silfil tr UNIFORM VOOR HjMLV* flKM BS Hh§ r ©llPSWï PREDIKBEURTEN. No. 3, Jaargang 3. ZATERDAG 20 JANUARI 1951. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.p. kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsbladi.o. te Holten. Telef. K 5^83 - 23Jf Adv.-prijs: 115 m.m. d contantf 1.00. Iederem.m. meer f 0.06 Door samenwerking van de gezamenlijke Hol- tense kleermakers en de Supportersvereniging „H.M.V." zullen binnen afzienbare tijd de leden van „H.M.V." een prachtig nieuw uniform krij gen. Het is al geruime tijd geleden dat in prin cipe werd besloten tot het aanschaffen van uni formen," doch de moeilijkheden waren veelal van dien aard dat het plan niet kon worden uitgevoerd. Onder andere waren de textielprijzen zo schrikbarend hoog dat men vreesde dat er niets van een uniform zou komen, althans voorlopig niet. Zij die voor het aanschaffen van unifor men geld hadden gegeven zullen zich wel eens hebben afgevraagd: „Wat gebeurt er eigenlijk met het door ons gegeven geld?" Na lezing van het bovenstaande zal hun een en ander wel duidelijk zijn geworden. HetBestuur van de Supportersvereniging H.M.V." was zich ten volle bewust van de plicht die zij ten opzichte van diegenen die een bedrag hadden geschonken, op zich hadden ge nomen, doch men zag zich tot voor kort geen mogelijkheid om de verplichtingen na te komen. De gezamenlijke Holtense kleermakers brach ten echter uitkómst door. met voorstellen te komen die aanvaardbaar bleken. Er zou een uniform worden gemaakt van de stof die ter beschikking was en aan de muzikanten zou de keus worden gelaten welk uniform men wenste. De muzikanten lieten toen hun keus vallen op het uniform dat tijdens de uitvoeringen van „H.M.V." werd getoond. De benodigde stof .(ge- ïegenheidsaanbieding) werd inmiddels gekocht en de gezamenlijke kleermakers zullen binnen kort de H.H. muzikanten de maat nemen, waar na op een confectiefabriek de plm. 40 uniformen gemaakt zullen worden. Zoals boven reeds werd medegedeeld, heeft een klein aantal ingezetenen en ook enkele personen buiten onze gemeente, een groter of kleiner bedrag geschonken, terwijl door de meeste muzikanten ook een groter of kleiner bedrag werd toegezegd. Het behoeft geen uit voerig betoog dat ter verwezenlijking van dit uniformplan een zeer belangrijk bedrag nodig is en in de verschillende vergaderingen van de Supportersvereniging „H.M.V." werd naarstig gespeurd naar mogelijkheden om het benodigde geld bijeen te'krijgen'. Besloten werd om een huis aan huis lijstcollecte te houden en een aantal mensen te vragen met deze lijsten rond te gaan. In totaal werden plm. 60 lijsten samen gesteld en plm. de helft van deze lijsten konden op de uitvoeringsavonden reeds worden uitgedeeld. De andere helft betreft bijna geheel de buurtschap pen en nu wordt een beroep gedaan op een aantal ingezetenen van deze buurtschappen om een lijst te nemen. Het bestuur van de Supportersvereniging is er van overtuigd dat er ook in de buurtschappen ver schillende personen zijn die gaarne een middag of een paar avonden zich beschikbaar willen stellen om gelden in te zamelen. Even een boodschap aan één der muzikanten of één der supporters en de lijst wordt U toegezonden. Op bovenstaande foto ziet U afgebeeld een model uniform hetwelk naar wij hopen binnen niet al te lange tijd zal worden gedragen door de muzikanten van ..H.M.V." Er zullen nog wel enkele kleine ver anderingen worden aangebracht. O.a. zal in plaats van de brede gouden bies een smalle zilveren bies worden gezet. De uitvoering lijkt hierdoor op het eerste gezicht misschien iets soberder, doch wanneer alle muzikanten hun uniform aan hebben zal deze smalle zilveren uitmonstering het uitstekend doen. Willen diegenen die reeds een lijst hebben ont vangen ten spoedigste hun adressen even afwerken en af gaan rekenen bij de heer A. Nekkers, penning meester Supportersvereniging „H.M.V."