VAKKLEDING Bestrijdt Griep en Verkoudheid Jaarlijkse Uitvoering HIK. DANSEN Breef van Gait SPORT. onder No. 398 B. MULDER Adverteren doet verkopen I I f y l-'fci I Ook op het Hand P.K. vakk!edm§, GEBR. SCHUPPERT, Manufacturen Drogisterij Van Leeuwen HERVORMDE MANNENVERENIGING HOLTEN. JEUGD VAN HOLTEN JEUGD EN VRIENDSCHAP Naaimachines: BENNINK Leghokken J. G. van Lindenherg Draagt KLEDING van BELTMAN Zoekt U Huisslachiingen AGENDA Zaterdag 21 Oct.: Dansavond in Amicitia (zie annonce) Maandag 23 Oct.: Gemeente-avond Ned. Herv. Kerk in Irene, aanvang 7.30 uur (zie bericht). Woensdag 25 Oct.: nam. 2 uur Zendingsvergade ring in 't Lösse Hoes. Spr. Dr Dankbaar van Oegstgeest. Donderdag 26 Oct.: Jeugdavond in Irene, 7.30 u. Spr. Ds Postma van Nijverdal. Vrijdag 27 Oct.: Ledenvergadering der O.L.M. afd. Holten, 's avonds 7 uur in café van de heer Hm. Kalfstermn. Lezing door de heer Bakker, Prov. Voedsel- commissaris voor Overijsel over: „De veevoe derdistributie in verband met de landbouw politiek". Woensdag 1 Nov.: (Dankdag) Uitvoering H.G.K. in Amicitia. Woensdag 1 Nov.: (Dankdag) Uitvoering O.C.H. in Irene. Maandag 6 Nov.: Propaganda-avond C.N.V. in Irene. Vrijdag 10 Nov.: Familie-avond Knapen Vereni ging. Spr. de heer Verhaar, Jongensle-ider C.J.M.V. Maandag 13 Nov.: Propaganda Ver. C.J.O. in Irene. Dinsdag 28 Nov.: Propaganda-kunstavond van de Ned. Blindenbond, met medewerking van de „Tegahaja's", in Amicitia, 7.30 uur. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk: 9 en 10.30 uur Ds de Vries. Bethanië: 10 uur Ds Knipscheer. Geref. Kerk: 10 en 3 uur Ds Schenk van Enter. In beide diensten is de 3e collecte bestemd voor de Kas van Algemeen Christelijke Doeleinden. AFDELING OPGERICHT In 't café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek werd Woensdagavond een vergadering belegd om te komen tot de oprichting van een afdeling van de Bond van Boerinnen en andere Platte landsvrouwen. Mevr. Wanders, die de leiding van deze ver gadering op zich had genomen, sprak een kort openingswoord en een woord van welkom tot de aanwezige dames waarbij zij zich in 't bijzon der richtte tot de presidente van de afd. Holten, mevr. Nagelhout-Klijzing en mevr. Meengs- Heilersig, consulente van de Bond in de prov. Overijssel. Mevr. Meengs-Heilersig zette hierna in een vlot betoog het doel en het nut van de bond uit een en stond uitvoerig stil bij het vele en belang rijke werk dat de plaatselijke afdelingen in het belang van het platteland verrichten. Nadat spreekster verschillende vragen had be antwoord werd besloten tot de oprichting van de afd. Dijkerhoek van de Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. Een 20-tal dames trad als lid van de afd. toe. Door propaganda zal men trachten het ledental nog op te voeren. Als bestuursleden werden ge kozen de dames Wanders, presidente; M. Reilink- Kers, secretaresse en Kampen-Kwant, penning- meesterese. Dit bestuur zal nog met twee leden worden aangevuld. Aan het einde der vergadering sprak mevr. Nagelhout een kort woord waarbij zij de afd. Dijkerhoek het beste voor de toekomst wenste en hoopte op een flinke bloeiende vereniging. Mevr. Wanders sprak tenslotte een woord van dank tot mevr. Nagelhout en mevr. Meengs- Heilersig en uitte tevens de wens dat er vriend schap en goede samenwerking mag zijn tussen de afd. Holten en Dijkerhoek. GEMEENTE-AVOND HERV. KERK. Op de gemeente-avond van de Herv. Kerk zal, zo ontlenen wij aan Hervormd Holten, Mr G. Vixseboxse spreken over de ouderling-kerk voogd, zoals die in het nieuwe ontwerp Kerk orde wordt voorgesteld. Hoolten, October Vieftig. Beste Beemd, Ik kanne mie veursteln, dei-j een merakel- sen gezellegen aovond heb e had op oen ver- jeurdag. Nao, 't had nog zoo of zoo ewes of wie warn der ok nog effen achter hen kommen kieken, doch het régen 's aovonds zoo mirakels hard, dek mar tegen mienen vrouwe zè: wie zeet 't er mar vanof, want 't was haoste nit te doon, Beernd. 