Naaisters de Fruitlax Officiële publicaties. Bruidsbouqueiien en Gralwerk GESLOTEN. Fa. C. A. MiiLLEI H. BUITENHUIS GESLOTEN GEER. SCHUPPERT H.H. Landbouwers, Gebr. Pinkert Jan Wiggers H. I. Wesselink - Viskraam Leerling Naaisters PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk: Holten 8.30 u. Ds Bredschney- der, 10.30 u. Ds Bredschneyder. In beide dien sten collecte Kinderzorg, Zwolle. Dijkerhoek 10 u. Ds Knipscheer. Collecte Kin derzorg, Zwolle. Geref. Kerk: 10 en 3 u. Ds De Jong van Zwolle. In beide diensten extra collecte voor de Ru- dolphstichting en het evangelisatiewerk in Brabant en Limburg. NAAR HUIS TERUG. Met het troepentransportschip de „Skaugum" is naar het vaderland onderweg de sold. J. Aan stoot, B 54. Vermoedelijke aankomst te Amster dam op 15 Aug. a.s. BEGRAFENIS ROEL NIEUWENHUYZEN. De jeugdige Roel Nieuwenhuyzen, die bij het baden in de IJssel te Zwolle omgekomen is, werd de vorige week Zaterdag door zijn kameraden waarmede hij werkte in het bedrijf van de heer K. ter Horst ten grave gedragen. Bloemen be dekten de baar. Aan de geopende groeve bracht de heer H. J. Wansink, namens het zwaar getroffen en diep bedroefde echtpaar Nieuwenhuyzen, dank voor de vele blijken van medeleven bij het overlijden van hun enige zoon ondervonden. In het bijzon der dankte hij Ds de Vries, die met de politie de vreselijke tijding moest komen brengen en de ouders met raad en troost heeft bijgestaan. Ook dankte hij de heer ter Horst en zijn familie en de kameraden, die de overledene op zijn laatste gang vergezelden. Heel Holten leeft mee met dit tragisch sterfgeval. Nadat nog een familielid enkele woorden had gezegd, sprak Ds de Vries, die in het sterfhuis de rouwdienst had geleid en woorden van troost gesproken had, een kort woord waarin hij de vreselijke slag schetste, die de ouders na moei lijke tijden die zij reeds doormaakten, getroffen heeft. Dit verlies is niet te vergoeden, maar Ds de Vries hoopte, dat de ouders nog iets terug geschonken zal worden door de liefde van Jezus Christus, die in alle omstandigheden de enige redder en trooster is. DINSDAG IS DE GROTE DAG VAN DE KNALPIEPE. De organisatoren van de Knalpiepe hebben van de winkeliers aardige prijsjes gekregen voor hun puzzlerit van a.s. Dinsdag. Zelfs voor de laatstaankomenden is nog een prijs in petto, welke wij echter niet verklappen mogen. Deelname is nog mogelijk voor de start, maar de knalpiepers hebben liever, dat de deelnemers zich van te voren aanmelden. Het parcours gaat over 15 km, welke in een uur moeten worden afgelegd. Er zijn enkele tijd- en nummercontróles. LEDENVERGADERING VAN DE VOETBAL VERENIGING „HOLTEN". De voetballers hebben zich Dinsdagavond in hün, in Amicitia gehouden, ledenvergadering beraden over de plannen voor het nieuwe seizoen dat al spoedig weer voor de deur staat. De voorzitter, de heer G. Wissink, schonk in zijn openingswoord allereerst aandacht aan de terugkomst van het lid J. Schippers uit Indone sië, die hij hartelijk welkom heette. Anton Ros- man feliciteerde hij met de gezinsuitbreiding en de afgevaardigden B. Aanstoot en Nijhuis van „Markelo Vooruit" aan de Poppe, verwelkomde hij in het bijzonder in verband met de fusie plannen. Deze kwamen dan ook terstond ter sprake. Doordat enkele spelers de schoenen aan de wil gen hangen, kan M.V. niet meer met een volledig elftal uitkomen en wil men hutje bij mudje gooien om in Holten de voetbalsport te kunnen voortzetten. Onze plaatsgenoten kunnen daarmede hun gelederen versterken, zodat men