? Inwoners van Holten Eendracht maakt macht. Werkt allen mee aan het verwezenlijken van het plan „Een uniform voor H.M.V." ons muziekcorps, waarop we als Holténaren terecht trots mogen zijn. Bestuur en Leden van de Supportersvereniging „H.M.V TIJDELIJK ONDERWIJZER. Tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l.-school te Espelo is, in verband met het aan mej. E. v. d. Ridder verleend ziekteverlof, met ingang van 22 Januari benoemd de heer J. W. Bollen te Winterswijk. VERGADERING CHR. B.P.B. Onder presidium van mevr. Wegstapel-van Linden- berg vergaderden Maandagavond de leden van de afd. Holten van de Bond van Christen Boerinnen, Boerendochters, Plattelandsvrouwen en -meisjes. De presidente liet bij de aanvang zingen Psalm 95 vers 1, las vervolgens Psalm 95 en ging hierna voor in gebed, waarna een woord van welkom werd ge sproken Een bijzonder woord van welkom sprak mevr. Wegstapel tot mevr. Berkhof, presidente van de afd. Wierden en tot mej. Bartels, secretaresse, van de kring Wierden C.B.P.B. Mej. Bartels sprak hierna over het onderwerp „Doel en werk van onze C.B.P.B.". In de maatschappij hebben de Chr. Plattelandsvrouwen en -meisjes ook •zeer zeker een taak. De C.B.P.B. is de organisatie voor Christelijke Boerinnen, Boerendochters, Platte landsvrouwen en -meisjes, dus alle Plattelandsvrou wen en -meisjes van Christenhuize. Dit geldt voor de getrouwde en de ongetrouwde vrouw, ieder is wel kom in de C.B.P.B. kring. De Bond heeft een belang rijke taak op. zich genomen daar zij zich als doel stelt de Plattelandsvrouwen en -meisjes te helpen bekwa men voor haar levenstaak. De levenstaak van de plattelandsvrouw is veel omvattend en daarom moet onze organisatie ook veel kunnen geven wanneer ze werkelijk aan haar doel wil beantwoorden. Er wordt door vele vrouwen veel te weinig van gedachten gewisseld over huishoudelijke en maat schappelijke aangelegenheden. Vooral de getrouwde vrouw denkt vaak ten onrechte dat ze geen avond mag reserveren voor een vergadering. Treffend is het dat men wel avonden vrij houdt voor visites en waarom dan niet voor een vergadering van de C.B.P.B.? Op deze vergadering te spreken met andere vrou wen en meisjes en vruchtbaar werk voor ons gezin te verrichten? De tijd is voorbij dat de vrouw en het meisje alleen in haar huishouding leeft en verder geen belangstelling aan de dag legt. De tegenwoordige tijd stelt haar voor feiten en omstandigheden die men vroeger niet kende. We zullen samen moeten spreken over de moeilijk heden en samen moeten werken om met Gods hulp de moeilijkheden te overwinnen, zo besloot Mej. Bartels. Na de pauze werd de vergadering heropend met het zingen van twee coupletten van het bondslied, waarna Mevr. Berkhof een inleiding hield over „Zondagsheiliging". Zowel op het onderwerp van Mej. Bartels als van Mevr. Berkhof volgde een geanimeerde bespreking. Als lid van het bestuur werd gekozen mej. H. Stam Gd. Mevr. Berkhof sloot hierna deze geslaagde bijeenkomst met dank aan