>u Breef van Beemd Flink dagmeisje MENGVOEDERS Fa. Gebr. WANSINK Leerling-Verpleegsters INMAAKPOTTE^l Fa. Gebr. WANSINK Hebt 0 ZAAI ROGGE nodig? Fa. Gebr. Dikkers Groot blik MAKREEI Fa. Gebr. DIKKERS Fa. Gebr. WANSINK Nijverdalsche Drukkerij Telefoon 639 K5486 Jan Wiggers, Kolweg A 171 e, Tel. 356 Officiële publicatie. BedrijffsteHmg 1950. MET PIET BOS HET JACHTVELD IN. Voor de afdeling van de Bond van Plattelands vrouwen hield de heer Piet Bos Donderdagavond in hotel Holterman een van zijn bekende lezingen over het onderwerp: ..Met Piet Bos als jager en natuurvriend het jachtveld in". Van vele dames was ook de mannelijke wederhelft meegekomen om naar deze lezing te luisteren, welke werd ingeleid door de presidente der afdeling, Mevr. Nagelhout. Aan de hand van zijn koffer met talrijke attri buten, als opgezette vogels en dieren, voerde de heer Bos zijn gezelschap het veld in en werd het door zijn causerie zo geboeid als was het of men het vertelde zelf in de natuur beleefde. Op populaire wijze vertelde hij van de schut kleuren der dieren, die het hun dikwijls moge lijk maakt zich onzichtbaar te maken en zich tegen gevaar te behoeden en van de bouw der dieren welke er geheel op ingesteld is, dat een dier zich in de natuur kan handhaven. Vooral bij het jonge weerloze wild is de schut kleur nog verfijnd tot een druk-kleur met bijzon dere schauwlijnen, die b.v. het jonge ree, het jonge wilde varken, de jonge wulp of patrijs voor 't ongeoefende oog practisch onzichtbaar maakt. Ook de eieren b.v. der weide-vogels hebben-een dergelijke schutkleur, dat men er wel boven op kan gaan staan zonder ze te zien liggen. Het was een heel mooie avond waarbij de aan wezigen met gespannen aandacht de lezing van de heer Bos gevolgd hebben, welke dan ook door de presidente hartelijk dank werd gebracht voor zijn interessante causerie. JAARVERGADERING A.R. KIES VERENIGING. De leden van de A.R. Kiesvereniging „Neder land en Oranje" kwamen Woensdagavond onder presidium van de heer P. v. d. Meulen in jaar vergadering bijeen in de consitorie der Geref. kerk. De voorzitter liet bij de aanvang zingen Psalm 119 5, las hierna van Psalm 119 de ver zen 105 tot 120 en ging vervolgens voor in gebed. Bij verhindering van de secretaris, de heer Wiersma, werden de notulen der vorige verga dering gelezen door de heer J. Beldman, terwijl ook het jaarverslag van de secretaris uitge bracht werd door de heer Beldman. Uit dit jaarverslag bleek o.m. dat het ledental ongewijzigd was gebleven, n.l. 86. Dit kan min stens verhoogd worden tot 125 en op de vol gende ledenvergadering in Nov. a.s. zal het be stuur met plannen ter tafel komen betreffende een ledenwerfactie. Het financiëel verslag van de penningmeester, de heer J. Beldman, gewaagde van een batig saldo groot 40.08, doch er zullen nog enige postjes betaald moeten worden zodat het batig saldo uiteindelijk zeer klein zal blijken. Wegens bedanken van de heer W. Rietberg werd als bestuurslid gekozen de heer A. Riet man. Een hartelijk woord van dank werd ge sproken tot de heer Rietberg, die zeer veel voor de vereniging deed, doch die wegens studie redenen moest bedanken. Als afgevaardigden naar de Deputatenverga- dering, welke te Utrecht zal worden gehouden op 27 October, werden benoemd de heren H. J. Aanstoot en G. Stam. In een politiek overzicht stond de heer v. d. Meulen uitvoerig stil bij de voornaamste poli tieke gebeurtenissen van het laatste halfjaar. Verschillende vragen werden gesteld naar aan leiding van dit overzicht. Op de volgende ledenvergadering, die begin November a.s. zal worden gehouden, zal de heer Wiersma refereren over „Het communisme". Na de gebruikelijke rondvraag sluit de heer Wiersma de vergadering met dankgebed. SLACHTINGEN EN WEGINGEN. Gedurende het 3e kwartaal werden in het ge meentelijk abattoir geslacht 1307 runderen, 30 kalveren, 3 nuchtere