- en sneeuwbuien waren vele ouders aanwezig en was de zaal grotendeels gevuld. Het hoofd der school, de heer B. H. Brouwer, opende om ruim half acht de bijeenkomst en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder enkele geno digden. Spreker sprak de hoop uit, dat het een ge slaagde avond mocht worden, waarbij de band tus sen school en huis weer zou worden verstevigd. Na dit kort openingswoord zongen de kinderen der zesde klas een aantal geestelijke en vaderlandse liederen. Toen het extra nummer: „In naam van Oranje" gezongen en gefloten was, groeide de span ning onder de jeugd merkbaar, want hun klasse- genote Gerda Portier van De Dikke Steen schreed naar voren. Op gloedvolle wijze en met een bewon derenswaardige vrijmoedigheid declameerde zij het lied van Koppelstock, de Brielse veerman. Een da verend applaus was haar beloning. Nadat de kinderen het toneel hadden verlaten, besprak het schoolhoofd in het kort enige school- aangelegenheden. Spreker lichtte de klasseverdeling, in verband met het leerlingenaantal toe. Hij atten deerde de ouders er op, waar zoekgeraakte kleding stukken en dergelijke terug te bekomen zijn. Het schoolbezoek is zeer goed en verzuimen om andere redenen dan ziekte komt vooral in de klassen één tot en met zes zelden voor. Natuurlijk komt dit het onderwijs zeer ten goede. De schoolreisjes kwamen hierna onder de loupe. Voorts kwam de schoolfilm ter sprake, terwijl de mogelijkheid om kinderen op hun intelligentievermogen te testen werd toegelicht. Tot slot werd. medegedeeld dat het gemeentebestuur zich in het afgelopen jaar zeer beijverd heeft om het schoolgebouw op te knappen. De veiligheid van de op het plein spelende kinderen werd zeer be vorderd door het aanbrengen van een degelijke af scheiding langs de weg. De schoolinventaris werd belangrijk verbeterd door het kopen van nieuwe banken, en dergelijke. Door het verstrekken van een extra erediet konden gelukkig nieuwe leermiddelen worden aangeschaft. Spreker is 't gemeentebestuur hiervoor zeer dankbaar. Met het eigen schooltoestel draaide de heer H. van Zeben thans: „Oerwoudverkenners in Surina me". De ouders hadden gelegenheid deze school film, die de kinderen 's middags reeds hadden ge zien, te volgen. De heer W. Kiestra lichtte op zeer vlotte wijze de film toe. Uit een en ander bleek over duidelijk van hoe grote waarde voor het kind de schoolfilm is en op welke wijze het onderwijs in vakken als aardrijkskunde in belangrijke mate kan worden gesteund. Hierna werd een verkiezing gehouden. Tot leden van de oudercommissie werden gekozen de heren H. Beltman en W. Veneklaas. In het stembureau hadden, op verzoek van het schoolhoofd, zitting genomen de heren H. Soer, I. Gaakeer en J. Derksen. De kinderen zongen onderwijl enige canons en het Veenarbeiderslied uit de „Ds Steenbakkerrevue" op verdienstelijke wijze. Uit het applaus bleek, dat de leerlingen de aangeboden reep wel verdiend hadden. In de pauze, die volgde, werd thee aangeboden en een kleine verloting, verzorgd door Mej. W. E. Wolters, gehouden, om de kosten van de avond te dekken. Nadat de kinderen waren vertrokken, hield de schoolarts, dr A. Bense te Rijssen, een goed gefundeerde lezing over sexuele voorlichting, die aandachtig werd beluisterd. De ouders werden nog eens weer enige tijd bepaald bij een van de diepste levensvragen van het kind. Op verzoek sprak hij ook nog een opwekkend woord, om toch vooral de kinderuitzending te steunen. Het hoofd der school bedankte Dr Bense hartelijk voor de wijze, waarop hij zich van zijn taak had gekweten. Daar hett, bijna elf uur was, werden nog een paar resterende nummers van het programma geschrapt en sloot het hoofd der school na een kort sluitings woord de ouderavond. EEN LAGERE LANDBOUWSCHOOL TOEGEWEZEN. Aan het begin