God. PROPAGANDA WANDELSPORT. Zaterdagavond hadden de leden van de wandel club „Vrij en Blij" hun gezellige avond in gebouw „Irene". Er was lechter niet veel belangstelling. De heer Bargboer van Nijverdal opende deze avond met een toepasselijk woord. Daarna werden enige voordrachten gedaan. De heer de Jong uit Almelo hield vervolgenseen lezing over de wandelsport. Spreker vertelde iets over de vierdaagse en gaf enkele nuttige wenken, speciaal voor de leden van „Vrij en Blij". Er was gelegenheid vragen te stellen. In de pauze werd een kleine verloting gehouden. Na de pauze voerden enkele leden, van „Vrij én Blij" tot slot een vrolijk stukje op: Jonas weet 't wel. „ZONNEHUIS" FILMAVOND IN „IRENE". Op de Oostelijke Veluwe-zoom ligt het rustige dorpje Beekbergen, dat deel uitmaakt van de ge meente Apeldoorn en in dit dorpje staat „Het Zonne huis" een. tehuis voor lijders aan een slepende ziekte, wier inkomsten niet toereikend zijn om bij voort during een goede verzorging elders te bekostigen. Er zijn duizenden lijders aan een slepende ziekte in ons vaderland, wier plaatsje onder de zon wel zeer schamel en klein, beslist ontoereikend is. Zij worden aan de kant geschoven en vinden zelden een blijvend en vriendelijk tehuis. Velen van hen vonden in „Het Zonnehuis" een tehuis. Een tehuis waar niet alleen de stoffelijke, maar ook de geestelijke nood gelenigd wordt. In een 2-tal films „Doortje Verkerk" (een speelfilm met een evangelische strekking) en „Draag zorg voor hem...." (de film in dienst der christelijke barm hartigheid) die Maandagavond a.s. vertoond zullen worden, krijgt men een duidelijk inzicht in het zegen rijke werk van de vereniging „Het Zonnehuis". De eerste film duurt een uur en de tweede een half uur. Tussen het vertonen van de le en 2e film spreekt de heer H. Th. v. d. Helm, Administrateur van de Vereniging „Het Zonnehuis" over het onderwerp „Niet praten". Ds R. A. Hoogkamp, Geref. pred., spreekt een ope ningswoord, terwijl het slotwoord zal worden ge sproken door Ds M. J. W. Knipscheer, Ned. Herv. pred. RUITERSPORT IN DE BUURTSCHAPPEN. De vergadering, welke door de Landelijke Rijvereniging ,,De Bergrniters" Woensdagavond in café „Het Bonte Paard" te Dijkcrhock was belegd om eens met de Dijker- hoekse en Espelose paardenliefhebbers te praten over de oprichting van een oefenverband, was, misschien mede dooi de minder goede weersomstandigheden, niet druk bezocht. Niettemin zijn er op deze avond contacten gelegd, die, naar het bestuur van de „Bergruiters" hoopt, hun uit werking niet zullen missen. Enkele personen traden in prin cipe toe, echter niet zoveel, dat terstond met een oefen- '.verband kan worden begonnen. Men hoopt nu over enige tijd weer een vergadering te houden, nadat overleg is gepleegd met enkele paarden sportliefhebbers van wie bekend is, dat zij veel voor toe treding gevoelen. ZEER GESLAAGDE UITVOERINGEN VAN „H.M.V.". Muziekprogramma aan de kleine kant maar subliem van kwaliteit. Holtens Muziek Vereniging (H.M.V.) gaf Dins dag- en Woensdagavond in „Amicitia" onder leiding van de heer J. F. Heleenders haar jaarlijkse uit voering. Dinsdagavond was de zaal niet helemaal bezet, doch Woensdagavond was dit wel het geval. Beide avonden werden geopend door de oud-voorzit ter van „H.M.V.", de heer M. Bouwhuis, die de aan wezigen hartelijk welkom heette en een woord van dank sprak tot de donateurs, de steunpilaren van het korps. Verder bracht de heer Bouwhuis dank