F De krant voor de zieke lfi< iJÈRMnwm SPORT. Me w EEN MOOIE V.A.R.A.-AVOND. De nog slechts enkele weken oude V.A.R.A.- afdeling heeft haar leden en de vele V.A.R.A.- vrienden, die Donderdag in Amicitia aanwezig waren middels het optreden van Frans Nienhuis en zijn gezelschap een prachtige avond bezorgd. Na 'n kort openingswoord van de heer H. Ph. Gazan, sprak het hoofdbestuurslid van de V.A. R.A., de heer F. Dost te Deventer een propa gandistisch woord, waarin hij het initiatief van de jonge afdeling prees en wees op de betekenis van de arbeidersradiovereniging voor de verhei- fing van de arbeidersklasse en de verbreiding van het democratisch socialisme. Het kan met ontkend worden, aldus de heer Dost, dat de ar beiders in cultureel opzicht van 2e rangs bur gers le rangs burgers geworden zijn en daarin heeft de V.A.R.A. een belangrijk aandeel gehad. De gehele omroep is met dubbeltjes en kwart jes bij elkaar gekomen en ondanks het feit, dat de gebouwen in Hilversum de kleinste zijn, kan gezegd worden, dat zij nog altijd de sterkste omroep is, die strijdt voor een nieuwe en betere wereld. T Het programma, dat Frans Nienhuis, Ldy Rost, cabaretière, de goochelaar en telephaat Santos en Cor Veen met accordeon en aan de vleugel brachten was buitengewoon aardig en beschaafd. - Frans Nienhuis, welbekend van de microfoon met zijn „U vraagt en wij draaien" had terstond het goede contact met de zaal te pakken en wist met een vlotte conference, schetsjes en liedjes de stemming er in te brengen. Het refreintje bij een van zijn radioliedjes werd vlot meegezongen. Lily Rost zong voor en na de pauze enkele aardige liedjes en bleek een zeer goede vertolk ster te zijn van de schetsjes, die zij en Frans Nienhuis voor het voetlicht brachten. D.e goochelaar en illusionist Santos ontpopte zich als een prima telephaat, die de in de zaal tijdens zijn afwezigheid uitgedachte opdracht vlot wist uit te voeren en de ontworpen moord zaak tot klaarheid te brengen, door dader en slachtoffer en werktuig op het toneel te bren gen. Hij verrichtte sterke goochelkunstjes. Cor van Veen wist niet alleen aan de vleugel maar vooral met zijn prachtig accordeon won deren te doen. Behalve de opera-fragmenten, die hij ten gehore bracht, viel vooral zijn potpourri van populaire wijsjes bijzonder in de smaak en bracht hij het er niet af zonder enkele toegiften. De liedjes werden spontaan meegezongen. Aan het slot werd de een-acter „De dubbel ganger" opgevoerd, een dolle klucht, die veel bijval oogstte. Het gezelschap werd aan 't einde van de avond met een zeer hartelijk applaus beloond. Met een kleine verloting werd deze avond De- sloten. JAARVERGADERING „DE NOORDPOOL In hotel G. Muller werd Maandagavond de jaarlijkse ledenvergadering gehouden van de IJsclub „De Noordpool", onder voorzitterschap van de heer P. G. Dijkstra. Na een kort opemngs- en welkomstwoord van de voorzitter las de secretaris, de heer G. J. Aaftink, de notulen en werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit o.m. bleek, dat zowel het ledental als dat der dona teurs stabiel waren gebleven. Verder werd in dit jaarverslag gewag gemaakt van het zeer geslaagde winterseizoen 1949/1950. Voor het gecostumeerde avond-ijsfeest bestond veel be- langstelling en dit feest slaagde dan ook buiten gewoon. Ook voor de schoolwedstnjden bestond bii de jeugd veel animo. De penningmeester, de heer J. Wiggers, bracht hierna het financieel verslag uit over het boek jaar 1949/1950, waaruit o.m. bleek, dat de in komsten hadden bedragen ƒ1439.69 en de uit gaven ƒ956.76, zodat er een batig saldo was van ƒ482.93. