IHERFSTMARKTi HOLTEN. Brief uit het Zuiden. SPORT. '0.39. Jaargang 2. ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1950. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD IjjL abonnementsprijs van dit blad bedraagt 0.75 p. kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" i.o. te Holten. Telef. K 5JfS3 - 234 Adv.-prijs115 m.m. (d contantf 1.00. Iedere m.m. meer f 0.06 EVANGELISATIE-AVOND. Dinsdag werd in Amicitia, uitgaande van de utemationale Gemeenschap van Christusbelij- roo crs, een film-evangelisatie-avond gehouden, laarbij drie films van bijbelse inhoud werden voi sdraaid. Deze rolprenten zijn zeer duidelijk en i e ebben het karakter van geïllustreerde evange- ca isatie-toespraken. neI De leider van de avond, de heer H. van de an laats, evangelist uit Almelo, hield een korte fiespraak, terwijl samen gezongen werd. De be- >ngsteling voor deze avondvoorstelling was iet zo groot als 's middags voor de kinderen, «mioen ruim 100 jongens en meisjes de voorstel- kwamen bijwonen en van de films genoten. 11,! GEMEENTE-AVOND HERV. KERK. Wij ontlenen aan „Hervormd Holten", dat !3 October in „Irene" weer een gemeente fond zal worden gehouden. Aanvang half acht. De kerkeraad dringt er bij de gemeente op an toch vooral op deze avonden te komen. De ■lei westelijke en stoffelijke zaken der gemeente oorden daar besproken. En alleen wanneer de remeente in grote getale opkomt, kunnen der- jbi Wlijke samenkomsten goed slagen. BEDIENING HEILIG AVONDMAAL IN „BETHANIë". De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente heeft teloten in 't vervolg ook in Dijkerhoek het H. avondmaal te doen bedienen. Door samenwer king van de Kerkvoogdij en de commissie Dij kerhoek is men zover, dat binnenkort een ivondmaalsstel kan worden gekocht en alles rat verder voor de bediening nodig is kan wor- ien aangeschaft. Hopelijk kan in October reeds in Dijkerhoek het H. Avondmaal gevierd worden. INSTUIF IN „IRENE". Het bestuur van de C.J.M.V. heeft besloten NE gedurende de winter op Zondagavond weer een tg. „instuif" in Irene te organiseren, opdat de jeugd op prettige wijze haar uren daar kan doorbrengen. Men heeft gedacht aan het optreden van de Krontjong-club en spel en declamatie. De kosten hoopt men te bestrijden uit vrijwil- ge bijdragen. ZEEPKISTENRACE TE LOCHEM. Aan de zeepkistenrace, welke Zaterdagmiddag- Ie Lochem gehouden wordt, en uitgeschreven is ioor de Gelderse-Overijsselse Courant zullen ook zes Holtense rijders deelnemen. Het zijn Henk Bouwhuis, George Dijkstra, Paul Holte- in, Freek Lubbersen, Joop van Geenhuizen Wim Beijers. lere Aan de „Brief uit het Zuiden" van onze oud predikant en -plaatsgenoot Ds J. Jebbink in „Hervormd Holten" van September ontlenen wij, dat het met de gezondheidstoestand van Mevr. Jebbink wel wat vooruitgaande is. Zoals men weet werd Mevr. Jebbink kort na haar vertrek uit onze plaats naar Terheijden (N.Br.) door een ernstige ziekte getroffen en moest zij lange tijd in een ziekenhuis worden verpleegd. Dat de kerkelijke gemeente, waarover Ds Jeb bink leraar is, zeer klein is, blijkt wel uit zijn mededeling, dat hij in bijna twee jaren nog maar één begrafenis heeft behoeven te leiden. De belangstelling van het echtpaar J. gaat nog steeds uit naar Holten en wat aan onze plaats herinnert. Deze zomer heeft onze oud predikant nog een bezoek gebracht aan Raams- donk en daar een wijle vertoefd bij het graf van Herman Klein Horsman, die daar in 1940 ge sneuveld is. Brabant is ook heel mooi, zo schrijft hij, maar men mist er de heuvels van het Over ijsselse land. Wij nemen, zo schrijft Ds Jebbink verder, al tijd met belangstelling kennis van wat 't Nieuws blad van I-Iolten en Hervormd Holten ons ver tellen. Het zal interessant zijn, om die film van Holten te zien. Dit doet me denken aan die film, die indertijd door de heer Veth gemaakt werd en enige keren in „Irene" is vertoond. Daarop kwamen ook allerlei mensen uit Holten voor. Weet U het nog? Dat was nog in de tijd, toen „Irene" nog