22 B Ll B Het lettergreep-raadsel uit het vorige Anker blijkt voor de meeste van onze trouwe puzze laars inderdaad een „groot raadsel" te zijn geweest. Er zijn er althans maar 5 geweest, die de oplossing hebben ingezonden. We zouden bijna zeggen: „Waar blijven onze klanten?" Niettemin vinden we deze lettergreep-raadsels interessant en met een beetje geduld moet er toch wel uit te komen zijn. Zullen we het nog eens proberen? Met behulp van onderstaande lettergrepen moeten 23 woorden worden gevormd volgens de gegeven omschrijving: De eerste en derde letters van boven naar be neden gelezen vormen de naam van een groot Nederlands dichter en een citaat uit zijn werk. Helaas geldt hetgeen hij hier zegt ook nog, in niet mindere mate zelfs, voor onze tijd. a - been - breuk - deem - di - droe - e - een - eens - eer - el - ga - gen - in - klaps - la - ling - lijk - macht - ment - muts - na - ne - ner - no noor - on - pen - per - ring - roos - sem - sit - ta - ta - tard - teer - ter - tes - thee - tie - tijds - ven - vol - voor - wa - we - wi - wicht - woel - woord - zaam - zien - ijs - zu. 1. lastgeving 12. dobbelsteen 2. onverwacht 13. plotseling 3. Scandinavisch 14. volk land 15. weideplant 4. bezinksel 16. niet nakomen van 5. vroeger belofte 6. neerstortende 17. winterhoofddeksel sneeuwmassa 18. uithangteken 7. haartooisel 19. balans 8. ivoor 20. factuur 9. onrustig mens 21. plaats in Limburg 10. alleen 22. mooie bloem 11. laatste wil 23. van binnen UITSLAG VAN DE VORIGE PUZZEL: 1. amnestie 2. rollade 3. tredmolen 4. haneklauw 5. uitzeven 6. radeloos 7. vervelend 8. Abbenbroek 9. noenzaal 10. statief 11. casuaris 12. haringsalade 13. evenwicht 14. netelig 15. deknaam De eerste en vierde letters geven dan: Arthur van Schendel - „De zeven tuinen". Bij loting zijn de prijzen als volgt verdeeld: 1. Mevr. E. Wijting - ten Wolthuis 2. A. Fidom, afd. Geurne 3. L. J. ten Hove, afd. Geurne 4. G. J. J. Beunk, afd. Spoelerij 5. G. Kreijkes (gepensioneerd), De Steege Prijzen afhalen bij Personeelszaken. 12

Het Anker | 1975 | | pagina 14