Donderdag 30 mei j.l. was het voor velen van onze gepensioneerden weer een grote dag. Met zo'n 350 personen gingen we op pad voor het jaarlijkse uitstapje. Ook dit jaar zat het weer ons mee. Zonnig, maar niet te warm. Via Ootmarsum, Denekamp en Losser kwamen we uiteindelijk op onze pleisterplaats Overdinkel. In zijn Saksenzaal stond Gerrit met zijn mensen klaar om ons te ontvangen, 't Was er wel wat donker maar daardoor ook gezellig. De bediening verliep vlot, de stemming was prima en zo was het weldra weer tijd om naar de bussen te gaan. Via een wat langzame start door Almelo, reden we langs een prachtige route door het Oostelijk deel van Twente. Bossen, weilanden en bouwland wisselen elkaar daar regelmatig af. „Wat is dat Twente toch mooi" hoorden we ergens verzuchten. Ja, in een tijd waarin heel veel op zijn kop gezet schijnt te moeten worden, is het een verademing om door dit rustieke stukje Nederland te kunnen rijden. De lange stoet zette zich voor de tweede maal in beweging en reed via Glanerbrug, Haaksbergen en Markelo terug naar Rijssen. In het Parkgebouw was alles op onze komst voorbereid. De heer Nollen had met zijn mannen de grote zaal weer een fleurig aanzien gegeven. Na gevoed en gelaafd te zijn werden we verrast door een optreden van de Twente-zangers. Een hartelijk applaus was na het laatste nummer het Rijssens volkslied de dank voor deze sympathieke geste. Nadat mijnheer Auke en de heer G. J. Poortman hun zegje hadden gedaan ging iedereen voldaan naar huis. 7

Het Anker | 1974 | | pagina 9