[leb kt maar iw uit,...I SPAARBANK TE BHENTER Woningruilcentrale MUVERO-fornuispotte Kookkachels Adverteert in dit Blad Een brief uit Nieuw-Zeeland. Sparen door besparen! BAL BELTMAN - HOLTEN 1 BIJKANTOOR HOLTEN Ingelegd kapitaal 20 millioen gulden Reserves 2 millioen gulden Officiële publicaties. Ijzerhandel „De Beek Gemeentelijk Electriciteitsbedrij Verwerping van krentebrood t speculaas enz. enz. JOH. RIETMAN Chr. Jonge Boeren enTuinders Or; Propaganda-vergadering Fa. J. W. Dollekamp de bijdrage aan het bijzonder onderwijs, hebben B. en W. doen uitzien naar een regeling, welke voor het gebruik van de schoollokalen (inclusief gymna stieklokaal) enige vergoeding opbrengt. De heer Soer zag hierin bezwaren voor het vereni gingsleven, dat toch al financiële moeilijkheden heeft. De Voorzitter wil slechts betaald hebben wat het de gemeente extra kost en heeft evenals, de heer Teeselink de bezwaren wel aangevoeld. De heer Jansen ziet niet veel baten, omdat men de subsidies dan verhogen moet. Zijn fractiegenoot Soer merkt nog op, dat H.M.V. b.v. f 100,per jaar zal moeten betalen en Bato f 205, In de bijzondere school heeft ook het een en ander plaats, zodat men hiervoor ook wel behoefte heeft aan een wat hogere bijdrage uit de gemeentekas. De kosten vallen dus tegen elkaar weg. De Voorzitter ziet hierin een bewijs van objectivi teit. B. en W. willen echter bij de begroting de zaak nog wel eens nader bekijken en de verenigingen onder de loupe nemen. De heer Wegstapel kan zich met de plannen ver enigen als de culturele verenigingen maar niet de dupe worden. Na een opmerking van de heer Teeselink, dat men niet teveel moet drijven op de gemeenschap wordt het voorstel z.h.s. aanvaard. Alvorens in besloten zitting te gaan, verenigt de raad zich met enkele voorstellen tot het geven van vergoeding ingevolge de Lager Onderwijswet, wijzi ging salarisverordening gemeentepersoneel en toe kenning 5 duurtetoesalg. Verhoging electriciteitstarieven. Na de heropening komt het voorstel aan de orde tot wijziging van de electriciteitstarieven ten einde le onbillijkheden weg te nemen maar 2e ook de be woners van de onrendabele gebieden van stroom te voorzien. Niet alleen de Beuseberg, aldus de Voor zitter, maar ook de Borkeld, Dijkerhoek, Lichten berg enz. De heer Jansen opent de debatten met er op te wijzen, dat B. en W. naar zijn mening wel wat hard van stapel zijn gelopen. Het percentage is wel wat hoog nu in eerste instantie maar f 2800,nodig is voor het tekort van de Beuseberg en het tarief f 15.000,meer zal opbrengen. De Voorzitter vindt dit volkomen verantwoord, omdat men met de andere buurtschappen niet te lang meer wil wachten. De heer Landuwer merkt op, dat als de tarieven niet gelijk zijn, deze herziening eerder had moeten gebeuren. De heer Soer is niet erg voldaan, Het voorstel .'s niet erg duidelijk nu de oude tarieven niet vermeld zijn. Hij heeft gehoord, dat bij de 4 cent per kWh nog 2i/> cent bij opkomt voor kolen enz. Waar de aan sluiting van de andere gebieden nog wel even zal duren is hij bevreesd, dat G.S. bij een begrotings tekort wel eens zouden kunnen zeggen om de reserve in de gemeentekas te storten, hetgeen reeds eerder gebeurd is. Voorts acht hij de middenstand gedupeerd, omdat deze het meeste moet btealen. Ir Vogt van de IJsselcentrale licht het voorstel op verzoek van de voorzitter toe. De verkoop van de stroom moet worden aangepast aan het vastrecht tarief van de centrale. Het is gebaseerd op woningen en zaken. De winkel zijn beduidend beter verlicht, dat registreert de meter achter het gemeentehuis en moet dus betaald worden. De middenstand heeft de billijkheid daarvan inge zien bij het informeel onderhoud, dat hij juist h;eft gehad. Met de hogere instanties moet worden afgesproken, dat de reserve voor de uitbreiding