pi 1950 - ten HOLTENS NIEUWSBLAD H. J. BELTMAN Tel. 397 INGEZONDEN jan, militair in Indonesië. Voor ieder figuur een goed-passend costuum! MAATCOSTUUMS „ONS BELANG" £&t a-p Uw- paak! LEDENVERGADERING Verkoop onteigend vee. IJsclub „De Noordpool" voor afbraak publiek te verkopen II Maestro Di Musica Maison a Vendre Adverteert: in dit Adverteert in OZOD 1—DEN HAM 2, 5—1. De oranjehemden hebben het Zaterdagmiddag bij de „Poppe" tegen de Hammenaren niet al te moeilijk gehad en wanneer de voorhoede van OZOD de ge boden kansen serieus had weten te benutten, dan zou Den Ham zeker met dubbele cijfers geslagen zijn. Direct na de aftrap trokken de Hammenaren ten aanval en hun midvoor loste een hard schot, wat doel man Janssen keurig stopte. Meteen was toen 't woord aan de Holtenaren en de doelman van Den Ham kreeg werk te over. Hij kweet zich echter zeer ver dienstelijk van zijn taak en ranselde tal van schoten uit zijn doel. Na pl.m. 15 minuten spelen scoorde Henk Koopman met een tam schot het eerste doel punt en even later benutte Bekkernens een voorzet van Rosman op de juiste wijze, 20. Bijna had Jan Haan nog geen minuut later succes met een harde schuiver, die de doelman nog juist tot corner kon stompen. Even voor de rust scoorde Bekkernens het 3e doelpunt uit een door Bosschers fraai aangegeven bal. Na de rust gaf weer OZOD de toon aan en Koop man maakte nog twee doelpunten. Den Ham zette voor het einde na een verwoed offensief in en redde de eer. OZOD heeft dus de eerste helft van de competitie met een fraaie overwinning afgesloten en neemt op de ranglijst de 4e plaats in. Vermeldenswaard is nog, voor het einde nog een verwoed offensief in en redde de competitie in een gelijk spel eindigde. Daarlerveen 1 DES 3 Enter Vooruit 2 OZOD 1 SVVN 3 SVZW 2 Den Ham 2 Hulzen 2 1 0 10 30—11 10 25—11 10 33—11 6 23—16 6 18—15 4 13—28 2 9—29 0 6—41 He programma voor Zondag luidt: Holten IZuid Eschmarke I, 2.30 uur, J. Wes. De Zweef IVHolten II, 2 uur, B. Löwik. HOLTEN ITWENTHE I 2—3. Na deze matige ontmoeting van Zondag j.l. en het incident na afloop van de wedstrijd gaat de aardig heid er een beetje af voor degene die het spel spelen of volgen om der wille van de sport. Over het inci dent met de scheidsrechter kunnen we niet veel zeggen, omdat we dat niet meegemaakt hebben. Laat men toch vooral bedenken, dat dergelijke ge beurtenissen zo gaarne aangegrepen worden om de sport op het platteland in discrediet te brengen. Men moet zich nu eenmaal beheersen als de scheids rechter in het belang van de goede orde zijn instruc ties geeft, zelfs als hij zich in je eigen huis heeft omgekleed. De wedstrijd vormde een aanklacht tegen het on voldoende trainen en spelen, ook als geen bondswed strijden zijn vastgesteld. In het begin leek het er op, dat de gasten met vlag en wimpel zouden zegevieren. Uit een van hun goed opgezette aanvallen wisten zij in de eerste mi nuten reeds te schoren (01). Maar door de af straffing van een onregelmatigheid via een door Fransen genomen penalty werd niet alleen de stand gelijk (11), maar kwam er ook meer evenwicht in de krachtsverhouding. Het ging geruime tijd vrij goed tegen elkaar op. Voor de rust nam de thuis club zelfs de leiding (21), maar Maes van Twen- the bracht de partijen spoedig weer op gelijke voet, zodat men na de pauze weer opnieuw kon beginnen. Nu waren de Twentenaren wat fortuinlijker door direct na de hervatting de leiding te nemen (23). Uit wat nu volgde bleken de onvoldoende- ge oefendheid en de te geringe individuele capacitei ten. De thuisclub wiet het telkens nog wel tot een aanval te brengen, maar de doortastendheid ont brak, er was geen aanvalsleider, die het spel be hoorlijk verdeelde en de meeste aanvallen gingen zodoende verloren door veel te kort spel in het mid den, waar de verdediging der gasten geen moeite mee had. Ook het spel van Twente was niet zo da verend