6 werkdagen, Adverteert in dit blad één Zondag. Voor de Boer. ca. 30 perc. Dennen ca. 60 perc. Dennen Slaafs bosbeheer Verpachting standplaatsen Sis-, Fruit-, en Visstalletjes Bijkantoor HOLTEN Spaarbank te Deventer FILMVERTONING STOOM- EN VERFGOEDEREN Bond voor Staafspensionnering WAARHEEN" GROTE VERKOPING van Amerikaanse Legergoederen De Zoon van Berkenhof IJsclub „De Noordpool1 Waarom P.K. vakkSedlng? VAKKLEDING Aecfetó ui-z'ikth, éAn, 7t K. iteA^eh „Op hoop van zegen' 3 GEBR. DIKKERS EEN LACH EN EEN TRAAN. O.C.H. bracht „Regina". De Ontspanningsclub „Holten" deed indertijd een zeer gelukkige keuze door in studie te nemen „Regina", toneelspel in 3 bedrijven, van A. Boere, en deze vereniging, die in en buiten ons dorp een zeer goede naam heeft, heeft met de opvoering van dit stuk haar naam alleszins eer aangedaan, want de opvoering is een groot succes geworden. Vrijdagavond was „Amicitia" helaas maar voor ruim de helft bezet, doch Zaterdagavond bleef geen plaats onbezet. De voorzitter van „O.C.H.", de heer Koopman, sprak beide avonden een kort openingswoord en wenste allen een genoegelijke avond. Dit uit drie bedrijven bestaande toneelstuk, waarin de hoofdrollen werden vertolkt door Regina (mej. Jo Wolters), André, haar zoon (Henk Koopman), An gela, haar pleegkind (mej. Adrie Harting), Chris- toffel, eerste knecht (J. Krikkink), Aart Donus, een dokter (Jan Oosterkamp) en een notaris (G. Steunenberg) eiste alles van de amateur-tonelisten. De heer Oosterkamp was in zijn rol van dokter Aart Donus weer de rechte man op de rechte plaats en ook het spel van mej. Wolters, die een zeer grote en moeilijke rol had, was keurig. Buitengewoon goed was ook mej. Harting in haar rol, evenals de heer Steunenberg, wiens soepele spel en charme steeds weer bekoren. Ook de heer Krikkink lag zijn rol als eerste knecht op de boerderij van koningin Regina goed en zijn mimiek was voortreffelijk. Hetzelfde mag gezegd worden van de heer Koopman. Ook mej. H. Bronsvoort en mej. A. Jansen en de heren M. Rouwenhorst, Joh. Meerman, J. Holterman en E. Koopman, die allen een kleinere rol hadden, speelden zeer goed. De decors (een voorgevel van de kapitale woning „Regina") van de heer H. H. J. Stokkers waren uit stekend, evenals de grime van de heer J. F. van Geenhuizen Jr. De uitvoering in zijn geheel kan uit amateurs oogpunt bezien, als zeer geslaagd worden aange merkt en het publiek toonde door het hartelijk ap plaus na elk bedrijf en de ware ovatie aan het slot overduidelijk, dat men het gebodene zeer waar- Over de inhoud van het stuk het volgende: „Vrouwe" Regina die bij haar vestiging op de hove Bouwlust „boerin" Regina werd genoemd heeft, wetend dat haar naam koningin betekent, óók de boerderij met die naam herdoopt. Koningin, heerseres is ze en heel het polderland noemt de vrouwe zo wil zij aangesproken worden haar domein, waar ze over haar pachtboeren meedogen loos regeert. Alle toepasselijke bijbelteksten ver wringt ze naar haar eigen inzicht op de dingen. Ze heeft een zoon, André, voor wie ze dat alles zo wil. Hij zal regeren en koning zijn. En trouwen zal hij met haar pleegdochter Angela, die ze opgevoed heeft voor hem. MaarAngela bemint de zoon van een der