27. HARKTVERLOTING Voor ZAAIR06GE Fa. Gebr. Dikkers Als dc poorten opengaan Beernd hef edreumd. GESLOTEN VERHUISD H. MüLlER. J, G. v* Lindenberg* Adverteert in dit Blad Hoofdprijs: EEN VETTE KOE Officiële publicatie. Grote Evangelisatie Filmavond evangelisatie-avond BILJARTCLUB. Laat Uw DRUKWERK P. A. BOS „Licht en donker in de stegen en sloppen van Amsterdam" „IJSSELSTR00M" Heren en Damesrijwielen Gert van den Bos Jr PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.30 uur Ds de Vries (Bed. H. Doop)Collecte Gendringen. Bethanië: 10 uur Ds Knipscheer. Collecte Gendringen. Geref. Kerk: 10 en 3 uur Ds Brinkman van Rijssen. In beide diensten extra collecte voor de hulpbehoevende kerken in de cl. Deventer. CANADESE PLATTELANDSVROUWEN BEZOCHTEN DE BEGRAAFPLAATS OP DE HOLTERBERG. Van het Congres van de Wereldbond van Platte landsvrouwen, het A.C.W.W., dat van 9 tot 18 September in Kopenhagen werd gehouden, be zocht een 20-tal Canadese afgevaardigden voor een korte trip ons land, om vervolgens naar Brussel en Parijs door te reizen, alvorens de terugtocht naar Canada werd aanvaard. De afdelingen Olst, Wijhe, Welsum, Markelo en Holten van de Nederlandse zusterorganisatie, hebben deze dames, waaronder de presidente van de Canadese Bond, Mrs. Morton en afgevaardig den uit alle Canadese provincies, een buiten gewoon hartelijke en prettige ontvangst bereid, zoals zij bij hun afscheid verklaarden. Het was voor deze afdelingen een hele eer om met deze taak belast te worden. Woensdag werden de gasten te Deventer afge haald van de Scandinavië-expresse en brachten zij de nacht door bij de leden der afdelingen in de omgeving. Donderdag werd een bezoek gebracht aan de Canadese begraafplaats op de Holterberg, waar een krans en bloemen gelegd werden op de graven en de dames geruime tijd vertoefden, waarbij de verzorging van de graven een diepe indruk maakte op de bezoeksters. In hotel Holterman werden zij daarna namens het Gemeentebestuur verwelkomd door de burgemeester, Mr W. H. Enklaar, en Wethouder Veneklaas Slots, en werd gedurende een korte receptie een glas wijn aangeboden. De burge meester getuigde in een korte toespraak blij te zijn, dat men hier iets terug kon doen voor het vele, dat de Canadese soldaten voor ons land gedaan hebben. De presidente, Mrs. Morton, beantwoordde deze toespraak door in bewogen woorden uit drukking te geven aan de grote dank van het Canadese volk voor de goede zorgen, welke aan de graven der gevallen landgenoten door het Nederlandse volk wordt besteed, waardoor beide volken zich zo nauw verbonden voelen. Aan de maaltijd, welke werd voorgezeten door de presidente der plaatselijke afdeling, Mevr. Nagelhout, werd nog het woord gevoerd door Mevr. Buursma-De Jong uit Steen wijk namens het provinciale bestuur, welke toespraak door een der gasten met een dankwoord werd beant woord. Na afloop werden door de afdeling van het Oorlogsgraven Comité mapjes met foto's van de begraafplaats aan de buitenlandse gasten uitge reikt, alsmede enkele folders van de V.V.V., waar mede zij zeer waren ingenomen. Op de boerderij van de familie Wissink te Markelo werd thee met gebak aangeboden en werd het bedrijf bezichtigd waarbij ook een kijkje werd genomen in de naar oud gebruik opgemaakte linnenkast. Op de deel der boerderij van de familie Roeterdink gaven de Markelose Boerendansers een demonstratie van deze Twentse folklore. Bij hun vertrek naar Den Haag betoonde het gezelschap zich zeer dankbaar voor de bijzondere ontvangst, welke het ten deel viel en prees het de goede regeling van het bezoek. EEN MOTORRIJDER AANGEREDEN. Hoe zich het ongeval, dat zich Woensdagmiddag omstreeks half vijf uur op de Bekkenkamp heeft voorgedaan, precies heeft afgespeeld, is