m m VLOERBEDEKKING kW/ Zelfs beroeps-marktonderzoekers laten zich sedert de gebeurtenissen van eind vorig jaar slechts node ertoe bewegen, prognoses op lange termijn voor de vloerbedekkingsmarkt te geven. Zo groot is het gevaar van vergissingen ge worden! Toch denken we hierbij minder aan de energie crisis en haar invloed op het aanbod van elastische vloerbedekking en tapijt, die voor het merendeel uit synthetische grondstoffen bestaat. Er is nl. een andere factor in het spel, die ook door ervaren marktonderzoekers niet op lange termijn te bekijken is. De Mode, anders gezegd, de verwachtingen, wensen en behoeften van de consumenten. Hadden de Germanen nog genoeg aan de primitieve knuppel- en leemvloeren om de kou tegen te houden, de Romeinen lieten hun huizen al voorzien van kunstige mozaïekvloeren omdat ze naast geld ook zin voor schoonheid hadden. De geschiedenis van de vloer is bekend. Er ontstonden steen- en marmervloeren, ge bakken tegels, houten delen, geknoopte tapijten, parket; soms elkaar afwisselend dan weer in gelijke mate naast elkaar. In de twintiger- en dertiger jaren lieten de welgestelde mensen Oosterse tapijten op hun parketvloer leggen, andere moesten Balatum voor lief nemen. Dan kwamen de Linoleum- en kunststofvloer. Op de P.V.C. vloer van de woonkamer legde men eerst een 3x4 tapijt. Later kwam naaldvilt. Daarop werd weer een afgepast tapijt gelegd. Na de „eetgolf" van de vijftiger jaren volgde in de zestiger jaren de „woongolf" met tapijt, tapijt en nog eens tapijt. Steeds mooier, steeds zachter en gezelliger luidde het devies. 18 en

Het Anker | 1975 | | pagina 20