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren A. Jansen en W. Muller, bracht bij monde van eerstgenoemde een gunstig ver slag uit, weshalve de penningmeester décharge werd verleend voor zijn gevoerd beheer. In de commissie voor nazien der boeken 1950/1951 werden benoemd de h.h. W. Müller en Joh. van Geenhuizen Jr. Met algemene stemmen werden als bestuurs leden herkozen de heren H. Soer en JWiggers, terwijl als baancommissaris werd herkozen de heer Joh. Derksen. Bij het bespreken der plannen winterseizoen 1950/1951 werd besloten tot het houden van een gemaskerd geeostumeerd avond-ijsfeest, een prikslee-wedstrijd, terwijl ook de schoolwedstrij- den dit jaar weer gehouden zullen worden. Het uitdiepen van de baan vanaf de tent tot ongeveer in het midden, zal worden opgedragen aan de heer Haan. Nadat 50 aandelen a 5.— waren uitgeloot en gratis verloting van een paar schaatsen had plaats gehad, werd de vergadering gesloten. AARDIGE ONTMOETING OP HONDEN TENTOONSTELLING. Op 17 en 18 November hield de U.Z.G. de laatste hondententoonstelling van dit seizoen. Er waren bijna 1000 honden ingeschreven. De Stayer Kennels van de fam. van Nieuwenhuyzen alhier behaalde op genoemde tentoonstelling met haar Irish Kerry Blue Terrier teef wederom het kampioenschap en versloeg de kampioen reu. Door deze prestatie kwam de eigenaar in het bezit van de Oranjeprijs, welke voor het eerst werd uitgeloofd met toestemming van H.M. Ko ningin Juliana. De heer W. v. d. Pluym behaalde op deze ten toonstelling met zijn bouvier „Carlo van de Rak kers" in de open klasse 2e uitmuntend en in de fokkersklasse eveneens 2e uitmuntend. Toen v. d. P., voordat de keuring begon, zijn hond even uit de kennel deed, kwamen een paar meisjes bij hem staan, die zich zeer geïnteres seerd betoonden voor zijn inzending. De belang stelling nam dermate toe, dat hij zich hierover verwonderde, totdat een van de aanwezige da mes hem op een discrete wijze bekend maakte, dat prinses Beatrix een van de meisjes was, die zich zo vol lof over zijn hond uitlieten. Van de Pluym, die de prinses met „juffie" en „mien maken" had aangesproken, was natuurlijk wel even wat verbouwereerd, maar de ontmoeting was zo ongedwongen, dat dit helemaal niet op viel. Prinses Beatrix vond Carlo de beste bou vier, waar de keurmeesters het later, gezien de uitslag, echter niet helemaal mee eens waren. Een jongere rasgenoot werd eerste in deze wed strijd. De heer B. J. Slotman behaalde met twee New Foun dl ander pups een le en 2e z.g. VERHUIZINGEN. Ingekomen: H. Kooiman geb. Weermann op B 55b Vertrokken: Bertha Broekhuis naar Warns- veld; William A. P. B. Mac Phee en gezm naar Geldrop; Geertje H. Hallink naar Enschede, A. H. Hullegie naar Gorssel. DE C.H. EN DE AGRARISCHE PROBLEMEN. Over dit onderwerp hield 't lid van de Tweede Kamer, de heer J. de Ruiter, Maandagavond in het gebouw „Irene" een rede voor de leden van de C°H. kiesvereniging ter plaatse. De aanwezigen en in het bijzonder de spreker werden welkom geheten door de voorzitter de heer J. Kroon, die na het lezen van Psalm 24 de bijeenkomst met gebed opende. Deze wees er nog op dat deze week de debatten over de landbouw begroting in de Tweede Kamer aan