Aan het personeel. Het jaar 1975 is bijna voorbij. Nog enkele dagen slechts en de luide knallen van alle mogelijke vuurwerk zullen het nieuwe jaar aankondigen en daarbij de kerkklokken wellicht overstemmen. Alsof er nog niet genoeg geschoten wordt in de wereld van vandaag! We leven in een onrustige, turbulente tijd, zowel in politiek als in economisch opzicht en menigeen die de gebeurtenissen van alledag op de voet volgt zal zich afvragen: hoe moet dit alles eindigen, waar gaan we naar toe? De oliecrisis, die onze westerse economie op haar grondvesten deed schudden en de koopkracht van de ontwikkelingslanden gevoelig aantastte, is nog steeds niet geheel uitgewerkt. De ontwrichting van het handelsverkeer duurt voort, de werkloosheid is nog niet teruggedrongen, het vertrouwen ernstig geschokt, de investeringen blijven achter, het gehele bedrijfsleven ondervindt de gevolgen van de economische terugslag. Ook wij in ons bedrijf krijgen hier ons deel van mee, afhankelijk als we, als toeleveranciers, zijn van de gang van zaken bij onze afnemers. Ook in ons bedrijf tot eind augustus, arbeidsverkorting en productiebeperking om de voorraden niet te zeer te laten oplopen. Toch is dit alles geen reden om bij de pakken te gaan neerzitten; zeker niet nu er de laatste tijd enkele tekenen van opleving zijn te bespeuren. In Duitsland, onze belangrijkste handelspartner, lijkt de economie iets aan te trekken, evenals in de Verenigde Staten. De diverse regeringen trachten bovendien met de nodige injectie's het bedrijfsleven te activeren, hetgeen echter zijn uitwerking eerst op langere termijn zal kunnen hebben. Ons bedrijf heeft een moeilijk jaar achter de rug en we mogen onder de hier boven geschetste omstandigheden niet verwachten dat de moeilijkheden zeer spoedig overwonnen kunnen worden. Er is echter ook door ons in de laatste tijd wat meer activiteit geconstateerd en er schijnt toch langzamerhand wat meer vraag los te komen zowel voor wat betreft de binnenlandse markt als de export. Hopenlijk betekent dit het begin van een opgaande lijn die zich in 1976 zal voortzetten. Intussen blijft het zaak voor ons allemaal ons volledig in te zetten bij ons werk, want de concurrentiestrijd is op 't ogenblik bijzonder hard en het gaat er om zo goed en zo goedkoop mogelijk te produceren. Wij danken al onze medewerkers voor wat zij in het afgelopen jaar in het belang van het bedrijf hebben gedaan en wensen hen prettige feestdagen en een voorspoedig en gelukkig nieuwjaar. De directie. 3

Het Anker | 1975 | | pagina 5