kalveren en 27 varkens. Het aantal huisslachtingen bedroeg 12 varkens. In het waaggebouw werden gewogen 2567 var kens. Door de heer Kater werd dezer dagen geslacht een stier, welke, schoon aan de haak, niet min der woog dan 1276 pond. COLLECTES VOOR DE BAND. De voor de band Nederland-Indonesië in de maand September gehouden collectes hebben 37.74 opgebracht. Zij werden gehouden op de huwelijksfeesten van D. J. MullerG. J. L. Bek- kemens, K. BijmaL. Krekel, 40 jarige bruiloft fam. ArfmanLebbink en 25-jarige bruiloft van de fam. H. J. Baltus. De huisbrandvoorziening. Nu het stooksei- zoen nadert vestigt het Ministerie van Econo mische Zaken er de aandacht op, dat de beschik baar komende hoeveelheid anthraciet evenals vorige jaren, wederom beperkt zal zijn. Het is dan ook van het grootste belang, dat de verbrui kers de brandstoffen afnemen in de bij de handel aanwezige soorten. Eierkolen en kleine cokes kunnen, mits ge mengd met anthraciet van dezelfde afmetingen, zonder bezwaar ook in haarden worden gestookt en zijn bovendien belangrijk goedkoper dan anthraciet. Politie zal prijsaanduiding controleren. Ten einde de prijscontrole zoveel mogelijk effect te verlenen, zal naast de Economische Controle dienst ook de Rijks- en Gemeentepolitie in het bijzonder toezien op de naleving van de prijs aanduidingsplicht. Het op goed leesbare en zicht bare wijze aanduiden der prijzen stelt de consu ment in staat ook zelf op de hem gevraagde prij zen controle uit te oefenen. VOETBAL HOLTEN I—NIJVERDAL II 1—2. De rood-zwarten hebben hun eerste wedstrijd in de 2e klasse van de afdeling Twente Zondag j.l. zeer slecht ingezet. In plaats van met be hoorlijke cijfers te winnen, zoals na hun rentrée uit de le klasse verwacht mocht worden, hebben zij een nederlaag moeten incasseren van het toch heus niet bijzonder spelende Nijverdal. Wel was duidelijk te zien dat de gasten wat meer wed strijd-routine hadden. Het was een povere ver toning welke onze plaatselijke ploeg waarop toch nog altijd de hoop van het belangrijkste deel van sportlievend Holten gevestigd is te zien gaf. En als dat zo door moet gaan, dan zal dit voetballen, dit geringe enthousiasme bij de spelers, zeker vele supporters van de club ver vreemden. Wil Holten in het komende seizoen een woordje meespreken om in de toekomst weer een plaats in de hogere regionen in te nemen, dan zal er werkelijk heel anders aangepakt moe ten worden. Het komt ons voor, dat ook het be stuur niet geheel vrij uitgaat en dat het meer zal moeten doen om de vertegenwoordigende ploeg tot betere en grotere krachtsinspanning te brengen. Van de wedstrijd is weinig goeds te zeggen. Reeds na ongeveer tien minuten spelen wist de linksbinnen der gasten Frits op uitstekende wijze te passeren. En hoewel de thuisclub zich inspande- om een tegenpunt te scoren, bleef zij onmachtig om haar soms geringe overwicht in een doelpunt om te zetten. Het moest eerst de tweede helft worden, voor dat het nieuwe lid Nijhuis, welke is overgekomen van Markelo Vooruit, op een overigens uitste kende wijze de gelijkmaker wist te scoren. De stille verwaching op een dragelijke uitslag werd al spoedig teniet gedaan, doordat de gasten weer een voorsprong namen (12). Met deze uitslag kwam dan ook het einde. Fransen moest al vrij spoedig wegens een oude knieblessure vervangen worden door Jan Schippers en Traanman volgde later, waarvoor Jan Maats inviel, welke ver vanging men wel achterwege had kunnen laten. De ploeg was als volgt samengesteld: Frits doel; a.: van Geenhuizen, R. den Heijer; m.: A. Dollekamp, B. Stokkers en G. Wissink; v. Bul- sink, Traanman, Fransen, Nijhuis en H. Ool- bekkink. Het programma voor Zondag luidt: Holten I—R.V. II, 2.30 uur; Holten III—S.O.S. II, 12 uur; De Zweef HHolten II, 12 uur. O.Z.O.D. HAD PRODUCTIEVE BUI. Dozijn doelpunten tegen R.V.S. II. O.Z.O.D. is Zaterdagmiddag aan