r DIKKERS' oditendvoer hi Adverteert in Holtens Nieuwsblad INGEZONDEN Breef veur Beernd van den Grintweg. SINT NICOLAAS Fa. GEBR. WANSINK Erres Philips Radio Schoneveld Officiële publicatie. BRANDSTOFFEN Fa. GEBR. WANSIN^ staat steeds aan de spits, NEEMT EENS PROEF!!! Arbeidersavondschool ROOKWORST H. KALFSTERMAN VOERAARDAPPELEN Fa. GEBR. WANSINK Nel Uw Verf- en SSoomgoed ZEEPKISTENRACE openlucbt-bif een komsf „Vifl faar P. v. d. A." Kookcursus te Holten Jeugdspaaractie '50-'51 COLLECTES VOOR DE BAND. De collectes voor de Band Nederland-Indonesië welke op de huwelijksfeesten van A. Eshuis J. A. Langkamp, G. J. Klein HorsmanJ. Ha verslag, B. StegemanB. Mekenkamp, fam. H. Stevens en fam. H. J. Teeselink gehouden wer den, brachten samen 44.82 op. KOOKCURSUSSEN. De Stichting voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande, die ook in onze gemeente in het afgelopen jaar pracht werk heeft gedaan met haar kook- en knipcursussen, zal in het komende seizoen weer verschillende cursussen organise ren. Blijkens een aankondiging in dit nummer worden deelneemsters opgeroepen voor de te houden kookcursus. CONCERT. H.M.V. hoopt tot sluiting van het seizoen op Vrijdag 22 Sept. een populair concert te geven in de muziektent. Aanvang 7.45 uur. Tevens zal de uitslag bekend gemaakt worden, wie of de win naar van de sprei is. H.M.V. ontving bericht, dat de film, welke onlangs van onze gemeente gemaakt is, op 12 en 13 Dec. zal vertoond worden in „Amicitia". Nadere bizonderheden volgen t.z.t. VOETBAL. Doordat de voetbalvereniging „Markelo Voor uit" (de Poppe) werd opgeheven, kwam de Za terdagmiddag-voetbalvereniging O.Z.O.D. in moeilijkheden, doordat men niet meer kon be schikken over het speelveld, gelegen achter het café ,,De Poppe". O.Z.O.D. kwam toen met het verzoek tot H.V.C. om te mogen spelen op het terrein in het Sportdal en naar aanleiding van dit verzoek had Dinsdagavond een onder houd plaats tussen de beide verenigingsbesturen, welk onderhoud resulteerde in een overeenstem ming betreffende het gebruik van het H.V.C.- terrein door O.Z.O.D. Het voorstel van H.V.C. werd door het bestuur van O.Z.O.D. in principe aanvaard en Maandagavond zal in de ledenver gadering van de Zaterdagmiddag-voetballers de definitieve beslissing worden genomen. H.V.C. SPEELT VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. Als inleiding voor de binnenkort weer aan vangende voetbalcompetitie spelen de verschil lende elftallen van de H.V.C. „Holten" Zondag vriendschappelijke wedstrijden tegen R.V. 2 en 3, terwijl voor het derde elftal de Haarlese Boys zijn uitgenodigd. Holten I is volgens de voorlopige indeling in de 2e klasse van de afdeling Twente onderge bracht, maar men heeft goede hoop, dat er in de op 23 September a.s. te Enschede te houden al gemene vergadering van de afdeling nog een wij ziging in de competitie-indeling zal worden ge bracht. Het afdelingsbestuur doktert nog steeds aan deze indeling, zoals de voorzitter en de ad ministrateur, de heren Averink en Heutink, ons verklaarden bij de inspectie van het speelterrein eergisteren, maar men kan er nog niet goed uit komen. Men zou gaarne evenals bij de K.N.V.B., de promotie-degradatie-competitie willen laten vervallen, omdat deze steeds veel zomerse Zon dagen in beslag neemt en dan het aantal elf tallen in elke afdeling op tien brengen. Er zijn echter nog technische moeilijkheden te over winnen. DE HENGELAARS HADDEN WEINIG BEET. De Holtense Hengelaarsvereniging organiseer de Zondagmorgen j.l. voor haar leden een van haar jaarlijks terugkerende