Gepensioneerdentocht 1975 Het aantal gepensioneerden dat zich jaarlijks opgeeft voor de middagtocht groeit nog steeds. Dit jaar zijn we liefst met 390 personen op stap geweest. Hieruit mag de conclusie getrokken worden, dat dit evenement gewaardeerd wordt. Wanneer de belangstelling voor de reis blijft toenemen, zullen wij in de toekomst wellicht genoodzaakt worden om in twee groepen op reis te gaan. Het moeilijkste punt van de hele organisatie is telkens weer - waar vind je een restaurant waar je bij slecht weer met zo'n groot gezelschap binnen kunt zitten. Daarbij komt nog, dat wij proberen ieder jaar een andere gelegenheid te vinden. De aandachtige lezer heeft uit het voorafgaande al min of meer kunnen opmaken op welke wijze de tocht wordt georganiseerd. We zoeken allereerst binnen een bepaalde straal vanuit Rijssen een restaurant waar U gelaafd wordt. Hebben we dat gevonden, dan gaan we de heen- en terugreis bepalen. Volledigheidshalve zij vermeld, dat wij bij dit alles op deskundige wijze geadviseerd worden door de heer J. H. Hammink van het Centraal Vervoersbureau te Almelo. Zonder zijn hulp zou het voor ons wel eens een zeer moeilijke zaak kunnen worden! Na deze informatieve gegevens nog even terug naar 29 mei 1975. Een lange karavaan laat Rijssen achter zich en verplaatst zich in oostelijke richting. De grote wegen zoveel mogelijk mijdend, arriveren we via Delden, Boekelo, Enschede met al zijn verkeerslichten en Oldenzaal in Rossum, de pleisterplaats waar de koffie met toebehoren en de drankjes klaar staan. Een noordelijke route die ons onder meer langs Kloosterhaar en Den Ham voert, brengt het gezelschap tenslotte weer naar Rijssen, waar in het Parkgebouw alles in gereedheid gebracht is om de inmiddels hongerig geworden magen te vullen. In de weer prachtig met bloemen versierde zaal voelen we ons weer als één familie. De gebruikelijke toespraken aan het slot sluiten deze fijne middag af.

Het Anker | 1975 | | pagina 6