pogingen zal doen om het le elftal in de le klasse te houden en een tweede en derde elftal in de 3e en 4e klasse te laten uitkomen. Onderhandelingen zijn hierover gaande met het bestuur van de afd. Twente van de K.N.V.B. De vergadering kon zich met de plannen zeer goed verenigen. Het bericht van Karei van de Waarde, dat hij als lid en bestuurslid bedankt, werd door de voorzitter zeer betreurd. Hij bracht Van de Waarde dank voor het vele en goede werk, dat hij in de afgelopen jaren voor de club heeft ge daan en sprak de hoop uit, dat hij nog eens weer zou terugkeren in „Holten's" gelederen. Aangezien er geen afzonderlijke kleedgelegen heid is op het terrein en dit door de Bond als eis gesteld wordt, zal aan het gemeentebestuur wor den gevraagd in het sportdal, waarvoor door de Ned. Heide Mij. een nieuw plan wordt voorbe reid, een kleedlokaal te stichten. Men hoopt, op een spoedige oplossing omdat het verkleden in een café niet meer wordt toegestaan. Uitvoerig werd beraadslaagd over de deelname aan de series van Hector te Goor. Hier zal M.V. nog met een eigen elftal uitkomen, aangevuld met rood-zwarten. Holten 1 en 2 hebben even eens ingeschreven. Zij beginnen op 13 Aug. a.s. Het bestuur werd vervolgens gemachtigd maatregelen te nemen voor overname van de krijtmachine en netten van „M.V.". Henk Tuller gaf als gewoonlijk weer een zeer overzichtelijk verslag van de clubfinanciën, die er goed voorstaan. Er is een batig saldo. De voor zitter dankte deze „Lieftinck" voor zijn uitste kend beheer. Het bestuur zal verder pogingen doen om een trainer te krijgen en in dit verband deed de secre taris, Willem ten Velde, een dringend beroep op de spelers om zich de volgende competitie weer voor de volle honderd procent te geven voor hun club. Voetballen is volgens hem niet het even voor de wedstrijd in het koffertje kijken en de spullen aan te trekken, maar zich door training en overdenking reeds in de week instellen op de volgende wedstrijd. Ook een mentale training daar moeten wij Willem gelijk in geven is voor de voetbalsport van eminent belang, dat is wel gebleken in de dagen dat ons nationale elftal onder leiding van Karei Lotsy z'n triomfen vierde. Er werd nog gerept van een verzoekschrift aan het bondsbesluur om Holten in de eerste klasse te laten. En blijkbaar is daar wel enige kans op, omdat men in Enschede overweegt om het aantal elftallen per klasse uit te breiden. De spelers van het tweede vroegen nog om hun elftal zoveel mogelijk intact te laten. Het is begrijpelijk dat het bestuur dit niet geheel kon toezeggen, want het is nog altijd de gewoonte om de beste spelers in het eerste elftal op te stellen. De vergadering was goed bezocht, maar toch ontbraken nog verschillende spelers uit het eer ste. Dat is voor zo'n plan-de-campagne-vergade ring te betreuren, omdat hierin de dingen voor het nieuwe seizoen gewikt en gewogen worden. NU IS HET TIJD U AAN TE MELDEN VOOR DE NATIONALE RESERVE. De Plaatselijke Commissie Steun Wettig Ge zag heeft zich met een circulaire tot de vereni gingen en verschillende ingezetenen gewend, waarin gezegd wordt, dat de toestand in de ge hele wereld critiek is en ondanks deze toestand de Nederlandse bevolking lauw, zelfs koud is voor de gevaren die haar mogelijk weer boven het hoofd hangen. Verder zegt zij in deze circulaire: „Nog vers liggen in ons geheugen de jaren 1940-1945, de bezettingsjaren van de Nazi's. Het mag niet ontkend worden dat wij aan deze tijd liever niet meer denken, maar een feit blijft het, dat het