Van het loonbureau In het bijna afgelopen jaar is er met be trekking tot de loon-opbouw nogal het een en ander veranderd. Na diverse besprekingen met de vakbondsbestuurders zijn we dan nu zover dat het geïntegreerde beloningssysteem in ons bedrijf van toepassing is geworden. Een en ander met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1979. Vanzelfsprekend is dit ook weer een nieuwigheidje waar we mee moeten leren leven. In hoofdzaak functioneert dit nieuwe systeem wel goed, al zijn er nog wel enkele kwesties die nog opgelost moeten worden. De inmiddels samengestelde beroeps commissie zal zich hierover buigen. Periodieke verhoging Voor diegenen die nog niet op het maximum in hun groep zitten, zal per 1 januari 1980 het salaris met 1 periodiek worden verhoogd. De werknemers, op wie de leeftijds-schalen van toepassing zijn, ontvangen het bij hun leeftijd behorende schaalsalaris met ingang van de eerstvolgende periode na hun ver jaardag. Prijscompensatie Per 1 januari 1980 zal een prijscompensatie moeten worden betaald van 2,54%, welke voortvloeit uit de stijging van de prijsindex voor de gezinsconsumptie. Wij hopen u in het begin van het nieuwe jaar een nieuwe salaris-tabel te kunnen uitreiken. Betaling per 4 weken, per bank Met de Ondernemingsraad is overeengekomen dat we volgens onderstaand overzicht komen tot een periodieke betaling van 4 weken. De te overbruggen tijd is niet zo groot, omdat we nu al 12 dagen na afloop van de betreffende week uitbetalen. Met de 4-wekelijkse betaling wordt dat op de donderdag van de 4e week. Wel zal het bovenstaande tevens inhouden dat we met ingang van de 1 e periode 1980 uitsluitend per bank of giro uitbetalen. Van de meeste medewerkers hebben we het bank nummer al gekregen. Enkelen zijn nog in gebreke gebleven. We hebben daar alle begrip voor, want hier kunnen echt wel wat aan passingsproblemen liggen. We hopen een en ander toch op tijd rond te hebben. Loonweek 48: uitbetaling woensdag 12 december nor maal) Loonweek 49 2% kersttoeslag: uitbetaling donderdag 20 december Loonweek 50: uitbetaling vrijdag 28 december (woensdag 2 januari) Loonweek 51: uitbetaling maandag 7 januari Loonweek 52: uitbetaling maandag 14 januari Loonweek 1 t/m 4: uitbetaling dinsdag 22 januari Loonweek 5 t/m 8: uitbetaling woensdag 20 februari Loonweek 9 t/m 12: uitbetaling donderdag 20 maart (normaal) Terugbetaling loonvoorschot Nu we met ingang van het nieuwe jaar het salaris uitbetalen in de 4e week van diezelfde periode, zal er een terugbetaling van het loon voorschot moeten plaats hebben. In de meeste gevallen is dit loonvoorschot ontvangen 10 dagen na de indiensttreding. Voor de wat ouderen onder ons was dat in augustus 1946. We stellen ons voor met deze terugbetaling te beginnen op de datum van de uitbetaling van de le periode 1980. De terug te betalen be dragen variëren van ca. 20 - 275 gulden. Op welke wijze en over hoeveel perioden we dit zullen doen zal via een invulformulier per soonlijk aan u worden voorgelegd. Wij zullen ook aan de nieuwe gang van zaken de uiterste zorg besteden. Wel vragen wij van u enig begrip en geduld, omdat wij bij al die veranderingen ook zeer zeker te maken zullen krijgen met aanpassingsproblemen. J. Meijerink. 15

Het Anker | 1979 | | pagina 17