Feest in Dijkerhoek Wij hebben steedsde nisuwste gramofoonplaten voorradig I SPAARBANK TE DEVENTER Schoolfeest van de Dorpsschool. Schoolfeest Chr, School Holtens Nieuwsblad Radi© Schoneveld i Dikkers' Ochtendvoer j NEEMT EENS PROEF!!! 1 m SCHOOL- EH VOLKSFEEST SCHOOL- EN VOLKSFEEST DANSEN Met Uw Verf- en Stoomgoed Officiële publicatie. sfaat steeds aan de spits, j' Naar de Agrarische Jaarbeurs Instituut Gallus; I BIJKANTOOI HOLTEN Ingelegd kapitaal 20 millioen gulden j Reserves 2 millioen gulden Woensdag vierden de leerlingen van de O.L. Dorpsschool hun feest in het Sportdal en werd een begin gemaakt met het volksfeest. Aan de optocht, welke aan de feestelijkheden voorafging, was weer veel zorg besteed, want behalve vier groepen op wagens was er een groot aantal versierde karretjes, fietsen, bogen, mand jes, groepjes en autopeds. Van de wagens noe men we het sprookjeshuis van Hans en Grietje, „In Sprookjesland", de „Kroamvisite" en „Big- genmarkt". Bij de versierde voertuigjes en groep jes was kwistig gewerkt met bloemen en heide en verder domineerden het oranje en rood-wit blauw. Ook waren er een paar groezelige schoor steenvegers, een pelsjager en tal van andere uit beeldingen. Er was deze keer een zeer uitgebreide jury, bestaande uit de volgende dames: voor wagens en groepen Mevr. Nagelhout, Mevr. Donker en Mevr. Vegter. Voor de versierde fietsen Mevr. Enklaar, Mevr. v. d. Bovenkamp en Mevr. Wan- sink en voor de bogen, mandjes, autopeds enz. Mevr. de Jonge, Zuster Oostindië en Mèvr. Heldman. Nadat de dames zich van hun moeilijke taak gekweten hadden en de uitslag van de keuring bekend was maakte de optocht, met muzikale begeleiding van H.M.V., een rondgang door het dorp. 's Middags kwamen hier de kinderen weer bij een voor spelletjes onder leiding van het onder wijzend personeel. Zij werden getracteerd op koek, broodjes en limonade en omdat de draai molen uitgebleven was, mochten ze allemaal in de autoscooter, die op het feestterrein stond. Vele kleintjes vonden het nog wel wat grie zelig in die botsende autootjes, voor de ouderen was het een ware sensatie. De regen kwam een ogenblik de spelletjes ver storen, maar in de grote tent van de heer K. ter Horst vonden allen een onderdak. De uitslagen van optocht en wedstrijden waren als volgt. Optocht, wagens: 1. Sprookjeshuisje H. en Gr.; 2. In sprookjesland; 3. Kroamvisite; 4. Biggen- markt. Karretjes: 1. Meisjes Tuitert en Ezeman; 2. Kinderen Vruwink; 3. Jongens van Bruggen; 4. M. Baltus en T. Hofman; 5. Kinderen Hazemeijer. Bogen, mandjes en autopeds: 1. De vrolijke wasmeisjes; 2. Geloof, hoop en liefde; 3. Dini Schipper; 4. Willy Pasop en Jeantje Vreeman; 5. Meisjes Smale en Veneklaas. Groepjes: 1. Ariana Hazemeijer; 2. Gerrit Dik kers; 3. M. v. d. Pluym en Loesje Baars; 4. Meis jes Vosman; 5. Lente, zomer, herfst en winter. Fietsen: 1. Tj. Hommes; 2. E. Vincent; 3. Herm. Nekkers; 4. Gerrit Achterkamp; 5. Bertha Dolle- kamp; 6. Henny Pieffers; 7. Henkie Dikkers; 8. Ineke Krekel; 9. Janny Paalman; 