bewaard blijft anders kan men beter geen verhoging invoeren. Uitvoerig wordt er hierna nog gediscussieerd over de betaling van een vastrecht voor tastruimte boven in boerderijen. De heer Teeselink wil gaarne een uitspraak of voor het lampje dat men daar heeft, evenals voor andere opslagruimten een vastrecht moet worden vastge steld. De meeste leden vinden zulks niet onbillijk. De Voorzitter waarschuwt nog tegen de lijdensweg van elke keer weer een tariefsherziening bij iedere uitbreiding. Men krijgt nog steeds te doen met de prijsbeheersing. Nadat de heer Landweerd nog opgemerkt heeft, dat voor middenstandszaken de stroom wel eens meer heeft gekost aan inkoop dan zij opbracht en Ir Vogt nog verklaard heeft, dat het moeilijk te zeggen valt binnen welke tijd alle gebieden zullen zijn aange sloten, wordt het voorstel z.h.s. aanvaard en dankt de voorzitter de Keren Vogt en Westerik voor hun uitgebreide arbeid. Doodgraverswoning plaatselijk gegund. B. en W. worden gemachtigd de bouw van de doodgravers woning plaatselijk te gunnen naar aan leiding van een plan van de architecten v. d. Boven- kamp en van Guilik, dat de fa. A. Kooprrtan Zn. wil bouwen voor f 9700. Na vaststelling van een verordening op de ver deling van de werkzaamheden voor de Burgerlijke Stand en verlaging van de zolderhoogte bij collec tieve bouw komt men aan de rondvraag, waarbij de heer Soer politietoezicht vraagt bij het uitgaan der scholen. Schrikdraad. De heer Landeweerd voelt zich bezwaard door het voorschrift van B. en W. dat overkruising van wegen met schrikdraad ondergronds moet geschieden, het geen z.i. veel te veel geld kost. De voorzitter zegt, dat B. en W. hierin competent zijn en de verantwoordelijkheid niet kunen aanvaar den voor bovengrondse overkruising van wegen om dat dit te gevaarlijk is. Prima zandwegen. De heer Jansen vraagt betere zorg voor de fiets paden als de wegen geploegd worden. Wethouder Veneklaas Slots zegt dat het aantal wensen niet zo weinig is. Stegeman werkt de paden af en dan komt het goed voor elkaar. De heren Jansen en Rietberg zijn vol lof over het opknappen van de wegen, hetgeen de voorzitter doet besluiten met de opmerking, dat wethouder Vene klaas Slots hiervoor alle eer toekomt. VOETBAL ENTER I—HOLTEN I 4—2. In een goed gespeelde wedstrijd is het Enter I gelukt haar oude riviaal Holten I met 42 te ver slaan. De match werd in een hoog tempo gespeeld en was zeer zeker gelijkwaardig aan het vertoonde spel in de le klasse T.V.Bond. Zij had een zeer le vendig karakter. Er werd gespeeld, met goed com binatiewerk in 't middenveld en daarna goede passes naar de vleugels. Het spel was zodoende voor de toe schouwers de moeite waard om naar te kijken. Voor de rust wist Enter I door haar wat vlugger en beter spel haar voorsprong tot 20 op te voeren door doelpunten van de linksbuiten en linksbinnen. Na de rust liepen de Holtenaren geweldig van stapel en vanaf de aftrap wist door goed spel Nijhuis de Hiermede betuig ik, mede namens mijn Ouders en Meisje, mijn hartelijke dank aan Buren, Familie, Vrienden en Bekenden, alsmede aan de Band Ned.-Indonesië, voor de vele cadeaux en grote belangstelling, die ik zowel bij mijn terugkeer als tijdens mijn verblijf in de tropen mocht ontvangen. Sold. A. J. REYLINK. Holten, November 1950. D 105. TE KOOP Hulstioudkachel en een fornuis. M. WEGSTAPEL. Larenseweg, Holten. TE KOOP 22 Are knollen. T. SCHEPERMAN. Look 12. Zware biggen TE KOOP en ingeschr. fokzeug. H. MARKVOORT. Holten, E. 38a. achterstand tot 21 te verkleinen. Holten kreeg zo doende moed en speelde hierdoor de thuisclub wat uit haar verband. Bijtijds wisten zich de Entenaren nog aan de druk te ontworstelen en door het te ver opdringen van de backs (Rienus paste het buiten spelsysteem wederom toe, wat hem niet steeds lukte) meter-lijn