en bleef onder hetgeen waarmede men gestart was, en daarin lag juist voor onze jongens de mo gelijkheid om op eigen terrein een overwinning in de wacht te slepen. Het mocht niet zo zijn. De stand bleef 23 voor de gasten. Toch zijn er nog kansen, want uit de hierna vol gende stand moge blijken, dat er betrekkelijk wei nig verschil is in de onderlinge krachtsverhouding der clubs in afdeling 1 B. Spr. Enschede 4 6 3 2 1 8 11— 9 Ensch. Boys 5 7 3 1 3 7 12—17 O.S.V. 1 5 3 0 2 6 7— 5 W.V.V. 1 6 2 2 2 6 12—13 Twenthe 1 7 2 2 3 6 12—12 Zd. Eschmarke 5 2 1 2 5 11— 7 Lonneker 1 6 1 3 2 5 6— 6 Holten 1 6 1 3 2 5 8—10 (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie.) Holten, Januari 1950. Heren, Bij voorbaat dank voor de plaatsing van 't onder staande in uw blad. Het gaat soms raar met de woonhuizen hier in Hol ten. Je kunt je indenken, dat sommigen het helemaal niet erg vinden, als er een gezin vertrekt naar elders en de woning hier vrij komt. Niet om het gezin, maar om de woonruimte natuurlijk. De woningzoekenden en de heren van de woningcommissie vliegen er direct op af. Als je achteraf dan hoort, wat er van de be trokken woning geworden is, krijg je als antwoord: Dat huis komt niet meer voor bewoning in aanmer king, want het wordt: een bureau voor 't politiecorps 't wordt een dependance voor dit of dat hotel 't wordt een vergader- en kantoorruimte van de Heide- Mij. 't wordt enz. Is dat verantwoord, heren van de commissie? Ja, zegt U, want daar heeft Holten baat bij, direct en indi rect. Maar is het daarom verantwoord in deze jaren van woningnood? Verder nog een heel „interessant" geval. Er is zelfs gesproken, dat ze van twee mooie, ruime woningen één willen maken. Wat zal dat een kasteel worden (12 kamers, 2 kelders, 2 keukens, 4 W.C.'s). Dat zoiets misschien gebeuren kan achter het IJze ren Gordijn, is mogelijk, maar hier in Nederland, in Holten, neen, dat is toch al te bar. De regering geeft nota bene een premie voor de verbouw van één woning tot twee woonruimten, tot een maximum van 40.000, naar ik meen. Hier gaan ze het omgekeerde doen. Ik weet niet, of de wet ook voorziet in het om gekeerde geval, door een boete op te leggen tot een maximum van 40 mille, wanneer van twee bewoon bare woningen één kolos gemaakt wordt. Heren van de woningcommissie, dit kunt U toch niet toelaten? Dit is toch niet verantwoord voor de woningzoekenden? Dubbele blokbewoners van Hol ten, voelen jullie je niet bedreigd? Neen, dan hebben de trouwlustige kippenhokbou wers het beter bekeken. Jullie woningen lopen voor lopig geen gevaar gehalveerd of geannexeerd te wor den. Jullie zijn huurder en eigenaar beide, dus jullie hebben de volle zeggenschap. Jullie kunnen met een zekere trots zo ongeveer met de Engelsen zeggen: „My hen-house is my castle". Bouwen jullie maar voort en weest tevreden met je kamer-keuken-slaap kamerwoning, want daar schort het 't mensdom aan: tevredenheid. Een huis, waarin voor de oorlog een gezin met b.v. 8 kinderen welig tierde, is in een tijd dat iedereen zich wat behelpen moet, wat ruimte betreft, „te klein" voor een gezin met b.v. 3 kinderen. Heren van de commissie, uw taak is niet gemakke lijk, maar deze wordt toch aangenamer, wanneer U inplaats van één, twee gezinnen blij kunt maken met een nette woning. Een Lezer. Noot van de redactie. Wij willen bij het bovenstaande enkele korte aan tekeningen plaatsen. De inzender is abuis met het maximum bedrag, dat voor woningsplitsing van rijks- en gemeentewege wordt beschikbaar gesteld. Deze bedraagt voor woningverbetering maximaal 60 pet. van 2400 en voor woningsplitsing 60 pet. van 4200. Hij schrijft voorts aan de woningcommissie een te grote bevoegdheid toe. De woonruimte-commissie heeft slechts een adviserende taak. De beslissingen omtrent de woonruimteverdeling worden door B. ei W. genomen. Het zou van een onjuist beleid getuigen, wanneer