niet door de kerkvoogdij over genomen was en het vaak heel wat moeite kostte om de exploitatie sluitend te krijgen. Die film avonden van de heer Veth waren daarvoor een prachtige hulp Nu heeft de Kerkvoogdij de zorg voor het gebouw overgenomen en is dat alles veel gemak kelijker. Er bestaan plannen voor uitbreiding, zo lazen we. Dat is zeker dringend nodig. Trouwens, reeds bij de bouw is er door de heer Stokkers en mij op aangedrongen om het gebouw groter te maken. Maar men durfde dat toen niet aan. Ik verheug mij over deze nieuwe plannen even als over de bouw van de nieuwe pastorie. Die zal er volgens de tekening, keurig uitzien. Moge een en ander 't gemeentewerk ten goede komen, al zullen de lasten er door verzwaard worden. Maar die kan Hervormd Holten nog wel dragen In het laatste nummer van de Kerkbode staat een artikel over de besluiten van de Generale Synode in zake de Avondmaalsviering. Het zal U wel interesseren, wanneer ik U vertel, dat de gemeente Terheyden reeds voordat deze zaak in de Synode besproken is, tot de aanschaffing- van kleine bekertjes is overgegaan. Op Goede Vrijdag zijn ze voor het eerst gebruikt tot aller voldoening en het doet in geen enkel opzicht te kort aan de plechtigheid. Misschien zou men in Dijkerhoek, waar men, naar ik hoor, ook ge legenheid wil geven voor Avondmaalsviering, ook eens de proef kunnen nemen met kleine bekertjes Tot zover de voornoemde brief. Wij meenden, dat onze lezers, die Hervormd Holten niet ont vangen, deze regels zullen interesseren. Vandaar dat wij enkele delen overnamen. VERBETERING VAN DE DORPSSTRAAT. De werkzaamheden aan de verbetering van de Dorpsstraat, welke nu in volle gang zijn, heb ben een hele verandering gebracht in het aanzien van het Westelijk deel van ons dorp. Het is er beslist kaal geworden op de plaatsen waar de prachtige bomen verdwenen zijn en de huizen doen er onwerkelijk aan. Toch zijn deze maat regelen onvermijdelijk als een goede verbetering van de traverse tot stand zal komen. Het dorps- schoon is er door gehavend. Aan het uitzicht voor het verkeer is de houtkap ten goede geko men. Deze ontluistering zal echter niet blijven voortbestaan. Naar een advies van de landschaps commissie van de Overijsselse vereniging „Het Oversticht" en Staatsbosbeheer, zullen op som mige plaatsen nieuwe aanplantingen worden gedaan. Waar zulks mogelijk is blijven boom en struik behouden. Ondanks het drukke verkeer vindt het werk geregeld voortgang. Om het in goede banen te leiden zijn stoplichten ingevoerd, welke vanuit een keet bediend worden. Als het eerste stuk klaar is, worden de lichten verplaatst en gaat men beginnen met de grote bult af te graven ter hoogte van de boekhandel Bos. Daardoor zal ook de keet verplaatst moeten worden omdat men anders geen overzicht heeft over de bocht. Wanneer kabels en rioleringsleuven gegraven en weer aangereden zijn, worden de oude stenen vervangen door zware klinkers, zodat er geen beter wegdek komt. In verband met het door de 40 cm afgraving ontstane, belangrijke hoogteverschil tussen weg dek en trottoirs, zullen de nieuwe trotttoirs trapsgewijze worden gelegd. Het werk zal nog wel enige tijd in beslag nemen. Er is dikwijls veel belangstelling voor. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk: 9 en 10.30 uur Ds Knipscheer. Collecte voor Inwendige Zending. Bethanie: 10 uur Ds de Vries. Collecte voor Inwendige Zending. Geref. Kerk: 10 en 3 uur Ds Brinkman, em. pred. te Wassenaar. 