de Enterweg te Rijssen tegen R.V.S. II in haar le competitie wedstrijd zeer goed gestart door de Rijssenaren met niet minder dan 124 te kloppen. Reeds direct na de aftrap bleek duidelijk, dat de oranje hemden het beste van het spel hadden en na 5 minuten scoorde Jan Schuppert (Pastoriestraat) het eerste doelpunt, doch kort daarop maakte R.V.S. n gelijk, dank zij een fout van doelman Janssen, die de bal niet klem vast had. Binnen een kwartier werd het toen 41, waarna de oranjehemden begonnen te knoeien. R.V.S. H strafte deze knoeierij op de juiste wijze af en toen scheidsrechter Ditsel voor de thee floot was het 43 geworden. Na de rust kwam R.V.S. er helemaal niet meer aan te pas en geleidelijk aan voerde O.Z.O.D. de stand op tot 113. Twee minuten voor tijd wist één der R.V.S.-voor- waartsen nog een 4e doelpunt te scoren, doch voor het eindsignaal maakte Henk Koopman zijn 5e goal, waarmee het dozijn vol was. De doelpunten werden verder gemaakt door G. v. d. Meulen (2), J. Schuppert (2)., J. Ros- man (2), en J. Haan (1). Zaterdagmiddag komt O.Z.O.D. uit tegen Hul- zense Boys I, de club, die in de vorige compe titie een harde strijd om de bovenste plaats voerde met Sportcluk Zwaluwen" uit Wierden. In de beslissende wedstrijd verloren de Hulze naren echter en moesten met de 2e plaats op de ranglijst genoegen nemen. O.Z.O.D. zal het tegen Hulzen, dat z'n gelede ren nog pas zag versterkt met de bekende oud- D.E.S.-speler v. d. Broeke, zwaar te verduren krijgen en een nederlaag ligt o.i. in de lijn dei- verwachtingen. Laten de oranjehemden echter het veld betre den metde vaste wil om te winnen. De wedstrijd begint om 4.15 uur en wordt gespeeld in het „Sportdal". Scheidsrechter is de heer G. Schorn. Den Grintweg, October 1950. Beste Gait, In de eerste plaatse muk oe van hatte bedan ken veur 't kaartje dei-j mie e stuurt hebt ter gelègenheid van mienen vief-en-zestigsten ver- jaordag. Ik vinne dit beslist aarig van oe, dei-j det nit verget, want zoodoende haol ie den band ter nog een betje in. Umreden dek noe den pensjoengeregtigden leèftied hadden e kregen en van Drees kan trek ken, hadde wie der een klein visietje van e maakt. Breurs en zusters van beide kanten had den wie verzog met de vrouwluu en de keerls. Noe wete ie ok wel, Gait, de'w de centen nit wegsmiet, maor veur zon enkele keer dan kiek ik nit op een riksdaalder. Ie bunt mar één keer vief-en-zestig jaor. Naodat dan mienen vrouwe ze dan eerst met een paar kopkes koffie en een stukske kruudkoke bedeend had, kwamp ze al umsgeliek met de flesse op den bodden. En zo as 't dan meestied geet, wanneer der een betje spraokwater wod e schonken, dan komt de ton gen ok better lös. Op zonnen aovond, dan wod ter nog wel is verschein bie de heure e pakt. En zo gonk 't dan bie ons 's aonvonds nit veulle better. Mienen zwaoger Willem uit Splo, die had al umsgeliek den lesten raodsvergadering bie 't ende. Hie-j vond 't aover de eene kante jam mer dat Hendrik Jan de biele der bie neer hadde e leg. Doch van de andere kante bekekken zeg e, mos ter ok zoo noe en dan is weer een betje jonk blood in e blaozen worn. Wie gaffen um daor allemaole volkommen geliek in en ik dede 't veurstel um op die verwisseling in den Hoolter gemeenteraod mar is effen te klinken wat naor mien dunken 's avonds naor de raodsver gadering ok wél gebeurd zol weèn. Hiernao kwamp mienen breur Derk en 't was net offe de hele raodsvergadering nog in 't heuf Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij ken nis van de geboorte van ons Zoontje Hendrik Binant G. J. SCHONEVELD D. SCHONEVELD— de Vries. Holten, 4 October 1950. Oranjestraat 194. CSOOiOCïOOïOCSOOsO Op Vrijdag 13 Octo- ber a.s. hopen onze geliefde ouders J. W. Dollekamp Q en A. Dollekamp- Slotman q hun 25-jarige echt- vereniging te her- denken. Q Dat zij nog lang ge- S spaard mogen blijven 0 is de wens van hun Q dankbare Q S KINDEREN EN Q VERLOOFDEN. 