10 W. te Velde. Uitslagen van de spelletjes. Klas A. Jongens. Blokjes rapen: 1. Gerrit Dik kers, 2. Egbert Mossink, 3. Gerrit Oplaat, 4. Joh. ter Maat. Meisjes. Vlaggetjes in een stoof: 1. Mieke ten Veen, 2. Minie Wansink, 3. Hanneke Vrugteveen, 4. Willemientje Wechstapel. Klas 1. Jongens. Drie been-loop: 1. G. Broek- maat, 2. Jantje Paalman, 3. Jantje Kevelham, 4. J an Bosschers, 5. Henkie Schöppers, 6. Wim v. Geenhuizen. Meisjes. Schortje voor doen: 1. Dika van Zon, 2. Jennie Crans, 3. Alie Meerman, 4. Dinie Schip pers. Klas 2. Jongens. Bal op schoteltje: 1. Tinus Aanstoot, 2. Frekie KI. Horstman, 3. Johan v. Bruggen, 4. Eddy Maats. Meisjes. Aardappelen in kistje gooien: 1. Jeanne Vreeman, 2. Jansje van Beek, 3. Aaltje Tuitert, 4. Dineke Vincent, Klas 3. Jongens. Aardappel over de grond duwen met de neus: 1. Jan Wansink, 2. Wilco Beyers, 3. Robert Stegeman, 4. G. Rouwenhorst. Meisjes. Bal in een lepel: 1. D. ten Wolthuis, 2. Jannie Paalman, 3. Aaltje Paalman, 4. Dika Deik. Klas 4. Jongens. Hardlopen met hindernis: 1. Joh. Wansink, 2. Floris Hazemeijer, 3. Jaap v. Langen. Meisjes. Balletje op fles: 1. Elsje de Jonge, 2. Marie ten Velde, 3. Ali Meerman, 4. Hetty Vos man. Klas 5. Jongens. Kleren aantrekken: 1. Jan Megelink, 2. G. Wesseldijk, 3. Joost Vincent, 4. H. Kappert. Meisjes. Kranten lopen: 1. Joke Crans, 2. J. Meerman, 3. J. Arfman, 4. G. Tijman, 5. Joh. Wansink. Klas 6. Jongens: 1. A. Paalman, 2. H. Voordes, 3. J. Oolbekkink. Meisjes: 1. J. Broekmaat, 2. G. Otter, 3. D. Tuitert. Klas 7. Jongens. Potlood uit zak krullen zoe ken: 1. J. Stevens, 2. H. Aaftink, 3. G. Paalman, 4. D. Harting. Meisjes. Garen op klosje winden: 1. G. Heer man, 2. A. Tuitert, 3. D. Vosman, 4. M. Aanstoot. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds Knipscheer. Collecte Inw. Zending. Dijkerhoek. 10 uur de heer J. Lubbers. Coll. Inw. Zending. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds de Boer van Nijver- dal. In beide diensten is de 3e collecte bestemd voor de Theologische Faculteit der Vrije Uni versiteit. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: trechter met 2 zeefjes, zwarte gym nastiekschoen, dames-shawl, padvindersporte- monnaie inh. f 3,45. Verloren: portefeuille met inh., ringetje met 3 sleutels, zilveren schakelarmband, gabardine regenjas, pr. regenpijpen, gouden broche met parel, colbertjas, chronometer, rood lederen damesportemonnaie inh. f 1. Inlichtingen Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat A 217, tel. 352. VOLKSFEEST. 's Middags waren ook reeds enkele wedstrijden begonnen van het volksfeest, n.l. het schijf- en vogelschieten en de vrije baan, terwijl 's avonds de traditionele stoelendans werd gehouden, waarvoor onder de meisjes veel animo bestond. In verband met de zeepkistenrace werden de tweede dag geen volksspelen gehouden. Op het feestterrein trok 's avonds de electri- sche autoscooter veel belangstelling en werd er in de grote tent van de heer Ter Horst gedanst. Overigens was het er niet zo druk. Wij