Dannenbergen, Lichtenbergen, Kastenbergen enz., maar laat ze maar lopen! Dom zijn ze niet, het Glatte-element is goed vertegenwoordigd. In ons bergland is 't heerlijk kamperen. U zult er menige Tente ontdekken. Oudere dames zouden wij een verblijf hier niet aanraden. Je komt hier n.l. regelmatig de Heks tegen. En ook 'n Zwatten en 'n Witten en de Moor en Geilen Ewert. Maar ze zijn absoluut ongevaarlijk. Woningnood is hier niet. En er is keus genoeg: er zijn Lohuizen, Borghuizen, Eshuizen, Bouwhuizen, Kienhuizen en Tijhuizen. Voor de kleinere gezinnen hebben we nog Huiskes en ten overvloede heeft elk huis hier nog weer een huusken, hetzij inclusief, hetzij exclusief. Verder kunnen wij u nog mededelen, dat de meeste van laatstgenoemde bouwsels een inhoud hebben van zo'n drie ton. Natuurlijk heeft Rijssen zijn eigen Bouwmeester. Hij is een energiek zakenman, die toch bij tijd en wijle behoorlijk de lijn trekt, vooral van koperdraad. Al mag u dan zo nu en dan een Slimmen Skilk tegenkomen, de mensen zijn hier door en door eerlijk. Geen wonder dat de winkels floreren. De kappers zijn overbelast; een Haarman, dat er is! Informeert u gerust bij Skeèrbaasjans. Apropos, was u reeds in de bazar? U zult versteld staan over wat er allemaal is: van de Bokse tot 'n Bril, van 'n Hood tot Jan Sok, van 'n Drieftol tot de Krone, van 'n Steek tot 't Potjen (in het Frans: La Pot). Dan zijn er nog massa's attracties oftewel locale buitenissigheden. Daar is dat geval van die tandarts. Normaal is, dat de patient bleek wordt, maar in Rijssen is die Witkop juist de tandarts. Toch bestaat de mogelijkheid, dat u er met de Schrik vandaan komt. Is u erg geschrokken, neem dan een borreltje. Typisch, dat u hiervoor bij de Bakker terecht kunt. In onze overigens nog al nathalzerige stad wonen slechts weinig Brouwers, doch de enige die wij kennen, is behoorlijk in trek. Wel vreemd is in dit verband, dat de Roezen hier niet uitgeslapen worden, maar uitgeslapen zijn. Dan nog maar niet verder vertellen wist u, dat wij financieel goed af zijn? Wist u dat wij een Witvoetje bij de belasting hebben? Wij kunnen dus onbezorgd leven en hebben slechts één Blok aan het been. Doch, ere wie ere toekomt, deze goede man heeft ons nooit het vel over de oren gehaald. Beste leu van Riessen, wij noemden u vele interessante dingen. Neemt u ons niet kwalijk als wij iets vergeten mochten hebben. En vergeef het ons als wij iets teveel zeiden. Trouwens, wij menen zelf dat 't nogal meevalt. Wij hadden ook de Snuver bij het Potjen kunnen zetten, maar wij willen uw „Töfelkesaownd" niet bederven. Geniet u volop van de Heetwösker! Eet niet teveel, want wij wensen niet, dat u met de Proppe in uw maag zou komen te zitten, hoewel mocht er iets heel erg nodig zijn de Pille helpt probaat! Het lag niet in onze bedoeling om iemand te kwetsen, doch slechts alleen u er van te overtuigen, dat u bevoorrechte mensen zijt. En waar u mocht wonen in Rijssen, van de Noort tot de Oosthoek, van Wesselink tot Zuiderstraat, wij wensen u toe, dat u ook in 1953 gelukkig zult zijn! Th. R. Overgenomen uit „Weekblad voor Rijssen" December 1952. 9

Het Anker | 1972 | | pagina 11