de orde ko men en dat de heer De Ruiter afkomstig is van de zandgronden en derhalve goed op de hoogte is met de noden en behoeften van de landbou wers in deze streken. De agrarische problemen, zoals de G.ti.U. die ziet, zijn ten nauwste samengekoppeld met het partijprogram, aldus de heer De Ruiter. Hij deed in verband daarmede voorlezing van de passages omtrent de landbouw in het urgentieprogram van de partij, dat in 1946 werd opgesteld, in het beginselprogram en in het sociale program. Daarin komt de gelijkgerechtigdheid van allen op de voorgrond en 't streven, dat de diensten van de landbouwende bevolking op gelijke voet behoren te worden beloond als die van de andere groepen der bevolking. In de C.H.U. is veel belangstelling voor de landbouw, daarom bezit zij o.a. een agrarische commissie en men acht dit middel van bestaan van buitengewoon grote betekenis. Spr. betoogde, dat de regering zich voor de oorlog niet met de landbouw bemoeide, tot de dertiger jaren, toen o.a. het landbouwcrisisfonds werd ingesteld en door de scheurwet en andere regeringsvoorschriften beschermende maatrege len voor de landbouw moesten worden genomen. De vraag is momenteel niet hoe we tegenover de politiek van de regering staan, maar of er ook wat veranderd is in de wereld ten opzichte van de landbouw en dat is in hoge mate het geval. Vroeger kon ons land grote hoeveelheden grondstoffen en voedergranen van elders impor teren. Dat is nu niet meer mogelijk. Thans moe ten we de voorziening van krachtvoer zelf zoveel mogelijk ter hand nemen. Spr. is principieel geen voorstander van deze zelfvoorziening, maar de nood dwingt en er is met goede wil een massa te bereiken. De regering heeft bij de begroting van ±948 gezegd, dat de meerdere productie moet komen uit het grasland en heeft toen als norm gesteld 2500 kg. zetmeel per ha. Thans is reeds de 2800 ks bereikt. Hoe staat het nu met de landbouwpolitiek, vraagt spreker. De geleide economie wordt in de landbouw vrij sterk toegepast. Het L.E.I. zoekt naar zekere basisprijzen b.v. voor melk en gra- nen. Uitvoerig gaat spr. in op het landbouw-egaii satiefonds, dat in feite een consumentenfonds is, al wordt er momenteel pl.m. 30 millioen be taald voor voedergranen en eiwitten. Wij staan afwijzend tegenover dit fonds. In verband met drastische bezuinigingen, die Minister Lieftinck wil toepassen zal het fonds van 200 millioen op 100 millioen teruggebracht worden. Verder behandelde spreker de voorstellen van de Minister van Landbouw, welke hij als „de nieuwe koers" van Minister Lieftink aanduidt. De minister wil van de basisprijzen af en naar een geheel stelsel van sociaal-economisch ver antwoorde prijzen. Dit acht spreker echter met verantwoord, omdat dan een zekere garantie wegvalt. Het gaat in de richting van de aller- wege gepropageerde kostprijsverlaging, welke zonder meer niet doorgevoerd kan worden. Spr. wijst in dit verband op enkele inconsequente maatregelen, als bijv. de betaling naar de voe- derwaarde, enz. Uitvoerig gaat hij nog in op de Beneluxge dachte, waarvan hij een warm voorstander is, omdat er dan geen grenzen tussen de drie landen zullen zijn, Voorlopig zal het wel een Benelux met hef- fingen worden in verband met de belangrijke structurele verschillen. Wij verstaan de tijd, aldus spr., maar willen ons beginsel niet prijsgeven, dat vastgelegd is in de Heilige Schrift. De heer Kroon dankte de