laten hieronder nog enkele uitslagen vol gen van de prijswinnaars der volksspelen: Schijfschieten: 1. B. Tukkers, 2. F. J. Sluiter, 3. G. J. Jansen en 4. F. Russ. Vogelschieten: 1. G. J. Jansen, 2. H. Klein Vel- derman, 3 B. Tukkers en 4. F. J. Sluiter. Vrije baan: 1. H. Klein Velderman, 2. G. J. Rietberg, 3. K. ter Horst en 4. J. W. Baltes. Stoelendans Senioren: 1. M. Stevens, 2. D. Aaf tink, 3. M. Paalman en 4. M. Vruggink. Junioren: 1. M. Aanstoot, 2. M. Kalf sterman, 3. M. Kalfsterman, 4. Jo Wissink en 5. G. Arf man. 7 '.ia-•••7 Op initiatief van de Chr. Oranjevereniging „Vreest God, eert de Koning" werd Donderdag een in alle opzichten geslaagd schoolfeest gehouden op de weide van de heer Teeselink aan de Rijssenseweg. Voordat naar de feestweide werd afgemarcheerd verzamelden de kinderen zich op het plein achter de school, waar de keuring plaats had van de talrijke versierde wa gentjes, fietsen, mandjes, etc. etc. Van deze versie ring was door de jongelui weer enorm veel werk gemaakt en de dames en heren van de jury hadden een moeilijke taak. Gezien het vele werk dat de kin deren zich hadden getroost met deze versiering, von den wij de route van de optocht aan de kleine kant en zou een rondje bij de O.A.D. toch wel aardig ge weest zijn. De prijzen voor de versieringen werden "als volgt toegekend le prijzen: Wagen: de tandarts op school en tand- verzorging in de toekomst (Joh. Veldhuis e.a.) H. J. Roelvink en H. J. O vermeen; Dicky Blom; Anton Stokkers; Dini Westerik; G. J. Beltman; groepje Niesje v. Lindenberg; Johan Schuppert en Dini Schuppert; Hermientje Schuppert; groepje Heiltje Landeweerd; Seine Ekkelenkamp; Chris Tromop. 2c prijzen: Mini Koopman en Ali Stokkers; Joke Beldman; Ineke Hoogkamp; Toosje Müller, Dika Stam; Jan Veldhuis; Jan Smit; Wim Rietberg en broertjesGijsje Schipper en Geertje WiersmaPaul Müller en Henki Westerik; Jannie Jansen; Hennie Jansen; Janna Stam; Mina Paalman. 3e prijzen: Marius Knijff; Gerritje Teeselink; Ali Rietman; Irene Logers; Bertha Brinkman; Wim en D. Rietberg; Annemie Westerik; Jan Willem Knip scheer; Jan A. Elbersen; Herman Schooien; Her- mina Bronsvoort; Fenna Aaltink en Mina Baltus. 4e prijzen: Mina Klein Twennaar; Jac. Meester- berends;' Dini Stevens; Elsje Godeschalk; Klaas Veldhuis; Diederik Kruimelaar; Gerard Beldman; Jannie Meijerman; Henk Bolink en broertje; Janna Elbersen. 5e prijzen: Henk Olthof; Gerrit Jansen; Willem Buitenhuis (Markelo)Jenneke Lettink; J. Veld huis; Dini Tuller; Plarmina Beldman; Bertha Ke- velam; Gerrie Rietman; Jantje Rietman; Henny Jansen; J. Buitenhuis (Markelo). 