nog niet be kend. Wel staat vast, dat de 52-jarige arbeider H. Bolink uit Okkenbroek, die in de onweersbui, welke zich op dat moment, gepaard gaande met een flinke regenbui, boven onze plaats ontlastte, naast zijn licht motorrijwiel op de weg bevond, door een per sonenauto met aanhangwagen, bestuurd door A. K., huidenkoopman te Arnhem, werd aangereden en tegen de grond gesmakt. Bolink bekwam daarbij verwondingen aan zijn hoofd en een gebroken been en werd, nadat dokter Nagelhout de eerste hulp had verleend, en de patiënt in de buurt was binnengedragen, per ziekenauto naar het ziekenhuis in Deventer vervoerd. Het mo torrijwiel werd licht beschadigd. De automobilist moet vrij snel gereden hebben, want er vertoonde zich een behoorlijk remspoor en de auto met aanhangwagentje stonden dwars over de weg. Volgens diens verklaring kwam het slacht offer plotseling naast zijn motorrijwiel de weg op lopen en kon hij hem niet meer ontwijken. Het komt ons voor, dat het onverantwoordelijk is onder der gelijke weersomstandigheden hard te rijden, want zoals ook nu weer blijkt, blijft men zijn voertuig, indien er plotseling wat gebeurd, niet meer meester. Het verkeersongeluk veroorzaakte een stremming van 't verkeer, welke eerst kon worden opgeheven, toen de rijkspolitie de plaatsen, waar auto en aan hangwagen stonden, had gemarkeerd en de voertui gen werden verwijderd. Zij onderzoekt nu de schuld vraag, opdat, indien er een schuldige is, deze worde gestraft. EEN LEZING OVER DONKER AMSTERDAM. Op initiatief van de plaatselijke jeugdverenigin gen zal de directeur van de vereniging „Tot Heil des Volks" uit Amsterdam, de heer Stroethof, op Don derdag 28 Sept. a.s. een lezing houden met als on derwerp: „Licht en donker in de stegen en sloppen van Amsterdam". Deze lezing, welke een beeld zal geven van de zelf kant van het leven in de achterbuurten der grote steden en met name van onze hoofdstad, is niet alleen bedoeld voor de leden van de Jonge Kerk, de Meisjes- en Jongelingsverenigingen, maar ook de ouderen worden gaarne verwacht. Het is goed om eens kennis te nemen van de gevaren, welke in het grote-stadsleven schuilen, opdat men zich een oor deel kan vormen. AANMELDINGEN VOOR DE AVONDSCHOOL. Voor de arbeidersavondschool, welke van de zijde van de avondschoolcommissie van de N.V.V.- Bestuurdersbond zal worden georganiseerd en waar aan ook niet-leden kunnen deelnemen, hebben zich 9 cursisten aangemeld. Dit is juist iets te weinig om de cursus te doen doorgaan, zodat gaarne meerdere deelnemers worden verwacht. 45 JAAR VREEMDELINGENVERKEER. De Vereniging voor Vreemdelingenverkeer „Hol- tens Belang" bestond 20 Sept. 45 jaar. Dit jubi leum is niet feestelijk herdacht. Men wil zeker wach ten tot de eerste vijftig jaar vol zijn. BILJARTCLUB. De biljartsport, waarvan men in jaren geen teke nen van leven vernam, wil men nu weer nieuw leven inblazen. Enige personen hebben het initiatief geno men voor de oprichting van een biljartclub, waar voor zij een vergadering hebben uitgeschreven. Ver wezen wordt naar een annonce in dit nummer. JONGVEEKEURING IN ESPELO. Eén van de buurtschappen, waar men zich in onze gemeente sterk beijvert voor de verbetering van de veestapel, is Espelo. Hoewel het fokken van stamboekvee dikwijls met tegenspoed gepaard gaat, blijft men zich daar met grote energie bezighouden met de runder- en paar denfokkerij. Op de landbouwhoogtijdagen, als tentoonstellingen, landbouwdagen, enz., worden van daar uit altijd prachtige dieren aangevoerd, die een voorbeeld zijn voor anderen. De destijds op initiatief van het toenmalige hoofd der school, de heer K. Bos, opgerichte stierhouderij zal op Zaterdag 23 September a.s. op het terrein van de heer W. F. Boode aan de