0 Holten, 4 Oct. 1950. Q 5 Receptie 's middags .Q 45.30 uur bij Hotel 0 Vosman. (X)Cö(X}öoaoao TE KOOP: Een drachtig varken uitgeteld 19 Nov. a.s. G. J. MEILINK, „Kiekebosch" Voor de belangstelling tijdens de ziekte en de deel neming bij het overlijden van onze geliefde Vader en Grootvader Gerrit Hendrik Stevens ondervonden, betuigen wij aan allen onze oprechte dank. In het bijzonder aan de Weled. Zeergel. Heer Dr. P. Nagelhout en Zuster Ronner voor hun liefdevolle behandeling tijdens de ziekte aan hem bewezen. Fam. H. J. BOSSCHERS. Holten, October 1950. Beuzeberg 59. TE KOOP: Z.g.a.n. jongenswinterjas plm. 14 jaar. bij A. MüLLER, Smidsstraat A 269. GEVRAAGD Een meisje voor de morgenuren. Boekhandel PRINS, Kerkstraat A 254. Biedt zich aan: voor Holten of omgeving. Mej. W. H. SCHöPPERS, A 258. TE KOOP: 2 buiten* en binnenbanden 5.25 x 19. In prima staat. KLEIN VELDERMAN. had zitten, zoo rood wasse uut den hook en zat zich reg bie de taofel. Hie-j trok een keer geweldig an zien sigare, mar der kwamp nog niks. Ik tikken effen met de asbak op taofel en zee Nö Derk, zek mar gerus waj op de léver hebt. Ja, zeg Derk, ja, ik wol wel iets zegn, mar ik wette eigenluk niet good hoek 't uut mut druk ken. Ie zeèn daornet, Beernd, det ze misschien nao de vergadering ok wel een snuffertje had den e had, mar ak 't oe eerluk zegn mut, dan hebt ze det ok wel is verdeent. Zie hebt iedere keer nog wel is zwaore problemen te behan delen aj zo leèst in de kraante. Zoo hadden ze in de leste vergadering weer te doon met mekare aover die onneuzele stukskes grond veur de darpstraote. Wat maak ze tog um zon kladn grond een spektakel. Het schient geweldige vruchtbare grond te wèèn, want die leu die ze toeheurt zit ter nog al vaste an. Ik kant mie tog eigenluk nit goed begriepen want jaorluks kom ik ter nog wel verschein keer langs mar ik heb ter nog nooit anders op - zeen greuen as braandnet- tels en wild grüs. Zie deen der oogenschien- luk ok nooit wat an. Ik hadde e dag, det de gemeente den heeln hook mar namp dan kon ze der een plantsoentje van maken, dan kreeng die luu die der tegenaover wont ok nog is een mooi uitzig. Ja, Gait, Derk zè nog veulle meer, mar mienen vrouwe dee ondertussen het darde glas alweer vol en ik gonge nog is effen met de sigarenkiste rond zodoonde kwamme wie op een anderen teks. Vanzelfsprekkend lézen ze ok allemaole oen breef um de veertien daagn. Zie stonnen dei- soms prefleks van, waor of ie al die geleerdheid vandan haaln. Dieks uut den Beuzcbarg verteln, zienen buur man die lézen de Hoolter krante nog nit. Offe det noe dee um die paar cent det um det zol kossen, wusse nit, mar dit wik oe mar zegn, zere, de bode is nog nit an t ende van den bos, of heej is ter ok en grip 't eerste nao de krante. Mar ik zal wel is uutzeuken waorumme offe zich nit in löt schrieven veur abonnee. Wie hebe heel gezellig e klets den aovond en ik geleuve det 't wel elf uur was, toenk met miene vrouwe weer allene op de kokken wasse, Gait. Tut de volgende maol, en de groeten an het andere volk in huus. BEERND. Bon 485 voor 125 gram KoHie. Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten te 's-Gravenhage heeft bon 485 algemeen aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag 6 October werden ge bruikt en blijft geldig voor het kopen bij de detaillist tot en met 21 October a.s. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonaanwijzing zal op 16 November geschieden. De Races in Tubbergen het volgend jaar op 18 Augustus. In de vergadering van het Bestuur der Stich ting Circuit Tubbergen Twente is o.m. besloten de races het volgend jaar te doen houden op Zaterdag 18 Augustus. Dit vroege bekendmaken van de datum houdt verband met de op te stellen interantionale sportkalender der Federation International des Motocyclistes. De datum zal door genoemde bond nog moe ten worden bekrachtigd, zulks in verband met de andere interantionale races. Uit het bovenstaande blijkt, dat het Bestuur der Stichting gemeend heeft op de ingeslagen weg van dit jaar verder te gaan en de races te Tubbergen op een nog hoger internationaal niveau te brengen. Wilt U goed boeren, dan moet U van de Fa. GEBR. WANSINK voeren. ,.41. Al onze mengvoeders worden deskundi samengesteld, berekend op de juiste ve houdingen wat betreft eiwit- en zetmee waarde, dierlijke- en plantaardige eiwitte: HET SANATORIUM te Hellendoorn vraagt Salaris volgens Rijksregeling, 3 weken vacantie per jaar, met f 1,50 vacantie- geld per dag. Hulp bij de aanschaffing van het costuum. 2-j. cursus aanslui tend op de opleiding in Algemene Ziekenhuizen. Mulo-diploma geen ver eiste. De nieuwe cursus begint de volgende maand. Brieven aan de Adjunct-Directrice. e ab Wij hebben zo juist een mooie partij aangekregen in diverse maten. Nc ionin, apen hel •reik igsgi le Nabouw le Waardering dan nog heden naar: Smakende als Zalm voor slechts 69 ct. Verkrijgbaar bij: erkri oude rer 39. otva aven inge ïilitï Bestellingen worden aangenomen door isch rarei De lukt Op 16 October a.s. zal in het gehele land een bedrijf stelling worden gehouden. Deze bedrijf stelling heeft ten doel het tellen van alle industrie-, ambachts-, winkel-, han dels- en verkeersbedrijven in Nederland, welke goederen voortbrengen, vervaardigen, be- of ver werken, verhandelen, vervoeren, of diensten ver lenen. De bedoeling hiervan is het verkrijgen van gegevens, welke een inzicht geven in de struc tuur van het bedrijfsleven van ons land. Onder de telling vallen o.m. niet de akkerbouw tuinbouw, veeteelt en bosbouwbedrijven en het crediet- en bankwezen. De beschikbare gegevens zijn sterk verouderd, aangezien ze dateren van 1930 toen de eerste Nederlandse bedrijfstelling werd gehouden. De telling, welke in 1940 gehouden had moeten wor den, ging n.l. in verband met de oorlogsomstan digheden niet door. Kort vóór 16 October zal aan alle vestigingen van bovengenoemde bedrijven een vragenlijst worden uitgereikt. Elke fabriek, elke winkel, elke werkplaats, elk kantoor enz. zal daartoe door eenteller worden bezocht. In de tweede helft van October worden de vragenlijsten weer door de teller ingezameld. De vragen, die gesteld worden, zijn beperkt in aantal en zullen betrekkelijk eenvoudig te beantwoorden zijn. De voornaamste vragen, die zullen worden gesteld, betreffen de soorten van bedrijven, die worden uitgeoefend, de voornaam ste vervaardigde of verhandelde producten, het aantal personen, dat in de vestiging en in de verschillende bedrijfsonderdelen werkzaam is, onderscheiden naar het geslacht en de functieJn het bedrijf, de verdeling van het totaal dezer personen naar drie leeftijdgroepen en het aantal, de soort en het vermogen der krachtwerktuigen. Er worden geen omzetcijfers gevraagd. Het volledig en naar waarheid verstrekken dei- gevraagde gegevens is wettelijk verplicht gesteld. De tellers en al degenen, die betrokken zijn bij de verzameling der gegevens zijn wettelijk ver plicht deze geheim te houden. De statistische verwerking van de opgaven en inlichtingen is opgedragen aan de Directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Hoewel de tellers gaarne nadere inlichtingen zullen verstrekken, dringen wij er bij hen, aan wie een telformulier wordt uitgereikt, met de meeste klem op aan, die op of direct na 16 October zelf zo volledig mogelijk in te vullen, teneinde de taak der tellers niet onnodig te verzwaren. Bedenkt, dat deze telling in de eerste plaats geschiedt ten gerieve en in het belang van het gehele bedrijfsleven en dus ook van alle bedrijfs- genoten zelf! Holten, 5 October 1950. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. S. SIKKES, Secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1950 | | pagina 2