6e prijzen: Dina Stam; Guurtje Smedes; Fenny RietbergDika PekkerietGerritje MegelinkDineke Tijman; Mina Poliste; Jan de Groot; A. Landeweerd; Bennie Schipper; Dina Overmeen; M. Brinkman; Dina Mensink; broertjes Rietberg; H. Kevelam; G. W. Groteboer; Y. Wiersma. Uitslagen spelletjes op de feestweide Klas 1, Vlaggetje steken: 1 Diki Stam Ed.2 Frits de Groot; 3 Jan Olthof; 4 Geeske Zeldenrust; 5 Teep de Vries; 6 Henk Rietberg. Klas 2, jongens (tonnetjes rollen)1 Frits Oos terkamp; 2 Henk Bolink; 3 Jan Pekkeriet; 4 Seine Ekkelenkamp. Klas 2, meisjes (was ophangen)1 Willy Aaltink; 2 Gerda Roelvink; 3 Hennie Stam; 4 Dini Overmeen; 5 Gerrie Rietman. Klas 3, jongens (zaklopen)1 Jan Aanstoot; 2 Wim Hulsman; 3 Albert Elbersen; 4 Eppie Rietberg; 5 Henk Rietberg; 6 Gerrit Jansen. Klas 3, meisjes (letters ophangen)1 Jennie Ver veda; 2 Dineke Rietberg; 3 Hennie Beldman; 4 Jan ny Paalman; 5 Gerrie Beldman; 6 Hannie Beldman. Klas 4, jongens (hardlopen met hind.)1 Jonny Sehlamilch; 2 Jan Meilink; 3 Henk Rietman; 4 Ger rit Avezaath5 Henk Olthof6 Hennie Grootherder 7 Marius Knijff; 8 Jan Maneschijn; 9 Albert Pek keriet; 10 Albert Poliste; 11 Gerard Veldhuis. Klas 4, meisjes (hardlopen met hind.)1 Beren- dina Schuppert; 2 Janna Elbersen; 3 Aaltje Stok kers; 4 Alida Veldhuis; 5 Dini Aanstoot; 6 Dini Tuller; 7 Dini Paalman; 8 Ytje Wiersma; 9 Dini Stevens. Klas 5, jongens (bloklopen)1 Wim Bouwhuis 2 H. Brinkman; 3 Chris Tromop; 4 Hm. Scholen; 5 Jan Veldhuis; 6 H. Aaltink; 7 G. Tempelman; 8 Jan de Groot; 9 G. Oolbekkink. Klas 5, meisjes (ringwerpen)1 Niesje van Lin denberg; 2 Janna Stam Hd.3 Janna Stittelaar; 4 Gijsje Schipper; 5 Hanna Beldman; 6 Dini Huls man; 7 Ali Jansen; 8 Aaltje Groteboer. Klas 6, jongens (fietsen met hind.): 1 Albert El bersen; 2 Hendrik Overmeen; 3 Henki Westerik; 4 Paul Müller; 5 Gerrit Tuitert; 6 Albert Veldhuis; 7 Albert Klumpers; 8 Hendrikus Landeweerd. Klas 6, meisjes (fietsen met hind.): 1 Cobi Mees- terberends; 2 Dina Meilink; 3 Dika Stam G.Jd.; 4 Joke Aanstoot; 5 Dika Pekkeriet; 6 Dina Stam Hd.; 7 Sientje Stam; 8 Bertha Hakkert. Klas 7 en 8, jongens (schieten): 1 Henk Meken- kamp; 2 Jan Nijland; 3 Henk Stam; 4 Diederik Jansen; 5 Jan Ulfman; 6 Gerrit Bannink; 7 Eppie Aaltink. Klas 7 en 8, meisjes (stoelendans)1 Dini Kolk man Gerh.d.2 Janna Bolink Joh.d.3 Gerrie Stam Gd.; 4 Janna Aaltink Ed.5 Bertha Kevelam; 6 Jantje Veldhuis (Borkeld)7 Hennie Jansen Wd.; 8 Fenna Paalman; 9 St. Kruimelaar; 10 Ali Mane schijn; 11 Gerda Groteboer. Er heerste op de feestweide een gezellige stem ming. Het oranjezonnetje scheen vriendelijk en de muzikanten van „H.M.V." zorgden voor vrolijke muziek. 's Avonds werd door de Chr. Oranjevereniging een Oranje-feestavond belegd in „Irene" onder lei ding van de voorzitter der vereniging, de heer J. Kroon. „Irene" was stampvol. De Ontspaningsclub Holten bracht het landelijk spel in drie bedrijven „Als stad en land elkaar ont moeten", terwijl de Tegahaja's met hun krontjong-, Heden overleed zacht en kalm, na een korte ongesteldheid, onze ge liefde Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder Garriidina Fransen Wed. van A. J. Aanstood in de gezegende ouder dom van 90 jaar. Dat zij ruste in vrede is de wens van: Losser J. Aanstood-Achterhuis. G. J. Achterhuis. Holten J. Aanstood. Ha. Aanstood-Kolkman. M. Bosman-Aanstood. H. Bosman. En Kleinkinderen. Holten, 31 Aug. 1950. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 5 Sept. 1950, 's middags 2 uur vanaf het sterfhuis, op de oude begraafplaats. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan de Weled. Zeergel. Heer G. Gerritsma, arts en Zuster I. J. Ronner, alhier, voor de goede zorgen besteed aan Moeder, de Wed. A. J. Aanstood tijdens haar leven en sterven. Fam. J. AANSTOOD. Plaatst Uw Familieberichten in naar BELTMAN Agentschap „De Achterste Molen", Epe. Wegens afwezigheid van 8 tot en met 18 Sep tember is de Burgemeester verhinderd spreek uur te houden. Zuidzee- en cowboy-liedjes voor de muzikale af wisseling zorgden. Al met al een zeer geslaagd dag- feest voor de kinderen en een mooie feestavond voor de ouderen, waarop de organisatoren met genoegen kunnen terugzien. Vermelden we nog, dat met de kinderen van de Chr. Kleuterschool Woensdag reeds feest werd ge vierd. De kinderen werden rijkelijk getracteerd en ontvingen allen een cadeautje. VOOR DE KANKERBESTRIJDING. Het groepje Niesje van Lindenberg, Henkie van Lindenberg, Gemma Swarte en Hein Swarte (beide laatste kinderen zijn tijdelijk in Holten) heeft Don derdag tijdens de optocht van leerlingen der Chr. school wel een heel goede beurt gemaakt. De jon gens torsten een groot spandoek met het opschrift „Kankerbestrijding Koningin Wilhelmina Fonds" en de beide meiskes (in verpleegsterscostuum) zwaai den ijverig met de collectebus. Acht en vijftig gulden en zes en vertig cent was de opbrengst. Bravo, jon gelui Gedecentraliseerde strijd tegen t.b.c. onder rundvee. Het wachten is op de provinciale plannen. De regering is slechts bereid haar bijdrage te verlenen aan het plan om binnen vijf jaar tijds de tuberculose onder de rundveestapel uit te roeien, wanneer de grootst mogelijke zekerheid bestaat, dat, ondanks verrassin gen, die zeker niet zullen uitblijven, de financiering daarvan tot het einde toe ge zond is te noemen, aldus minister Mansholt in een brief aan de Stichting voor de Land bouw. Het is voorshands onverantwoord, het totaal der beschikbaar komende geldmiddelen op grond van uitzonderingsregelingen nu reeds te ver minderen, gezien de omstandigheid, dat het plan zich over een niet onaanzienlijk aantal jaren uit strekt. De regering beoogt met het plan een vol ledige uitroeiing van de runder-t.b.c. in ons land en zij kan zich derhalve niet verenigen met een financiële opzet welke slechts ruimte laat om tot zij het wellicht belangrijke verlaging van het reactie-percentage te komen. De minister acht het vanzelfsprekend, dat alle gezamenlijke geldmiddelen beschikbaar moeten zijn en blijven voor het voornaamste doel, namelijk het slachten van de reactiedieren, en tevens, dat de vaststelling van de grootte der vergoedingen niet onnodig mag worden beperkt door reeds van tevoren aan een gedeelte der gelden een andere bestemming te geven. Gedecentraliseerde uitvoering. De mededeling van de veehouderij, dat zij uit een in te stellen heffing van 25 cent op de honderd kg melk in vijf jaar vijftig millioen gulden voor dit doei bijeen zou brengen, heeft er