1 DE HOLTENSE WINKELWEEK |de winkelweek begint Zaterdag 1 de volgende zaken deelnemen 1 aan de WINKELWEEK 1 van 27 Nov. t.m. 6 Dec. a.s. i, 47. Jaargang 2. ZATERDAG 25 NOVEMBER 1950. Verschijnt elke Zaterd&g. HOLTENS NIEUWSBLAD e abonnementsprijs van dit blad bedraagt 0.75 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" i.o. te Holten. Telef. E 5J,88 - 23Jf Adv.-prijs115 m.m. d contant1.00. Iedere m.m. meer f 0.06 1 it zerk dan ;idie aai telle ord' De Holtense winkeliers werkten deze week ider hoogspanning om hun etalages voor de inkelweek en de St. Nicolaas op tijd klaar te rijgen. Achter gesloten gordijnen werden de tstalkasten tot ware lusthoven gemetamorfo- erd om de kijklustigen, die zeker dat vele hoons in ogenschouw komen nemen, tot koop- stigen te maken. Met koortsachtige ijver werd gewerkt, want Zaterdagavond zal onze Bur- emeester de winkelweek officiëel openen en oeten de etalages dus gereed zijn. Men zie iawoor de officiële aankondiging. Het Holaspel van het vorige jaar is uitge- eid met een rad van avontuur, waarvoor de lfde puntentelling geldt, zodat iedere avond, it deze spelen gedaan worden, de prijzen aan hand van het behaalde aantal punten kunnen orden vastgesteld. In de plaats van de lintwedstrijd is nu een Idprijsvraag gekomen, waarvoor in de etalage n de deelnemende winkeliers uitsluitend gang- re Nederlandse muntstukken zullen worden ergelegd, dus behalve centen, dubbeltjes, stui- en kwartjes, ook rijksdaalders en guldens, mogen geen muntstukken onder andere imtstukken worden verstopt, zodat alleen ge ld moeten worden de muntstukken, die open en oot zichbaar zijn, zij het dan dat ze op een luitje bij elkaar liggen en men dus de waarde Jmoeten schatten. Dus b.v. een hoopje koperen aten met dubbeltjes en kwartjes er overheen verschillende hoopjes centen, stuivers, dub- iltjes of kwartjes. De deelnemers moeten dui- kunnen zien wat zij schatten of raden moe- n, Geen dubbeltjes onder centen of kwartjes ader stuivers, e.d. Op de uit te reiken kaarten moet ten slotte waarde van al de uitgestalde muntstukken orden opgeschreven en deze kaarten ingéle- ird. Hierover volgt nog wel nader bericht. H.M.V. verleent, zoals we dat van ons korps wend zijn, weer haar volle medewerking en zal halve op de openingsavond, ook op Donder- g 30 November en Maandag 4 December in t dorp en op Zaterdag 2 December a.s. te Dij- rhoek een muzikale rondgang maken. Behalve, dat de etalages natuurlijk behalve durende de piekuren mooi verlicht zullen q, blijven de winkels tot 9 uur open. Vooral St. Nicolaas als het erg druk wordt met Jdustigen. Wij hopen, dat de organisatie weer een vlot rloop zal hebben en wensen de winkeliers veel eces met deze winkelweek. AFLOSSING VAN DE WACHT OP DE CANADESE BEGRAAFPLAATS. )e hoofd-tuinman van de Canadese begraaf - aats op de Holterberg, de heer Mac Phee, is ze week met zijn gezin naar Geldrop vertrok- 0, waar hij het beheer zal krijgen over de ver- lillende geallieerde begraafplaatsen in en om hidhoven. Hij zal hier worden opgevolgd door heer Mac Leod, die voordien werkzaam was de Canadese begraafplaats te Bergen op m en die reeds met zijn echtgenote in onze aats is gearriveerd. De heer Mac Phee heeft hier prachtig werk rricht op de militaire begraafplaats. Men moge niet geheel met zijn houding eens geweest gezegd mag worden, dat hij als een be aam vakman op deze schrale zandgrond een lasmat tevoorschijn getoverd heeft, die met de 'isch