Van de direktie 4 december 1979. Vlak voordat het jaar teneinde loopt, kun je haast niet anders dan eens even in alle rust het jaar 1979 aan je voorbij laten gaan. Ook dit jaar heeft weer een verdere ontwikkeling van het mensdom in de wereld laten zien, waar we nou met z'n allen niet zo heel erg blij mee moeten zijn. Het lijkt niet alleen maar alsof, nee, het is werkelijk waar, dat er overal in de wereld een verharding en verscherping van de houding van de mensen ten opzichte van elkaar op treedt. Dit komt niet alleen tot uiting in de gewelddadige acties, die door groepen ondernomen worden, maar ook in het gedrag van de mensen ten opzichte van elkaar. Kijk maar eens hoe zelden het voorkomt dat iemand in een supermarkt of op een parkeerplaats zich niet voor iemand anders dringt. Het is net of de welvaart ons hebberig en kleiner van geest maakt. We gunnen de ander minder dan vroeger, wij moeten zorgen dat we aan onze trekken komen, vinden we. Ook zie je dat er veel van het vertrouwen in de medemens aan het verdwijnen is. En dan vraag je je af: „Moet dat nou zo nodig?" Daarom is het goed dat er elk jaar weer Kerstmis is, de hele wereld zich even inhoudt om zich te bezinnen. En als je je bezint dan zie je dat het zo niet goed is, dat we meer aan de ander moeten denken en minder hebzuchtig, zelfzuchtig moesten zijn. En dat kan echt, het moet zelfs als we oprecht mensen willen zijn. Dat het in het zakenleven een harde concurrentiestrijd is, is bekend en wordt ook geaccepteerd. Daaraan hebben we ook voor een groot deel onze welvaart te danken. Maar er zijn bedrijfstakken waar de concurrentie strijd er één om het pure bestaan is. En textiel is zo'n bedrijfstak. In deze bedrijfstak blaast onze onderneming haar partij mee. Ook wij hebben zware klappen te verwerken, waarvan wij ons door verschuiving in het produkten- pakket proberen te herstellen. Dat lukt, maar gaat veel langzamer dan we denken. Wat in de achter ons liggende jaren aan nieuwe produkten of produktvariaties is ontwikkeld draagt in steeds toenemender mate bij aan de verzekering van de continuïteit van onze onderneming. Dit kon en kan alleen maar omdat al onze medewerkers zich voor onze onderneming hebben ingezet. Wij wensen u van ganser harte prettige feestdagen en een gelukkig en voorspoedig 1980 toe. De direktie. 3

Het Anker | 1979 | | pagina 5