en Holten kreeg en penalty te nemen, zwarten lieten zich hierdoor geenszins ontmoedigen, maar gooiden er nog een schepje bij op. De links half van Enter maakte bij een goed opgezette aan val van de gasten een overtreding binnen de 16 maakte midvoor Homans er 31 van. De rood- welke door Appie Dollekamp prima benut werd. Stand 32. Hierna ontwikkelde zich wederom een spannende strijd met de gastheren iets in de meer derheid. Midvoor Homans van Enter stond daarna steeds tussen de backs van Holten en zodoende ge lukte het hem na een goed opgebrachte bal van de spil te Morsche over de backs van Holten heen Frits nogmaals het inkijken te geven (42). Met deze stand kwam ook het einde. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld onder de kundige leiding van scheidsrech ter Boom, daar arbiter Popma, die wel aanwezig was, enigszins ongesteld bleek te zijn. PROGRAMMA VOOR ZONDAG: R.K.S.V. I—Holten I, 2.30 uur. OZOD—MARKELO II 6—1. Zaterdagmiddag speelde OZOD een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Markelo II (3e kl. afd. Gel derland). Markelo II was geen partij voor de oranjehemden, die met 61 wonnen, doch het was een zeer nut tige training met het oog op de wedstrijd van he= denmiddag tegen Enter Vooruit III. De Enternaren wisten in deze competitie nog geen enkel winstpunt te behalen en ogenschijnlijk zal OZOD het gemak kelijk krijgen. Aaldrik en z'n mannen zullen er echter goed aan doen de Enternaren niet te onderschat ten, doch men pakke de zaak van meet af energiek aan. Willen de oranjehemden nog in de running blijven dan zal deze middag gewonnen moeten wor den. De wedstrijd, die om half drie aanvangt., wordt ge leid door onze plaatselijke arbiter de heer M. Gee- sink. De opstelling is als volgt: A. Jansen, doel; H. Bekkernens en G. Westerik, achter; A. Schipper, Jan Haan en G. Bulsink, midden; J. Schuppert, G. v. d. Meulen, J. Rosman, T. Verveda en J. Schuppert, voor. Nelson, 30 October 1950. Beste Holtenaren, Belofte maakt schuld. We hadden beloofd een stukje voor de krant te schrijven en daar gaan we dan! We zijn nu net twee maand uit Holten weg en vaak gaan onze gedachten daarheen. We vertrokken van Schiphol met storm en regen, maar waren nau welijks hoog boven de wolken of het weer was prach tig. De reis was schitterend en alle lof aan onze K.L.M. Elke nacht sliepen we in een hotel, zodat we nog heel wat van de wereld gezien hebben, o.a. Rome, Cairo, Basra a. d. Euphraat, Karachi, Cal cutta a. d. Ganges, de heilige rivier. Dit is een stad met schrille tegenstellingen. Grote rijkdom en bittere armoede. Duizenden mensen hebben geen onderdak, leven en sterven in de straten. We waren blij Calcutta te verlaten en ging de tocht verder naar Singapore en vandaar naar Port Darwin, de noordelijkste stad van Australia, vervolgens naar Sydney. Van Sydney met de vliegboot naar Oakland, waar we de bodem van ons nieuwe vaderland betraden. Daar op het vliegveld kreeg Alie een bouquetje Hollandse voor jaarsbloemen, tulpen, narcissen en. fresia's. Van Oakland zijn we naar Wellington^gevlogen, waar Mr Inglis, onze werkgever, ons afhaalde en waar we drie dagen gebleven zijn. We gingen dadelijk naar de Ned. Legatie, en laten we daar nu een paar vroe gere klanten uit de zaak ontmoeten, die elk jaar in Heidelust op de Borkeld logeerden! De fam. Vosman moet de hartelijke groeten van Juffrouw Huckriede en de heer de Bruin hebben. Wat is de wereld toch klein! We hebben op de Ned. Legatie reuze gezellig thee gedronken en de ontvangst was allerhartelijkst. Van Wellington zijn we met de nachtboot naar Nelson gegaan, onze nieuwe standplaats. We zijn nog steeds bij Mr en Mrs Inglis in huis, daar onze meubels nog niet zijn aangekomen. We hebben het hier erg leuk, schatten van mensen. Trouwens ieder een is vriendelijk en