achtige bloemen op de graven der gesneuvel- een buitengewoon verzorgde indruk maakt, der zijn leiding zijn tal van arbeiders maan- lang bezig geweest om de Holtense Ceme- tyeen buitengewoon fraai aanzien te geven en )1 heeft zelf geen moeite gespaard om door ver- hillende experimenten met diverse planten L tal van heide-soorten variëteiten te kwe- 1, welke voor de hoge zandgrond het meest schikt zijn. De heer Mac Phee is, nadat de aanleg voltooid- s, altijd zeer tegemoetkomend geweest tegen- ei' de adoptanten, die bloemen op de graven 'amen brengen, waarvoor wij hem van deze aats een woord van dank niet willen ont- uden. Hij heeft aan zijn opvolger een laatste rust- aats overgedragen, die als een van de fraaiste Europa mag worden aangemerkt. WAARDERING VOOR HET PLAN NAGELHOUT. in het radioprogramma van de V.A.R.A. van ~ag j.l. 7 uur, „De artistieke staalkaart", aft de kunstschilder Jelle Troelstra zich zeer aderend uitgelaten over het plan van dokter telhout, dat de uitwisseling van beeldende astenaars tussen Frankrijk en Nederland ptie- jogt. 2nI- heer Troelstra vertelde, hoe dokter Nagel- die at gedurende zijn vacantie in het afgelopen hoen op zijn tocht door Frankrijk op het idee a deze uitwisseling kwam en meteen bij de anse hoteliers introducties verkreeg voor de S Onder hei moiioKoopi elders niei, U waf eigen plaais U biedi! m Het Bestuur van de HOLTENSE WINKELIERSVERENIGING maakt bekend, dat en bonnen uitgeven voor deelname aan de geldprijs vraag en aan het Holaspel en Rad van Avontuur. |=j Geen bonnen worden verstrekt voor de aankoop van voederartikelen, kunstmest- en Jj brandstoffen en radiotoestellen. HH IH Indien er nog winkeliers bijkomen, dan worden hun namen in het volgende nummer pi H| bekend gemaakt. Zij hebben echter direct een deelnemerskaart in de etalage. W. Beltman Joh. Rietman G. Rouwenhorst H. J. Oolbekkink Gebr. Gazan J. W. Dollekamp H. J. Bouwhuis H. Haan G. J. Schuppert J. Schoneveld Wed. B. J. van Zon B. Visser Fa. H. Stokkers Fa. E. Wonnink (Meubelen) H. W. ten Velde Fa. E. Wonnink (Manufacturen) Wed. F. van der Vlies H. J. Voordes B. Mulder H. Klein Velderman J. van Bruggen Hoeve-Prins Wed. F. W. Oosterkamp Gebr. Schuppert (Meubelen) H. J. Aaftink J. A. v. d. Bos Mej. Tijhuis Gebr. Wansink P. L. Rügenbrink Gebr. Dikkers Gebr. Schuppert (Manufacturen) H. C. van Leeuwen H. Slot Joh. Aanstoot Joh. Veldhuis E. Achterkamp Fa. Gebr. Nijkamp G. v. d. Bos T. Koopman M. Conen G. J. Gervedink Nijhuis T. Stokkers (Ehag) J. Dolman W. Maats J. Maats H. Roelofs J. G. P. Muller J. F. van Geenhuizen Sr. P. A. Bos A. Fransen H. J. Beltman H. Kalfsterman B. Maats H. Tuller M. Bolink J. Smit H. Steunenberg Joh. Steunenberg Jo Slotman W. Oolbekkink DIJKERHOEK: G. H. Broekhuis A. M. Nijkamp Joh. Huzen J. Geltink Coöp. Landb.-Handelsvereniging Filiaal Gebr. Dikkers De opening van de Winkelweek zal plaats hebben op Zaterdagavond a.s. om 7 uur in de waranda van Hotel Holterman door de EdelAchtbare Heer Burgemeester, Mr. W. H. Enklaar. Daarna rondgang van de muziek. De ingezetenen worden opgeroepen voor deelname aan het Holaspel en Rad van Avontuur op Donderdag 30 November a.s. van 610 uur in hotel G. Muller, Deven- terweg en op Zaterdag 2 December van 610 uur in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Het programma voor 4, 7 en 8 December en de plaats waar de prijzen worden ten toongesteld zullen nog nader worden bekend gemaakt. Voor de geldwedstrijd