leven in die tijd voor een groot deel van ons volk niet prettig was. Weinigen zullen echter naar zo'n tijd, die, indien deze mocht komen, erger zal zijn dan 1940-1945, verlangen, maar wat doet u om hem te voorkomen, althans te helpen voorkomen? Het schijnt dat wij na 1945 alleen maar aan onze persoonlijke belangen gedacht hebben en de belangen van onze gezinnen, toekomstige ge zinnen of familieleden verwaarlozen. Het spreekwoord „Eendracht maakt macht" is thans ook nog wel van kracht, maar deze eens gezindheid moeten wij echter thans reeds trach ten te volbrengen en daarmede niet wachten totdat de nood te hoog gestegen is. Als het moreel van een volk bezwijkt, is de oor log reeds bij voorbaat verloren. Moreel zijn wij tegenover gezin, familie en volk verplicht de oorlog te voorkomen". De commissie verzoekt bekend gemaakt te worden met de redenen waarom de jonge men sen, die daarvoorin aanmerking komen, zich niet willen aansluiten en verzoekt haar schrif telijk te berichten, waarom men niets voelt voor „Steun Wettig Gezag" en niet wil meedoen aan het streven naar algemene beveiliging van het nationale leven. Zij wijst er ten slotte op, dat elke plaats weer baar moet zijn en is één plaats in ons land dat niet, dan betekent dit een zwakke plek, waar de vijand gelegenheid krijgt zijn troepen uit te gooien. U zou het toch niet op uw verantwoor ding willen nemen dat Holten de plaats werd, waar de vijand gebruik van kon maken? ER KOMT EEN ZEEPKISTENRACE. De volksfeestcommissie is van plan ter ge legenheid van de school- en volksfeesten op 30 en 31 Aug. a.s. een z.g. zeepkistenrace te hou den. De plaats waar de race gehouden zal worden is nog niet definitief doch er wordt gedacht aan de Molenbelterweg. De secretaris van de commissie, de heer H. J. Bouwhuis, verstrekt nadere inlichtingen. EEN TORNADO TEISTERDE BORCULO. Donderdag, 10 Augustus was het 25 jaar gele den, dat het naburige Borculo door een tornado bijna geheel verwoest werd. Diezelfde avond heeft een groepje Holtenaren met de bus van Holterman het deerlijk geteisterde stadje in ogenschouw genomen. De gevolgen van de ont ketende natuurkrachten grensden aan het onge lofelijke. Maar ook de menselijke offervaardig heid groeide uit tot een daadkracht zoals die slechts sporadisch voorkomt. Duizenden guldens werden voor de wederopbouw van het stadje bijeengebracht. Diezelfde avond al lagen de ge- improviseerde collecteschalen boordevol met geld. In een kort rijmpje heeft ooievaar deze natuurramp als volgt weergegeven: DE VERWOESTING VAN BORCULO. In de rustige rhythme van de dagelijkse sleur Lag het stadje in de zonnige middag. Gelukkig, te midden van een vredige natuur Aan het einde van een nuttigen werkdag. Tot plotseling de natuur uit haar sluimer ontwaakt, Uit een naderend onweer de donderslag kraakt, En knetterend de bliksem het luchtruim doorklieft Als had hem die vredige aanblik gegriefd. Dan breekt een orkaan los, van ontzettende kracht. Een orkaan, die een gruwelijke hel heeft gebracht. Het stadje, één puinhoop, gelijk met den grond. Zelfs de kerk die eeuwen de stormen weerstond. Een schrikkelijk beeld van een gril der natuur. De mensen berovend in dit sombere uur, Van alles, wat in jaren van vlijt is gewrocht, 't Wordt na dezen dag voor afbraak verkocht. De steun uit den lande kan veel redding hier geven, Maar de doden niet brengen terug in het leven. Holten, 10 Augustus 1925. OOIEVAAR. Een betreurenswaardig besluit De Coöperatieve Boerenleenbank alhier is uit haar kantoorruimte in de