1973 T V ooruitzicht Terugblik Op het moment dat wij onze bijdrage aan deze Anker-uitgave aan het papier toevertrouwen verwijlen onze gedachten in de eerste plaats bij een groep mensen in de Ter Horst-gemeenschap voor wie het jaar 1973 uiteindelijk somber gaat eindigen. Het zijn de werknemers van de Kam- garenspinnerij „Riessen" B.V. die hun huidige werkkring verliezen doordat het jarenlange gevecht om het bestaan van dit bedrijf, met weinig ups en veel downs, verloren is. De ontwikkeling in deze industrietak is, voor afgegaan door een in 1972 begonnen ontstel lende wolprijsstijging, in het laatste halfjaar zo desastreus geweest dat begin november 1973 helaas besloten moest worden om ons dochter bedrijf te sluiten. Wij hopen van ganser harte dat alle betrokke nen zo mogelijk aansluitend aan hun opzegter mijn weer aan de slag kunnen, in onze onderneming of elders. Wat het moederbedrijf betreft kunnen we con stateren dat 1973 een jaar is geweest waarin met inspanning van alle krachten gewerkt is aan de gedeeltelijke omschakeling van het bedrijf op synthetische produkten, terwijl daarnaast de sector decorstoffen sterk uitgebouwd is. Met name laatstgenoemde weefsels vergen zo wel technisch als commercieel een voort durende en zorgvuldige aandacht, begeleiding en zorg; echter, zij zijn het waard. Nog steeds blijft de fabricage van juteprodukten de hoofdmoot vormen. Gezien de mogelijke beperkingen in de synthe tische grondstoffenvoorziening en de daarmee samenhangende kostprijsstijging verwachten wij geen verdere terugdringing van de oude ver trouwde natuurvezels. Onze viltafdeling tenslotte heeft een redelijke bezetting te zien gegeven en droeg in belang rijke mate bij tot de totaalomzet. Ondanks alle inspanningen echter zullen de resultaten over 1973 lager uitvallen dan wij een jaar geleden hoopten en verwachtten. Daar zijn verschillende oorzaken voor aan te wijzen waarop wij weinig of geen invloed konden uit oefenen. Toch gloort er duidelijk licht in de lange donkere tunnel waardoorheen onze weg ons enige jaren achtereen heeft gevoerd. Zonder dat van een redelijke rentabiliteit van het in het bedrijf gestoken vermogen gesproken zal kunnen worden, zijn wij de vaste overtui ging toegedaan dat bij voortzetting van de groei die hiervoor reeds genoemd is, we een gematigd optimisme ten toon mogen spreiden. Dat we ons hierin matigen houdt verband met uiteraard, ook hier moet het woord vallen de energiecrisis. Daarover is totnutoe reeds zo veel gezegd en geschreven, terwijl nog zo weinig concrete gegevens voorhanden zijn, dat wij ons van een voorspelling over de mogelijke invloed hiervan op het bedrijfsresultaat maar niet wagen. Het enige zinnige dat we op dit gebied thans kunnen doen en waaraan u en wij allen hopelijk reeds bezig zijn is ons in te stellen op een lager verbruik van energie. Tenslotte danken wij gaarne al onze medewer kers voor de inzet van hun krachten in 1973 en wensen hen tegelijkertijd een goede jaarwis seling en een gelukkig 1974 toe. De directie.

Het Anker | 1973 | | pagina 3