Okkenbroekseweg weer een jongvee-keuring organiseren, waarvoor reeds een zeventigtal jonge dieren zijn ingeschreven. Het gaat er hier voornamelijk om zich een beeld te vormen van de resultaten van het eigen fokmate- riaal, vooral met betrekking tot het exterieur der dieren en de productiecijfers. Om een globaal over zicht te krijgen van de resultaten van de drie laatste, stieren, welke door de vereniging werden gehouden. Als keurmeesters zullen optreden de heer Kippers uit Markelo en onze plaatsgenoot, de heer J. H. Sprokkereef. VOETBAL. Holten I zal Zondag een vriendschappelijke wed strijd spelen tegen Goor Vooruit I. De wedstrijd begint om kwart voor drie. De competitie voor de junioren is reeds begonnen. Ook voor de hogere elftalen hoopt men dat zij spoe dig met hun programma kunnen beginnen. Er worden nog onderhandelingen gevoerd voor een wedstrijd tegen Rhoda voor de volgende week. Den Grindweg, September '50. Beste Gait, 't Is meugeluk, deij de veurige keer wel e dacht hebt: Beernd die blif disse keer in zien eigen breef stekken umdat 't zoolange duurn. Dit was noe eigenluk nit 't geval, mar umdat ter zoo veulle feesten waarn wes die wekke, zoodoonde hef de redaksie mienen breef toen mar verstek laoten gaon wegens de plaats- ruumte. Ik nemme eur det ok niks kwaoluk, want ik begriepe mie bes, dat het plaatseluk nieijs en veural de advertensies veur mut gaon. Die advertensies, die snoef ik altied 't eerste deur zaoterdagssmans. Iej word met alle dinge op de heugte holn. Den eent hef dit en den aander hef dat. Adverteern dut verkoopn zek ze wel is en daor is een hoop van waor. Trouwens wieleu koopt zoowat als waw neudig hebt toch in Hoolten. 't Mag net wèn dek is naor Riessen nao de mark gao, en dan breng ik wel is een kladn stoombukkens met. Jao, warachtig, van stoombukkens praot, Gait, hoe zolt toch kommen det ter hier in Hool ten gien mense is, die zon vishandeltje andörft. Daor biej toch ok nit zoovolle gereedschap veur neudig, dunkt mie. Aj een schelmeske hebt en een vörke, dan beij a klaor met 't spul. En wat de varse vis betreft, daor zit te hier ok nit met vaste, want die kont ze zoo hier van de vis- hengelaarsklup betrekken. Ik hebbe wel is e heurd ak is langs de bekke kuieren, det zokke leu de vis zelf nit volle weerd was, dus die kon den ze wel veur een schappelukken pries krie- gen. Wie zölt mar is afwachten, Gait, en wie weet, léze wie met enkele wekken in onze kraante van de opening van de „Holtense Vis winkel". Minister Lieftink hef vanwekke zien klad- beukske ook opend. Wie zeult ter mar aover zwiegen disse keer, want toonk ter good en wel met an 't lézen wasse, verslok ik mie in de koffie en toen hek de kraonte meteene mar in den hook slingert. Ik zegge tegen de meid: maakt ter margenvrog direkt 't venuus mar met an, want ik wille um nit weer onder de oogn hebben. Veur zooveer as ik e kommen wasse hek wel ezène, det ze nog wel een betje te kort kwam- men in één en vieftig. In vreedsename dan meuw der allemaole maer een betje biedoon, want ie kunt zon man der toch ok nit allène veur laoten zitten. Aw kotter bie de zunne wonnen, dan trok ken ze ons 't hemp ok nog wel uut, geleuf det mar, Gait. Ik heb ter toch van 't sommer al verschein zeen lopen die a zowat niks meer an hadden. Of die noe deur den viskus uit e kleed warn, det week ok nit, maar ik vond toch in elk geval mar een griezelig gezichte. Mienen Keeshond maakt zich nog nit zo gauw dikke, maar in een paar van die gevalletjes hef zich zoowat buu- ten aosem blekt. Ikke zelf blekken nit, mar 't was toch mangs zoo wied, dek ter snags van begonne te dreumen. Jao, Gait, noe 'k toch eenmaol over dreumen aan de praot binne, ik hebbe verleen wekke een naarn dreum e had. Zoo mar