pachtboeren. En Andréhij komt na een twist met dodelijke afloop in de stad, waar hij op de landbouwhogeschool studeert, thuis verhaal zoe ken engaat er, als hij er achter komt, dat de gevangenis voor hem openstaat, vandoor met een zuster van Angela's beminde. Maar voordien het volgende: Regina's plannen brengen mede, dat zij eigenares hoopt te worden van een landhuis, een gedoe in de buurt, waarvan de eigenaar pas ge storven is. Dit goed blijkt hij nagelaten te hebben aan een zonderling, die zo'n beetje over het platte land zwerft en zich dokter laat noemen. De man haatte het vrouwendom, maar krijgt door een on derhoud met Angela een betere kijk op een deel der vrouwen en... daardoor een grote genegenheid voor dit kind. Om haar gelukkig te maken, weerstaat hij aan alle Voorstellen van Regina en vermaakt reeds bij het leven het erfgoed aan haar en haar aan staande man, alleen bedingend, dat hij in haar huis altijd een warm onthaal zal vinden. Vrouwe Regina ervaart tenslotte, dat zij haar leven lang in onge rechtigheden geleefd heeft voor een kind, dat haar in ruil overlaadt met schande en verdriet; ervaart ook, dat er een macht ter wereld is, voor welke ook zij, de heerseres, moet bukken: de liefde, die hier twee mensen gelukkig maakt en het leven voort plant als zij, gebroken en ter aarde geworpen op de puinhopen van haar illusies, de geest heeft ge geven. De strekking van het stuk in enkele woorden „Men kan niet God dienen en de Mammon" (Matth. 6 vers 25). Als we gaan zaaien of poten is altijd een belang rijke vraag: „Welk ras zal ik kiezen?" Bij haver is het ras Marne zeer aan te bevelen, ook op zandgrond. In opbrengst en stevigheid van stro staat dit ras boven Adelaar. Adelaar heeft bovendien nog de minder goede eigenschap dat het stro later rijpt dan de korrel, wat zaadverlies of moeilijker drogen mee brengt. Zaaitijd. De beste tijd van zaaien is de eerste da gen van Maart. Bij gunstig weer kan het wel eind Februari. Door zo vroeg mogelijk te zaaien, wordt de groei periode verlengd, wat aanmerkelijk kan bijdragen tot een zwaarder gewas en beter uitrijpen van de korrel. Bemesting: Zonder stalmest of gier moet op grond met een goed kaligetal per ha. 130 kg. zuivere kali gegeven worden en pl.m. 70 kg. zuivere fosforzuur. De hoeveelheid stikstof is sterk afhankelijk van een stalmest- of gierbemesting. Een middelmatige stalmestbemesting alleen is niet voldoende voor de kalivoorziening. Hier moet kali in de vorm van kunstmest worden bijgegeven. Het grondonderzoek heeft uitgewezen, dat op de meeste bouwlandpercelen een tekort is aan kali. Het bemestingsadvies zou dus bij een e.v. onder zoek eerder hoger dan lager zijn, dan hier gegeven is, vooral voor het eerste jaar. Wat de stalmestbemesting in het algemeen be treft, is het beter meer stalmest naar 't grasland te brengen en zo nu en dan een graangewas alleen kunstmest te geven. Vooral op goed oud bouwland is dit geen bezwaar. Door het grondonderzoek is ook gebleken, dat de essen en de kampgronden kalkarm zijn. Een bekal- king voor haver kan sterk worden aangeraden. Kalk mag niet met stalmest of gier in aanraking komen. Door grondonderzoek komt men op de hoogte met de juiste bemestingstoestand. Behalve