hengelpartijtjes en toog met de bus naar de Noord-Oostpolder om daar eens haar geluk te beproeven. Ja, waarde lezer, als U dat zo leest, dan denkt U onwillekeurig aan een stelletje mannen, dat daar aan de kant van het water naar hun dobber zit te turen en dan vindt U dat een nogal vrij slappe vertoning, waar niet veel courage voor nodig is en dan denkt U dat die hengelsport van weinig betekenis is voor de lichamelijke en gees telijke vorming van de mannen, die haar be oefenen. Maar dat is dan beslist een misvatting. Na wat wij in dit opzicht enkele keren mochten on dervinden, zijn wij tot de conclusie gekomen, dat het lang niet het slechtste deel van ons volk is, dat vroeg in de ochtend en dikwijls nog laat in de avond aan de waterkant te vinden is. In stede van het bedrijven van een slap spelletje is het hengelen een sport waar meer pit in zit als het zich zo oppervlakkig laat aanzien. Want er is moed en wilskracht voor nodig, om, zoals wij Zondag ook moesten, 's nachts om drie uur het warme bed te verlaten en een bus-tocht van ruim zestig kilometer te ondernemen om dat kleine vishaakje van een stukje deeg of een pier te voorzien en dan maar geduldig af te wachten of er een vis zal komen om te trachten deze lekkernij op te happen. Er is geduld en uit houdingsvermogen voor nodig om soms in de regen, als de vis absoluut niet bijten wil, nog maar rustig te blijven zitten, om te zien of de kansen ook zullen keren. Men moet die kerels bewonderen als zij toch over enkele dagen maar weer terugkeren op hun voerplaats of waar ze ook inleggen, als ze al vele malen geen beet gezien hebben. De tocht van Zondag ging naar ,?de Ramspol", de door een prachtige betonnen brug tot stand gebrachte oeververbinding met de Noordoost polder. Toen de wekker om drie uur 's nachts afliep, dachten we: ,,'s jonge, 's jonge, wat ben je begonnen", maar op de Smidsbelt was het hele viscollege reeds aanwezig, zodat we geen spijt hadden, toch de stoute schoenen maar te hebben aangetrokken. Het was nog pikdonker, toen we een eind achter Kampen bij de Ramspol aankwamen, zodat de eerste inleg meer op het gevoel dan op het gezicht geschiedde. Toch had een van de hengelaars al spoedig zijn lijn ver speeld. Wel een bewijs, dat de vis al heel best zien kon, dat er een Holtenaar zat om hem gratis van een lekker hapje te voorzien. Het wilde die morgen niet best lukken. Wel haalde een collega-hengelaar uit een andere plaats een prachtige karper uit het water, de Holtenaren hadden weinig succes en al lieten enkelen zich door de neerstromende regen niet van de wijs brengen, de vis wou niet bijten. Nie mand echter was ontmoedigd en besloten werd om het in het Ganzediep opnieuw eens te pro beren. Met hernieuwde moed gingen de sim metjes in het water, maar het resultaat bleef beneden de verwachting. Alleen onze vriend Ebrecht had een buitenkansje. Toen hij op een gelukkig moment een voorn ophaalde, schoot een snoek het spartelende visje achterna en beet zich daarin vast. En dank zij het kordaat op treden van de voorzitter, die terstond met zijn schepnet de zwoegende hengelaar assisteerde, kwam de dubbele buit binnen. Het was een won derbaarlijke vangst en de vreugde bij de clubge noten was natuurlijk bijzonder groot. De mees ten lieten hun dobber in de steek om de grote snoek te bewonderen, die in het leefnet zijn laat ste spartelingen verrichtte na zijn onfortuinlijke greep. Het bleef die morgen verder bij wat voorn en blei, zodat om 1 uur opgebroken werd om de terugtocht te aanvaarden. Onderweg moest de snoek natuurlijk nat gemaakt