10 uur Voorber. H. Avondmaal. In beide dien sten zal de 3e collecte bestemd zijn voor de door scheuring getroffen kerken. BILJARTCLUB OPGERICHT. Voor de Dinsdagavond in hotel Holterman gehouden vergadering om te komen tot oprich ting van een biljartclub bestond een flinke be langstelling, zodat een club werd opgericht, welke de naam zal dragen van Biljartclub „Hol terman". Er traden 18 leden toe, waaruit ter stond een bestuur werd gekozen, dat de functies als volgt verdeelde: H. Holterman, voorzitter; J. Aanstood, vice-voorz., W. ten Berge, secre taris-penningmeester; B. Faber, competitielei der. Er zal op Dinsdagavond gespeeld worden. Het ligt in de bedoeling t.z.t. tot de Biljartbond toe te treden. VERLOTING H.M.V. H.M.V. maakt bekend, dat op nummer 684 (rose) de sprei is gevallen. Verder op nummer 388: schemerlamp (rose). Op nummer 370: Kistje sigaren (blauw). Op nummer 288: schemerlamp (blauw). Op num mer 177: doos sigaren (blauw). Op nummer 183: bloempot (blauw). Op nummer 673: fles slaolie (blauw) Prijzen afhalen bij A. Westerik A 256. BENOEMING. Onze plaatsgenoot de heer W. Oosterkamp^ werd benoemd tot Gemeente-bode te Markelo. EERSTE PRIJS VOOR HENK STOKKERS. Bij een motorpuzzlerit, georganiseerd door de motorclub „Terwolde" over een afstand van plm. 100 km, wist onze plaatsgenoot, de heer Henk Stokkers, beslag te leggen op de le prijs, zijnde een fraaie beker. Bij een te Bathmen gehouden rit werd de heer Stokkers als 6e geklasseerd. da O c O Al zijn de aardappels er nog niet uit, de j DONDERDAG 5 OCTOBER dan toch Uw biggen op de markt. LEZING VAN DE HEER STROETHOF. Nadat bovengenoemde ingeleid werd door Ds Jac. de Vries en de vergadering met gebed was geopend, sprak de heer Stroethof, directeur van de Ver. „Tot heil des Volks" aan de hand van lantaarnplaatjes., over het werk in de Jordaan. We werken, aldus spr., om de maatschappelijk, sociaal en geestelijk verongelukten weer in het gareel te krijgen, maar bovenal om hen te wijzen op het kruis van Christus. Oprichters van deze vereniging zijn wijlen J. de Liefde en Gerdes, die zagen, dat niet alleen de kerk het Evangelie heeft te brengen, maar dat juist in het gewone leven bewijst wat of de kracht is van het Woord des Heeren. We zagen dan ook in deze buurt goede scholen verrijzen, clublokalen, waarin de jeugd onder goede leiding haar ontspanning kan vinden. Het was dan ook een goede avond, die door Ds Jac. de Vries met gebed werd gesloten en we hopen dat de tweede avond in Oct. even zo goed zal slagen. De collecte aan de uitgang bracht f 52,97 op. GEVONDEN. EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: hoofddoek. Verloren: 2 zakken wol, ongeveer 60 kg, jekker, vulpen. Inlichtingen Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat A 217, telef. 352. DE LAATSTE PUZZLE-RIT IN DIT SEIZOEN. De motor- en automobielclub „De Holterberg" reed Zaterdagavond haar 3e en laatste puzzle- rit in dit seizoen. Gezien de minder fraaie weers omstandigheden was de deelname goed te noe men. Er was een speciale route uitgestippeld voor rijwielen met hulp-motor, waarvan er echter maar 4 aan de rit deelnamen. De start en finish werden gehouden bij café „De Waag" van de heer K. ter Horst, waar om half zes de deelnemers geleidelijk vertrokken. De route liep over LarenHarfsenDrie KieftenEpserbosPessinkDeventerBath menfinish. Vooral in het Epserbos waren heel wat puzzles op te lossen, want de routewijzer vermelde telkens maar weer volgende weg links af, daarna links af, enz. Het was tevens de laatste rit voor het club kampioenschap, zodat de deelnemers hun uiter ste best deden om met zo weinig mogelijk straf - punten over te komen. Dat is niemand gelukt en de uitslagen waren dan ook als volgt: Motoren: 1. Joh. Willems 12 str.pt.; 2. Joh. Arfman 19 str.pt., tevens clubkampioen 1950; 3. H. W. Goorman, Gorssel; 4. H. J. Stokkers 22 str.pt.; 5. G. J. Bussink, Delden 23 str.pt. Automobielen: A. J. J. van Rossum, Raalte 59 str.pt.; 2. G. Muller 73 str.pt., tevens club kampioen 1950. Bromfietsen: 1. D. Schöppers 24 str.pt.; 2. D. J. Megelink 30 str.pt.; extra prijs voor Wim Beijers, die deze route aflegde per fiets met 42 str.pt. AGENDA Zaterdag 30 Sept.: Jongveekeuring te Espelo, 9.30 uur. Zaterdag 30 Sept.: Dansavond in Amicitia. Donderdag 5 Oct.: Grote Herfstmarkt. Donderdag 5 Oct.: Ledenvergadering V.A.R.A.