De jaarwisseling staat voor de deur en dat is ge woontegetrouw aanleiding om terug te blikken op het afgelopen jaar. Wij willen dat hier doen met uiteraard het oog gericht op het wel en wee van ons bedrijf. Begin 1976 werd het duidelijk welke enorme klappen de Nederlandse textielindustrie in 1975 had gekregen. De nieuwsmedia hielden ons keer op keer slechte berichten voor uit onze bedrijfstak, slechter dan iemand voor mogelijk had kunnen houden. Wijzelf hadden intussen genoeg meegekregen van deze slechte gang van zaken. Des te be moedigender was het daarom dat in de eerste vier maanden van 1976 onze orderpositie een bijzonder krachtig herstel ging vertonen. Tegelijkertijd begon een nieuwe loot aan onze produktiestam tot ontwikkeling te komen. Textiel-wandbekleding is een artikel dat lang zaam maar zeker van groot belang voor ons bedrijf gaat worden. Niettemin is het resultaat van onze gezamen lijke inspanningen in 1976 teleurstellend. De eerdergenoemde verbetering van orderont vangsten begon na een half jaar wat in te zakken, waardoor het niet gelukte om de be zetting van het machinepark op een voldoende peil te krijgen. Om de concurrentie het hoofd te kunnen bieden dienden voor een aantal produkten slechte verkoopprijzen te worden geaccepteerd, bij afwijzing waarvan bezettingsproblemen het gevolg zouden zijn geweest. Al met al is ons bedrijf in 1976 opnieuw verliesgevend geweest. Om de indruk van betrekkelijke uitzichtloos heid, die U thans wellicht hebt gekregen, snel weg te nemen richten wij de blik over de jaarwisseling heen naar het nieuwe jaar. Er zijn nl. een aantal punten die, vergeleken met de situatie van een jaar geleden, gefun deerd moedgevend zijn. Om te beginnen is er in de laatste twee maan den opnieuw een aanzienlijke verbetering van de orderpositie tot stand gebracht, zodat de bezettingsproblemen in sterke mate vereen voudigd worden. In de viltmakerij is in de loop van 1976 een ingrijpende modernisering gerealiseerd die er voor zal zorgen dat deze moeilijke marktsector beter toegerust bewerkt kan worden. In de spinnerij zijn reorganisaties afgerond waardoor slagvaardiger kan worden gereageerd op wijzigingen in de afzetmarkt. In deze afde ling is overigens het personeelsbestand door natuurlijk verloop zodanig geslonken dat, mede met het oog op de jaarprognose 1977, op korte termijn een aantal nieuwe werknemers aangetrokken zal worden. Tenslotte hebt U uit kranteberichten kunnen vernemen dat de overheid de textielindustrie enigszins tegemoet komt in de strijd om het bestaan. Er is een hulpprogramma van 30 millioen beschikbaar gesteld, waarvan ook ons' bedrijf kan profiteren in de vorm van lening en subsidie. Er zijn meer positieve factoren te noemen die ons echter in dit kader te ver zouden voeren. Wij hopen echter U enigszins duidelijk ge maakt te hebben dat wij met een redelijke dosis vertrouwen in de naaste toekomst de drempel van oud en nieuw zullen overschrijden. Dat vertrouwen is mede gebaseerd op de wetenschap dat de inspanning van al onze medewerkers ook in het nieuwe jaar onver minderd gericht zal blijven op de instandhou ding en zo mogelijk uitbouw van de Ter Horst-gemeenschap. Voor die inspanning spreken wij hierbij graag onze grote erkente lijkheid uit. Wij wensen alle medewerkers, gepensioneerden en gezinsleden prettige feestdagen en een ge lukkig neuwjaar toe. De directie. 3

Het Anker | 1976 | | pagina 5