worden, maar dat was dan ook de enige keer, dat er deze morgen geluid werd. Het was de andere dag voor enkelen een ont nuchtering te vernemen, dat hun plaatsgenoot, de heer R., die in Kampen logeerde, even na hun vertrek bij de Ramspol een mooie snoekbaars wist te verschalken en nog wat klein goed boven water te halen. Dat is nu de pech van de henge laar: hij geeft de moed op als de vis begint te bijten, maar dan heeft hij zich meestal al enkele uren getraind in de goede eigenschap geduld te kunnen oefenen. Veel succes, hengelaars, zoekt het maar in de Schipbeek, want het is elders steeds geen kar per en snoekbaars wat er blinkt. HET ONGEVAL VAN ZATERDAGAVOND. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Met verbazing hebben wij kennis genomen van een bericht onder „Holten" in het Dagblad van het Oosten van Dinsdag 12 Sept. 1950, betref fende het ongeval, hetwelk Zaterdagavond 9 September 1950 op de Deventerweg plaats vond. Waar in dit bericht een verkeerde voorstelling van zaken wordt gegeven, zouden wij gaarne in Holtens Nieuwsblad onze lezing hierover willen geven. Zoals gewoonlijk reden wij Zaterdagavond met zijn tweeën het melkrit en hadden we bij café Krekel gestopt, om de rode lantaarn aan te ste ken. Vier personen kunnen getuigen dat de lan taarn werd aangestoken. Even nadat we waren gaan rijden, verscheen achter onze wagen een bus van de O.A.D. en deze bleef pl.m. 100 m. achter ons rijden, omdat enige tegenliggers pas seren onmogelijk maakten. Toen de bus achter ons reed, heb ik (Meesterberends) nog naar de lantaarn gekeken en geconstateerd, dat die goed brandde. Ik heb dit ook nog tegen Haverslag gezegd. Op een gegeven ogenblik reed de O.A.D.- bus langs ons heen, sneed" ons en bleef toen vlak voor ons staan. Dat er inderdaad „gesne den" werd, moge blijken uit het feit, dat de bus schuin over de straat stond (voorwielen 60 cm. dichter bij het rijwielpad dan de achterwielen). De bus stopte zo pardoes voor ons, dat we geen andere uitweg hadden, dan tegen de bus op te rijden. Ik had het paard een „achterbroek" aan probeerde het uiterste om tijdig te stoppen, doch dit was ten enenmale uitgesloten. Nu staat in het bericht, dat dit ongeval een gevolg zou zijn geweest van „onoplettendheid". Niets is minder waar. Wij reden in een matige draf en hadden de bus best in de gaten, doch niemand kan een ongeluk voorkomen, wanneer zo plotseling wordt gestopt. Na de botsing kwam de chauffeur bij ons om te vertellen, dat hij had gestopt om ons te zeggen, dat het achterlicht niet brandde. La ten we eens aannemen, dat de lantaarn was uit gegaan en dat de chauffeur ons wilde waarschu wen, wat natuurlijk zeer te prijzen is, waarom moest hij dan zo vlak voor onze wagen gaan stoppen? Wij voor ons kunnen daarvan het nut niet inzien. Wanneer de bus bijv. 50 meter was doorgereden, dan zou geen aanrijding hebben plaats gehad, wat nu onvermijdelijk was. Nog maals willen wij uitdrukkelijk verklaren, dat dit ongeval niet is te wijten aan „onoplettendheid" of „roekeloos" rijden, doch aan de omstandig heid, dat de bus pardoes voor ons werd neer gezet. U, mijnheer de redacteur, onze hartelijke dank voor de verleende plaatsruimte. Melkrijders M. en H. Hoolten, September vieftig. Beernd, ik hebbe prefleks e staone van den breef van oe van Zaoterdag. Ik hebbe um veur de achterdeure op de baanke dree keer aover e lézen en kwamme warkeluk tut de konkluzie deij geveulige gezichtspunten bie oe hebt. In de eerste plaatse wat det Industrieterrein be treft heij een punt an e reurd woer ik ok nog wel is wat aover