behulpzaam. Een klein voor beeld: we zijn drie dagen met vacantie geweest in een berghotel. De eigenaresse van het hotel nodigde ons uit een paar dagen langer te blijven als haar gasten. De Nederlanders hebben een goede naam hier. Aan de voet van dat hotel zijn warmwater bronnen en komt het water zo kokend heet uit de berg; dit water bevat veel zwavel en wordt voor gezondheidsbaden gebruikt. De natuur is hier ongelooflijk mooi en vol afwis seling. Hans is een paar dagen op jacht geweest met. een club in een oerwoud, waar ze herten, wilde geiten en zwijnen geschoten hebben. Het jachtterrein was pl.m. 2000 meter boven de zeespiegel en bijna on toegankelijk voor leken. Is dat niet iets voor jou, Piet Bos De bevolking hier weet wat opschieten is, de mensen zijn vlug. 't Is fantastisch zo mooi ieder zijn eigen tuintje hier heeft, een weelde van bloemen, wat een alleraardigst, kleurig effect geeft tegen de huizen, die meest van hout zijn en alle licht van tint. De levensstandaard is ongeveer net zo hoog als in Nederland, maar de lonen zijn hier veel hoger, 't Is hier een prachtig land en we voelen ons thuis in Nieuw-Zeeland, 't leven is hier anders dan in Nederland, je bent hier vrijer. Een volgende keer meer over dit alles. Bij aankoop van 250 gr. koffie een verrukkelijke Kandij-kruidkoek van 55 voor 40 ct. Bij aankoop van 1 pakje thee 150 gram echte fondantborstplaatjes voor 25 ct. Droogkokende gebroken Siam-rijst voor slechts 35 ct. p. 500 gr. Haast U, de voorraad is beperkt. Uitgezonderd de koekaanbieding bij de koffie zijn deze aanbiedingen geldig van 16 tot en met 22 November a.s. Gebrs. Veldhuis - «Winkelbedrijf» - Tel. 377 Zaterdagavond 18 November a.s. in „Amicitia" J|jll!ll!ll!lll]llilllllllllll!!l|[|l!llllll!ll!lllllllll!ll!ll!lllll|jll!ll!lllllllll!lllll!llllll!llllll!lllllllllll[ll!lllllllllllllll!l^ H hoeveel voordeliger U uit bent, als U er H gewoonte van maakt, degelijke kwaliteiten g g te kopen. En bovendien hoeveel chiquer M 1 staat het niet iets goeds te dragen. gj H Daarom voor M H Winterjassen, Tweedjassen, Costuums, M g Manchester costuums, Vakkleding, g jg Loden Jassen voor leeftijd 1016 jaar, g M naar g nill!ll!lll!llll!lllll!!llll!lllllllll!lll!lllll!lll!lllll!ll!llllll!llillllllllllllllllll!ll!lll!llllllll!!ll!ll!lllll!llllli!llllllllllini Allen hartelijk gegroet door ALIE, JULES en HANS. VAN DE (Opgericht 1841.) Geopend 's Woensdag van 9.30-12.15 uur. ORANJESTRAAT A 203a. ▼VVVVVTTVVTVTVTVTVTTTVVTTTTVT Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend, dat deze gemeente medewerking ver leent aan het door de Stichting Interlocale Woningruilcentrale te Utrecht ingesteld cen traal ruilbureau. De taak van het centraal ruilbureau bestaat in het met elkaar in contact brengen van de be langhebbende ruilgegadigden, mede door het verstrekken van ruiladressen. Het ruilbureau is ontstaan uit een samenwer king van rijk, gemeenten en bedrijfsleven. Het neemt slechts gegevens op van ruilgegadigden, die zich, blijkens een door de gemeente van voorgenomen vestiging af te geven beginselver klaring, in die gemeente mogen vestigen. Dit bureau werkt uitsluitend met vertrouwde en serieuze aanvragers. De aanvragers voor woningruil krijgen dus slechts ruilgegevens door van werkelijk bona fide gegadigden uit de gemeente waar men huisvesting zoekt, terwijl de gegevens omtrent de door hun verhuizing vrijkomende woonruim te ook alleen aan dergelijke gegadigden wor den doorgegeven. Gegadigden, die van de diensten van het cen traal ruilbureau gebruik wensen te maken, kun nen de wens daartoe kenbaar maken door invul ling van een aanvraagformulier, dat bij het be stuur der gemeente waarin hun woning gelegen is, verkrijgbaar is. Bij de indiening van het aanvraagformulier be talen zij ter secretarie van de hiervoor bedoelde gemeente