St. Nikolaasfeest 1976 Zaterdagmorgen 4 december j.l. was het dan eindelijk weer zover. Een groot aantal kinde ren, ongeveer 115, waren naar het Parkgebouw gekomen om gezamenlijk het St. Nikolaasfeest te vieren, velen vergezeld van een ouder zusje of broertje of een van hun ouders. Voor de pauze genoten de kinderen, maar ook de ouderen, van een kostelijke tekenfilm ge titeld „De vrolijke piraten van Schateiland", waarin de avonturen gevolgd konden worden van Jim, Kitty en kapitein Silver. Na alle spanning ging een flesje limonade of een kopje koffie voor de ouderen er wel in. Menig kinderhart ging nu sneller kloppen, want nu zou het gaan gebeuren. Onder leiding van mevrouw Vlaardingerbroek werden vast enige St. Nikolaasliedjes inge studeerd en toen was het zover. Begeleid door twee Zwarte Pieten schreed St. Nikolaas de zaal binnen. Handenvol pepernoten werden door de Pieten de zaal ingestrooid, terwijl de Sint langzaam de zaal doorschuifelde naar het podium, ondertussen vele kinderhanden schuddend. Geholpen door zijn knechten kon hij eindelijk in zijn zetel plaatsnemen. Na het zingen van enkele liedjes ter ere van St. Nikolaas was het de Sint die de kinderen toesprak en enkele kinderen vroeg bij hem te komen, waarbij St. Nikolaas prachtige teke ningen kreeg aangeboden. Een hand vol pepernoten was de beloning. Langzamerhand werd het tijd om te vertrekken naar een andere plaats waar ook in spanning op hem werd gewacht. Een grote groep van de kleinsten drukte St. Nikolaas tot slot de hand. Tijdens het verlaten van de zaal strooiden de Pieten de laatste pepernoten, begeleid door een „dag Sinterklaasje" van de kinderen. Een fijne morgen, die werd besloten met de uitreiking van een cadeautje voor alle kin deren. 15 Mevr. Vlaardingerbroek: „Welkom St. Nikolaas" Wat staat er in het grote boek?"

Het Anker | 1976 | | pagina 17