Oudjaar Nieuwjaar Het jaar 1978 nadert in hoog tempo zijn einde en dus wordt het tijd voor de jaarlijkse terug blik. Op deze plaats beperken wij ons daarbij uiteraard tot de textiel wereld. Die is ook dit jaar weer driftig in beweging geweest. Wie de pers regelmatig heeft gevolgd weet dat er in vele Twentse textielbedrijven verder is gewerkt aan reorganisaties, die daarvóór reeds op gang waren gebracht. Het begrip reorganisatie heeft in de loop der jaren een negatieve klank ge kregen aangezien er in vrijwel alle gevallen een al dan niet gedwongen vermindering van arbeidsplaatsen mee gepaard ging. Dat is ook nu weer het geval geweest. We hebben er nog geen cijfers van maar het staat vast dat aan het eind van 1978 het aantal in de textiel werkzame personen opnieuw duide lijk gedaald zal zijn. Het blijft een pijnlijk proces maar we moeten voor ogen houden dat de maatregelen er steeds weer op gericht zijn om het overblijvende deel van de bedrijven de kans te geven hun levensvatbaarheid te laten herwinnen. En het begint erop te lijken dat dat streven hier en daar succes begint te krijgen, vooral waar de aktiviteiten zich in een meer gespe cialiseerde en daardoor vaak hoogwaardiger richting zijn gaan bewegen. Dat geldt in zekere zin ook voor ons eigen bedrijf. Een jaar geleden ongeveer hebben wij, met hulp van buiten, plannen ontwikkeld waarvan wij verwachtten dat zij zouden leiden tot een ommekeer in de verliessituaties. Zo'n ommekeer kan uiteraard niet van de ene op de andere dag worden bereikt. Van een aantal maatregelen kan het effect pas in het nieuwe jaar merkbaar worden, maar hoewel we het tempo van herstel liever sneller zouden zien, verheugt het ons te kunnen melden dat we duidelijk op de goede weg zijn. Van het ontworpen aktieplan is één onderdeel volledig geslaagd, namelijk het drastisch terug dringen van de voorraden waardoor onder meer een beter balansbeeld gaat ontstaan. De produktie en afzet van decorstoffen is op nieuw uitgebreid ten koste van de traditionele artikelen. Deze ontwikkeling zal naar verwach ting zich voortzetten en daarmede bijdragen tot een verder herstel van onze onderneming. Enerzijds is het verheugend dat wij voor de naaste toekomst redelijk positieve geluiden kunnen laten horen, maar wij mogen er de ogen niet voor sluiten dat we nog niet in veilig vaarwater zijn aangekomen. Er zullen nog vele problemen moeten worden opgelost en dat kan alleen met de volledige medewerking en inzet van ons personeel. Wij vertrouwen dat die in 1979 op dezelfde wijze zichtbaar zal worden gemaakt als in het bijna achter ons liggende jaar is getoond. De direktie. 3

Het Anker | 1978 | | pagina 5