een inschrijfgeld van f 15,Wanneer mocht blijken dat het bestuur der vestigings gemeente met de voorgenomen vestiging niet accoord gaat, wordt het inschrijfgeld terug betaald. De gegadigden zijn gehouden de aanvraagfor mulieren volledig en naar waarheid in te vullen en aan het gemeentebestuur of het centraal ruil bureau overigens alle inlichtingen te verschaf fen, welke voor de afwikkeling en een juiste beoordeling van de ruilaanvraag nodig zijn. Bij niet-nakoming van deze verplichting kan de ruilaanvraag buiten behandeling gelaten worden. Tenslotte vestigen wij er de aandacht op dat het centraal ruilbureau zich alleen bezighoudt met woningruil buiten de gemeente van inwoning. Holten, 9 November 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Mr W. H. ENKLAAR, Burgemeester. S. SIKKES, Secretaris. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Linkerarm flink op en neer, Voordat U stopt in het verkeer. VEILIG VERKEER. llllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllHltllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllll onverwoestbaar) INMAAKVATEN IN DIVERSE MATEN. ONAFBRANDBAAR GELAE f 46.—. Maandag aan de veemarkt. }de KIJSSEN HOLTEN Winkeliers die dezer dagen een verbinteni formulier hebben ontvangen worden vriendeli verzocht deze onverwijld in te vullen en ons 1 te zenden. In gebreke blijvende mag U tijdens de piekure geen electrische verlichting in Uw etalage oit steken. Wij nodigen verder iedere electriciteitsverbru ker uit zuinig te zijn met electriciteit tijde; J de piekuren: 's morgens van half acht tot neg; uur, 's middags van half vijf tot zes uur. Hartelijk dank voer uw medewerking. H. J. WESTERIK, Adm. Hi Wie erva duid hij li op de Zaterdagen 11, 18 en 25 November a.< Beleefd aanbevelend, L. 1 H lijk en b bedi 'pita, voor D< vliet is n zake D het „cor vele: allee (C.J.B.TO.) U komt toch Maandagavond 13 Nov. ook naa „IRENE" waar op initiatief van de C.J.B.T.C een zal worden gehouden om te komen tot oprid ting van een afdeling van de Chr. Boerinne Plattelands Bond. Spr.: Mej. JOCHEMSE van Ede. Opvoering van het spel „Stropersbosje door de toneelgroep van de afd. Wierdei Toegang vrij. Aanvang 7.30 uia Lekker warm slapen met een Warm waterzak van Drogisterij VAN LEEUWEN deli: óp z 'g M zich de s de 1 D stee de s wat 3ch( D öiar mee ee A öio: Hallo! HUISMOEDERS, iets nieuw Wij brengen thans in de handel een stofzuigei merk „NEW-MAIÖ" zonder motor, ook te gebruiken waar gee electriciteit is. Kan door een kind bediend worden. Tevens voorradig: Weckflessen 11 y<*2 litei Ook losse deksels verkrijgbaar, alsmede gummi ringen in verschillende maten. Melkkokers, met fluit, 2 en 3 liter, overkoke uitgesloten. Beleefd aanbevelenc GERT. VAN DEN BOS Jr. Larenseweg. Wij zijn steeds ruim gesorteerd in: Trainingspakken en -broeken Overalls, werkbroeken en -jassen, dame vesten en pullovers, overhemden (vasl en los boord), wol, katoen en gestikt dekens, tafelkleden, handdoeken, thee doeken, gebl. en effen sportkouser sokken. Tevens het beste adres voor: Breigarens, dames-, heren- en kinder ondergoed, tegen billijke prijzen. Beleefd aanbevelend, Oranjestraat HOLTES SENSATIE SENSATIE HOLTEN Grote verkoop van Amerikaanse Legerkleding en deze keer van al het wollen goed; mis schien voor het laatst, want het komt niet weer. O.a.; WOLLEN winterjassen, gas- capes, wollen windjacks, grote maten, wollen broeken, werkbroeken, leren gordels, overhemden, prima half-wol- len dekens, leren vesten, werkjasjes, handschoenen, canvasj assen enz. enz. Laat deze verkoop vooral niet voorbijgaan wat betreft het wollen goed in verband met hetgeen boven vermeld is. De verkoop begint Maandag 13 Novem ber a.s. v. 104 uur in de zaal Amicitia bij hotel Holterman. SPOTPRIJZEN SPOTPRIJZEN

Holtens Nieuwsblad | 1950 | | pagina 2