worden uitsluitend gangbare Nederlandse munten gebruikt. Iü (Adv.) HET BESTUUR. komst van Nederlandse kunstschilders, een vijf tig in getal, die op buitengewoon sympathieke wijze in Frankrijk gastvrijheid hebben genoten. En hoe dit idee door de Ned. Reisvereniging in samenwerking met het Departement van O., K. en W. en de Touringclub de France is overgeno men en verder uitgewerkt. Welk een bron van wederzijds contact dit vormde, zag spr. o.m. in de ontvangst op het gemeentehuis te Holten, waar de Franse kunst schilder Robin door de burgemeester en de voor zitter van de V.V.V. in zijn eigen taal. was toe gesproken en hoe het naar zijn mening, gezien de gemoedelijke verhoudingen, maar weinig ge scheeld had of deze kunstschilder was door de plaatselijke fanfare dagelijks naar zijn motief gebracht. De heren Vignet, die te Rijssen schilderde, en Robin waren zeer geestdriftig over hun verblijf in Nederland, waarbij deze laatste in Holten in een maand tijds 5 kg. in gewicht toegenomen was. Het meest had hen het waterland, o.a. Giet hoorn, bekoord, waar zij hadden moeten wen nen aan de lage horizon. Verschillende van hun Franse collega's gaven er de voorkeur aan om in het voorjaar naar ons land te komen. Van de werken der Nederlandse schilders, die Frankrijk bezochten, zal een tentoonstelling worden georganiseerd en de heer Troelstra ried de luisteraars aan, die van plan zijn om Frank rijk te bezoeken, op deze tentoonstelling de lijst van de hotels te raadplegen, die een schilder gastvrijheid verleenden en deze hotels met een bezoek te vereren. VEEL GOEDGEKEURDEN. Van de eerste helft der ingeschrevenen voor de lichting 1952 werden 22 jongelui geschikt bevonden, van 4 werd de uitslag aangehouden, twee waren voorgoed ongeschikt en 1 tijdelijk ongeschikt. EEN DOCHTER EN EEN KRENTENBROOD. Het echtpaar H. KettelarijGrootherder in de Stationsstraat, waarvan de man werkzaam is op het station te Rijssen, mocht zich in het be gin dezer week verblijden met de geboorte van een dochter. Het stationspersoneel van Rijssen meende het jonge paar niet beter te kunnen gelukwensen dan met de aanbieding van een groot krenten brood. Dit werd met de ponnywagen van de heer G. Vruggink van de bakkerij van Gebr. Dikkers naar de Stationsstraat gebracht en aldaar door de oudste der spoormannen, de heer Van Litt, aan de familie Kettelarij en het prille boor- lingske met een toepasselijk woord aangeboden. Het gezelschap van spoormannen in hun keu rige uniformen trok naturlijk wel de aandacht. AGENDA Zaterdagavond 25 Nov.: Officiële opening win kelweek, 7 uur. Waranda hotel Holterman. Zaterdagen t.m. 2 Dec., aanvang 7.30 uur ver werping van krentenbrood enz. bij Hart suiker. Zaterdagavonden t.m. Sint Nicolaas verwerping bij Bakkerij W. Beldman, Markeloseweg. Zaterdag 25 Nov. en 2 Dec. bij T. Koopman, Larenseweg. Zaterdag 25 Nov. verwerpen van krentenbrood en speculaas, J. Geltink (zie annonce) Zaterdagen 25 Nov. en 2 Dec., 7.30 uur, verwer pen en schieten bij H. Tuller, Deventerweg (zie annonce) Op 25, 27 Nov. t.m. 2 Dec. elke avond verwer ping krentenbrood, speculaas enz., bij J. Riet man, Look 1. Zaterdag 25 Nov.Filmavond in Amicitia, 7.30 uur (zie annonce) Dinsdag 28 Nov.: Propaganda-kunstavond van de Ned. Blindenbond, met medewerking van de „Tegahaja's", in Amicitia, 7.30 uur. Woensdag 29 Nov., aanv. 7 uur: verwerpen kren tenbrood en speculaas, A. M. Nijkamp, Dij kerhoek (zie annonce) Woensdag 29 Nov. en