uut den hook wol scheten. Daor mut hier in elk geval een keer wat gebeurn in Hoolten. Ik geleuve vaste det ze een betje in den slaop bint ezakt met eur spulleke. De ge meente mos hier een betje in metwarken vol gens mie. Noe heb ikke neet zoo völle ver staand van zukke dinge en misschien bint ze ok nit zoo gemakluk as ik het bekieke, mar ik zol 't zoo veurstellen: Laot de gemeente noe is stukskes grond beschikbaar stellen en metene een betje bouwpremie veur ondernemmers die hier noe is een fabriekske neer wollen zetten. Geet 't zukke leu naor verloop van jaorn good, dan kunt ze een bedrag det veuruut vaste e steld is an de Gemeente aflossen. Wie mut toch een keer een begin hebben. Ik wète vaste det hier in Hoolten wel leu zit met een betje ondernem- mingsgeest die hier wel iets veur veulen. Met zökke leu mut is met e praot wodden. Op den duur mut het volk hier in Hoolten an 't wark kunnen kommen, Beemd. Iej weet net zoo good Met dankbaarheid en vreugde geven we kennis van de geboorte van ons Dochtertje HIELKJE. B. H. BROUWER N. BROUWER— Buma. Holten, 14 Sept. 1950. A 107. OOQOCSOOÖQOOiO Zaterdag 23 Septem- Q ber hopen onze ge- r liefde Ouders, Be- 8 huwd- en Grootouders z JOH. ARFMAN Q' N. ARFMAN- Lebbink V hun 40-jarige Echt- n vereniging te her- q denken. q Dat zij nog vele jaren 0 voor elkaar en voor Q ons gespaard mogen 0 blijven, is de wens 2 van hun dankbare w Kinderen, Behuwd-, q Kleinkinderen en Q Verloofden, o Holten, 16 Sept. 1950. ÖSOOSOCSOCSOCSIOCSO VERLOREN omgeving Larenseweg 1 doublé broche met 3 blauwe steentjes en 2 blaadjes. G. J. VINCENT, N 106a. TE KOOP: Haardkachel zo goed als nieuw. E. SCHIPPER, A 161. GEVRAAGD 1 stel wielen met as breed beslag, geschikt voor sleepkar. KLEIN VELDERMAN. Potkachel te koop gevraagd. H. STOKKERS, A 272, Holten. Vanaf heden weer verkrijgbaar Z-2. Malagawijn voor zieken. Aanbevelend, Piet Muller. Vanaf heden weer dagelijks vers verkrijgbaar onze van ouds bekende „SPECULAASJES" DRIE VERTROUWDE NAMEN Kosteloze inenting Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend, dat op Zaterdag 16 September a.s., des voormiddags precies 11 uur in de O.L. Dorpsschool (Gymnastieklokaal) en des namid dags precies 3 uur in de school te Dijkerhoek de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. De in enting geschiedt uitsluitend voor kinderen be neden de 2-jarige leeftijd. Men wordt verzocht het huwelijksboekje mee te brengen! Holten, 12 September 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B. J. VENEKLAAS SLOTS, Loco-Burgemeester. S. SIKKES, Secretaris. as ik, det de wichter van 'n boer aollemaole gien boer kunt worn, want 't mes is al zo vake deur onze plaatsen hén e gaon, 't hold een keer op. De gemeenteraod mut ter mar is met op den borden kommen en dan zölle wie der met de tied wel meer van heurn. Mar van 't een op 't ander, Beernd, heij oew schrikdraod al volgens de nieje eisen in orde laoten maken. Iej weet misschien wel, det ter weer nieje veurschriften bin op 't ogenblik. Zie haold ons an 't lientje met dee dinge, Beernd. Ik wachte er tenminste nog effen met, want de beeste loopt toch neet zoo lange meer buten en dan hebt de leu van 't electries de hele winter tied um uut te pluzen um in één keer te zeggen Zoo meujt hebben en nit anders. Vin ie dit ok nit 't beste, Beernd? Ik binne van morn nog effen in 't darp e wes. Ik hadde nog zon breefke van Lieftink. l'k had 't al een dag of wat uut e steld, doch 't mos toch een keer gebeurn. 