In memoriam Op 18 juni om 11.00 uur werden wij opge schrikt door het bericht dat onze medewerker W. Smalbrugge op de Scheerzaal door een hartaanval was getroffen. Smalbrugge werd ijlings overgebracht naar het ziekenhuis te. Deventer, waar hij de volgende dag, 19 juni, is overleden. Dit zo plotselinge overlijden van een geacht medewerker bracht grote verslagenheid onder zijn collega's en allen die hem kenden. Smalbrugge was sinds 31 mei 1965 in ons bedrijf werkzaam en wij verliezen in hem een toegewijde en nauwgezette medewerker, aan wie ook de collega's prettige herinneringen zullen bewaren. Op zaterdag 19 juni hebben wij Willem Smal brugge naar zijn laatste rustplaats gebracht. Wij wensen mevrouw Smalbrugge en de kin deren, die zo plotseling hun man en vader moesten missen, alle sterkte om dit grote verlies te dragen. Op 14 oktober 1979 is onze medewerkster Fenneken Nijland na een ziekteperiode van amper 2 maanden overleden. Mej. Nijland die sinds 2 juni 1942 in ons be drijf werkzaam was als naaister, verscheen na de fabrieksvakantie niet meer op haar werk. Reeds zo spoedig openbaarde zich een ernstige ziekte die in korte tijd haar krachten sloopte. Een vrouw, die als een van de oudste naaisters, een geheel eigen plaats innam binnen de afdeling Naaierij, was niet meer. Velen, ook uit de afdeling, vergezelden haar op haar laatste tocht, haar daarmee posthuum dankzeggend voor alles wat zij, ook voor Ter Horst Co. B.V., heeft mogen beteke nen. Van ganser harte hopen wij dat de familie en in het bijzonder haar zuster, waarmee zij samenwoonde, kracht mogen ontvangen om dit grote verlies te dragen. Weinigen van ons hebben kunnen vermoeden, dat de wens voor een goede vakantie in de zon het afscheid nemen zou betekenen van een gewaardeerde collega, de heer P. J. Reit, die ruim 20 jaar in ons midden heeft vertoefd. Bij zijn komst in 1958 op de afdeling verkoop kregen we er een collega bij, die wel iets meer van de wereld had gezien dan Nederland en Twente alleen, en daarvan op aangename wijze kon verhalen. Geboren in het oude Nederlands-Indië, en aldaar na 1945 een gedeelte van zijn carriere makend, kwam hij door veranderde politieke en staatkundige omstandigheden, zoals zoveel andere Nederlanders terug naar het moeder land, en vestigde zich in Almelo en vond in een later stadium emplooi bij Ter Horst Co. B.V. Zijn technische adviezen op velerlei terrein werden alom gewaardeerd: vooral op het gebied van de modelbouw stond hij zijn mannetje. Nog tijdens zijn ziekte werkte hij zover zijn gezondheid dit toeliet regelmatig aan het schip, dat hij onder handen had. Helaas heeft hij de voltooiing hiervan niet mogen meemaken. Na een aanvankelijk ge-slaagd lijkende operatie, verergerde de situatie zich allengs, welke nieuw ingrijpen noodzakelijk maakte. Gesteund door zijn dappere vrouw en kin deren heeft hij de strijd tenslotte moeten opgeven. Op 26 september overleed collega Piet Reit. Dat hij moge rusten in vrede. Op 14 februari 1979 overleed M. Kreijkes, afdelingschef van de weverij. Ruim 25 jaar had hij zijn beste krachten in dienst van ons bedrijf gesteld. Net voor de fabrieksvakantie van 1978 kon digde de ernstige ziekte zich aan, waaraan hij pl.m. 7 maanden later bezweek. 19

Het Anker | 1979 | | pagina 21