't Spet mie anders, keerl, want ie weet wel, ik binnen graag bie zokke dinge present. Veurnamenluk ak wete dat 't nit uut een knieperegen buul geet. Mar ja, 's anderdaags wak mar wat blie, dek mien heuf nog veur honderd prosent in orde hadde. Meuj heurn, Beernd, woer ik noe weer in verzeild binne e raakt. Ik mut 't waragtig ok altied treffen tegenwoordig, 't is gauw zooveer dek nog hier of door inkognito mut gaon won nen, want 't is noe al zoo det de buurlu al 't een en ander begint te vememmen. Lest zeg té® al eene tegen mie: Gait, zegge, wat brand det ligt tog 's aovonds lange bie oe, hei-j soms ongemak. Ik zegge: welne, Aorend, as aovonds as de anderen naor berre bint, dan gaot an 't bookhooln. Ik kanne nooit gerus slaopn veurdak alles secuur op hebbe schreem. An mie kump Lieftink nit te kot. Ik binne waragtig helemaole of e dwaalt, wak oe noe eigenluk verteln wolle aover den be- wusten mam. Ik krege mie dan smans met de bode een breef achter de deure hen, en wat dagge ie wel wat daor opstond van een adres? Daor stond op, Beernd, an de veurkante met grote roje letters: Aan den WelE. Hooggeboren Heer Gait van de Borkeld te Borkeld veurstad Holten. Ik dagge bie mie zelf: nö, nó, den haalt ons hier nog al hoge deur den boom, mar daor zal wel weer iets achterzitten. Ik greppe 't kniepmes uut de bokse en maken den breef heel veurzigtig lös. Der zat een appat- ten zeuten log an meer net, as wat zak zegn, zooiets as gereukt peerevleis. De katte zol dit ok al wel markt hebben, want den gonk ok steurig zon betje um mie hen drei-jn. Affijn, ik dede den anveloppe netjes lös en toen kreek un mooi rozig stukske papier in de hande en bie 't lézen hiervan gongen mie de heure met schoks- kes de heugte in, det konk zo vernemmen. Toenk an 't ende wasse was ik bliej dek allene in de koken wasse, want ik kon 't inens nit verwar ken. Dreej keer hek um aover e lézen en toen knep ik mie un keer in 't oor, want ik dagge det 't mie net gonk as oe, dek soms e dreumt hadde. Mar nee, ik wasse bie mien volle posi tieven. Ik frommelen het breefke in den blau wen kiel en gonge der met de schure in. Op den kunstmeststreuer kwam ik un betje tut mie zelf en ineens dagge ik an oe, Beernd. Beernd van den Grintweg die mut mie in dit geval helpen. Ik zal oe in 't kort effen verteln woer 't feiteluk umme geet en dan wete ik wel vaste dei-j mie wel half wilt staon in dit geval. Die schrieverieje die kwamp dan van een ze kere juffrouw Dinges uut Adam. Hier zol ze Amsterdam denk ik wel mee bedoeln. Deze dame had dan hier veur een weke of wat terugge in één of ander hotel hier in Hoolten in de kos e wes. Op een aovond mut ze in de kraante an 't pluzen wèèn e wes en kreeg toen ok ongemarkt ons niejsblad in fikkes. Hoe of 't noe veerder e gaone is, det week nit mar in elk geval hef ze um met pakt naor Adam veur onderzeuk. Zie was ter verscheiden aovonden met an 't exerseren e wes, doch zie kon der nit uut komn, wat van moodertaal of ik feiteluk hadde. Zie kennen verscheidene taaln nao ze schreef, doch mienen taal was eur nog onbekend. Ja Beernd en noe kump 't: wat menie waorumme of zie mie um smeken in eurnen breef? Zie wol zoo geerne hebben dek eur mienen taal leern sprek- ken. Daor heijt noe in één keer waor of 't noe umme geet. Zie schreef dan veerder, det ze dan graag dree wekke mienen gas wol weèn, mar ik wete nit woer ok ter mee hen mutte. Ik hebbe gien éne berresté meer leug. 