de normale bemesting is het nodig dat aandacht wordt besteed aan de magnesium- en soms ook koperbemesting. Magnesium kan gegeven worden in de vorm van magnesiumhoudende kalk of door het zaaien van kieseriet of magnesiumsulfaat. Ook patentkali is rijk aan magnesium. De stikstof moet gegeven worden direct met het zaaien of kort na de opkomst. W. RIETBERG, ass. R.L.V.D. JAARVERGADERING GEREF. M.V. EN J.V. De beide afdelingen van de Geref. M.V. en de twee afdelingen van de Geref. J.V. hielden Donderdag avond van de vorige week haar jaarvergadering in het Geref. kerkgebouw, waarvoor, gezien de minder gunstige weersomstandigheden, flinke belangstel ling bestond. De voorzitter der J.V., de heer J. Nijkamp, opende deze bijeenkomst met gebed nadat gezongen was Psalm 119 53 en 67, waarna gelezen werd Pred. 12 1—7 en Efeze 6 10—17. Vervolgens sprak de heer Nijkamp een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot Ds R. A. Hoogkamp en tot de leden van de kerkeraad en tot de begun stigers, die tevens dank werd gezegd voor de ont vangen geldelijke steun in het afgelopen jaar. Nadat mej. Gerrie Kolkman (Buisweerd) het jaar verslag der M.V. had uitgebracht, hield mej. Dientje Schuppert een inleiding over „De historie van de profeet Daniël". Op dit mooie onderwerp volgde een zeer drukke bespreking, die om des tijds wille be kort moest worden. Na de pauze waarin de aanwezigen rijkelijk waren getrakteerd bracht de heer W. Beldman Hzn. het jaarverslag der J.V. uit, waaruit o.m. bleek, dat het ledental 75 bedraagt. Hierna werd de avond een meer feestelijk cachet gegeven door het houden van hersengymnastiek en spraakwaterval. Bij de hersengymnastiek wisten de heren te win nen (6V25%). doch bij de spraakwaterval (onder werp: Is het rookgenot alleen voor de heren of ook voor de dames) wist mevr. Ekkelenkamp beslag te leggen op de eerste prijs, zijnde een doos bonbons. Nadat de heer Nijkamp nog een hartelijk woord van dank had gesproken tot allen, die aan het wel slagen van deze avond hadden medegewerkt, werd gezongen Psalm 119 3, waarna de heer G. W. Riet man deze bijeenkomst met dank aan God sloot. Een collecte, die gehouden werd voor het te bou wen Prot. Chr. Militair Tehuis te 's-Hertogenbosch bracht ƒ32.10 op. O.Z.O.D. I—S.V.V.N. IV. De oranjehemden hadden Zaterdagmiddag het vierde elftal van S.V.V.N. uit Nijverdal op be zoek en wisten deze wedstrijd met 42 te winnen. De doelpunten werden gemaakt door G. Wes terik, J. Schuppert (Pastoriestraat) (2) en J. Rosman. Zaterdagmiddag spelen de oranjehemden thuis tegen R.V.S. II uit Rijssen. Ogenschijnlijk een niet al te zware opgave voor O.Z.O.D. De wedstrijd begint om half vier. Scheids rechter is de heer C. van Weert. Q80QIOC*OOÖO§00§a R Zo God wil hopen q op Zondag 25 Febr. a.s. q onze geliefde Ouders Q H. Veneklaas 0 n en r Q Joha. Veneklaas— q Q Jeurlink Q Q hun 25-jarige Echt- q vereniging te herden- 8 ken' Q g Dat zij nog lang ge- Q q spaard mogen blijven q is de wens van w q Hun dankbare Kin- q deren en Verloofden Q Drjkerhoek, Febr. '51. Q q Gelegenheid tot felici- q teren op Maandag 23 Febr. a.s. na6 uur, Café Q „Het Bonte Paard". M COOêOaOCÖQCÖCSO Voor de vele blijken van belangstelling, ondervon den