aan de Supportersvereniging, waarvan „H.M.V." in het afgelopen jaar weer zeer veel steun en mede werking mocht ontvangen. Spr. betreurde het, dat de voorzitter van „H.M.V.", de heer A. Westerik, wegens een hem dezer dagen overkomen ongeval deze uitvoeringen niet mee kon maken, doch via een huistelefoonlijn toch nog in staat is om de uit voering te beluisteren. Een woord van zeer veel waardering sprak de heer Bouwhuis ook tot de di rigent van „H.M.V.", de heer J. F. Heleenders, die in het afgelopen jaar weer zijn beste krachten heeft gegeven aan de vereniging. „H.M.V." kreeg hierna de gelegenheid om het muzikale programma af te werken en direct na het bekende tikje van de heer Heleenders op de lesse naar klonk Teike's vlotte .mars „Alte Kameraden" door de zaal. De wijze, waarop deze mars werd gespeeld, wekte grote verwachtingen bij het publiek en „H.M.V." heeft deze verwachtingen niet be schaamd. Nummer twee van het programma was de ouverture „Solonelle" van Sam Vlessing en nummer drie de bekende wals „Espana" van Emiel Wald- teufel. Na „Partita Piccola" van Gerard Boedijn werd uitgevoerd „Abendgesang", paraphrase over een Engelse Hymne van E. Ruh. In deze schitte rende paraphrase konden we telkens weer beluiste ren het bekende „Blijf bij ons Heer". Alle lof over de uitvoering van dit nummer. De persoon op wiens verzoek „Sinfonia" (3 delig) van Joh. Chr. Bach op het programma werd ge plaatst, heeft ongetwijfeld een zeer goede muzikale smaak en hij kan overtuigd zijn van de dank van allen, die de uitvoeringen hebben bijgewoond. Tech nisch een zeer zwaar nummer, maar hoe schoon van klank en kleur. De hoge eisen in dit nummer aan de uitvoerenden gesteld, werden glansrijk overwon nen. We willen hier even de naam noemen van de heer H. H. J. Stokkers, die als sopraan-saxofonist in dit nummer zeer veel werk had. Veel waardering hebben we voor de wijze, waarop de verschillende solo's door hem werden gespeeld. (We hebben ons geërgerd aan een jongeman, die tijdens het spelen van een der solo's 10 a 15 keer zijn blijkbaar defecte aansteker probeerde. Iets dergelijks komt niet te pas en getuigd van zeer weinig muzikaal gevoel). „H.M.V." besloot het programma met „Semper Fidelis", een pittige mars van Sousa, doch de ovatie, die de zaal bracht na dit slotnummer was zo dave rend dat als toegift nog een mars werd gespeeld. Het was geen groot programma, maar wat het mis schien miste aan kwantiteit won het ruimschoots aan kwaliteit. De heer Wiggers, voorzitter van de Supporters vereniging „H.M.V.", was zeer zeker de tolk van al de aanwezigen, toen hij „H.M.V." en haar dirigent hartelijk dankte voor het gebodene en hen het beste voor de toekomst wenste. Vermelden we nog, dat beide avonden het jeugd koor van „H.M.V." onder leiding van de 2e dirigent, de heer Hennie Fransen, voor het eerst in het open baar optrad. Het bekende Duitse volkswijs je „Guter mond, du gehst so stille" werd keurig uitgevoerd. We twijfelen niet of deze 5 jongelui zullen zich weten op te werken tot flinke lec^n van „H.M.V.". De heer Bouwhuis spoorde de jeugdkoorleden aan tot volhouden en intensieve studie en dankte de heer Fransen hartelijk voor zijn leiding. Na de pauze volgde het optreden van „O.C.H." met het landelijke spel in 3 bedrijven: „Als stad en land elkaar ontmoeten". Het stuk werd aardig ge speeld, al moet gezegd dat we „O.C.H." wel vaak veel beter hebben gezien. Het stuk was bedoeld als „aanvulling" van