't Kan een mooi spul worn, zeg mienen mulder wel is en det kan 't dan ok, mar ik zitte der mar met te haoln. Ik wete wel, wie boern mut die vremde leu zoo veulle meugeluk helpen veur de V.V.V., wie mut ze tegemote kommen mar det kank in dit geval nit allène. Veur disse keer mut ie mie helpen. Jao, 't duurt nog wel effen veurdet 't mense kump, 't kon wel Meert worn, zoas ze schreef. In elk geval schrief ik eur dek ter merakel met vereerd binne um eur te helpen de Hoolter taal in te studeern, mar onder ééne veurwaarde: zie mut op eur beurte voor ons Hoolten weer rekla- me maken en as dan de V.V.V. uut 't darp is good wakker wud, dan belove ik oe, Beernd, det ter volgend jaor meer vremden aover de Borkeld tippelt as ooit te veurn. En dan zek ze tegen mekare: hier wont Gait de spraokleeraar van mevrouw Dinges uit Adam. Ie heurt ter veur die tied nog wel meer van, Beernd. Ik doo 't leg uut en tut de volgende wekke. GAIT. S.V.V.N. 4O.Z.O.D. 1 2—4. Wanneer O.Z.O.D. al de kansen, die voor 100 pet. rijp waren, had benut dan zou S.V.V.N. met dubbele cijfers zijn geslagen, doch doordat de voorhoede der oranjehemden de mooiste kansen om zeep bracht bleef het bij vier goals. Het voor de rust vertoonde spel was geen schaduw van dat wat tegen Hulzense Boys werd vertoond. Integendeel het was volkomen futloos en alle techniek was ten enenmale zoek. De groenwitten daarentegen pakten direct de zaak energiek aan en reeds na 1 minuut spelen werd doelman Janssen gepasseerd doordat de achterhoede „blunderde" 10. Nog geen vijf minuten later scoorde Wibbe- link, de midvoor der gastheren, in buitenspel positie een 2e doelpunt 20. Steeds weer schiep de middenlinie waarin Bulsink uitblonk kansen voor de voorhoede en plm. 15 minuten voor de rust scoorde Jan Schuppert (Pastoriestraat) voor O.Z.O.D. het eerste doelpunt en even voor het einde der eerste helft maakte Schuppert (Kerkmeyer) gelijk 2—2. Na de rust gaf O.Z.O.D. direct weer de toon aan en zelfs de achterhoede van de oranjehem den stond op de groenwitte helft. Er kwamen kansen te over om te scoren doch de voorhoede schoot of te zacht, of te onzuiver terwijl doelman ten Hoeve ook enige malen zeer goed werk ver richtte. Na plm. 20 minuten spelen in de 2e helft speelde een der S.V.V.N. spelers om een doel punt te voorkomen het leer met de hand, wat de scheidsrechter niet ontging. Rosman nam de toegekende strafschop doch schoot precies in de handen van de keeper. Aangezien de doelman reeds actief was voordat de bal was gespeeld, moest de penalty worden overgenomen en Jan Schuppert (Pastoriestraat) gaf toen de S.V.V.N.- doelman geen schijn van kans. Even later speelde Jan Haan de bal met de hand binnen de beruchte lijnen doch de aan S.V.V.N. toegekende straf schop werd tegen de deklet gekogeld. Het laatste kwartier van de wedstrijd had O.Z.O.D. zeker zesmaal moeten scoren doch de kansen bleven, onbenut. Even voor het einde maakte Henk Koopman aan alle onzekerheid een einde door van dichtbij enorm hard in te schieten. Zaterdag heeft O.Z.O.D. een uitwedstrijd tegen Enter Vooruit II. Wil men tegen de Enternaren succes boeken dan zal uit een heel ander vaatje getapt moeten worden dan j.l. Zaterdag tegen S.V.V.N. Enter Vooruit beschikt, evenals het vorige seizoen toen de kampioensvlag kon worden gehesen over een stevige ploeg en een nederlaag van Aaldrik en z'n mannen zou ons niet verbazen. We twijfelen echter niet of de oranjehemden zullen hun uiterste best doen om ook