in ens. Ik dreume anders nooit. Wat menie woer 't aover gonk? Ik zal toe in 't kort verteln, want ik geleuve dak ter wel een helen nag met gangs binnen e wes. Ie mut oe dan veursteln, Gait, dek met den muskiet in de Kalverstraat in Amsterdam rede. In ens vlug mie daor een keel veur 't rad en zeg Stop is, mien jong. Ie bint, zegge, gien Mokummeb, mar ak vrao- gen magge: waor kóm ie éigenluk van dan. Ik zegge: Man, ik komme üüt Hoolten, wat sol det dan? Toen ze den smeigelaar: Ik hadde 't zelde wel dag, want ie hebt helemaol zon hoolten gezichte. Affijn, der worden nog meer woorn smerig e maakt en toen zeg e: Zol oe wel een glas bier lusten? Ik zegg: bij snelverkeer geen alcohol, zeg de meister bie ons, mar ik wil wel Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Zoon en Broertje JACOB JAC. DE VRIES C. DE VRIES— van Beek TEEPJE. Holten, 22 Sept. 1950. Herv. Pastorie. DICK MULLER DINY BEKKERNENS hebben de eer U, mede na mens wederzijdse Ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. op Donderdag 28 Sept. 1950, ten gemeentehuize te Hol ten, om 10.30 uur. Kerkelijke inzegening in de Ned. Herv. Kerk te Holten door de Weleerw. Heer Ds M, J. W. Knipscheer, Ned. Herv. Pred. Holten, Haarle, 7 Sept. 1950. Receptie van 4.306 uur in café „De Waag", Stationsstraat, Holten. Voor de hartelijke blijken van belangstelling, onder vonden op de dag van onze 35-jarige Echtvereniging, betuigen wij langs deze weg aan buren en vrienden onze oprechte dank. D. KATER D. KATER-Gazan. Wegens huwelijk is onze zaak Donderdag 28 Sept. 1950 de gehele dag Fa. C. A. Müller, Veevoeders en Granen HOLTEN. van Raalterweg A14 naar Smidstraat A 269. Expeditie Holten - Deventer - Almelo. Tel. 300. Amerikaanse eikels te koop gevraagd, 8 cent per kilo. Inleveren Woensdag en Zaterdag. Te koop: Een z.g.a.n. zwart geëmaill. vulkachel met pijp en plaat. A 303, Holten. TE KOOP: partij voeraardappelen G. J. BRONSVOORT, Lettele 38 post Bathmen. WEGGELOPEN: een jonge jachthond, Duitse staande, pl.m. 5 maanden oud, luisterende naar de naam „Pal". De gene, die hem terugvindt, levend of dood, wordt tegen beloning vriendelijk verzocht hiervan mede deling te doen bij Mulder, Hotel „De Dieken", Hol terberg. VAN DE VERENIGING MARKTWEZEN TE RIJSSEN. Goedgek. bij Kon. Besl. 17 Aug. 1950, 2e afd. A., no. 2312. ter waarde van f 1000.- 2e Prijs: Kamerameublement. 3e Prijs: Eysink „MOTO"-rijwiel, met Mosquito hulpmotor ter waarde van 500, Verder honderden prachtige prijzen. Loten verkrijgbaar bij: M. Bolink, Raalterweg A 40; J. Klein-Horstman, Deventerweg 35; J. Mossink, Look 58b; H. J. Noteboom, Dijkerhoek 29; A. J. Oolbekking, A 306; B. W. Schoppers, Pastoriestraat A 322; H. Tukkers, Kerkstraat 264. Stemmen bij volmacht. Burgemeester en Wethouders van Holten brengen ter kennis van belanghebbenden, dat tot en met 31 December a.s. ter secretarie dezer ge meente kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. De gelegenheid daartoe is opengesteld voor de kiezer, wiens werkzaamheden meebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans in het gedeelte van het jaar waarin de stemming valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, waar hij op de kiezerslijst is geplaatst. De echtgenote van de kiezer, die in dergelijke omstandigheden ver keert is eveneens bevoegd om bij volmacht te stemmen, voorzover zij met hem in de regel buiten de gemeente verblijft. Voor verdere bijzonderheden verwijzen zij naar de publicaties aan het gemeentelijk aanplakbord. Holten, 21 September 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. S. SIKKES, Secretaris. effen met oe met sloffen. Noe, Gait, ik zetten den muskiet op stal en gonk met um met. Wie of 't was, det week nog nit, mar ik zal oe verteln dek wat e Zeen hebbe. Wie sloffen 't eene straotje uut en 't ander in. Hiej pikken een starken en ikke een glaoske appelmoes. Betaaln mosse ikke natuurluk. Wak in den dreum alle maole wel nit e zeen hebbe, Gait, det is nit te beschrieven. Ik wasse blie, dek toen ik wakker wurn, bie*miene vrouwe in de beddestè lè. 