het muziekprogramma en als zo danig aan de lange kant. De heer Bouwhuis dankte de spelers zeer harte lijk voor hun belangeloze medewerking en noemde speciaal mej. Kerkdijk uit Colmschate, die zo bereid willig was om beide avonden in te vallen voor mej. Harting, die wegens ziekte niet kon meespelen. Aan mej. Kerkdijk werd een boekwerk aangeboden. Aan het einde van beide avonden werd de gebrui kelijke verloting gehouden, waarvoor tal van prijzen waren beschikbaar gesteld. Dinsdagavond werd de hoofdprijs, een groot kren- tebrood gewonnen door de heer H. Bouwhuis, Pas toriestraat, en Woensdagavond was mevr. Kok uit de Kerkstraat zo gelukkig dit krentebrood te win nen. Al met al een tweetal avonden, waarop uit voerenden en bezoekers met zeer veel voldoening mogen terug zien. MONDORGELCLUB OPGERICHT De in ons vorige nummer geplaatste oproep om te ko men tot de oprichting van een mondorgelclub heelt een eclatant succes opgeleverd. In de vergadering, welke Donderdagavond in het café van de heer K. ter Horst werd gehouden, onder leiding van de heer G. J. Prins, waren 26 personen aanwezig welke zich na de uiteenzetting van de voorzitter omtrent het doel der bijeenkomst zonder uitzondering als lid van de club opgaven. Na deze inleiding, waarin de heer Prins wees op de culturele betekenis van een mondorgelclub, werden tal van punten geregeld, welke voor de jonge vereniging van belang zijn. Er werd een bestuur gekozen, dat bestaan zal uit de he ren: G. J. Prins, voorzitter: M. Wesseldijk, secretaris en H. Klein Horstman, penningmeester. Als leider zal optreden de heer Ubrink uit Rijssen, terwijl als eerste oefenavond werd vastgesteld Woensdag 31 Januari a.s. van 8-9.30 uur. De vereniging zal de naam dragen van Mondorgelclub „H.M.C.". In zijn slotwoord wees de voorzitter er nog op, dat ook de dames hartelijk welkom zullen zijn in de jonge club.cn dat men zal trachten zich zodanig in het samen spel te bekwamen, dat in het aanstaande toeristenseizoen zal kunnen worden deelgenomen aan de ontspanningsavon den, welke de V.V.V. denkt te organiseren. AGENDA Zaterdag 20 Jan.: Film „Een onvergetelijke melodie" in Amicitia. Aanvang 7.30 uur. Maandag 22 Jan.: Verkoop banken enz. in O. L. Dorpsschool, nam. 4 uur (zie annonce). Maandag 22 Jan.: Ledenvergadering Partij v. d. Ar beid, 's avonds 8 uur. Stationskoffiehuis v. d, heer M. Kalfsterman. Maandag 22 Jan.: Filmavond in Irena van „Het Zon nehuis" 7.30 uur (zie annonce). Woensdag 24 Jan.: Vergadering afd. Bond van Platte landsvrouwen, 's avonds 7.30 uur in hotel Holter- man. Woensdag 24 Jan.: 7 uur vergadering V.V.M. leve ranciers in Amicitia. Spr. de heer Doppen, propa gandist v. d. Vereniging Zelfstandige Handel en Industrie, over het onderwerp „Waarom Coöpera tie?" Tevens filmvertoning. Donderdag 25 Jan.: Lezing m. lichtbeelden v. Ledden Hulsebos, 7.30 uur in Amicitia (zie annonce). Maandag 12 Febr.: Prop.-Kunstavond (met filmver toning) Ned. Blinden Bond in Amicitia, 's avonds 7.30 uur. Ned. Herv. Kerk: 9 en 10.30 uur Ds de Vries. H. Avondmaal. Dijkerhoek: 10 uur Ds Knipscheer. H. Avondmaal. Geref. Kerk: 10 en 2.30 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten extra collecte voor de Theologische Hoge school te Kampen. Het abonnementsgeld. In het oudejaarsnummer ven enkele weken geleden deelden wij reeds mede, dat' in ver band met de sterk gestegen papierprijzen ook onze krant wel niet zou ontkomen aan een kleine verhoging