in deze wedstrijd ongeslagen te blijven. Herman Rozendom en Hermina Hendrika Aanstoot hebben de eer U, mede na mens wederzijdse Ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Donderdag 26 Oct. 1950. Kerkelijke inzegening in de Ned. Herv. Kerk te Holten, des v.m. half twaalf, door de Weleerw. Heer Ds de Vries. Holten, Markelo, October 1950. Receptie van 3.305.30 uur in Hotel Holterman, Holten. oöoooöcxjcoao •9 Zaterdag 21 October q hopen wij D.V. met q onze geliefde Ouders, 'X i Behuwd- en Groot- q ouders q G. J. STAM en n W. M. STAM-Hennink g de dag te herdenken, Q dat zij voor 25 jaar 0 in de echt werden ,v 1 verbonden. D j Dat de Heere hen nog q lang moge sparen is Q j de wens van hun q I dankbare Q Kinderen, Behuwd- 0 y en Kleinkinderen, 8 Holten, Oct. 1950. Q Neerdorp 68. Q v. Gelegenheid tot feli- 5 citeren op Maandag •X 23 Oct. a.s. X ÖOOOOOCSOCiOGO Telefonisch aangesloten Levensmiddelen en Veevoeders. GEVRAAGD:' Bakkersleerling J. RIETMAN. L 1. Holten. GEVRAAGD Een flink meisje voor halve dagen of een werkster voor enige dagen in de week. Mevr. VEGTER. Overall of hemd en breek, dat is een kwestie van smaak, als het maar sterk is en Uw bewegingen vrij laat! Dat is van belang in Uw werk, de goede pasvorm van P. K. vakkleding is daarvoor Uw garantie. Verkrijgbaar bij: A 131 - A 168 - HOLTEN TE KOOP: Damesmantel z.g.a.n., leeftijd plm. 16-17 jaar. Kleur beige. Wed, NIJENHUIS. Heihuizen, C 183. TE KOOP: 3 dragende Vaarzen m. goede productiegegevens en t.b.c. vrij. Kalftijd begin December. M. BOODE, E. 36. TE KOOP: zwart geëm. haardk. g.o.h., kl. mod. A. KOOPMAN, A 17. met de beste middelen! is het adres voor deze artikelen. Wij hopen D.V. Vrijdag 20 October a.s. onze ver gaderingen weer voort te zetten. Aanvang 19.30 uur in de consistoriekamer. Alle Hervormde mannen hartelijk welkom. Het Dagelijks Bestuur: E. J. KOOPMAN, Voorzitter. H. J. WESTERIK, Secretaris. J. AALTINK, Penningm. Komt Zaterdagavond 21 October in AMICITIA. 't Wordt weer gezellig. Prima orkest. Komt allen Donderdag 26 Oct. naar „Irene" waar Ds. POSTMA van Nijverdal spreekt over: afgewisseld door declamatie van Herman Koop man. Aanvang half acht. Collecte aan de uitgang. De gezamenlijke Herv. Jeugdorg. Een goed en goedkoop adres voor naairtiachine-specialist. Bleekstraat 2 DEVENTER. Agent voor Holten e.o.: H. J. PINKERT Pastoriestraat 337. a 20,af fabriek per 15 nesten. Nieuw en zeer doelmatig. Wakk're jongens, Hollands trots droegen in de reddingsboot hun olie- kleding en zuidwesters. Voor dat doel zeer geschikt. Maar voor smaakvolle kleding, chique en degelijk, fijn van snit en in de tint die U staat, kunt U bij ons uitstekende keuze maken. En daarom: Kunst - amusement - ontspanning dan op 1 November naar Amicitia. ZANG TONEEL BAL Steunt onze loterij. Hoofdprijs een pracht-sprei, verder waardevolle kunstartikelen. Trekking vóór 1 Jan. 1951. Kaarten bij de bekende adressen. De Keuringsveearts, Hoofd van Dienst, maakt bekend, dat de indeling der huisslachtingen volgt is gewijzigd: Maandag, slachtdag voor Look, Lichtenberg, Borkeld en het gedeelte van de Beuseberg gelegen ten Oosten van de Larenseweg. Dinsdag, slachtdag voor het overige gedeelte van de Beuseberg, Dijkerhoek en het gedeelte van Neerdorp en Espelo gelegen ten Westen van de Larenseweg en Raalterweg. Woensdag, slachtdag voor het overige gedeelte van Espelo en Neerdorp (gelegen tussen Raalterweg en Holterberg). Deze regeling gaat in op 30 October 1950. Aangiften voor de keuring bij de Boekhouder op Donderdag en Vrijdag van 912 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1950 | | pagina 2