't Was anders gien plezierige gank. Ik magge graag wat betaaln ak ter wat veur weer kriege. Mar dee centen di-j vot mut brengen veur de belasting, daor zeej neet veulle van wier. Soms léze ie nog wel is, wat of ze dei- met doot. En dan dienke ik wel is bie mie zelf, het mut ter toch wèzen. Toevallig vleug mien ooge laatst ok nog is aover een stukske in het Dagblad en det gonk uut van de rekkenkamer. Deze leu hadden is uut e pluust, wat of de op leiding had kost van negen plietsies tut onder- ofsier van plietsie. Deze heren mut merakel met de penne umme können gaon, want zie kwamn tut rond honderdzestig duuzend guln veur wat disse heern in twee jaor tieds hadden e kost. Misschien gebeurd ter wel meer van zokke dinge, mar ja, zie könt ook alles niet nao gaon, daor is gien doon an. Mar ja, Beernd, hier mut ok wie onze knol- lekes veur roen en ons besmeern met den mes, want uuteindeluk mut de centen der mar kom men. Jenneke kik um de deure en waarschuwt mie det de pap klaor steet. Effen een klein betje gebruken en dan scheet ik onder de manufac turen, want ik wil der margenvrog vrog uut. Ik gao naor de jaorbeurs. Ik zal oe hier de volgende keer wel is wat van verteln. Tut wederheurn, GAIT. Linkerarm flink op en neer, Voordat U stopt in het verkeer. VEILIG VERKEER. Een ieder, die bij ons brandstoffen in best ling heeft, wordt beleefd verzocht deze af komen halen. (o. 38. De al Bij voldoende deelname (pl.m. 20 personen) zal do de N.V.V.-Bestuurdersbond alhier een avondschool worden gehouden voor hen, die hun schoolkenn nog eens weer willen ophalen. Het lesgeld bedraagt, met inbegrip van de specia voor dit doel geschreven boeken, 15.Voor lede van het N.V.V. 12.50. Aanmelding uiterlijk 23 Sept. a.s. bij de bestuur leden W. Beijers, G. Runneboom en G. Scholten bij de secretarissen der vakbond-afdelingen. MET ONZE in Uw stamppot, Is Uw maaltijd een genot. Uw adres voor kwaliteit vlees en be kroonde vleeswaren is VIADUCT. Toei avond de ras achter lege v bune i De het u heer waren De tar ichou opvol] Bc Dai Nada' de be zitter van Wie voeraardappelen nodig heeft kunnen wi bedienen, wij verzoeken U echter beleefd direc; te willen bestellen, daar de prijzen hoger worden naar BELTMAM Agentschap „De Achterste Molen", Epe. zijn nome sfeer bij nc dat o doen. De in de bovei den i en in zijn, Iedere deelnemer kan de beloofde medaille afhalen bijD. J. WANSINK. ZATERDAG 23 SEPT. a.s. spreekt KOOS VORRIM met een lid van de Prot. Chr. en van de Kath. Werk gemeenschap op een van het gewest Overijssel over: Aanvang 4 uur, einde 6 uur. Terrein op de Höfte te Goor. Deelnemers voor een extra bus gelieven zich spoedig mogelijk op te geven bij de bestuurslede: H. Soer, W. Beijers, H. Bouwhuis, A. Jansen, H Gazan, G. J. Aaftink, J. Wichman of H. W. Kromdijk Door de Stichting van Huishoudelijke Voor lichting ten Plattenlande worden te Holten Kookcursussen gehouden voor vrouwen en meisjes van 20 j en ouder. De cursussen bestaan uit 6 lessen, elk van 2% uur, te houden Vrijdagsavonds 7 uur de O. L. S. Kosten f 2.50 per 6 lessen. Opgave vóór 23 September a.s. Nadere inlich tingen en opgave bij Mevr. Nagelhout en Mej. J. H. Wolters te Holten. De tanti door. tot a stras Vine De met eigei via 1 heef zeke beta dat i kon Di gan i onte hoge ande D pnjs hedi veel D belc rede moe E keli alge lijke E „He Het mooie boekje „De Reddingsboot komt" stellen wij verkrijgbaar voor jeugdspaarders van 6 tot en met 15 jaar, die iets inleggen op hun spaarbankboekje. Het Bijkantoor Holten van de Spaarbank te Deventer geopend op Woensdagmorgen van 12.15, Oranjestraat A 203 a. Het 2 is g€ j 9.30-

Holtens Nieuwsblad | 1950 | | pagina 2