der kosten. Het zal inderdaad bij een kleine verhoging blijven. De drukkerij zal ons meer kosten in rekening moeten brengen, hetgeen ons tot onze spijt noodzaakt deze meerdere kosten op onze lezers in rekening te brengen. Het abonnementsgeld zal vanaf 1 Januari j.l. met 25 ct. per kwartaal verhoogd worden. Wij hopen en vertrouwen, dat dit voor nie mand een reden behoeft te zijn de krant uit eigen plaats aan de kant te doen. Wel zullen wij trachten door meerdere in spanning de krant nog beter aan haar doel te doen beantwoorden in de hoop, dat ook onze adverteerders van ons blad gebruik zullen ma ken om vraag en aanbod naar voren te bren gen. GYMNASTIEKVER. „BATO" VERLIEST HAAR VOORZITTER. In de Maandagavond in hotel Vosman gehouden ledenvergadering van de gymnastiekvereniging „Bato" heeft de voorzitter, de heer H. Soer, ver klaart, dat hij zijn bestuursfunctie zal neerleggen om het werk, na de vereniging 26 jaar gediend te heb ben, aan jongere krachten over te dragen. Bij het zilveren jubileum van „Bato", dat ook het jubileum van de heer Soer was, is reeds op diens grote verdienste jegens de gymnastiek gewezen. Niet alleen in dagen van voorspoed, maar ook onder de benardste omstandigheden is deze de ver eniging trouw gebleven en hij heeft ook thans te kennen gegeven nog niet als lid te zullen bedanken. Begrijpelijkerwijze heeft dit besluit van de leider van „Bato", zo mag de heer Soer genoemd worden, in de vereniging wei enige teleurstelling gewekt, maar men heeft zijn standpunt, dat natuurlijk ook verband houdt met de vele werkzaamheden, die de heer Soer op ander terrein te verrichten heeft, vol komen gerespecteerd. Aan het slot van deze vergadering is de schei dende voorzitter door de secretaris, de heer J. ten Wolthuis, toegesproken en heeft men hem dank ge bracht voor.; de 26-jarige trouwe dienst, die hij aan „Bato" heeft bewezen. In deze vergadering werden nog tal van andere punten behandeld. De secretaris, de heer Ten Wolthuis, toonde in zijn jaarverslag aan, dat het momenteel met „Bato" weer de goede kant uitgaat. Het ledental is stij gende, de clubgeest is goed en wanneer zij op de ingeslagen weg voortgaat, zal 1953. een goed jaar worden voor de gymnastiek. Aan het verslag van de penningmeester, de heer H. Stokkers, ontlenen we, dat de finantiële positie in evenwicht is gekomen. Het tekort van het vorige jaar is veranderd in een klein batig saldo in het afgelopen jaar tot een bedrag van 26.19. Het werk tuigenfonds bevat nog 122.82. In 1950 werd uit dit fonds een tremplin aangeschaft, welke 130. kostte. Bij de bestuursverkiezing ter voorziening in het bedanken van de heer Soer werd gekozen D. J. Bulsink. Uit de vergadering gingen stemmen op om uit te kijken naar de mogelijkheid deel te nemen aan vaar- digheidsproeven, b.v. een kringdag of iets dergelijks. Bij de rondvraag werd voorts besloten een nieuwe vlag aan te schaffen, zo mogelijk door eigen leden te vervaardigen. Er werd een commissie benoemd, bestaande uit Mevr, A. de GrootKoldeweij en de heren G. J. Prins en J. ten Wolthuis. Voor het werven van donateurs stelden zich be schikbaar de heren W. Gelting en G. J. Prins. Na de toespraak tot de scheidende voorzitter, ver klaarde deze blij te zijn, de vereniging te verlaten, nu zij er nog zo goed voor staat, en hij dus geen zinkend schip verliet. Hij bracht dank voor de har telijke woorden en sloot hierna de vergadering.

Holtens Nieuwsblad | 1951 | | pagina 1