's An- dersmorns stonk bie de muskiet op de delle en ik strek um een keer aover de heurne, en ik dagge bie mie zelf: Wie gaot voort nog nit naor Am sterdam, mien jonge. Gait, ie weet, ik stoppe inens. Mar tog zeek met belangstelling uut naor oew reize naor de Jaarbeurse. In afwachting, BEERND VAN DEN GRINTWEG. le Nabouw, le waard naar fo. 39. Houdt Zaterdag 30 September a.s. vrij vool een bijzondere DANSAVOND in Amicili ie jgggT" Muziek van de befaamde Boerenkap» „ADVENDO" uit Lochem, bestaande uit lj. personen. Op Dinsdag 26 Sept. a.s. zal er in Amicitia :j Holten een zeer belangrijke en mooie worden gehouden. Des nam. 4.30 uur voor kinderen en 8 uur voc volwassenen. Er zullen drie zeer bijzondere geluidsfilms wor den vertoond. Men raadplege raambiljetten circulaires. De toegang bedraagt slechts 25 cei voor kinderen en 50 cent voor volwassenei Onvermogenden op aanvraag gratis toegang Verzuimt niet deze belangrijke avond bij wonen. De films worden afgewisseld door ee: toespraak van Evangelist H. v. d. CRAATi jj| uit Almelo en door samenzang. Wie deze films niet ziet, heeft iets zeer belang rijks in zijn leven gemist. Maakt U allen vrij voor deze avond. Komt zelf en brengt anderen mee. e; tebbe Zij die er wat voor voelen als geoefende spelei de biljartsport te gaan beoefenen of deze spoi zouden willen leren, worden hierbij uitgenodig voor een vergadering op Dinsdag 26 Seplembi a.s. des avonds 8 uur in hotel Holterman, teneindi te komen tot de oprichting van een biljartclub Enkele biljarter; door ons verzorgen. Spoedbestellingen worden nog dezelfde dag afgeleverd; gegarandeerd keurig werk. Weer ontvangen de bekende TRIPO Kogelpen f 1.15 DE ERKENDE BOEKHANDEL Wi; 23 O ivorn De lan t ,j irord De islo Avor king kerb hoi wat den inDi Vrijdagavond 29 Sept. om half acht in „IRENE' opvoering van spel in 3 bedrijven door de Chr. Reciteer club „Excelsior". De opbrengst komt ten bate van de Chr Kleuterschool. Toegang 1, Kaarten in voorverkoop verkrijgbaar bij Jar Oosterkamp en Gebr. Schuppert. jeug door M' Kroi D< lige A; te L dooi ook Hen De gezamenlijke Veevoederhandelaren in de Gemeente Holten maken hierbij hun geachte afnemers bekend, dat zij „noodgedwongen" ertoe zijn overgegaan gezien het zéér grote prijs- verschil tussen Regeringsgraan (op de bon), er Vrije Granen, sedert 1 Augustus 1950 ingang van Maandag 25 September a.s. op alle1 veevoederbonnen niet méér dan 125 af te leveren voor normale prijzen, uitgezonderd „Sluis' mengvoeders" en „C. kwaliteit Rund veevoeders", waarvan slechts 100 op de inge- geleverde bonnen wordt afgeleverd. Om kwaliteit en voor schappelijke prijs kunnen leveren, kan helaas niet méér dan 125 °fr worden afgegeven. Degenen, die dus méér dan 125 op de bonnet wensen te ontvangen, moeten logisch een hogere prijs betalen. Fa. Gebrs. Dikkers, H. J. Rensen, J. G. van Lindenberg, J. Rozendom, B. Mulder, H W. ten Velde, C. A. Müller, Gebrs. Veld huis, J. G. P. Müller, Fa. Gebrs. Wansink, A. M. Nijkamp. en "V hierover hoopt de heer STROETHOF, Directeur van „Tot heil des Volks" te Amsterdam, te spreken op Donderdag 28 Sept. a.s. des avonds 8 uur in gebouw IRENE. Allen worden verwacht. Zie ook het nadere bericht in dit nummer. kwa een teri' lijk sprc deri doo: D ei ove: in 1 doe n L van dat ties bin: r rik her l id var I Wij verwachten weer enige Beleefd aanbevelend Larenseweg HOLTËÜ

Holtens Nieuwsblad | 1950 | | pagina 2