Van de direktie Het jaar 1980 is bijna ten einde. Nog eventjes en dan gaan we met frisse moed en de beste voornemens beginnen aan het nieuwe jaar dat ons te wachten staat, het jaar 1981. Wat is de mens toch grappig dat hij zo in jaren leeft. Net alsof aan het einde van het jaar tevens een periode wordt afgesloten, terwijl we toch echt wel weten dat dit niet altijd het geval is. Toch geeft dit aan de mens, aan ons, de veerkracht om steeds weer een nieuwe aanzet te geven bij het gene waarmee we bezig zijn of desnoods geheel opnieuw te beginnen. Het prettige van een nieuw jaar is dat je alleen maar kunt gissen wat het brengen zal en dat wat het brengen zal toch ook voor een groot deel afhankelijk is van wat jij van plan bent in dat jaar te gaan doen. Vorig jaar signaleerden wij op deze plaats dat de mensen zich ten opzichte van elkaar scherper en harder hadden opgesteld. Nu, een jaar later, hebben wij het gevoel dat het besef groeiende is dat men gezamenlijk toch meer kan bereiken dan ieder voor zich apart. Met dit besef voor ogen zullen wij 1981 moeten ingaan. Ook de zekerheid dat niet één jaar gelijk aan het andere verloopt zal ons sterken in de verwachting dat 1981 beter zal gaan dan 1980. Wel kunnen wij over 1980 stellen dat wij onze marktpositie ondanks de barre omstandigheden redelijk hebben kunnen handhaven en zelfs op bepaalde punten kunnen verbreden. Zo hebben wij onze export ten opzichte van het vorige jaar sterk kunnen vergroten, terwijl de in onze regie samengestelde collectie van onze textiel- wandbekleding in eigen bedrijf gecacheerd een groeiende belangstelling ondervindt. Kortom: Wij zijn op het goede pad maar het kost tijd en het laat zich niet forceren, want het is een groeiproces. Wij hopen en verwachten dat men ons in 1981 de tijd zal gunnen om onze positie verder te verbreden en te versterken. Vanaf deze plek willen wij een ieder hartelijk danken voor zijn inzet die het in 1980 mogelijk heeft gemaakt strijdbaar te zijn en ons niet te hebben laten wegdrukken. Tenslotte wensen wij U van ganser harte een heel gelukkig kerstfeest toe en een voorspoedig 1981. De direktie. In het jaar dat nu ten einde loopt, hebben wij de doelen die wij ons stelden niet geheel kunnen realiseren. De strijd om het pure bestaan, zoals die vooral in de textiel tussen de bedrijven wordt gevoerd heeft in het achter ons liggende jaar helaas meer slachtoffers geëist. De overgeblevenen, waaronder wij ons mogen rekenen, likken hun wonden en gaan met verhoogde inzet voort. 3

Het Anker | 1980 | | pagina 5