Sint Nikolaas feest 1978 Zaterdagmorgen 2 december j.l. was het dan eindelijk weer zover. Een groot aantal kinderen, ongeveer 90, waren naar het Parkgebouw gekomen om gezamenlijk het St. Nicolaasfeest te vieren. Hoewel de verjaardag van de Sint pas op 6 december zou zijn, was de Sint toch al uit genodigd een bezoek te brengen aan het Parkgebouw. Voor de Sint arriveerde werd eerst een film vertoond van Laurel Hardy. Zowel de kinderen alsook de ouderen genoten van de soms kostelijke kapriolen van de „Dikke en de Dunne". Na alle lachsalvo's ging een flesje limonade of een kopje koffie voor de ouders er wel in. Menig kinderhart ging na deze korte pauze sneller kloppen, want nu ging het gebeuren. Onder leiding van Mevr. Vlaardingerbroek gingen de kinderen eerst „op reis" om de Sint op te halen en onder het zingen van het liedje „Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht" schreed St. Nikolaas dan eindelijk de zaal binnen. Twee zwarte Pieten die de Sint begeleidden, stormden al vast vooruit, her en der pepernoten uitdelend. Na het zingen van enkele liedjes was het de beurt aan St. Nikolaas. Na een toespraakje van de Sint kwamen enkele kinderen op het podium om een paar prachtige tekeningen aan te bieden. Een hand vol pepernoten en de bewondering van de Sint voor zoveel tekentalent was de beloning voor de kleine kunstenaars. Ook enkele ouders werden bij de Sint ge roepen. De Sint spoorde hen vooral aan om samen met de kinderen St. Nikolaas-liedjes in te studeren, want de zangkunst van sommigen was toch wel een beetje beneden de maat. Langzamerhand werd het tijd voor de Sint om te vertrekken naar een andere plaats. Een grote groep kinderen drukte St. Nikolaas tot slot de hand. Onder het zingen van „Dag Sinterklaasje" nam de Sint afscheid, hopelijk tot volgend jaar. Een fijne morgen, die werd besloten met de uitreiking van een kadootje voor alle kinderen. 6

Het Anker | 1978 | | pagina 8