PUZZELEN LECH OPLOSSING KERSTPUZZEL 1978 Alle inzenders hadden de goede oplossing gevonden, die luidde: „Een dwaze vriend is een grotere plaag dan een wijze vijand". Met deze opvatting zal vrijwel iedereen het eens zijn, niet alzo echter één van onze in zenders, die schrijft dat hij geen turk is en liever een dwaze vriend dan een wijze' vijand heeft. Hij zal het wel niet zo menen, immers met een dwaze vriend weet je ook nog niet waar je aan toe bent. De loting leverde de volgende namen op. 1. J. P. Nollen 2. G. Kreijkes 3. W. Gerritsen 4. W. Slagman 5. M. Averesch - Wierden - Hagslagen, Rijssen - Keizersdijk, Rijssen - Walstraat 24, Rijssen - Piet Heinstraat, Rijssen Prijzen ophalen bij Personeelszaken. De jeugd heeft het er ditmaal lelijk bij laten zitten. Van de 5 inzenders hadden er 3 als oplossing: „Een slapende vos velt kippen in zijn dromen". Eén had zelfs: „Een slapende vriend piepen in zijn dromen". Aardig gevonden maar de juiste oplossing was: „Een slapende vos telt kippen in zijn dromen". De „t" van telt is van het woord thee, dat was toch niet zo moeilijk? Slechts één goede oplossing n.l. van Adriaan Harmsen, die dus de prijs kan afhalen bij de Afd. Personeelszaken. Ach wat is 't non duuster, De zunne is bekaant weg. En, juus in disse daage Hew zo'n behoofte an lech. Het lech in oons binste, Het Kasfees vuur oons aln. Loat doarumme de bazuun Vuur dit Lech dan ook schaln. Miskien zeèwe dan, Ook lech in 't Nieje joar. Aw we dan good tookiekt Kuemp als nog vuur mekoar. Ik wuensk' oons lech too Vuur oons binste en op oonj weg. Want umme goöd te könn goan Hewwe behoofte an Lech. Riessen, december 1979. 16

Het Anker | 1979 | | pagina 18