- afd., café Ter Horst, nam. 8 uur. Maandag 16 Oct.: in „Irene" film van het Hoge- land. Maandag 16 en Dinsdag 17 Oct.: Schouw van de waterleidingen. Maandag 23 Oct.: Gemeente-avond Ned. Herv. Kerk in Irene, aanvang 7.30 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerritdina Johanna, dochter van G. D. Vrielink en van A. Bussink. Ondertrouwd: D. Schuiterd en J. Traanman. Gehuwd: Kornelis Bijma en Leida Krekel. Derk Jan Muller en Gerritdina Johanna Lam- bertha Bekkernens. VERHUIZINGEN. Vertrokken: Ha. Joh. van Essen naar Gorssel. E. J. Kok naar Laren (G.). HERFSTMARKT. De herfstmarkten worden deze keer vroeger ingezet als gewoonlijk. Gezien de weersomstan digheden is daar wel aanleiding toe. De eerste grote markt heeft plaats op Don derdag 5 October a.s., waarna er weer markt wordt gehouden op 19 October d.a.v. Wie Maandag in Rijssen niet verkocht heeft, zette Donderdag op onze markt aan. Wanneer boer en koopman meewerken kan de aanvoer behoorlijk zijn. Wij doen daarom een dringend beroep op onze landbouwers en handelaren Donderdag a.s. hun beste been voor te zetten en elkaar op de markt te vinden. Onnodig te zeggen, dat ook de big- genhandelaren verwacht worden. Hun aanwezig heid is voor het aanzien der markt onmisbaar. DE VEILIGHEID VAN SCHRIKDRAAD INSTALLATIES. Het Ministerie van Sociale Zaken heeft op 28 Aug. j.l. het volgend persbericht uitgegeven, dat wij in het belang van landbouwers hier nog even afdrukken: Een droevig voorval, waarbij een boerenzoon door een electrische schrikdraad (niet door blik seminslag, zoals in vele dagbladen werd ver meld) om het leven kwam, dwingt de arbeids inspectie er de aandacht op te vestigen, dat een zodanige draad, indien hij niet in overeenstem ming met het bepaalde in het Veiligheidsbesluit electrische schrikdraden is aangelegd, gevaar oplevert voor mens en dier. Aan iedere bezitter van een schrikdraad installatie wordt dringend aangeraden deze niet zelf aan te leggen, doch daarvoor een bevoegd deskundige in de arm te nemen, die inhoud en betekenis van de voorschriften kent en kan be oordelen. Dit behoort tot zijn vak en alléén hij kan de verantwoording dragen voor de deugde lijkheid van de aanleg. De installatie mag voorts in geen geval wor den gebruikt, zolang door bedoelde deskundige geen bewijs is afgegeven, waaruit blijkt, dat de installatie veilig, d.w.z. in overeenstemming met de bepalingen van voornoemd besluit, is aange legd. Dit bewijs moet ieder jaar worden ver nieuwd. VOETBAL. Veel nieuwe gezichten in Afd. Ill E. In de hogere regionen der Zaterdagvoetballers wordt reeds enkele weken gevoetbald, doch Za terdag 30 Sept. zullen ook de lagere elftallen (onderafd. Twente) de grasmat betreden om hun krachten te meten in de voetbalcompetitie 1950-'51. Laten we hopen, dat het een interes sante en spannende krachtmeting mag worden, doch moge deze competitie zich bovenal kenmer ken door sportiviteit. Onze Holtense Zaterdag voetballers zullen het Zaterdag in hun eerste wedstrijd tegen R.V.S. II te Rijssen zeker niet gemakkelijk krijgen, doch indien de oranjehem den volledig uitkomen en er direct flink wordt aangepakt, houden we het toch op een gelijk spel of misschien zelfs op een kleine zege. In de vorige competitie behaalde R.V.S. n hetzelfde resultaat als O.Z.O.D., n.l. 14 punten uit 14 wedstrijden. Wanneer we de indeling 1950-'51 bezien, dan blijkt reeds direct, dat er in afd. HI E veel nieuwe gezichten zijn. Alleen Enter Vooruit H en D.E.S. IH zijn voor O.Z.O.D. oude bekenden. Verder zijn in deze klasse ingedeeld: Excelsior IV en V, Enter Vooruit III, S.V.VN. IV, R.V.S. en Hulzense Boys I. Wanneer men weet, dat Enter Vooruit II het vorige seizoen kampioen was, en D.E.S. III en Hulzense Boys resp. in III D en IH C de 2e plaats bezetten, dan is het duidelijk, dat O.Z.O.D. op flinke tegenstanders kan rekenen. We schrijven dit niet om de oranjehemden te ontmoedigen, doch om hen aan te moedigen. Men houde hier mede direct rekening en pakke de zaak vanaf het eerste fluitsignaal energiek en enthousiast aan. Laat men ook in een eventueel ongelijke strijd zijn huid zo duur mogelijk verkopen. Hurry up, mannen.

Holtens Nieuwsblad | 1950 | | pagina 1