bij hun 25-jarig Hu welijk, zeggen de Heer en Mevr. BAARS-FOLKRIN- GA hartelijk dank. Holten, Febr. 1951. TE KOOP: Toom biggen bij J. RIETBERG, B 77a, Holten. DENNEN Koningsbelten en Sprengenberg, Haarle. Notaris W. C. van der Esch te Hellendoorn, zal op Donderdag 22 Februari 1951, dgs namiddags 1 uur in het café „Diepman" te Haarle, publiek verkopen I. Circa 70 perc. Dennen geschikt voor sporen, sle ten en rikkingen; en enige perc. Berkenbrandhout, gelegen op de Konings belten, nabij Haarle, aan de autoweg van Nijverdal naar Sprengenberg. II. Circa 150 perc. Dennen geschikt voor sporen, pla ten, sleten en rikkingen, en enige perc. Eikenhout, geschikt voor posten; ge legen bij de Sprengenberg te Haarle in het Bergbos, Remmersbos, van Landes- bos en bij Dennenberg (Snijder). Te bezichtigen vanaf Zon dag 18 Februari dagelijks van 8 tot 5 uur. Stropers en honden worden in de bossen niet toegelaten. De kopers betalen 9 opgeld. 1 Onder dankzegging voor de zeer vele belangstel ling, ondervonden bij ons vertrek naar Canada, wen sen wij bij ons afscheid U allen Gods onmisbare ze gen toe. Fam. W. BELDMAN. Notaris Teesselink te Markelo zal op Dins dag 20 Februari a.s., des nam, 2 uur in hotel Hol terman te Holten publiek verkopen voor de heer J. D. VIN CENT en voor de heer Dr MEI LINK alles in de bossen te Es- pelo (geschikt voor spo ren, sleten, rikkingen, posten en bonenstokken) Kopers betalen 10 op geld. Inlichtingen bij de heer Vincent. TE KOOP: Los eikenhout voor takkenbossen. H. PRINS, Raalterweg. Boswachterij „H a a r I e". Woensdag 21 Februari 1951, om 9.30 uur v.m. in het Gebouw voor Christe lijke Belangen te Nijver dal, Openbare verkoop bij opbod en tegen contante beta ling van: 224 percelen geriefhout (taergroeden, slieten, rik- hout, enz.) en 20 percelen brandhout gelegen in het complex „Twilhaar" onder Nijver dal; voorts: 61 percelen geriefhout (sporen, slieten, rikhout, enz.) en 20 percelen brandhout gelegen in het complex „Heihuizen" onder Hol ten. Aanwijzing op Maandag 19 en Dinsdag 20 Febr. a.s. om 9 uur en 13 uur, te beginnen voor „Twilhaar" bij de voorwerkerswoning en voor „Heihuizen" bij G. J. Lubbersen, E 6 te Heihuizen bij Holten. Pereeelslijsten a 0.20 ver krijgbaar tijdens de aan wijzing. Burgemeester en Wethouders van Holten zijn voornemens voor het zomerseizoen 1951 te ver pachten de volgende plaatsen langs de openbare wegen, en wel voor: IJsstalletjes: 1. Begin Oude Deventerweg (bij Pinkert). Autoweg Holterberg bij museum P. Bos. Autoweg Holterberg voor woning Crito. Autoweg Holterberg bij v.m. Hotel „Holter berg". Op de Smidsbelt, achter of terzijde van de pomp. Bij driesprong weg Holten-Rijssen-Goor (bij ingang weg naar Elta). Aan de Forthaarsweg (bij steen 18). Einde Forthaarsweg op Rijssenseweg (bij K. Tant). Einde Kolweg op Rijssenseweg (bij KL Velderman). Aan de Larenseweg tegenover E. Westerik, smid. Fruit- en snoepstalletje: Autoweg Holterberg bij v.m. Hotel „Hol terberg". Visstalletje: Op de Smidsbelt, achter of terzijde van de pomp. De juiste plaats van de stalletjes wordt door of vanwege de Groepscommandant der Rijkspolitie vastgèsteld. Inschrijvingen met opgave van tijdsduur en pachtsom moeten vóór 28 Februari a.s. bij het gemeentebestuur worden ingediend. Holten, 16 Februari 1951. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. S. SIKKES, Secretaris. 9. 10. van de De rente van ingelegde gelden bedraagt thans twee en een half procent (2% °/0) 's jaars. Ook SPAARBUSJES verkrijgbaar om thuis te sparen. Geopend 's Woensdags van 9.3012.15 uur. Oranjestraat A 203 a. HEDENAVOND (Zaterdag) zaal Amicitia Holten 7.30 uur precies vanwege het Nederlands Oorlogsgravencomité. Bezoekt deze filmavond met tal van interessante films over oorlogsgravenwerk (o.a. te Holten), krijgsverrichtingen 1940'45, landbouw. Entrée f 0,75. Geen verloting. Geen collecten. Herplaatsing wegens misstelling. UW OOGARTS BEZOCHT? Wendt U dan tot ons voor een goed passende Bril. Wij leveren U alle soorten monturen en glazen. Leden Ziekenfonds 10 PROCENT KORTING op het montuur en 20 PROCENT KORTING op glazen. Aanbevelend, H. J. AAFTINK ZN. Erkend Leverancier voor alle Ziekenfondsen. w LET OP ONZE PRIJZEN! Met Uw naar BELTMAN Depot „DE ACHTERSTE MOLEN". Leden en niet-leden van de Afd. Holten. Wij verwachten u Donderdag a.s. half 8 in Ami citia, waar opgevoerd zal worden het prachtige toneelstuk 99 Entrée 75 cent. Voorverkoop bij het Bestuur. op Maandag 19 Febr. in Amicitia vanaf 10 uur. GROTE VOORRADEN Windjacks, Broeken, Regenjassen, Canadian- jacks, Sokken, Schoenen, K.L.M, regenjassen, Overalls, Vliegeroveralls, Truien enz. enz. Verzuimt deze prachtgelegenheid niet. Jaarfeest C.J.M.V. „Vriendenschaar" op 24 Febr. 7 uur in „Irene". Onder andere opvoering van toneelstuk in 4 bedrijven. Kaartverkoop vanaf Maandag 19 Febr. bij: A. Westerik. Zij die bericht hebben ontvangen van uitgeloo! aandeel moeten het bedrag voor 1 Maart afhalen bij de penningmeester de heer G. J. Aaftink Jzn., Oranjestraat. Na die datum vervalt het geld aan de ver eniging. HET BESTUUR. Zes dagen van de week draagt U vakkleding. Stel daar dus hoge eisen aan. P. K. vakkleding is tot in de puntjes afgewerkt en „zit" prettig. P. K. vakkleding is sterk in het werk. m Verkrygbaar bij: Gebr. Schuppert - Manufacturen A 131, A 168 - Holten Op Vrijdag 23 Februari a.s. zal de heer A. G. GODé, rijksopzichter van het verkeer, in hotel Vosman te Holten een lezing houden over dt nieuwe wegenverkeerswel en het wegenverkeersreglement. Niemand verzuime deze belangrijke lezing te wonen. Aanvang 20 uur precies. Toegang kosteloos Bezoekt de Propaganda-feestavond van de N.V.V. Bestuurdersbond Holtei op Zaterdag 24 Febr. a.s. des avonds 7.3! uur (precies) in Amicitia. Opvoering door de Goorse Toneelvereniging „Ons Genoegen" van het aangrijpende toneel spel (in 4 bedrijven) van Herman Heijermans Korte toespraak van de voorzitter dei^ plaatselijke bond. NA AFLOOP BAL. Er is een beperkt aantal toegangskaarten a f 1,- verkrijgbaar bij de bestuursleden der vak organisaties. Op deze avond mag geen arbeidersgezif^ ontbreken. Aanvang 7.30 uur precies. Zaal open 7 uur ❖♦♦♦❖♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦❖♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦❖♦♦♦♦j Hebt U Graszaad, Pootmais, Zaaihaver, Zaaigerst of Pootaardappels nodig? Laat dan Uw adres zijn. k 5' «1

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 2