ogenblik aangebroken, waarop velen hadden gewacht. De Sint schreed, vergezeld van twee bebrilde zwarte knechten de zaal binnen. Enthousiasme alom, St. Nicolaas had handen tekort, om links en rechts de kinderen te begroeten. Onderwijl haalden de twee Pieten al kattekwaad uit, met welke daden zij meteen de genegenheid van de jeugd hadden veroverd. Het waren dan ook vrolijke boys, maar hoe kan het ook anders uit het land van de Spaanse wijn, of sherry!! Diverse kinderen mochten bij de Sint komen om hem het één en ander te vertellen. Meestal wist St. Nicolaas, dank zij het grote boek, precies datgene, wat de meesten niet zo prettig vonden. Gelukkig liep het altijd met een sisser af, en een belofte tot beterschap, en hoefde niemand mee in de zak naar Spanje, Het vertrek van de Sint betekende tevens het inluiden van de pauze, waarin de kelen gelaafd werden met limonade of koffie. Na de pauze konden jong en oud genieten van de film de Twee Koningskinderen, gemaakt naar het sprookje Broertje en Zusje van de Gebr. Grimm. De inhoud was voor de allerkleinsten misschien een beetje griezelig. In een groot kasteel ligt n.l. de koningin al wekenlang ziek, en niemand, ook de doktoren niet, weten raad. Zwarte Usa, een geheimzinnige vrouw, brouwt een tovermiddeltje, waardoor de koningin in een rozenstruik verandert. De twee koningskinderen laten op hun beurt Zwarte Usa verdwalen. Doch wat gebeurt er? Broertje drinkt uit een betoverde beek, waardoor hij een ree wordt. De jagers van de koning doorzoeken op bevel van de koning het bos, en vinden de kinderen. Tenslotte komt alles weer op z'n pootjes terecht. De leden van de koninklijke familie komen terug in deze wereld in de normale gedaante, terwijl de toverheks en haar dochter veranderen in varkens. Hierna komt het moment van de grootste spanning. Welke cadeaux zouden er in de koffiekamer klaar liggen? Bij het uitdelen assisteerden vele vaardige handen, zodat in de kortste keren iedereen tevreden huiswaarst kon gaan. Allen, die aan het welslagen van deze morgen medewerkten, namens de Sint en zijn knechten hartelijk dank! 7

Het Anker | 1972 | | pagina 9