particuliere woning, waarin de bank de laatste 30 jaren gevestigd is, gegroeid en zij kan haar kassier slechts onvol doende woonruimte aanbieden. Nu bestaat reeds geruime tijd het voornemen om een eigen bankgebouw te stichten, waarvoor onze plaatselijke architect, de heer Van de Bo- venkamp, 'n aardig plan heeft ontworpen. Geen toonbeeld van overbodige luxe, waar de boeren stand wars van is, maar een stijlvol en zakelijk gebouw met een moderne outillage, dat 'n waar- Onteigening krachtens de W ederopbouwwet. Ter voldoening aan art. 10, 8e lid der Weder- opbouwwet wordt van 12 tot en met 18 Augustus 1950 ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage nedergelegd het raadsbesluit van 8 Augustus 1950, tot onteigening ten name van de gemeente Holten van onroerende goederen, gelegen aan de H. J. Wansinkstraat (Oostzijde), voor de uitvoering van bouwplannen, strekkende tot leniging van de woningnood. Holten, 9 Augustus 1950 Het Hoofd van het Gemeentebestuur van HOLTEN, W. H. ENKLAAR. Wijziging bebouwings- voorschriiten. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Hol ten brengt ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente van 12 tot en met 25 Augustus a.s. voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 8 Augustus 1950 tot vaststelling van een Verordening tot wijziging der Bebouwingsvoor schriften, behorende bij het Uitbreidingsplan in onderdelen. Holten, 9 Augustus 1950. Het Hoofd van het Gemeentebestuur W. H. ENKLAAR. Tegen scherp concurrerende prijzen voor alsmede vaste planten, verse snijbloemen en mooie bloemen manden moet U wezen bij D. TIJHUIS dige weergave vormt van de belangrijke positie, welke het coöperatieve bankwezen van onze boe renstand in het huidige tijdsgewricht inneemt. Dit gebouw zou verrijzen aan de Boskamp, waar overeenkomstig het uitbreidingsplan in de toekomst het dorpsplein zal ontstaan, waar zich bij een ongestoorde ontwikkeling van ons dorp een nieuwe dorpskern zal vormen en waar ook het eerlang te bouwen nieuwe gemeentehuis zal moeten verrijzen. Een bankgebouw van dit for maat zou hier juist op zijn plaats zijn. De plannen waren reeds in zo'n vergevorderd stadium, dat, indien zij ook bij de architect in details gereed waren geweest, de aanbesteding wellicht reeds had plaats gevonden. Nu is er plotseling een kink in de kabel ge komen. Doordat, naar wij vernamen, het gemeen tebestuur het in verband met de toestand der gemeentefinanciën niet verantwoord acht ter stond tot de aanleg over te gaan van de verbin dingsweg tussen de Larenseweg en de Boskamp waardoor overigens weinig bouwterrein ter beschikking zou komen en de mooie boomgaard van de familie Tukkers zou moeten worden ont eigend heeft het bestuur van de bank beslo ten dit plan te laten varen en heeft het dezer dagen het pand aangekocht van de heer Jules Bosch aan de Dorpsstraat, dat tot bankgebouw zal worden omgebouwd. Hier spreekt weinig vertrouwen uit in de ontwikkelingsgang, zoals die door het uitbreidingsplan wordt uitgestoip- peld, maar ook weinig visie op de toekomst, welke meerdere ruimte en een betere outilage voor het bankbedrijf zal vragen. Het is welhaast vanzelfsprekend, dat het aan gekochte pand niet zal worden gesloopt, maar dat getracht zal worden hierin de bank en haar kassier onder te brengen. Daardoor zal het ge bouw natuurlijk wel een ander aanzien krijgen, maar het blijft natuurlijk lapwerk bij het oor spronkelijke plan vergeleken. Het stichten van een bankgebouw geschiedt niet voor enkele jaren, maar is een