men, zoals inzender meent, van twee woningen er één zou maken. Er wordt juist alles in het werk gesteld om het woonruimte-potentieel te verhogen en het ge meentebestuur zal 't zeker uiet goedkeuren, wanneer men 't tegenovergestelde zou willen bewerkstelligen, al zullen de Woningwet en Bouw- en Woningverorde ning wellicht geen middelen bevatten om een desbe treffende aanvrage te weigeren. Vordering van de onderhavige woonruimte zou o.i. een dergelijk voor nemen kunnen voorkomen. De woonruimte-verdeling is een uitermate moei lijk probleem voor allen, die daarmede belast zijn en vraagt veel discipline van de bevolking. HET WOORD IS AAN: Waarde Dorpsgenoten. Het oude jaar is henen gegaan. Wat gaf het ons Veel is er in het afgelopen jaar gebeurd, en ik hoor U al zeggen: „Maar ook niet gebeurd". Allereerst denk ik dan in diepe eerbied en met weemoed aan mijn vriend en dorpsgenoot Jannes. Hij heeft met vele anderen het hoogste offer ge bracht. Dat zij rusten in vrede. Ja, zaten wij hier bij het begin van het jaar mid den in de militaire operaties, thans aan het eind van het jaar verblijven wij hier als „vreemdelin gen", of zoals president Soekarno het in zijn rede zei: „Als gasten van de Republik Indosia Serikat". We hebben gelezen van conferenties en overeen komsten en tot slot de ons allen nog vers in het geheugen liggende Ronde Tafel Conferentie. Of we er nu zijn? Och, een ieder van U weet, hoe omtrent de re sultaten op laatstgenoemde conferentie bereikt de meningen uiteenlopen. Kunnen mensen werkelijk iets goeds tot stand brengen? Als Holtense jongen zou ik haast zeggen: „Ja". Wat de Holtense bevolking in het afgelopen jaar voor ons heeft gedaan, was meer dan goed. Door de actieve afdeling van de Band NederlandIndo nesië, het P.I.T. en de diverse plaatselijke vereni gingen en instanties hadden wij het gehele jaar een zeer nauw en prettig contact met XI en ons dorp. Een contact, dat we nodig hadden en hebben. En dan kan ik U allen duizend maal danken voor wat U voor ons deed, hetgeen ik bij deze ook gaarne doe, doch zijn wij, de Holtense jongens overzee, er daar mee af? Neen, wapenvrienden. Laten wij bovenal in alles tonen, dit waard te zijn. Een nieuw jaar is ingetreden. Wat zal het ons brengen Moge ook in dit nieuwe jaar deze hechte en sterke Band ons allen nauw verbonden houden. En dat er ook iets van mag blijven voortleven, als wij straks weer als Holtens burger in de gemeenschap zijn op genomen. Waarde Dorpsgenoten, Dan maar weer vele groeten van Uw jongens uit de tropen. En dat we ook in dit nieuwe jaar Allen onze beste krachten mogen geven voor en met elkaar. Onder het motto: „Eendracht maakt macht". Dan is het zeker een voorspoedig jaar dat U wacht. JAN SCHIPPERS. U moet de weg met anderen delen. U mag niet met hun leven spelen! VEILIG VERKEER. Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank aan de Zeergeleerde Heer Dr Gerritsma en Zuster Ron- ner voor de liefdevolle be handeling tijdens de ziekte en overlijden van mijn lieve Vrouw. J. H. BOLINK. Zeer getroffen door vele blijken van deelneming ondervonden bij het plot seling overlijden van mijn lieve Vrouw, Moeder en Grootmoeder, betuigen wij onze innige dank. G. J. KRIEGER. Kinderen en Kleinkinderen. Holten, Januari 1950. TE KOOP: paardetuig wasmachine, wagenladders, 2 stel raderen met assen, breed en smal beslag. Bij G. J. Meuleman, N 97, Holten. TNo. Wij ontvingen enkele stalen voor en van binnenkort te verwachten CONFECTIE-COSTUUMS alle van prima kwaliteit kamga- ren (grijs, bruin en blauw). Juist iets voor de a.s. lidmaten. De FE ATTENTIE! Leden-veeverzekeringsoereniging Bezoekt allen de op Vrijdag 20 Januari a.s. Onderwerp ENIGE LEDEN. De aandacht van de aandeelhouders wordt er op gevestigd, dat de onlangs uitgelote aandelen tot 1 MAART a.s. kunnen worden verzilverd bij de secretaris, de heer G. J. Aaftink Jzn., Oranje straat. Na