toe geleid, dat ook de overheid een gelijk bedrag zal bijdragen. In het begin van deze zomer heeft de regering doen weten, dat zij zich kon verenigen met een provin- ciaalsgewijs gedecentraliseerde uitvoering. Dit sluit tevens in, dat de bijdragen uit de heffing op de melk naar de provincie, waar zij zijn opgebracht, terug zullen gaan. De minister heeft de provinciale gezondheids diensten verzocht hun provinciale plannen met spoed op te stellen en ter goedkeuring in te zen den, daar de uitvoering van de plannen hierop wacht. Het is hierbij de uitdrukelijke mening van minister Mansholt, dat om spanningen te voorkomen landelijk de heffing per kg melk gelijk zal moeten zijn en tevens, dat, hoewel de besteding der gelden enigszins kan verschillen, in het provinciale fonds de volledige heffings- gelden moeten worden gestort, opdat deze gel den, landelijk bezien, inderdaad een gelijke bijdrage vormen als die van de overheid, welke bijdragen op de eerste plaaés dienen te worden aangewend om zieke dieren met voldoende ver goeding te bestemmen voor de slachtbank. Daar het ons onmogelijk was in verban met ons vertrek naar Nieuw Zeeland va een ieder persoonlijk afscheid te neme: groeten we Vrienden en Bekenden lanc deze weg. Fam. JULES BOSCH No. 3' De a s. xgy .Ais. 4 De afd. Holten Chr. J.B.T.O. maakt op Woensda 13 Sept. E1N EXCURSIE naar de Jaarbeurs te Utrecht. Voor deelname geve men zich vóór Dor dagdag 7 Sept. op bij W. AANSTOOT, L 37 of E. A. TEESELINK L lllllllllllllllllll s "3 SI re re 0) e O Qj -Q e i as lllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllli^ Middenstandsdiploma Boekhouden Talen j Typen, Steno Engels voor emigranten en Algemene ontwikkeling Aangifte Maandag 4 Sept. aan de Chr. School te Holten om 7.30 uur. i Dir. C. J. DE HAAN, Rijssen. VAN DE volk; {Men kan of d tiscl (Opgericht 1841.) Geopend 's Woensdag van 9.30-12.15 uur. ORANJESTRAAT A 203a. te DIJKERHOEK op Woensdag 13 en Donderdag 14 Sept. 1950 bij café „Het Bonte Paard". Woensdagavond feestavond in de feesttent. Aanvang 7.30 uur. Tent open 7 uur. „O.C.H." brengt deze avond „Welkom binnen". Muzikale medewerking van de „Tegahaja's". Afhalen kaarten voor deze feestavond op Maan dag 11 September om 7 uur bij Kloosterboer. Donderdag 14 Sept. Aanvang Schoolfeest 9 uur. Optocht met H.M.V. vanaf de school om 8.30 uur naar het feestterrein. Aanvang Volksfeest 12.30 uur. PROGRAMMA: 10.30 u.11.30 u. en van 2 u.3.30 u. Schieten (boven 17 jaar). Inlegg. 1.— 12.30 u. Paardrijden 1.— 1.15 u. Karretje rijden 1.50 2.30 u. Fietsen met hind, voor heren 0.75 2.30 u. Stoelendans 0.50 3.00 u. Fietsen voor dames 0.75 3.00 u. Hardlopen met hind, voor heren 0.50 3.45 u. Zaklopen voor dames 0.50 4.15 u. Ronde van Dijkerhoek (voor schoolkring) 0.50 Opgave voor deelname volksspelen t.m. Maan dag 11 Sept. bij de Commissieleden. Donderdagavond vanaf 7.30 uur in de feesttent. dr N' jroc iele behc geri niet' A van zeni peri alge reus rooi )nze in e zoek ben min h

Holtens Nieuwsblad | 1950 | | pagina 2