van deze week werd ten Gemeente huize bericht ontvangen, dat aan de Overijsselse Landbouw Maatschappij voor onze gemeente een lagere landbouwschool is toegewezen. Zoals bekend werd op de begroting voor 1951 van de gemeente een bedrag van 40.000 uitgetrokken in afwachting van de toewijzing van een dergelijke school. Naar wij menen zal ook de provincie in de stichting dezer school bijdragen. Gezien de algemene tendentie tot vermindering der investeringen door bedrijfsleven en overheid ge loven wij, dat dit bericht nog juist op tijd gekomen is om Holten van een landbouwschool te verzekeren. RIET DE VOLENBAM NAAR CANADA V.V. Onze plaatsgenoot, Ds Jac. de Vries, heeft van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk het ver zoek ontvangen om als geestelijk leider op te tre den van de emigranten, welke medio Maart a.s. met het s.s. „Volendam" naar Canada zullen vertrek ken. Ds de Vries heeft deze eervolle opdracht aan vaard. De reis zal een kleine maand duren. De „Vo lendam" zal slechts enkele dagen in Canada blijven en daarna de terugreis aanvaarden. In verband met deze reis zal het afleggen van de belijdenis des geloofs door de a.s. lidmaten niet plaats hebben op 18 maar op 11 Maart a.s. De plech tigheid is dus een week vervroegd. VERHUIZINGEN. Ingekomen: J. Veldhuis van Ermelo. J. Brink van Diepenveen. Vertrokken: W. Brondsema naar Wierden. L. J. A. Otto naar Rotterdam. G. Kolkman, echtgenote van W. van Rheenen, naar Apeldoorn. GEMEENTE-AVOND NED. HERV. KERK. Maandag j.l. waren er plm. 80 personen naar „Irene" gekomen, waar een gemeente-avond werd gehouden. De praeses van de kerkeraad opende deze samen komst met gebed en schriftlezing, waarna hij de be doeling van de avond uiteenzette. Ouderling H. J. Bolink sprak over het werk van de ouderlingen en zeide dat dezen dit werk met grote aarzeling hebben aanvaard, daarbij wetende dat de Heer der Kerk hen wil zegenëh in dit vaak moeilijke werk. De ouderlingen zijn er om de predikant met raad en daad terzijde te staan. Ook in het huisbezoek heeft de ouderling een belangrijke taak. Een frisse en een openlijke discussie volgde hierop. Vervolgens las diaken J. Meerman een inleiding voor van diaken J. Rietberg (die verhinderd was) over het werk van de diakenen. Dit werk is zo veelzijdig, dat, zoals de nieuwe Kerkorde het zegt, het gehengel met de „buul" erbij in het niet zinkt. Chronische zieken te helpen, sociale gerechtigheid, gezinsverzor ging, om maar een naar dingen te noemen, behoren tot het diaconale werk. Dat dit alles veel geld kost, spreekt voor zichzelf. Er zal in Hervormd Holten een overzicht worden gegeven van de collecten, zodat de gemeente weet wat er geofferd wordt. Opgemerkt werd nog, dat de verhouding met de plaatselijke over heid niets te wensen overlaat. Hierna sprak kerkvoogd H. J. Westerik over de stand van zaken wat de kerkvoogdij betreft. Een be langrijk besluit werd genomen, door de verplichte aanslag af te schaffen en er voor in de plaats te stellen vrijwillige bijdragen. Aan de gemeenteleden wordt in Maart een circu laire gezonden, waarin gevraagd wordt, hoeveel men wenst bij te dragen, en men verwacht dat ieder hierin z'n plicht doet. Spoedig mag verwacht worden, dat tot aanbesteding van de nieuwe pastorie zal worden overgegaan. Ook „Irene" zal vergroot en verfraaid worden. De geadopteerde gemeente Gendringen blijft voort durend onze aandacht vragen en de collecten tijdens de diensten blijven dan ook hartelijk aanbevolen. Ook hierover volgde een goede gedachtewisseling. Deze avond, die als zeer geslaagd kan worden be schouwd, werd door Ds Knipscheer met gebed ge sloten. VOETBALPROGRAMMA. Zondag: R.V. II—Holten I, 12.30 uur; Holten II— De Zweef II, 2 uur; Dijkerhoek IHaarl. Boys I, 2 uur; Haarl. Boys IIIHolten HI, 1 uur. Aangifte Hondenbelasting- Burgemeester en Wethouders van Holten her inneren aan de openbare bekendmaking dd. 24 Januari 1951 opgenomen in het Holtens Nieuws blad van 27 Januari 1951), waarin de houders van honden worden gewezen op de verplichting tot het doen van aangifte voor het belastingjaar 1951, vóór 1 Maart a.s. In geval van verzuim of foutieve aangifte kan, ongeacht de mogelijkheid van strafvervolging, de aanslag worden verdubbeld. Holten, 21 Februari 1951. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. S. Sikkes, Secretaris. Verfarlng geldvorderingen en indiening rekeningen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Holten (Ov.) herinneren belanghebbenden aan het bepaalde in art. 1 der wet van 31 October 1924, S. 482, houdende o.a. voorschriften nopens de verjaring van geldvorderingen ten laste der gemeenten. De rechtsvorderingen te dezer zake verjaren, in elk geval door verloop van vijf jaren na de 31e December van het jaar, waarin de schuld op- vorderbaar is geworden, tenzij deze reeds inge volge de bepalingen van het burgerlijk wetboek aan een kortere verjaring is onderworpen. Behalve door de oorzaken, in het burgerlijk wet boek genoemd, wordt de verjaring gestuit door de indiening van een declaratie bij de betrok ken administratie. De verjaring loopt mede tegen minderjarigen en onder curatele gestel den, onverminderd hun verhaal op voogden en curators. Aangezien binnenkort de gemeenterekening over het afgelopen jaar moet worden opge maakt, zullen belanghebbenden goed doen hun rekeningen ten laste van dat jaar ten spoedigste in te zenden. Ongeacht het bovenstaande kan niet-tijdige indiening belangrijke vertraging in de betaling ten gevolge hebben. Holten, 14 Februari 1951. Burgemeester en Wethouders van Holten, WT. H. ENKLAAR, Burgemeester. S. SIKKES, Secretaris. Johan van der Pol Engeltje Smeer geven hierbij kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op 26 Febr. '51. Toekomstig adres: Middenweg 55A, te A'dam. OOOD 050 OsO q:o oïo Woensdag 28 Febr. q a.s., des voormiddags w 10.30 uur, hopen ten GemeeDtehuize van 9 Holten in het huwelijk y. te treden 0 G. J. Aaftink O en O 'A Johanna G. Maats 9 Kerkelijke inzegening 0 om 2.30 uur, in de Ned. Q Herv. Kerk, door de 0 WelEerw. Heer Ds. Q M. J. W. Knipscheer. Receptie van 46 uur nam., in Café Maats. oomoocïoaoao Aan allen, die 31 Jan. '51 voor ons tot een onvergete lijke dag hebben gemaakt, brengen wij door deze onze hartelijke dank. Fam. M. WEGSTAPEL. Holten, Februari 1951. Larenseweg. Telefonisch aangesloten onder No. Na een kortstondig, doch geduldig lijden, behaagde het heden de Heere uit ons midden weg te nemen onze ge liefde en zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JAN ALBERT JANSEN echtgenoot van Wa. te Velde in de gezegende ouder dom van 82 jaar. Dat hij ruste in vrede is de wens van ons allen. Wa. Jansen-te Velde. H. W. Jansen. J. Jansen-de Groot. J. Jansen. H. W. Jansen-Veneklaas. H. J. Arfman-Jansen. Joh. Arf man en Kleinkinderen. Holten, 21 Febr. 1951. Notaris Teesseifmls te Markelo, zal op DON DERDAG 1 MAART a.s des namiddags 2 uur, in hotel Holterman te Holten ptiMIek verkopen voor de heer J. J. ter Horst te Rijssen circa 180 percelen dennen op de Holterberg, beginnen de aan de Hellendoornse Dijk bij de paddestoel, in het bos van de Vlieger en in hetVossenbos, geschikt voor sporen, sleten, rikkingen en brandhout. Te bezichtigenMaandag, Dinsdag en Woensdag a.s. Te koop aangeboden: Een Gazelle Herenrijjwïel in prima staat en een Dames fiets, bij A. Mulder, Manufacturen. TE KOOP: Een nieuwe Dresseerkar Te bevragen bij A. Mulder, Manufacturen. Ten kantore van de OVERIJSELSCHE AUTOBUSDIENSTEN n.v. kan geplaatst worden: voor lichte administratieve werkzaamheden. Schrif telijke sollicitaties te richten aan het kantoor der O. A. D. n.v. te Holten. De inschrijvingen voor pacht van standplaatsen (publicatie dd. 16 Februari 1951) moeten vóór Woensdag 28 Februari a.s. ten gemeentehuize worden ingeleverd of per post bezorgd. De biljetten worden in het openbaar geopend op Woensdag 28 Februari a.s. te 12 uur. Holten, 22 Februari 1951. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. S. SIKKES, Secretaris. van de in café Müller bij het Kleine Viaduct, op DINS DAG 27 FEBRUARI a.s., des avond half acht. AGENDA: 1. Ingekomen stukken. 2. Rekening en verantwoording 1950. 3. Begroting 1951. 4. Benoeming bestuursleden (aftr. A. J. Gold stein en J. P. Nagelhout). 5. Voorstel uitbreiding aantal bestuursleden. 6. Rondvraag en sluiting. HET BESTUUR. Deze advertentie moet worden beschouwd als de enige oproep aan de leden. Besfrifdlrag Aardappeïmoeheid. De Burgemeester van Holten (Ov.) vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat de besmettelijke plantenziekte „aardappelmoe heid" de aardappelteelt in ons land in ernstige mate bedreigt en de afzet van de Nederlandse agrarische producten in het buitenland dreigt te verstoren. Ter voorkoming van dit gevaar bepaalt de „Wet bestrijding aardappelmoeheid" o.m., dat in ge heel Nederland aardappelen niet anders mogen worden geteeld dan met toepassing van een wisselbouw van één op drie jaar, d.w.z. dat telkenjare, bij afwisseling, een derde gedeelte van de grond met aardappelen mag worden beteeld. Ook de z.g. „kleine telers", w.o. volkstuinders, dienen deze wisselbouw toe te passen. Bij nala tigheid kan zelfs een klein perceeltje grond, ook een tuintje, een besmettingshaard vormen voor de wijde omgeving, als gevolg waarvan een vol ledig teeltverbod kan worden opgelegd. Belanghebbenden worden mitsdien met klem aangespoord, door middel van de bovenbedoelde wisselbouw 1 3, eenparig mee te werken aan de bestrijding van de „aardappelmoeheid". Holten, 14 Februari 1951. De Burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. Omdat. De Kaptein de eenvoud zelve is, in cob structie zowel als bediening. Bedrijfszeker en vereist van zijn ster of berijder geen enkele techniscli kennis. AANSTOOTS RIJWIELHANDEL omdat U smaak hebt en dat in Uw kleding bewijst. Uw kleding van moderne snit, pracht'kwaliteit en toppunt van pasvorm willen wij garanderen voor Dames en Heren. Wij hebben prachtige (met nieuwste capuchon) en regenjassen voor lage prijs. Jongenspakjes, Jongensoverjassen, Tweed jassen, Gabardine Regenjassen, Costuums, Manchester Jassen, Broeken, Overalls, Stofjassen, Groene Werkjasjes enz. enz. Alles nog voor scherpe prijzen en daarom: Vraagt kleding van BELTMAN Wie voor enige tijd een blauwgeblokte handdoe ^oc in de winkel bij ons heeft laten liggen kan dez alsnog terugkrijgen. Maarwie van U, geachte lezers, heeft nu een vleesmachine van ons in zijn bezit? Wilt U deze even terugbezorgen? Bij voorbaat onze dank. KLEIN VELDERMAN Ho-acL een. aao-nd alij, op Dinsdag 13 of Woensdag 14 Maart Zaal „Amicitia". Het derde gedeelte van „Marjatta' Woensdag na afloop BAL. Volgende week nader bericht. Pootmais Pootaardappels Zaaihaver Bezoekt de RuiSeravonden van „DE BERGRUITERS" op de Zaterdagen 3 en 10 Maart in Amicitii Door O.C.H. wordt opgevoerd het prachtig toneelstuk „EN DE BOER PLOEGT VOORT Op 3 Maart hebben Donateurs vrije toeganj S.v.p. 20 cent voor belasting meebrengen. Er is een zeer beperkt aantal kaarten voor d avond beschikbaar aan de zaal a f 1,25. Aanvang voor heide avonden 7.30 uur. H.H. VEEHOUDERS. ingang van heden ontvangen el!: Met ingang van heden ontvangen wij Maandag en Donderdag voor 10.30 uur NUCHTERE KALVEREN aan de Coöp. Landbouw Vereniging te Holt N en Dijkerhoek. I? coöp. g.o.s. Aid. holteL1

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 2