spreker voor zijn uitvoerige rede en stelt de gelegenheid open om vragen te stellen. Na de pauze, waarin thee wordt aangeboden, komen tal van vragen los over kippengraan, tarwe voor broodbereiding, vestigingseisen in de landbouw, electr. onrendabele gebieden, land- bouw-egalisatiefonds, vogelmachtigingen, inves teringstoeslagen kleine bedrijven, productiever hoging en lagere melkprijs, gelijkstelling boei en industriële arbeid enz. enz., welke door de spreker uitvoerig beantwoord worden. Deze sluit met dankgebed de overigens niet druk bezochte vergadering. DE HUISNUMMERS ONTBREKEN. In verband met de te verwachten nieuwe huisnummering zijn de oude huisnummers reeds van de huizen verwijderd, zonder dat zij door nieuwe zijn vervangen. Dit blijkt in verschillen de opzichten bezwaren met zich mede te bren gen, zodat wij de betrokken gemeentelijke in stantie zouden willen verzoeken de nieuwe num mering der huizen te willen bespoedigen. Wij vleien ons met de hoop, dat dit gemis voor Sinterklaas geen beletsel zal vormen voor het op de juiste adressen bezorgen van de koek en de gard. MEER BOEKEN VOOR VOLKSONDERWIJS. Op Maandag 20 Nov. werd in café Kalfster- man een ledenvergadering gehouden van de afdeling Holten van Volksonderwijs, onder voor- zitterscnap van de heer H. J. A. Koldewij. Door het bestuur werden enkele mededelingen gedaan betreffende de Alg. Vergadering te Utrecht, de bouw van een Schooireisverblijf op Vlieland en een te houden Provinciale landdag. Bij de daarna volgende bestuursverkiezing wer den herkozen de aftredende leden, de heren P A. Bos en A. J. Snijders, terwijl in de plaats van de heer J. v. d. Akker, die als bestuurslid had bedankt, werd gekozen de heer B. H. Brouwer, hoofd van de Dorpsschool. De voorzitter bracht de heer Van den Akker dank voor al het werk, dat hij in het belang van de Vereniging had gedaan en sprak de hoop uit, dat hij ook verder de vereniging zou steunen, wat de heer Van den Akker beloofde te zullen doen, voor zover hij hiertoe in staat was. Daar het voor geen van de aanwezigen moge lijk is de Alg. Vergadering te bezoeken, werd de benoeming van een afgevaardigde overgela ten aan het Bestuur. Hierna werd besloten in de komende winter een lezing te laten houden op een nader vast te stellen avond, terwijl ook voor een ontspannings avond zal worden gezorgd. Voor het nazien van de rekening en verant woording van de bibliothecaresse, Mej. W. E. Wolters, werden benoemd de heren A. J. Gold stein en H. Beltman. Mej. Wolters zou gaarne wat meer geld be schikbaar willen hebben voor het kopen van boeken. De stijgende prijs van goede lectuur maakt dit noodzakelijk. Verschillende mogelijk heden betreffende dit punt worden naar voren gebracht. Door enkele aanwezigen werd de wenselijkheid uitgesproken om aan de ledenvergadering in het vervolg een lezing, filmvertoning of iets derge lijks te verbinden, teneinde ook de leden te trek ken, die de beslissingen in belangrijke, zakelijke aangelegenheden gaarne overlaten aan een be trekkelijk kleine groep personen. Vervolgens kwam de rondvraag, waarna de vergadering werd gesloten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Inlichtingen Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat A 127, Telef. 