die datum vervalt het geld aan de club. HET BESTUUR. Het Gemeentebestuur van Holten wenst de onbewoonbaar verklaarde woning (het oude Schuttenhuis) met vrijstaande schuur, vroeger eigendom van de erven ten Velde, staande aan de Kolweg. Aanbiedingen schriftelijk ten gemeentehuize in te dienen vóór 18 Januari a.s. Contante betaling onmiddellijk na de gunning. De afbraak en de verwijdering van alles wat daarmede verband houdt, moet vóór 5 Febr. a.s. plaats hebben gehad. Alles wat na die datum op het perceel aanwezig is, wordt geacht het eigendom te zijn gebleven der Gemeente, zonder enige vergoeding. Holten, 11 Januari 1950. Mr. W. H. ENKLAAR, Burgemeester. A. J. GOLDSTEIN, Secretaris. HEBT U GRASZAAD NODIG, dan is toch Fa. DIKKERS ook Uw adres. Bestel direct. PARKGEBOUW RIJSSEN DONDERDAG 19 JANUARI a.s., 8 uur, opvoering door de KAMEROPERA „CAMERATA": (De Muziekleraar) van G. B. Pergolesi, (Huis te koop) van N. Dalaysac. MedewerkendenEriva Spoorenberg, Dora van Doorn-Lindeman, Jeanne v. d. Rosière, Wiebe Drayer, Arthur Hoogveld, Otto Couperus, het Ned. Vocalisten-Ensemble. Cimbalo: Hans Philips. Orkest: het Camerata Kamerorkest. DirigentMax van Doorn. RegisseurOtto Couperus. Costumes: Prof. Dr. Fr. van Tienen. Prijzen der plaatsen: f 3.75 f 3.00 f 2.75 f 1.75 Kaarten aan het Parkgebouw verkrijgbaar. (Telefoon 480.) Beide opera's met Nederlandse tekst. BESPREEK TIJDIG UW PLAATSEN TE HUUR: een stuk grasland groot 1 Hectare bij G. J. NEKKERS, B 38 a, Holten. TE KOOP: een zware eikenboom geschikt voor elk doel. Bij F. STAM, C 25. sati< '~J Ir de 1 TE KOOP: ?p5 op stam staand gjec] eikenhaltzijn bij L. Klein Ovink, Spo< N 39, HijLan fcort KOEKJES kunt U in iedere der Kruidenierswinkel kopen inea Bij DIKKERS weet U, dat U verse KoekjesPg koopt voor Uw geld en daarom BETEREvoq Koekjes. In prijzen van 22 tot 40 ct. peiyoa ons, en ieder soortFIJN 1 een Aanbevelend, GEBR« DIKKERSselij Onder de vele maatschappelijke problemen, om een afdoende oplossing vragen is ze een van de belangrijkste de verzorging ouden van dagen. Hoevelen -zijn er niet, met angst en beven de tijd zien naderen, ze oud zullen zijn en niet meer in staat v hun gezin en zichzelf te zorgenDie angst en móét verdwijnen. Ieder die zijn gehele le heeft gewerkt voor de gemeenschap, mag zijn oude dag niet aan zijn lot worden ov gelaten of overgeleverd aan armoede of ste maar heeft recht op een onbezorgde leve avond. Dat kan, door toepassing van het mievrij staatspensioen. De kosten hiervan ki nen op een eenvoudige wijze worden gevom uit de opbrengst van belastingen naar dras! kracht, d.w.z. dat ieder naar zijn vermog hiervoor betaalt. Dit is het doel, waarvoor Bond voor Staatspensionnering reeds 50 jai strijdt! De noodwet-Drees, die op 1 Oct. 1947 in w king trad, bewyst dat het zo eenvoudig Maar deze noodwet loopt op 1 Oct. van jaar ten einde. En wat dan Daarom is 1950 zo'n belangrijk jaar! Want dit jaar heeft de Bond voor Staatspi sionnering de kans, te tonen, dat het Ned landse volk deze noodwet (ontdaan van onl lijkheden) als blijvende wet wil zien vasty legd, en daarmede de regering dwingt tot m beic van lanj ,gcs bet te bez doe 1 de bez doe Me' goi 1 i4de sur de Invoering van 'n premievrij Staatspeiik sioen als bodempensioen voor elh sp Nederlander. ec Daarom is een krachtige actie thans meer d he ooit nodigPremievrij staatspensioen is e me zaak die ieder aangaat, arbeiders, kleine standigen, landbouwers, kortom ieder die n genoeg kan verdienen om op zijn oude dag veel overgespaard te hebben dat hij daarv kan leven. Staatspensioen is een ereplicht jegens ouden van dagen. Het is geen zaak van links of rechts, g partij- of groepsbelang, maar een algeme volksbelang. Daarom telt de Bond met i ruim 160.000 leden, mensen van alle politie en godsdienstige overtuigingen. Daarom is ook Uw plaats in onze Bom ko

Holtens Nieuwsblad | 1950 | | pagina 2