daad voor de verre toekomst, welke het nageslacht zal zien als een bewijs van durf en ondernemingsgeest zijner voorgangers, maar die voor het moment reeds nodig is door de gebrekkige huisvesting van onze boerenleenbank. Wij vinden het een betreurenswaardig besluit, dat het bestuur van de boerenleenbank geno men heeft, temeer als men weet, dat de centrale bank reeds haar goedkeuring aan het grote plan gegeven had en als men ziet hoe in plaatsen als Hellendoorn, Lochem, Voorst en andere bankge bouwen verrezen zijn, welke representatief zijn voor het beleid en de gezonde ondernemings geest van de boerenstand. Het „gouverner c'est prévoir" (regeren is vooruitzien) is, naar het ons voorkomt, ook van toepassing op het bestuur van een boerenleen bank en wij betreuren het daarom, dat het zich bij deze belangrijke beslissing heeft laten leiden door de ogenblikkelijke omstandigheden, zoals het niet doortrekken van het eindje straat, het welk in de toekomst, wanneer de gemeentelijke financiën wat rooskleuriger zullen zijn, toch zal moeten geschieden. Met haar grote reserves en jaarlijks terug kerende zeer behoorlijke winst behoeft de bank het om der wille van de geldmiddelen niet te laten om een ruim bankgebouw te stichten. Naar wij menen is de zaak nog niet onherroe pelijk geworden, waarom wij onze plaatselijke voormannen in de landbouw de kracht toewensen op hun laatste besluit terug te komen. (Bovenstaand artikel moest vorige week door plaatsgebrek blijven overstaan.) De heer en mevrouw Snel-Goldstein geven nu grote blijdschap kennis van de geboorte van hi dochtertje CATHARINA WILHELMINA LOUISE Enschede, 11 Aug. 1950. Gr. v. Prinstererlaan 30. Wij maken met ons personeel en de klanten DINSDAG 15 AUGUSTUS een uitstapje in verband waarmede de zaak dj gehele dag is LOOK - Graan- en Fouragehandel - HOLTEl e al Zo juist ontvangen een pracht collectie Porcelein cn Aardewerk o.a. plm. 15 soorten koppen en schotels. 2 Verder platte en diepe borden, ontbijt- bordjes, thee- en eetserviezen, was- stellen, en koffie- en theepotten. Bovendien in voorraad inmaakpotten en weckflessen. Beleefd aanbevelend, Landbouwvereen. „Holten" 2 Afdeling Winkel Dijkerhoek. 9 P.S. Wegens vacantie is de afdeling Dijker - hoek aanstaande week gesloten. 99999999999999999999999999999999991 Do ,und iges lina W. V a asje ana '1.3 34 Sï.J TE KOOP 2 gefer. goede Autobuitenbande£ji maat 17, geschikt voor platte wagen; 1 groti^ spiegel (geslepen glas), 1 electr. kamerlamp er 2 schilderstukken, bij JANSEN, A 31, Holten. TE KOOP 2 drachtige Varkens B. W. KRIKKINK B 27, Holten Koopt Uw Naaimachine bij de man, die ze ook repareren kan Wij kunnen uit voorraad leveren: ANKER handnaaimachines, ANKER ANKER trapnaaimachines, ANKER ANKER in salonkast. Ook uit voorraad leverbaar de lang verwachte „FRIDOR" Stickmaster met ingebouwde electr. motor. Ook enige 2e hands handnaaimachines te koop. Telef. 269 MARKELO Vert.: Fa. Dondertman Zn. |IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM I Maandag 14 Augustus g is onze zaak Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllï De aardappeloogst is geen bezwaar Wij staan met een nieuwe rooier voor U klaar, Beleefd aanbevelend, Dijkerhoek D 102. HOLTEN A 241 Bestellingen worden aangenomen door Kolweg A171E Telef. 356 Staanplaats Smidsbeld iedere dag tot en met 2 September. CONFECTIEFABRIEK HEKA TE RIJSSEN vraagt en Dagelijks aanmelden aan de fabriek Braakmansdijk 6 Na 6 uurBlinde Banisweg 28 te Rijssen de

Holtens Nieuwsblad | 1950 | | pagina 2