352. Gevonden1 roodbonte pink. Verloren: 1 maandkaart O.A.D. Het is onze gewoonte de krant zenden aan de ingezetenen* die in ziekenhuizen vertoeven, voorzover van dit feit kennis dragen» Wij willen daarvan gaarne op hoogte worden gesteld, maar moet? als voorwaarde stellen, dat van de eindiging van het verblijf aldaar evi aan onze administratie wordt kenni gegeven» le ba: van wold oude flinl al v !ere A te oud< /itfom :rnb anel ast v ür is DE BILJARTSPORT. I* Door de leden van de biljartclub „Holterm^bev: wordt elke Dinsdagavond met veel animo dtttde sport van het groene laken beoefend, waai r Rij, soms spannende partijen te bewonderen valii t da Op het ogenblik wordt een gewone competi [tens gespeeld om de sterkte der spelers te peilen. r te Dinsdag a.s. wordt een z.g. handicap-wedsti ,het gehouden, waarbij alle leden om half acht - aanwezig moeten zijn. We geven hieronder de huidige stand 9 8 1 16 629 8 6 2 12 389 7 4 1 2 9 277 8 6 2 12 307 8 7 1 14 290 10 7 3 14 375 9 2 1 6 5 303 9 4 5 8 303 9 4 1 4 9 303 9 3 1 5 7 293 10 4 6 8 322 8 1 7 2 205 10 5 5 10 227 7 2 5 4 160 7 7 83 let lis. 1 r- ake ed v; fet a in i het !nog jj banc 2 lolar 2 le re aote: 'meld PRINSESSEN-KALENDER. Ieder jaar wordt ten bate van de Vereniging Pro Juventute een kalender verkocht. Voor deze kalender werden door onze Konin gin foto's van de prinsesjes beschikbaar gesteld. Door het kopen van deze kalender, welke een sieraad is voor iedere kamer, wordt mede een alleszins behartigenswaardig doel gediend. Deze kalenders, welke 2.50 per stuk kosten, zijn verkrijgbaar bij Mevr. Enklaarvan Andel. Men wende zich tot haar of vrage ter ge meente-secretarie. OPBRENGST COLLECTE. De op Zondag 19 Nov. j.l. in de Geref. Kerk gehouden collecte voor gedeeltelijke vernieu wing der verwarmingsinstallatie bracht bijna 800.op. EEN BEEN GEBROKEN. Tijdens het lossen van runderen op de binnen plaats van het gemeentelijk abattoir kwam een der dieren los, die in de Enk moest worden op gevangen. De heer J. Dolman, die daarbij zijn hulp verleende en het dier in zijn macht kreeg, kwam daardoor ongelukkkig te vallen en brak een been. Hij moest naar het ziekenhuis te De venter worden overgebracht. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur Ds Knip- scheer. Nam. 7 uur Ds Jac. de Vries. Collecte voor Gendringen. Bethanië. V.m. 10 uur Ds Jac. de Vries. Col lecte voor Gendringen. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de 3e collecte bestemd voor de kas Art. 13. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerrit, zoon van J. W. Sluiter en van J. H. Stitteler. Berendina, dochter van L. Schuppert en van C. Keuning. Overleden: Johanna Rietman, oud 73 jaren, echtgenote van B. J. Barvelink. TARZAN EN TANYA. Zaterdag wordt in zaal Amicitia de film Tarzan en Tanya ver toond, met in de hoofdrol de bekende filmster en zwem- kampioen Johnny Weismuller als Tar zan. Het is weer een onvervalste Tarzan- film geworden met vele gevechten met wilde dieren en men sen in de oerwouden, die uiteindelijk tot de overwinning leiden. Deze films, die alle gemaakt zijn naar de bekende romans van de onlangs overleden romanschrijver Bur roughs, genieten de overweldigende be langstelling van jong en oud bij de toe schouwers en het zou x>x - ons dan ook niet ver wonderen als Zaterdag de zaal te klein bleek, temeer daar vooraf o.a. een reportage van de sensationele voetbalwedstrijd ZwitserlandHol land wordt gegeven. Wij wijzen onze lezers nog op het aanvangsuur, n.l. 7.30 uur. ::.en 'eV^JO#NNYSH[fmK llorroojlii 1. W. Muller 2. J. de Vries 3. J. Metzger 4. B. Bolink 5. B. Faber 6. J. Wansink 7. J. Aanstood 8. H. G. Jansen 9. P. A. Muller 10. E. Krekel 11. H. Holterman 12. W. Beijers 13. H. Stokkers 14. B. Stokkers 15. W. ten Berge De cijfers duiden respectievelijk aan. Gespeeld, Gewonnen, Gelijk, Verloren, Punt: Caramboles, Beurten. :Ho mgt Raa De op Zaterdag 11 November (Klaproosè t( gehouden collecte heeft opgebracht 164.70, j^g- UITSTEL VAN EERSTE OEFENING. 