Zaterdag 2 Dec.: Jaarlijk se uitvoering door de Gymnastiekvereniging „Bato" in zaal „Amicitia". Woensdag 29 Nov.: Praatavonden „Jong Hol ten" in de scholen te Dijkerhoek en Espelo, 7.30 uur. Donderdag 30 Nov.: Lezing dr. Hengeveld voor Bond Plattelandsvrouwen in hotel Holterman over de opvoeding van kleuters. Donderdagavond 30 Nov.: Eerste officiële ver gadering van de afd. Holten A.R. Jongeren Studieclubs, in de gebouwen achter- de Geref. Kerk. Dinsdag 5 en Woensdag 6 Dec.: Ontspannings avonden B.v.O.L.O. en „Jong Holten" in Ami citia, 7 uur (zie annonce). Dinsdag 12 en Woensdag 13 Dec.Filmavonden van H.M.V. Film van Holten. Woensdagavond 20 Dec.: Uitvoering Kerstcan tate „Christus' geboorte" door de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" m.m.-". solisten, in de Ned. Herv. Kerk. PROPAGANDA-AVOND NEDERLANDSE BLINDENBOND. Op Dinsdag, 28 November e.k., zal er van wege de Nederlandse Blindenbond een propa- ganda-avond gehouden worden in Amicitia. Gaarne wil ik U opwekken om deze avond te bezoeken. Wij, die nog de beschikking hebben over onze beide ogen, beseffen nog te weinig wat het zeg gen wil om niet meer te kunnen zien, wat er om ons heen geschiedt, niet meer in de ogen te kun nen zien van hen, die ons lief en dierbaar zijn. Is dit op zichzelf reeds een zwaar gemis, voor hen, die blind door 't leven moeten gaan, zwaar der nog wordt het, wanneer men tengevolge daarvan niet in zijn dagelijks onderhoud kan voorzien. Dit lot voor onze blinden gemakkelijker te dragen te maken, hen in staat te stellen toch nog de vreugden van het leven te smaken, hen behulpzaam te zijn toch nog een nuttig lid van onze maatschappij te worden, dat in zijn onder houd kan voorzien, is het doel dat de Neder landse Blindenbond voor ogen staat. Deze arbeid van de Blindenbond mogelijk te maken door het brengen van een financiëel offer, gebiedt ons onze christelijke naasten liefde. Weet dan dat het bezoeken van de Propa- ganda-Kunstavond, welke alhier Dinsdag a.s. gegeven wordt, een der mogelijkheden is, om het zegenrijke werk van de Blindenbond te steunen. Laten wij Dinsdagavond tonen, dat wij het voorrecht beseffen, zelf niet met blindheid ge slagen te zijn en dat wij doordrongen zijn te moeten helpen steunen al diegenen, wie het licht in de ogen is gedoofd. Mr. W. H. ENKLAAR, Burgemeester van Holten. FILMAVOND IN DIJKERHOEK. Uitgaande van de Schoolkring Dijkerhoek werd Woensdag in café „Het Bonte Paard" van de heer H. Kloosterboer een filmavond gegeven met het projectie-apparaat van de school. Allereerst werd een documentaire film ver toond over de Staatsmijnen in Limburg. De voorzitter, de heer G. H. Wanders, gaf eerst een uiteenzetting van het ontstaan van steenkool en andere delfstoffen, waarna hij aan de hand van de film nog een toelichting gaf. Deze film vertoonde het mijnbedrijf in al zijn geledingen, het boren van schachten door de verschillende grondlagen, het vervoer van de ge dolven steenkool op de transportbanden, de ver werking en zuivering der steenkool, het maken der bijproducten en tal van andere interessante bijzonderheden. In de pauze werd een verversing aangeboden, waarna een komische film werd gedraaid, ge titeld: „Naar de maan", die erg grappig was. Aan het slot van de avond deelde de voorzit ter de vrij talrijke aanwezigen mede, dat half Januari een gezellige avond zal worden gehou den en dankte hij allen voor hun komst.

Holtens Nieuwsblad | 1950 | | pagina 1