'Qe Aan onze plaatsgenoot de heer J. Maats j 'r de lichting 1950 is opnieuw een jaar uitstel JeP! eerste oefening verleend wegens studiereden HOLTEN I—G.F.C. II 0—1. De vele supporters, die Zondag in het Spc dal weer langs de lijn stonden, hebben van favorieten, die de Goorse reserves op bez? hadden, geen aantrekkelijke wedstrijd gezien De .Holtenaren waren aanvankelijk nog berE eens in de aanval, maar voor het doel van ,fns tegenpartij ontbrak de routine om dit overigi jSje, geringe overwicht in een doelpunt uit te dn i Bu ken. 1 - - Hun verdediging kon de voorhoede der gas! ideï wel de baas en het was dan ook meer eens lukje, dat zij door de effectvolle bal, welke Fi over zijn handen liet lopen, met de beide pn JV jes naar huis gingen. p Na 25 minuten spelen ontkwam het doel de thuisclub aan een doorboring, toen de ga hard tegen de lat aan schoten. Enkele minuten later ging een eveneens go( kans door goed opbrengen van Arie Vine door een vliegend schot van Nijhuis net over lat op wat onfortuinlijke wijze verloren. Even voor ue rust zond de rechtsbuiten gasten een hard effectvol schot in, dat Fi verraste en dat het enige doelpunt werd, deze wedstrijd gescoord werd. Na de hervatting ging de strijd ongeveer., lijk tegen elkaar op, maar het bleef een mat Mijl vertoning, waarin nog wel een paar gevaarli1730 momenten voorkwamen voor de doelen aan b? g.1 zijden, maar waarin het nodige enthousiai - ontbrak. Bets Stokkers vuurde z'n mannen:Hier wel even voor een korte wijle aan, maar bracht geen verandering in de stand, zodat c ploeg zich met een, zij het niet smadelijke derlaag tevreden moest stellen. ZATERDAGMIDDAG-VOETBAL. Er is in de 3e klasse E volop spanning, uit onderstaande ranglijst blijkt. De Hulzense Boys verloren Zaterdag met 111 van DES 3 en dank zij een be-1"" J~-1 bezetten de oranjehemden plaats. OZOD 6 4 Hulzense Boys 6 4 DESIH 5 4 Enter Vooruit n 5 4 y - »w W K.url Neuniam&.y n R a o m. Excelsior IV Excelisor V RVS II SVVN IV E. Vooruit III thans de eer Sold bke 1 9 26 loc 1 9 21 1 8 22 1 8 21 2 5 19 3 5 13 3 3 21 2 1 7 P 5 0 5 ijke cht G. aen< iloo ikaa en de Afc ugkt sen M Zaterdagmiddag 25 November zal OZOD strijd moeten aanbinden met Excelsior L' Rijssen. Aangezien het 2e en 3e elftal van Es sior deze middag stil liggen, heeft men de tegenheid om de reserves van deze elftallen te stellen en de oranjehemden kunnen er j. ook gerust op rekenen dat de strijd zwaar worden. De wedstrijd, die aanvangt om half drie, wc geleid door de heer Kolvoort uit Goor. Laten de spelers uiterlijk 2.15 present! De lijnen moeten nog worden getrokken pi eventjes „lostrappen" zal de heren geen k« y] doen, aangezien er de vorige Zaterdag niet i gespeeld. De opstelling is als volgt: A. Jansen, doel; H. Bekkernens en G. We rik, achter; A. Schipper, J. Haan en G. Buis midden; J. Schuppert, T. Verveda, J. Rosn J. Schuppert en H. Koopman, voor. Reserves: G. v. d. Meulen, J. Aanstoot Megelink.

Holtens Nieuwsblad | 1950 | | pagina 2